Primorsko - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/bulgaria/" target="_blank">Bułgaria</a> słynie z przepięknych, piaszczystych, szerokich plaż, które łagodnie opadają w kierunku morza. Stwarza doskonałe warunki do letniego odpoczynku dla całej rodziny. Na wakacje do Bułgarii można wybrać się między innymi do <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/bulgaria/sloneczny-brzeg/primorsko/" target="_top"><strong>Primorska</strong></a>. Gdzie znajduje się ten kurort i z czego słynie?

Pogoda w Primorsku

Dzisiaj, 25.6 27°C
Bułgaria słynie z przepięknych, piaszczystych, szerokich plaż, które łagodnie opadają w kierunku morza. Stwarza doskonałe warunki do letniego odpoczynku dla całej rodziny. Na wakacje do Bułgarii można wybrać się między innymi do Primorska. Gdzie znajduje się ten kurort i z czego słynie?

Położenie
Primorsko jest niewielką miejscowością położoną w południowo-wschodniej części Bułgarii, w obwodzie Burgas, na półwyspie, nad Morzem Czarnym. Stała liczba mieszkańców miasteczka to zaledwie 5000 osób, ale w sezonie letnim zwiększa się ona nawet 10-krotnie, a to oczywiście dzięki turystom przyjeżdżających do Primorska z różnych stron świata. Część miasteczka jest wysunięta w morze i tworzy cypel, z którego rozpościerają się cudowne widoki na morze. Wokół cyplu utworzono długi na około 1,5 km, oświetlony nocą, deptak, który zachęca do spacerów.

W czasach historycznych na terenach dzisiejszego Primorska była Tracja. Świadczą o tym m.in. znajdujące się tu stanowiska archeologiczne. Trakowie zamieszkiwali te tereny w okresie starożytności. W okolicy znajdują się pozostałe po nich 4 sanktuaria, 12 grobowców i 10 kurhanów. Częstym celem turystycznych wycieczek w Primorsku jest sanktuarium „Beglik Tash”, zbudowane dla kultu słońca. Świątynię odkryto stosunkowo niedawno, w 2003 roku.
Sveti Dimitar

Sveti Dimitar

Cena za 1 osobę:
1 186 zł
Atrakcje Primorska
Największym atutem Primorska jest to, że znajduje się ono w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu przyrody rzeki Ropotamo. Właśnie w Primorsku uchodzi ona do Morza Czarnego. Z drugiej strony miejscowość zamyka zatoka Diavolska (Diabelska). Rezerwat Ropotamo znany jest z wielu form skalnych, jak Zmeiska Kaszta (Smoczy Dom) czy Lavska glava (Lwia głowa). Turyści chętnie odwiedzają również przylądek Maslen i Rezerwat Wodnych Lilii.
Perla Plaza

Perla Plaza

Cena za 1 osobę:
1 211 zł
Primorsko dysponuje długą na około 6 km plażą, która najbardziej zatłoczona jest przy cyplu, a z dala od niego robi się szersza i łatwiej znaleźć na niej miejsce na swobodne plażowanie. Dzieli się na plażę południową i północną.

Primorsko jest bardzo dobrym wyborem, jeśli chodzi o wypoczynek w wakacje z całą rodziną w Bułgarii. Oferuje piękną, niemal gwarantowaną pogodę, piaszczyste plaże, ciepłe morze, a także przyrodnicze i kulturowe atrakcje. Warto również się zapisać na ciekawe jednodniowe wycieczki autokarowe do Sozopolu, Warny i Nessebaru.

Okazje Last Minute: Primorsko

Plamena Palace

Plamena Palace 4.4
7 dni 13.09 - 20.09 inne terminy Wrocław BB - Śniadania Exim Tours

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Komfortowe warunki dla rodzin z dziećmi
  • Bliskość szerokiej, piaszczystej plaży
  • Usytuowanie w spokojnym miejscu
  • Przestronne i zadbane pokoje
2 858 zł / 2 os.
1 429 zł / 1 os.

Sunrise (Primorsko)

Sunrise (Primorsko) 2.4
7 dni 13.09 - 20.09 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Exim Tours
3 198 zł / 2 os.
1 599 zł / 1 os.

Perla Beach (Primorsko)

Perla Beach (Primorsko) 4.7
6 dni 22.09 - 28.09 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI
3 250 zł / 2 os.
1 625 zł / 1 os.

Bułgaria na skróty