Thassos - Przewodnik

Thassos polozone jest 12 km od wybrzezy Macedonii. Niewielka odleglosc od ladu sprawia, ze latwo dostac sie na nia samochodem korzystajac z promu, dlatego tez Thassos jest popularnym letniskiem mieszkanców pólnocnej Grecji, ale równiez turystów z innych zakatków swiata. Sezon trwa tu od maja do konca pazdziernika. Thassos znane jest z wydobywania marmuru. Oprócz lesistych Gór Ypsari, fascynujacej przyrody, uroczych górskich wiosek oraz piaszczystych plaz o atrakcyjnosci Thassos zadecydowaly tez doskonale zachowane greckie i starozytne zabytki. Sa to glówne powody tak licznych wycieczek na ta wyspe. Godne szczególnej uwagi sa starozytne swiatynie Dionizosa, Ateny i Herkulesa. Wazne sa tez ruiny Akropolis.
Alexandra Beach (Potos)

Alexandra Beach (Potos)

Cena za 1 osobę:
2 364 zł
Glówne kierunki wycieczek na Thassos to Golden Beach oraz Limenas. Golden Beach to mala, ale dobrze zagospodarowana miejscowosc wypoczynkowa na wschodnim wybrzezu. Charakteryzuje sie krystalicznie czysta woda i cudownym piaskiem. To dobre miejsce na uprawianie sportów wodnych oraz turystyki rowerowej.
Stolica wyspy jest miasteczko Limenas (zwane tez Thassos), które mimo rozrywkowego charakteru zachowalo wiele antycznych zabytków, np. Swiatynie Dionizosa i teatr z okresu hellenistycznego, który jest przepieknie polozony nad brzegiem morza. Uroku dodaja równiez malownicze przystanie rybackie. Limenas jest glównym osrodkiem wypoczynkowym na Thassos przepelnionym miejscami doskonalymi do rozrywek. Ma dobra baze gastronomiczna i hotelowa, której wybór jest bardzo szeroki: od hoteli o niskim standardzie do luksusowych apartamentów.

Podczas wycieczki na Thassos warto zobaczyc tez Skala Rachoni i Skala Marion posiadajaca piekna zatoczke z lodziami rybackimi wyciagnietymi na piaszczysty brzeg morza.

Thassos wyróznia sie bardzo dobrze zagospodarowanymi plazami. Najpiekniejsze z nich to: Golden Beach, Pachis, Makryammos, Paradise Beach i Alliki nad malownicza zatoka, z której roztacza sie cudowny widok bialych domków z czerwonymi dachami. Za najpiekniejsza plaze Thassos uwaza sie plaze Kiniron.

Wysokiej klasy hotele, kluby nocne, dobrze rozwinieta komunikacja, szeroka oferta sportów wodnych i innych rozrywek oraz przepiekne widoki sprawiaja, ze Thassos cieszy sie coraz wiekszym zainteresowaniem turystów przybywajacych tu na wakacje.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Okazje Last Minute: Thassos

Alexandra Beach (Potos)

Alexandra Beach (Potos) 5.0
Pobyt:
7 dni
Termin:
15.06 - 22.06 inne terminy
Wylot z:
Katowice
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Organizator:
Itaka
Opis oferty

Grecja na skróty

0
OFERT
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY