Primorsko - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/bulgaria/" target="_blank">Bulgaria</a> slynie z przepieknych, piaszczystych, szerokich plaz, które lagodnie opadaja w kierunku morza. Stwarza doskonale warunki do letniego odpoczynku dla calej rodziny. Na wakacje do Bulgarii mozna wybrac sie miedzy innymi do <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/bulgaria/sloneczny-brzeg/primorsko/" target="_top"><strong>Primorska</strong></a>. Gdzie znajduje sie ten kurort i z czego slynie?

Pogoda w Primorsku

Dzisiaj, 30.9 22°C
Bulgaria slynie z przepieknych, piaszczystych, szerokich plaz, które lagodnie opadaja w kierunku morza. Stwarza doskonale warunki do letniego odpoczynku dla calej rodziny. Na wakacje do Bulgarii mozna wybrac sie miedzy innymi do Primorska. Gdzie znajduje sie ten kurort i z czego slynie?

Polozenie
Primorsko jest niewielka miejscowoscia polozona w poludniowo-wschodniej czesci Bulgarii, w obwodzie Burgas, na pólwyspie, nad Morzem Czarnym. Stala liczba mieszkanców miasteczka to zaledwie 5000 osób, ale w sezonie letnim zwieksza sie ona nawet 10-krotnie, a to oczywiscie dzieki turystom przyjezdzajacych do Primorska z róznych stron swiata. Czesc miasteczka jest wysunieta w morze i tworzy cypel, z którego rozposcieraja sie cudowne widoki na morze. Wokól cyplu utworzono dlugi na okolo 1,5 km, oswietlony noca, deptak, który zacheca do spacerów.
Perla Plaza

Perla Plaza

Cena za 1 osobę:
1 599 zł
W czasach historycznych na terenach dzisiejszego Primorska byla Tracja. Swiadcza o tym m.in. znajdujace sie tu stanowiska archeologiczne. Trakowie zamieszkiwali te tereny w okresie starozytnosci. W okolicy znajduja sie pozostale po nich 4 sanktuaria, 12 grobowców i 10 kurhanów. Czestym celem turystycznych wycieczek w Primorsku jest sanktuarium „Beglik Tash”, zbudowane dla kultu slonca. Swiatynie odkryto stosunkowo niedawno, w 2003 roku.

Atrakcje Primorska
Najwiekszym atutem Primorska jest to, ze znajduje sie ono w bezposrednim sasiedztwie rezerwatu przyrody rzeki Ropotamo. Wlasnie w Primorsku uchodzi ona do Morza Czarnego. Z drugiej strony miejscowosc zamyka zatoka Diavolska (Diabelska). Rezerwat Ropotamo znany jest z wielu form skalnych, jak Zmeiska Kaszta (Smoczy Dom) czy Lavska glava (Lwia glowa). Turysci chetnie odwiedzaja równiez przyladek Maslen i Rezerwat Wodnych Lilii.
Plamena Palace

Plamena Palace

Cena za 1 osobę:
1 599 zł - 26 %
Primorsko dysponuje dluga na okolo 6 km plaza, która najbardziej zatloczona jest przy cyplu, a z dala od niego robi sie szersza i latwiej znalezc na niej miejsce na swobodne plazowanie. Dzieli sie na plaze poludniowa i pólnocna.

Primorsko jest bardzo dobrym wyborem, jesli chodzi o wypoczynek w wakacje z cala rodzina w Bulgarii. Oferuje piekna, niemal gwarantowana pogode, piaszczyste plaze, cieple morze, a takze przyrodnicze i kulturowe atrakcje. Warto równiez sie zapisac na ciekawe jednodniowe wycieczki autokarowe do Sozopolu, Warny i Nessebaru.

Okazje Last Minute: Primorsko

7 dni 10.09 - 17.09 Inne terminy Katowice All Inclusive Rainbow
1 935 zł/os.
1 822 zł/os.
cena za 2 os.: 3 494 zł
7 dni 11.06 - 18.06 Inne terminy Poznań All Inclusive Onholidays Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Bliskość szerokiej, piaszczystej plaży
  • Zaciszną lokalizację, idealną na spokojne wakacje
  • Rozbudowaną ofertę sportowo-rekreacyjną
  • Bardzo pomocną i serdeczną obsługę
1 799 zł/os.
cena za 2 os.: 3 598 zł
7 dni 18.06 - 25.06 Inne terminy Poznań All Inclusive Onholidays
1 999 zł/os.
cena za 2 os.: 3 998 zł

Bułgaria na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY