Lindos - Przewodnik

Miejscowosc <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/rodos/lindos/" target="_blank">Lindos</a></strong>, bedaca atrakcja numer dwa na wyspie, lezy 12 km na poludnie od Charaki, posród suchej okolicy. Podobnie jak w przypadku Starego Miasta w <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/rodos/rodos/" target="_blank">Rodos</a>, jej piekno zaklócila nieco komercjalizacja i tlumy turystów, które rocznie zamykaja sie liczba pól miliona osób. W poludnie dziesiatki autokarów parkuja ciasno obok siebie przy poludniowej szosie dojazdowej oraz wjazdach na plaze.

Pogoda w Lindos

Dzisiaj, 27.2 17°C
Miejscowosc Lindos, bedaca atrakcja numer dwa na wyspie, lezy 12 km na poludnie od Charaki, posród suchej okolicy. Podobnie jak w przypadku Starego Miasta w Rodos, jej piekno zaklócila nieco komercjalizacja i tlumy turystów, które rocznie zamykaja sie liczba pól miliona osób. W poludnie dziesiatki autokarów parkuja ciasno obok siebie przy poludniowej szosie dojazdowej oraz wjazdach na plaze. Na górujacym nad Lindos urwisku wznosi sie starozytny akropol z dorycka swiatynia Ateny (zamknieta do 2008 r. ze wzgledu na renowacje) oraz imponujaca hellenistyczna stoa obudowana przez zamek joannitów, bedacy zadziwiajaco udana mieszanka dwóch kultur. Chociaz poczatki antycznego akropolu siegaja 1100 r. p.n.e., budowe obecnej swiatyni rozpoczal tyran Kleobulos w IV w. p.n.e., po pozarze w VI w. p.n.e.
Pólnocna plaza w Lindos, gdzie w starozytnosci byl glówny port miasta, jest zatloczona i nadmiernie zagospodarowana.
Evita Studios

Evita Studios

Cena za 1 osobę:
1 039 zł
Czystsze i spokojniejsze plaze mozna znalezc w Pállas, o jedna zatoczke wczesniej (z wydzielonym miejscem dla naturystów wokól przyladka) lub 5 km dalej na pólnoc, w zatoce Vlicha. Po poludniowej stronie akropolu lezy maly, osloniety port sw. Pawla, do którego w 58 r. n.e. przybil rzekomo statek z samym apostolem na pokladzie, przybywajacym z misja ewangelizacji wyspy.

Okazje Last Minute: Lindos

7 dni 24.04 - 01.05 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Coral Travel
1 100 zł/os.
cena za 2 os.: 2 201 zł
7 dni 25.05 - 01.06 Inne terminy Berlin Tegel RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 199 zł/os.
cena za 2 os.: 2 398 zł
7 dni 16.04 - 23.04 Inne terminy Berlin Tegel BB - Śniadania Exim Tours
1 219 zł/os.
cena za 2 os.: 2 438 zł
7 dni 22.06 - 29.06 Inne terminy Berlin Tegel RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 219 zł/os.
cena za 2 os.: 2 438 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY