Kiten - Przewodnik

Wioska <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/bulgaria/kiten/kiten/" target="_blank"><strong>Kiten</strong></a>, położona 5 km dalej na południe od <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/bulgaria/primorsko/primorsko/" target="_blank">Primorska</a>, została zasiedlona na stałe dopiero w latach 30. XX w., co jest o tyle zaskakujące, że według archeologów prowadzących w jej pobliżu prace wykopaliskowe, już w VI w. p.n.e. istniała w tym miejscu niewielka osada. Ta ładnie wkomponowana w leśny krajobraz miejscowość nie ma tradycyjnego centrum. Sklepy, restauracje i hotele ulokowane są przy drogach pomiędzy dwiema plażami.

Pogoda w Kiten

Dzisiaj, 22.2 12°C
Wioska Kiten, położona 5 km dalej na południe od Primorska, została zasiedlona na stałe dopiero w latach 30. XX w., co jest o tyle zaskakujące, że według archeologów prowadzących w jej pobliżu prace wykopaliskowe, już w VI w. p.n.e. istniała w tym miejscu niewielka osada. Ta ładnie wkomponowana w leśny krajobraz miejscowość nie ma tradycyjnego centrum. Sklepy, restauracje i hotele ulokowane są przy drogach pomiędzy dwiema plażami.

Północna plaża Atliman opasuje ukształtowaną w podkowę zatoczkę, jedną z najczystszych i najładniejszych na całym czarnomorskim wybrzeżu, a majaczące w tle wzgórza skutecznie bronią tych dziewiczych terenów przed ewentualnymi atakami cywilizacji. Ciągnąca się na południu Morska Plaża zapewnia przyjemny cień i jest prawdziwym rajem dla amatorów pływania, na których czeka nie tylko morska toń, ale i liczne kafejki. Zobacz również:

Bułgaria na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY