Thassos - Przewodnik

<strong>Thassos </strong>położone jest 12 km od wybrzeży Macedonii. Niewielka odległość od lądu sprawia, że łatwo dostać się na nią samochodem korzystając z promu, dlatego tez Thassos jest popularnym letniskiem mieszkańców północnej Grecji, ale również turystów z innych zakątków świata. Sezon trwa tu od maja do końca października. <h2>Thassos - atrakcje, co zwiedzić</h2> Thassos znane jest z wydobywania <strong>marmuru</strong>. Oprócz lesistych <strong>Gór Ypsari</strong>, fascynującej przyrody, uroczych górskich wiosek oraz piaszczystych plaż o atrakcyjności Thassos zadecydowały tez doskonale zachowane greckie i starożytne zabytki. Są to główne powody tak licznych wycieczek na ta wyspę. Godne szczególnej uwagi sa <strong>starożytne świątynie</strong> Dionizosa, Ateny i Herkulesa. Ważne są tez <strong>ruiny Akropolis</strong>.

Pogoda na Thassos

Dzisiaj, 23.3 18°C
Thassos położone jest 12 km od wybrzeży Macedonii. Niewielka odległość od lądu sprawia, że łatwo dostać się na nią samochodem korzystając z promu, dlatego tez Thassos jest popularnym letniskiem mieszkańców północnej Grecji, ale również turystów z innych zakątków świata. Sezon trwa tu od maja do końca października.

Thassos - atrakcje, co zwiedzić

Thassos znane jest z wydobywania marmuru. Oprócz lesistych Gór Ypsari, fascynującej przyrody, uroczych górskich wiosek oraz piaszczystych plaż o atrakcyjności Thassos zadecydowały tez doskonale zachowane greckie i starożytne zabytki. Są to główne powody tak licznych wycieczek na ta wyspę. Godne szczególnej uwagi sa starożytne świątynie Dionizosa, Ateny i Herkulesa. Ważne są tez ruiny Akropolis. Główne kierunki wycieczek na Thassos to Golden Beach oraz Limenas. Golden Beach to mała, ale dobrze zagospodarowana miejscowość wypoczynkowa na wschodnim wybrzeżu. Charakteryzuje się krystalicznie czysta woda i cudownym piaskiem. To dobre miejsce na uprawianie sportów wodnych oraz turystyki rowerowej.
Stolica wyspy jest miasteczko Limenas (zwane tez Thassos), które mimo rozrywkowego charakteru zachowało wiele antycznych zabytków, np. Świątynie Dionizosa i teatr z okresu hellenistycznego, który jest przepięknie położony nad brzegiem morza. Uroku dodają równiez malownicze przystanie rybackie. Limenas jest głównym ośrodkiem wypoczynkowym na Thassos przepełnionym miejscami doskonałymi do rozrywek. Ma dobra bazę gastronomiczna i hotelowa, której wybór jest bardzo szeroki: od hoteli o niskim standardzie do luksusowych apartamentów.
Pantheon

Pantheon

Cena za 1 osobę:
1 314 zł - 6 %
Podczas wycieczki na Thassos warto zobaczyć tez Skala Rachoni i Skala Marion posiadająca piękną zatoczkę z łodziami rybackimi wyciągnietymi na piaszczysty brzeg morza.
Blue Sea Beach

Blue Sea Beach

Cena za 1 osobę:
1 350 zł
Thassos wyróżnia się bardzo dobrze zagospodarowanymi plażami. Najpiękniejsze z nich to: Golden Beach, Pachis, Makryammos, Paradise Beach i Alliki nad malownicza zatoka, z której roztacza się cudowny widok białych domków z czerwonymi dachami. Za najpiękniejszą plażę Thassos uważa się plażę Kiniron.

Wysokiej klasy hotele, kluby nocne, dobrze rozwinięta komunikacja, szeroka oferta sportów wodnych i innych rozrywek oraz przepiękne widoki sprawiają, ze wakacje na Thassos cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Okazje Last Minute: Thassos

Blue Sea Beach

Blue Sea Beach
7 dni 27.09 - 04.10 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Mouzenidis Travel
2 700 zł / 2 os.
1 350 zł / 1 os.

Vegina

Vegina
7 dni 27.09 - 04.10 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Mouzenidis Travel
2 854 zł / 2 os.
1 427 zł / 1 os.

Achillion

Achillion 3.0
7 dni 07.06 - 14.06 inne terminy Poznań BB - Śniadania Mouzenidis Travel
2 854 zł / 2 os.
1 427 zł / 1 os.

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY