Ladiko - Przewodnik

Przylądek <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/rodos/ladiko/" target="_blank"><strong>Ladiko</strong></a> (45 min ścieżką z <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/rodos/faliraki/" target="_blank">Faliraki</a>) na wschodnim <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/rodos/" target="_blank">wybrzeżu Rodos</a> osłania od południowej strony malowniczą "zatokę Anthony''ego Quinna", nazwaną tak na cześć aktora, który podbił serca Greków rolami w filmach Grek Zorba i Działa Nawarony.

Pogoda w Ladiko

Dzisiaj, 20.7 36°C
Przylądek Ladiko (45 min ścieżką z Faliraki) na wschodnim wybrzeżu Rodos osłania od południowej strony malowniczą "zatokę Anthony''ego Quinna", nazwaną tak na cześć aktora, który podbił serca Greków rolami w filmach Grek Zorba i Działa Nawarony.

Miejscem, w którym naprawdę warto się zatrzymać, jest ogromny kopiec Tsambíka, oddalony o ok. 26 km na południe od miasta. To właściwie mocno zerodowane zbocze dużo większego wygasłego wulkanu, w którego najwyższym punkcie, oferującym niezrównany widok na ok. 50-kilometrowy pas wybrzeża, stoi majestatyczny klasztor.

Grecja na skróty