Afandou - Przewodnik

<p><strong>Afandou</strong> jest jedną z najstarszych miejscowości położonych na greckiej wyspie <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/rodos/" target="_self">Rodos</a>, w odległości około 19 km od stolicy - miasta <strong>Rodos</strong>. Chcąc spędzić wakacje w przyjemnej atmosferze, warto wybrać Afandou za cel swojej podróży. Kurort turystyczny zbudowano pomiędzy naturalnymi zagłębieniami, na wzgórzach, co czyni ją niewidoczną z perspektywy morza. Pierwotnie taka lokalizacja Afandou miała chronić wioskę przed najazdami piratów.

Pogoda w Afandou

Dzisiaj, 28.2 17°C

Afandou jest jedną z najstarszych miejscowości położonych na greckiej wyspie Rodos, w odległości około 19 km od stolicy - miasta Rodos. Chcąc spędzić wakacje w przyjemnej atmosferze, warto wybrać Afandou za cel swojej podróży. Kurort turystyczny zbudowano pomiędzy naturalnymi zagłębieniami, na wzgórzach, co czyni ją niewidoczną z perspektywy morza. Pierwotnie taka lokalizacja Afandou miała chronić wioskę przed najazdami piratów.

Turyści chętnie przyjeżdżają do Afandou na wczasy, z uwagi na rozległą na około 5 km plażę piaszczysto-żwirową i krystalicznie czystą wodę w morzu. Plaża nawet w szczycie sezonu nie jest zbyt zatłoczona. Została odznaczona certyfikatem Błękitnej Flagi. Stwarza możliwości leniuchowania w promieniach słonecznych, jak również korzystania ze sportów wodnych - windsurfingu czy rowerków wodnych. Na końcu głównej plaży Afandou zaczyna się plaża Traganou - tylko w niewielkim stopniu zagospodarowana przez hotele. Natomiast po lewej jej stronie zaczynają się jaskinie, które można zwiedzić.

Z Afandou można wybrać się na krótką wycieczkę do Siedmiu Źródeł, położonych w odległości około 7 km od Traganou. W okolicy można zobaczyć jezioro, w którym woda wypływa z siedmiu niezależnych źródeł.

Będąc na wakacjach w Afandou, można popołudniami zwiedzać przepiękne zabytki, m.in. kościół Marii Dziewicy (kościół Zaśnięcia NMP) oraz kościół Panagia Katholiki, we wnętrzu którego znajdują się malowidła naścienne datowane na XVII wiek. W centrum można zjeść tradycyjne greckie dania w licznych tawernach i restauracjach. Życie miejscowości skupia się na głównym rynku, wokół którego mieszczą się bary i kawiarnie oraz stragany z pamiątkami.

Jedną z atrakcji turystycznych dla turystów chcących aktywnie wypoczywać w Afandou, jest 18-dołkowe pole golfowe, świetnie przygotowane dla golfistów. Znane jest ono na całym świecie z uwagi na fakt, że zaprojektował je architekt Donald Harradine.


Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY