Primorsko - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/bulgaria/" target="_blank">Bulgaria</a> slynie z przepieknych, piaszczystych, szerokich plaz, które lagodnie opadaja w kierunku morza. Stwarza doskonale warunki do letniego odpoczynku dla calej rodziny. Na wakacje do Bulgarii mozna wybrac sie miedzy innymi do <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/bulgaria/sloneczny-brzeg/primorsko/" target="_top"><strong>Primorska</strong></a>. Gdzie znajduje sie ten kurort i z czego slynie?
Bulgaria slynie z przepieknych, piaszczystych, szerokich plaz, które lagodnie opadaja w kierunku morza. Stwarza doskonale warunki do letniego odpoczynku dla calej rodziny. Na wakacje do Bulgarii mozna wybrac sie miedzy innymi do Primorska. Gdzie znajduje sie ten kurort i z czego slynie?

Polozenie
Primorsko jest niewielka miejscowoscia polozona w poludniowo-wschodniej czesci Bulgarii, w obwodzie Burgas, na pólwyspie, nad Morzem Czarnym. Stala liczba mieszkanców miasteczka to zaledwie 5000 osób, ale w sezonie letnim zwieksza sie ona nawet 10-krotnie, a to oczywiscie dzieki turystom przyjezdzajacych do Primorska z róznych stron swiata. Czesc miasteczka jest wysunieta w morze i tworzy cypel, z którego rozposcieraja sie cudowne widoki na morze. Wokól cyplu utworzono dlugi na okolo 1,5 km, oswietlony noca, deptak, który zacheca do spacerów.
Sveti Dimitar

Sveti Dimitar

Cena za 1 osobę:
948 zł
W czasach historycznych na terenach dzisiejszego Primorska byla Tracja. Swiadcza o tym m.in. znajdujace sie tu stanowiska archeologiczne. Trakowie zamieszkiwali te tereny w okresie starozytnosci. W okolicy znajduja sie pozostale po nich 4 sanktuaria, 12 grobowców i 10 kurhanów. Czestym celem turystycznych wycieczek w Primorsku jest sanktuarium „Beglik Tash”, zbudowane dla kultu slonca. Swiatynie odkryto stosunkowo niedawno, w 2003 roku.

Atrakcje Primorska
Najwiekszym atutem Primorska jest to, ze znajduje sie ono w bezposrednim sasiedztwie rezerwatu przyrody rzeki Ropotamo. Wlasnie w Primorsku uchodzi ona do Morza Czarnego. Z drugiej strony miejscowosc zamyka zatoka Diavolska (Diabelska). Rezerwat Ropotamo znany jest z wielu form skalnych, jak Zmeiska Kaszta (Smoczy Dom) czy Lavska glava (Lwia glowa). Turysci chetnie odwiedzaja równiez przyladek Maslen i Rezerwat Wodnych Lilii.
Perla Sun

Perla Sun

Cena za 1 osobę:
1 003 zł
Primorsko dysponuje dluga na okolo 6 km plaza, która najbardziej zatloczona jest przy cyplu, a z dala od niego robi sie szersza i latwiej znalezc na niej miejsce na swobodne plazowanie. Dzieli sie na plaze poludniowa i pólnocna.

Primorsko jest bardzo dobrym wyborem, jesli chodzi o wypoczynek w wakacje z cala rodzina w Bulgarii. Oferuje piekna, niemal gwarantowana pogode, piaszczyste plaze, cieple morze, a takze przyrodnicze i kulturowe atrakcje. Warto równiez sie zapisac na ciekawe jednodniowe wycieczki autokarowe do Sozopolu, Warny i Nessebaru.

Okazje Last Minute: Primorsko

Royal Perla

Royal Perla 4.6
7 dni 12.06 - 19.06 inne terminy Szczecin HB - Dwa posiłki TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Przestronne i dobrze wyposażone pokoje
  • Szeroką, piaszczystą plażę - idealną na spacery
  • Smaczną i urozmaiconą kuchnię
  • Spokojną atmosferę i profesjonalną obsługę
2 470 zł / 2 os.
1 235 zł / 1 os.

Plamena Palace

Plamena Palace 4.5
7 dni 13.09 - 20.09 inne terminy Kraków BB - Śniadania Exim Tours

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Komfortowe warunki dla rodzin z dziećmi
  • Bliskość szerokiej, piaszczystej plaży
  • Usytuowanie w spokojnym miejscu
  • Przestronne i zadbane pokoje
2 898 zł / 2 os.
1 449 zł / 1 os.

Lotus (Primorsko)

Lotus (Primorsko)
7 dni 24.09 - 01.10 inne terminy Kraków BB - Śniadania Yobboo
2 898 zł / 2 os.
1 449 zł / 1 os.

Bułgaria na skróty