Pomorie - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/bulgaria/pomorie/pomorie/" target="_blank"><strong>Pomorie</strong></a> to jedna z mniej atrakcyjnych miejscowości na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. Centrum Pomoria jest całkiem przyjemne, a z racji stosunkowo niskich cen miasteczko stanowi świetną bazę na wypady do <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/bulgaria/sloneczny-brzeg/" target="_blank">Burgas</a> lub <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/bulgaria/nessebar/nessebar/" target="_blank">Nesebyru</a>. Poza tym stworzono tu dobre warunki do uprawiania sportów wodnych.

Pogoda w Pomorie

Dzisiaj, 18.6 27°C
Pomorie to jedna z mniej atrakcyjnych miejscowości na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. Centrum Pomoria jest całkiem przyjemne, a z racji stosunkowo niskich cen miasteczko stanowi świetną bazę na wypady do Burgas lub Nesebyru. Poza tym stworzono tu dobre warunki do uprawiania sportów wodnych.

W mieście wciąż jeszcze ostało się kilka wartych obejrzenia zabytków, jak choćby cyrkwa Sweta Bogorodica, usytuowana na terenie cienistego parku w centrum oraz monastyr Sweti Georgi. Prawdziwą perłą starszej i ładniejszej części miasta, z widocznymi tu i ówdzie drewnianymi domami i brukowanymi uliczkami, jest średniowieczna cerkiew Przemienienia Pańskiego. Wielu bułgarskich turystów zamiast na plażę, kieruje się prosto do hotelu Pomorie, gdzie z upodobaniem poddaje się kąpielom błotnym lub masażom terapeutycznym. Zobacz również:

Bułgaria na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY