Sveti Konstantin - Przewodnik

<strong>Święty Konstantyn</strong> to niewielki nadmorski kurort, 9 km na północny wschód od <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/bulgaria/zlote-piaski/" target="_blank">Warny</a>. Założony w 1946 r. i nazwany <strong>Drużbą</strong> (Przyjaźń), został przemianowany na Sw. Konstantin i Sw. Elena, ale dziś znany jest po prostu jako Sveti Konstantin. Hotele tego małego uzdrowiska są atrakcyjnie wkomponowane w zieloność dębów, brzóz i sosen. <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/bulgaria/zlote-piaski/" target="_self">Święty Konstantyn</a> jest mniej skomercjalizowany niż inne kurorty wybrzeża, a dzięki położeniu z dala od ruchliwych dróg panuje w nim rzadko spotykana cisza i spokój. Tutejszych plaż nie można, co prawda, zaliczyć do najpiękniejszych na wybrzeżu, ale większość odwiedzających Drużbę turystów i tak woli oddawać się kąpielom w wodach mineralnych.

Pogoda w Sveti Konstantin

Dzisiaj, 22.2 11°C
Święty Konstantyn to niewielki nadmorski kurort, 9 km na północny wschód od Warny. Założony w 1946 r. i nazwany Drużbą (Przyjaźń), został przemianowany na Sw. Konstantin i Sw. Elena, ale dziś znany jest po prostu jako Sveti Konstantin. Hotele tego małego uzdrowiska są atrakcyjnie wkomponowane w zieloność dębów, brzóz i sosen. Święty Konstantyn jest mniej skomercjalizowany niż inne kurorty wybrzeża, a dzięki położeniu z dala od ruchliwych dróg panuje w nim rzadko spotykana cisza i spokój. Tutejszych plaż nie można, co prawda, zaliczyć do najpiękniejszych na wybrzeżu, ale większość odwiedzających Drużbę turystów i tak woli oddawać się kąpielom w wodach mineralnych.

Manaster Świetych Konstantyna i Heleny to niewielka cerkiewka, usytuowana nieopodal "alei Pocztowej", zbudowana pod poziomem ulicy, zgodnie z wymogami architektonicznymi tureckich władców. Wkrótce potem świątynia uległa zniszczeniu, ale w 1912 r. przystąpiono do jej odbudowy. Obszerniejszej wiedzy o samej cerkwi i rozwoju urbanistycznym całego uzdrowiska dostarcza niewielka, ale niezwykle interesująca wystawa (ze zdjęciami i objaśnieniami w języku angielskim) na parterze Międzynarodowego Domu Naukowców.

Zobacz również:

Bułgaria na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY