Bułgaria - Przewodnik

<strong>Bułgaria </strong>położona jest nad Morzem Czarnym w centralnej części Półwyspu Bałkańskiego. Kraj ten może poszczycić się <strong>urokliwymi krajobrazami, wspaniałym wybrzeżem i nietuzinkowymi zabytkami. </strong> Lasy akacjowe i piniowe nad piaszczystymi plażami, płytkie i cieple morze, a na nim lodzie rybackie tworzą piękny obraz bułgarskiego wybrzeża. Dzięki <strong>wycieczce do Bułgarii </strong>odnajdziesz <strong>tysiącletnie cerkwie</strong>, wielkie monastyry ukryte w dolinach górskich oraz unikalna architekturę z charakterystycznymi uliczkami pokrytymi winoroślami. A wszystko to w naprawdę atrakcyjnych cenach – <strong>Bułgaria to jeden z najtańszych kierunków wakacyjnych</strong>. Dowiedz się więcej o tym kraju i poznaj atuty urlopu w tym miejscu. <h2>Złote Piaski i Słoneczny Brzeg, czyli najlepsze miejsca na urlop</h2> Z <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/bulgaria/" target="_self">wycieczki last minute do Bułgarii</a> warto skorzystać w sezonie, który trwa tu od maja do października. Panują tu idealne warunki do<strong> plażowania i kąpieli</strong> - w lecie woda w Morzu Czarnym jest bardzo bardzo ciepła. Najczęstsze kierunki <strong>wycieczek do Bułgarii</strong> to <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/bulgaria/zlote-piaski/" target="_blank">Złote Piaski</a>, Słoneczny Brzeg oraz Św. Konstantyn, a turyści szczególnie upodobali sobie <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/bulgaria/sloneczny-brzeg/" target="_self"><strong>wakacje w Słonecznym Brzegu</strong></a> - najpopularniejszym <strong>kurorcie Bułgarii</strong>. Atrakcją są tu piękne, długie i szerokie plaże, liczne restauracje, bary i dyskoteki.

Pogoda w Bułgarii

Dzisiaj, 2.10 21°C
Bułgaria położona jest nad Morzem Czarnym w centralnej części Półwyspu Bałkańskiego. Kraj ten może poszczycić się urokliwymi krajobrazami, wspaniałym wybrzeżem i nietuzinkowymi zabytkami.  Lasy akacjowe i piniowe nad piaszczystymi plażami, płytkie i cieple morze, a na nim lodzie rybackie tworzą piękny obraz bułgarskiego wybrzeża. Dzięki wycieczce do Bułgarii odnajdziesz tysiącletnie cerkwie, wielkie monastyry ukryte w dolinach górskich oraz unikalna architekturę z charakterystycznymi uliczkami pokrytymi winoroślami. A wszystko to w naprawdę atrakcyjnych cenach – Bułgaria to jeden z najtańszych kierunków wakacyjnych. Dowiedz się więcej o tym kraju i poznaj atuty urlopu w tym miejscu.

Złote Piaski i Słoneczny Brzeg, czyli najlepsze miejsca na urlop

Z wycieczki last minute do Bułgarii warto skorzystać w sezonie, który trwa tu od maja do października. Panują tu idealne warunki do plażowania i kąpieli - w lecie woda w Morzu Czarnym jest bardzo bardzo ciepła. Najczęstsze kierunki wycieczek do Bułgarii to Złote Piaski, Słoneczny Brzeg oraz Św. Konstantyn, a turyści szczególnie upodobali sobie wakacje w Słonecznym Brzegu - najpopularniejszym kurorcie Bułgarii. Atrakcją są tu piękne, długie i szerokie plaże, liczne restauracje, bary i dyskoteki. Złote Piaski to drugi pod względem wielkości kurort Bułgarii. Będąc tu na wakacjach warto skorzystać z wypoczynku na przybrzeżnych licznych basenach oraz na długich plażach pośród zieleni unikalnego parku. W Złotych Piaskach odnajdziesz również bogata ofertę rozrywki w wielu kompleksach balneologicznych, w których można zażywać kąpieli termalnych. Wspomniane kurorty tętnią życiem i zachwycają bogatą listą atrakcji, dlatego są jednymi z ulubionych destynacji turystycznych w kraju. Dziś dużo wycieczek kieruje się też do Sw. Konstantyna. Jest to znany, spokojny kurort Bułgarii malowniczo położony w zatoczkach pomiędzy cyprysowymi i figowymi drzewami. w. Konstantyn słynie z mineralnych źródełek. Plaże są w większości male i piaszczyste położone pomiędzy klifowymi wybrzeżami, a ciche i kameralne hotele ulokowane pomiędzy zielenią dają możliwość odpoczynku. Wiele bułgarskich plaż zostało oznaczonych błękitna flagą. Długie plaże odznaczają się złotym piaskiem i łagodnym zejściem do morza, co na pewno spodoba się rodzinom z dziećmi. Są bardzo dobrze zagospodarowane, dzięki czemu możliwe jest uprawianie wielu sportów wodnych, przede wszystkim takich jak żeglarstwo, windsurfing czy parachuting. Malownicze plaże znajdziemy również we wspomnianym Słonecznym Brzegu, Nesebyrze, Sozopolu i Balcziku.

Bułgaria - atrakcje, czyli co warto zobaczyć i zwiedzić

Będąc na wakacjach w Bułgarii warto wybrać się na wycieczkę do Istambułu, Warny, Balcziku, Sofii i Nesebyru. Główna atrakcja Balcziku jest pałac oraz ogród botaniczny i urocze bielone domki z czerwonymi dachami. Szukając rozrywki należy udać się do Albeny, a chcąc podziwiać zabytki warto kierować sie do Nessebaru, który jest wyjątkowym, antycznym miastem położonym na wyspie połączonej z lądem. Miasto znajduje się na liście UNESCO i odnajdziesz tam przepiękną starówkę z murami obronnymi oraz bardzo dobrze zachowane kościoły.

Zdecydowanie więcej śladów przeszłości ukrytych w architekturze dostępnych jest w Sofii, gdzie warto zobaczyć przede wszystkim Cerkiew św. Jerzego, mury obronne, Bazylikę św. Zofii, łaźnie tureckie oraz meczety. Piękne zabytki znajdują się również w Sozopolu, a tam na uwagę zasługuje stare miasto, nekropola, Cerkiew sw. Bogurodzicy, Kaplica św. Zosima oraz Cerkiew św. Jerzego. Wśród zabytków w Bułgarii wyróżnia się również Monastyr Rilski, czyli największy zespół klasztorny w kraju usytuowany na wysokości, który wpisany jest na listę UNESCO. W świątyni warto zwrócić uwagę na ścienne malowidła i freski przedstawiające sceny biblijne.

Bułgaria może poszczycić się też wspaniałymi walorami naturalnymi. Warto udać się do Parku Narodowego Pirin, który spodoba się miłośnikom górskich wędrówek. To kolejny obiekt z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO - zachwyca bogactwem flory i fauny, niepowtarzalnymi widokami i wieloma szlakami turystycznymi. Zainteresowaniem cieszy się także legendarny Przylądek Kaliakra, czyli atrakcyjny rezerwat przyrody będący domem dla 150 różnych gatunków ptaków i roślin Hotele w Bułgarii utrzymane są na dość dobrym poziomie. W związku z coraz większą popularnością baza hotelowa ponownie się rozwija i poddawana jest modernizacji. Niezależnie od standardu hotele oferują rozrywki, m. in. w aquaparkach, restauracjach, barach, dyskotekach, klubach nocnych oraz podczas animacji, imprez, koncertów i wieczorów ludowych.

Zobacz również:

Bułgaria na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY