Primorsko - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/bulgaria/" target="_blank">Bulgaria</a> slynie z przepieknych, piaszczystych, szerokich plaz, które lagodnie opadaja w kierunku morza. Stwarza doskonale warunki do letniego odpoczynku dla calej rodziny. Na wakacje do Bulgarii mozna wybrac sie miedzy innymi do <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/bulgaria/sloneczny-brzeg/primorsko/" target="_top"><strong>Primorska</strong></a>. Gdzie znajduje sie ten kurort i z czego slynie?

Pogoda w Primorsku

Dzisiaj, 21.10 20°C
Bulgaria slynie z przepieknych, piaszczystych, szerokich plaz, które lagodnie opadaja w kierunku morza. Stwarza doskonale warunki do letniego odpoczynku dla calej rodziny. Na wakacje do Bulgarii mozna wybrac sie miedzy innymi do Primorska. Gdzie znajduje sie ten kurort i z czego slynie?

Polozenie
Primorsko jest niewielka miejscowoscia polozona w poludniowo-wschodniej czesci Bulgarii, w obwodzie Burgas, na pólwyspie, nad Morzem Czarnym. Stala liczba mieszkanców miasteczka to zaledwie 5000 osób, ale w sezonie letnim zwieksza sie ona nawet 10-krotnie, a to oczywiscie dzieki turystom przyjezdzajacych do Primorska z róznych stron swiata. Czesc miasteczka jest wysunieta w morze i tworzy cypel, z którego rozposcieraja sie cudowne widoki na morze. Wokól cyplu utworzono dlugi na okolo 1,5 km, oswietlony noca, deptak, który zacheca do spacerów.

W czasach historycznych na terenach dzisiejszego Primorska byla Tracja. Swiadcza o tym m.in. znajdujace sie tu stanowiska archeologiczne. Trakowie zamieszkiwali te tereny w okresie starozytnosci. W okolicy znajduja sie pozostale po nich 4 sanktuaria, 12 grobowców i 10 kurhanów. Czestym celem turystycznych wycieczek w Primorsku jest sanktuarium „Beglik Tash”, zbudowane dla kultu slonca. Swiatynie odkryto stosunkowo niedawno, w 2003 roku.
Perla Plaza

Perla Plaza

Cena za 1 osobę:
943 zł
Atrakcje Primorska
Najwiekszym atutem Primorska jest to, ze znajduje sie ono w bezposrednim sasiedztwie rezerwatu przyrody rzeki Ropotamo. Wlasnie w Primorsku uchodzi ona do Morza Czarnego. Z drugiej strony miejscowosc zamyka zatoka Diavolska (Diabelska). Rezerwat Ropotamo znany jest z wielu form skalnych, jak Zmeiska Kaszta (Smoczy Dom) czy Lavska glava (Lwia glowa). Turysci chetnie odwiedzaja równiez przyladek Maslen i Rezerwat Wodnych Lilii.
Sveti Dimitar

Sveti Dimitar

Cena za 1 osobę:
958 zł
Primorsko dysponuje dluga na okolo 6 km plaza, która najbardziej zatloczona jest przy cyplu, a z dala od niego robi sie szersza i latwiej znalezc na niej miejsce na swobodne plazowanie. Dzieli sie na plaze poludniowa i pólnocna.

Primorsko jest bardzo dobrym wyborem, jesli chodzi o wypoczynek w wakacje z cala rodzina w Bulgarii. Oferuje piekna, niemal gwarantowana pogode, piaszczyste plaze, cieple morze, a takze przyrodnicze i kulturowe atrakcje. Warto równiez sie zapisac na ciekawe jednodniowe wycieczki autokarowe do Sozopolu, Warny i Nessebaru.

Okazje Last Minute: Primorsko

7 dni 25.04 - 02.05 Inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Bliskość szerokiej, piaszczystej plaży
 • Zaciszną lokalizację, idealną na spokojne wakacje
 • Rozbudowaną ofertę sportowo-rekreacyjną
 • Bardzo pomocną i serdeczną obsługę
1 023 zł/os.
cena za 2 os.: 2 046 zł
7 dni 25.04 - 02.05 Inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Usytuowanie tuż przy piaszczystej plaży
 • Przestronne i dobrze wyposażone pokoje
 • Smaczną kuchnię i urozmaicone All Inclusive
 • Liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi
1 040 zł/os.
cena za 2 os.: 2 080 zł
7 dni 25.04 - 02.05 Inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Przestronne i dobrze wyposażone pokoje
 • Szeroką, piaszczystą plażę - idealną na spacery
 • Smaczną i urozmaiconą kuchnię
 • Spokojną atmosferę i profesjonalną obsługę
1 295 zł/os.
cena za 2 os.: 2 590 zł

Bułgaria na skróty