Sidari - Przewodnik

<p>Sidari jest miejscowoscia turystyczna polozona w pólnocnej czesci greckiej <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/korfu/" target="_self">wyspy Korfu</a>. To znakomicie rozwiniety kurort, o bogatej infrastrukturze turystycznej. Znajduje sie tu mnóstwo modnych klubów i dyskotek, znakomitych hoteli czy restauracji. Miejscowosc slynie z klifowego wybrzeza i kanalu milosci - <strong>Canal d`Amour</strong>. Jest on w rzeczywistosci kanionem z krystalicznie czysta, blekitna woda. Legenda glosi, ze panny, które przeplyna kanal wplaw, szybko wyjda za maz. Plywanie wokól kanalu jest dozwolone, a obejmuje on slynna zatoczke i kawalek wybrzeza. Zatoczka prezentuje sie bardzo malowniczo.

Pogoda w Sidari

Dzisiaj, 14.8 30°C

Sidari jest miejscowoscia turystyczna polozona w pólnocnej czesci greckiej wyspy Korfu. To znakomicie rozwiniety kurort, o bogatej infrastrukturze turystycznej. Znajduje sie tu mnóstwo modnych klubów i dyskotek, znakomitych hoteli czy restauracji. Miejscowosc slynie z klifowego wybrzeza i kanalu milosci - Canal d`Amour. Jest on w rzeczywistosci kanionem z krystalicznie czysta, blekitna woda. Legenda glosi, ze panny, które przeplyna kanal wplaw, szybko wyjda za maz. Plywanie wokól kanalu jest dozwolone, a obejmuje on slynna zatoczke i kawalek wybrzeza. Zatoczka prezentuje sie bardzo malowniczo.

Wlasciwie nalezy powiedziec, ze Sidari sklada sie z dwóch miejscowosci polaczonych plaza. Dla turystów przyjezdzajacych na wakacje w Sidari, atrakcyjne beda przede wszystkim plaze tej miejscowosci. Kurort posiada male zatoczki, z ciekawymi formacjami skalnymi, uformowanymi w wyniku erozji skal. Glówna plaza w miescie posiada certyfikat Blekitnej Flagi, co swiadczy o jej czystosci. Nad morzem mozna skorzystac z bogatej oferty rekreacyjnej, m.in. rejsów lodziami motorowymi, nurkowania, nart wodnych, przejazdzek na dmuchanym bananie itp.

Megali Luxuries

Megali Luxuries

Cena za 1 osobę:
969 zł - 8 %
W miescie nie sposób sie nudzic. Wszyscy podrózni spragnieni nocnego zycia znajda w Sidari wszystko, czego dusza zapragnie. Z drugiej strony, mozna trafic na spokojne kafejki i kawiarnie, gdzie w milej atmosferze zjemy pyszne lody. Lokalne restauracje serwuja kuchnie tradycyjna, grecka, jak i swiatowa.

Sidari jest kurortem typowo turystycznym, gdzie co roku na wakacje przyjezdzaja tysiace turystów z calej Europy. Mozna tu skorzystac miedzy innymi z atrakcji wodnych, jakie oferuje park wodny.


Okazje Last Minute: Sidari

7 dni 16.04 - 23.04 Inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 169 zł/os.
cena za 2 os.: 2 338 zł
7 dni 07.05 - 14.05 Inne terminy Poznań BB - Śniadania Exim Tours
1 349 zł/os.
cena za 2 os.: 2 698 zł
7 dni 08.10 - 15.10 Inne terminy Warszawa - Modlin BB - Śniadania Yobboo
1 449 zł/os.
cena za 2 os.: 2 898 zł
7 dni 04.10 - 11.10 Inne terminy Poznań HB - Dwa posiłki Ecco Holiday Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Dogodne położenie dla miłośników życia nocnego
  • Nastrojową, rodzinną atmosferę
  • Smaczne i różnorodne posiłki
  • Bliskość malowniczego Canal d'Amour
2 424 zł/os.
1 518 zł/os.
cena za 2 os.: 3 036 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY