Kiotari - Przewodnik

Nadmorska osada <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/rodos/kiotari/" target="_blank"><strong>Kiotari</strong></a> leżąca na południu wyspy Rodos urosła do rangi ulubionego kurortu Niemców i Włochów w połowie lat 90. XX w., kiedy to prawosławna cerkiew postanowiła sprzedać swoje tutejsze dobra. Będąc w wiosce, warto wstąpić do najlepszej w tej okolicy <strong>tawerny Mourella</strong> oraz popływać w morzu. Miejscowość nie różni się obecnie od innych kurortów, lepiej więc udać się do <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/rodos/gennadi/" target="_blank">Gennadi</a> (4 km dalej), jedynej większej wsi w tej części wybrzeża, do której kursuje sześć autobusów dziennie.

Pogoda w Kiotari

Dzisiaj, 28.2 17°C
Nadmorska osada Kiotari leżąca na południu wyspy Rodos urosła do rangi ulubionego kurortu Niemców i Włochów w połowie lat 90. XX w., kiedy to prawosławna cerkiew postanowiła sprzedać swoje tutejsze dobra. Będąc w wiosce, warto wstąpić do najlepszej w tej okolicy tawerny Mourella oraz popływać w morzu. Miejscowość nie różni się obecnie od innych kurortów, lepiej więc udać się do Gennadi (4 km dalej), jedynej większej wsi w tej części wybrzeża, do której kursuje sześć autobusów dziennie.

Warto zwiedzić pobliską wioskę Asklipio ze zrujnowanym zamkiem i bizantyjskim kościołem Kimisis Theotokou. Budowlę z 1060 r. postawiono na planie prawie identycznym jak kościół w Thari, z wyjątkiem dwóch apsyd, dodanych w XVIII w. zapewne po to, by zamaskować tajną szkołę w krypcie. Dzięki bardziej suchemu klimatowi freski we wnętrzu świątyni przetrwały w o wiele lepszym stanie niż te w Thari, również dlatego, że pochodzą one z nieco późniejszego okresu.

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY