Burgas - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/bulgaria/" target="_blank">Bułgaria</a> oferuje wiele kurortów wypoczynkowych dla turystów chcących odpocząć na tutejszych szerokich, piaszczystych plażach, nad ciepłym Morzem Czarnym. Jednym z nich jest <strong>Burgas</strong>, do którego można dotrzeć bezpośrednio samolotem, ponieważ miasto dysponuje własnym lotniskiem. Co można zobaczyć w Burgas?

Bułgaria oferuje wiele kurortów wypoczynkowych dla turystów chcących odpocząć na tutejszych szerokich, piaszczystych plażach, nad ciepłym Morzem Czarnym. Jednym z nich jest Burgas, do którego można dotrzeć bezpośrednio samolotem, ponieważ miasto dysponuje własnym lotniskiem. Co można zobaczyć w Burgas?

Położenie miasta
Burgas znajduje się w południowo-wschodniej części Bułgarii, nad Zatoką Burgaską Morza Czarnego. Jest kurortem wypoczynkowym, ale i uzdrowiskiem, z uwagi na fakt, że znajdują się tutaj źródła termalne. To czwarte co do wielkości miasto w kraju.
W Burgas położone jest jedno z największych w całej Bułgarii lotnisk. Niedaleko od miasta znajduje się jednocześnie największe naturalne jezioro kraju - Jezioro Burgaskie, a prócz niego i mniejsze jeziora.

Historia miasta
Początki Burgas sięgają XVIII wieku, a wcześniej na tym miejscu w XIV wieku istniała warownia Pirgos. Pierwsze osady na terenie dzisiejszego Burgas znajdowały się tu już w starożytności. Była to osada tracka, która w kolejnych wiekach została zdominowana przez Rzymian, którzy założyli tu miasto Deultum. W okresie średniowiecza został zaś wybudowany warowny zamek - Pirgos. Atrakcje Burgas
Już samo położenie Burgas nad Morzem Czarnym powoduje, że w sezonie letnim miejska plaża zapełnia się wczasowiczami. Jedną z wielu atrakcji miasta jest malowniczy Park Nadmorski, obejmujący to kąpielisko, rozciągający się wzdłuż brzegu morskiego. Plaża ma ciemny piasek, ale ma on jednocześnie lecznicze właściwości, dzięki zawartości magnetytu. Dla chętnych odwiedzających Burgas np. w ramach jednodniowej wycieczki, albo tych, którzy przyjeżdżają do Burgas na wakacje, polecana będzie wizyta w jednym z tutejszych muzeów, a także odwiedzenie Cerkwi Cyryla i Metodego oraz Cerkwi Ormiańskiej Św. Krzyża, gdzie można zobaczyć cudowne freski.

W Burgas można się bawić w licznych dyskotekach i parkach rozrywki, smakować bułgarską kuchnię w doskonałych restauracjach oraz spacerować, np. po głównym deptaku przy ul. Aleksandrowskiej.

Zobacz również:

Bułgaria na skróty

Oferty:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY