Słoneczny Brzeg - Przewodnik

<strong>Sloneczny Brzeg </strong><span style="line-height: 20.8px;">(Sonderstand, Sunny Beach)</span><strong> </strong>to nie tylko jeden z najbardziej znanych kurortów wypoczynkowych <strong>nad Morzem Czarnym w Bulgarii</strong>, ale i region kraju slynacy z atrakcji turystycznych. <h2>Sloneczny Brzeg - atrakcje, co zwiedzic</h2> Miasto Sloneczny Brzeg nazywane jest "Las Vegas Europy Wschodniej", z uwagi na <strong>ogromna liczbe dyskotek, klubów, pubów, restauracji, hoteli i parków rozrywki</strong>. Przejezdzajac noca w okolicach Slonecznego Brzegu, zobaczymy znakomicie oswietlone wybrzeze, z licznymi neonami. Szacuje sie, ze w Slonecznym Brzegu jest okolo 600 hoteli i 400 restauracji.

Pogoda w Słonecznym Brzegu

Dzisiaj, 12.8 30°C
Sloneczny Brzeg (Sonderstand, Sunny Beach) to nie tylko jeden z najbardziej znanych kurortów wypoczynkowych nad Morzem Czarnym w Bulgarii, ale i region kraju slynacy z atrakcji turystycznych.

Sloneczny Brzeg - atrakcje, co zwiedzic

Miasto Sloneczny Brzeg nazywane jest "Las Vegas Europy Wschodniej", z uwagi na ogromna liczbe dyskotek, klubów, pubów, restauracji, hoteli i parków rozrywki. Przejezdzajac noca w okolicach Slonecznego Brzegu, zobaczymy znakomicie oswietlone wybrzeze, z licznymi neonami. Szacuje sie, ze w Slonecznym Brzegu jest okolo 600 hoteli i 400 restauracji. W kurorcie znajduja sie dwa aquaparki, m.in. Action Aquapark ze 120 metrowa zjezdzalnia. Miasto polozone jest na wybrzezu Morza Czarnego, w obwodzie Burgas, w odleglosci okolo 35 km na pólnoc od Burgas i lotniska, które sie tam znajduje.

Sloneczny Brzeg znany jest ze znakomitego klimatu i szerokich piaszczystych plaz ciagnacych sie przez 6 km. Dzieki wschodniej ekspozycji, na plazach slonce mocno operuje od samego rana. W lipcu i sierpniu swieci ponad 300 godzin, co uzasadnia nazwe tej miejscowosci. Plaze to gwarancja czystego, zlocistego piasku. Woda w miesiacach letnich w Morzu Czarnym ma okolo 24 stopnie Celsjusza. Plaza w Slonecznym Brzegu jest odznaczona Blekitna Flaga.
Ivana Palace

Ivana Palace

Cena za 1 osobę:
700 zł
Milosnicy nocnego zycia oraz wielu atrakcji znajda tu wszystko, czego szukaja, ale w szczycie sezonu - w lipcu i w sierpniu. To idealny kurort dla ludzi mlodych, spragnionych zabawy o kazdej porze dnia i nocy. Jest miastem typowo turystycznym, w którym wzdluz plazy ciagnie sie glówny deptak z niezliczonymi sklepami z pamiatkami, barami i butikami.

Budowa kurortu Sloneczny Brzeg rozpoczela sie w 1958 roku, w miejscu gdzie w starozytnosci i w sredniowieczu znajdowaly sie studnie, które zaopatrywaly w wode pobliski Nesebyr (nazywany równiez Nessebarem), z jakim miasto jest w praktyce polaczone. Na styku tych dwóch miejscowosci znajduje sie charakterystyczny stary Wiatrak, który mozna  pojawia sie na wielu pocztówkach i folderach ze Slonecznego Brzegu.

Kurort jest znakomicie skomunikowany z innymi waznymi miejscowosciami w Bulgarii, m.in. z Burgas, czy Warna, a nawet stolica kraju - Sofia. Autobusy odjezdzaja regularnie, z glównej ulicy kurortu.
Maria Revas

Maria Revas

Cena za 1 osobę:
818 zł
Spokojny wypoczynek
Jesli do Bulgarii na wakacje wybieramy sie z dziecmi lub podczas wczasów chcemy zakosztowac swietego spokoju, w regionie Slonecznego Brzegu powinnismy wybrac miejscowosc Sveti Vlas, polozona okolo 4,5 km na pólnoc od centrum Slonecznego Brzegu, na zboczu Starej Planiny. To spokojna, mala miejscowosc, w której znajduje sie wiele hoteli i piekna, ale mniej zatloczona niz w samym Slonecznym Brzegu, piaszczysta plaza

Sloneczny Brzeg - last minute i na wakacje - zobacz wszystkie oferty

Okazje Last Minute: Słoneczny Brzeg

7 dni 14.08 - 21.08 Inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Coral Travel
1 543 zł/os.
864 zł/os.
cena za 2 os.: 1 728 zł
7 dni 18.09 - 25.09 Inne terminy Warszawa - Modlin BB - Śniadania Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Położenie w spokojnej części Słonecznego Brzegu
  • Szybki dostęp do centrum kurortu
  • Funkcjonalne i zadbane pokoje
  • Serdecznych i pomocnych pracowników
1 419 zł/os.
879 zł/os.
cena za 2 os.: 1 758 zł
7 dni 18.09 - 25.09 Inne terminy Warszawa - Modlin BB - Śniadania Yobboo
887 zł/os.
cena za 2 os.: 1 775 zł

Bułgaria na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY