Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Bułgarskie wakacje - Słoneczny Brzeg, czy Złote Piaski?

Bułgaria to niezwykle ciekawy kraj z magnetycznym wybrzeżem, które przyciąga turystów z całego świata. Błękitne morze, złoty piasek oraz piękne krajobrazy - to wszystko czeka tutaj na odkrycie. Można się tu głęboko zrelaksować i zanurzyć w zupełnie inną codzienność. Niewątpliwie najbardziej znanymi miejscami są takie kurorty jak Słoneczny Brzeg oraz Złote Piaski. Które z nich wybrać na wymarzone wczasy last minute w Bułgarii?

Plaża w Słonecznym Brzegu

Plaża w Słonecznym Brzegu

Skarby bułgarskiego wybrzeża

Dzikość, dziewiczość natury, piękno i tajemnica, a jednocześnie wygoda, przyjemność bycia w cywilizacji oraz bezpieczeństwo - czy to wszystko może iść w parze? Bułgarskie wybrzeże przekonuje, że nie ma w tym żadnych sprzeczności. Tutejsze plaże są magiczne, a natura wciąż świeża i nie skolonizowana przez człowieka. Jednocześnie na turystów czekają tutaj komfortowe hotele, mnóstwo atrakcji i pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Zarówno aktywnie, jak i bardziej leniwie.

Plaże są tu rozległe, szerokie, jak i dzikie. Można tu podziwiać zatoki, urwiska skalne i odnajdywać swoje własne magiczne miejsca. Jednakże bułgarskie wybrzeże, a zwłaszcza takie kurorty jak Słoneczny Brzeg, czy Złote Piaski to nie tylko leniwy relaks, czy podziwianie piękna. To także zabawa do białego rana, liczne kluby, dyskoteki, imprezy oraz mnóstwo możliwości na aktywne spędzanie czasu. Może się tu odnaleźć każdy, zwłaszcza osoby, które uwielbiają słońce, różnorodność doznań oraz relaks w wielu odsłonach.

Atrakcje czekające w Słonecznym Brzegu

Słoneczny Brzeg jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych kurortów na wakacje w Bułgarii. Miejsce to wspaniale wpisuje się w szalony wypad last minute lub dobrze zaplanowane wczasy z rodziną, czy przyjaciółmi. Ulokowanie ma tutaj duże znaczenie, bowiem kurort ten znajduje się na najbardziej nasłonecznionym fragmencie bułgarskiego wybrzeża. Można się tu więc spodziewać dużo gorąca i jasnych, przyjemnych dni.

Słoneczny Brzeg położony jest niedaleko Burgas, ma rozbudowaną bazę hotelową i oferuje wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wśród nich czeka chociażby aquapark oraz lunapark, a także takie możliwości spędzania wolnego czasu jak jazda konna, czy wspinaczka ściankowa. Miłośnicy sportów wodnych również się tutaj odnajdą.

Oczywiście Słoneczny Brzeg to także plaża. Rozległa, szeroka, z delikatnym zejściem do morza. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, a także dla każdego kto kocha wypoczywać wśród słońca i szumu fal. Można się tu spodziewać jedynie delikatnych prądów morskich, co naprawdę sprzyja głębokiemu odpoczynkowi. Nocą zaś liczne dyskoteki, kluby i bary zapraszają do spotkań z przyjaciółmi, do szaleństwa i zabawy, która trwa bez końca. Warto będąc w regionie zwiedzić również interesujące zabytki.

Zabytki w Słonecznym Brzegu

Zabytki w Słonecznym Brzegu

Złote Piaski i ich ciekawa historia

Równie popularnym i często odwiedzanym kurortem bułgarskiego wybrzeża są Złote Piaski. Ich historia połączona jest z piratami, którzy prawdopodobnie właśnie tam zakopali swoje cenne złoto. Według legendy, po czasie, zamieniło się ono w piasek, po którym teraz można z taką przyjemnością stąpać. Ale nie tylko plaża zachwyca w tym miejscu. To idealny zakątek na relaks, ponieważ wiele tutaj zieleni i ciekawych przyrodniczo miejsc. Wzdłuż plaży rozciąga się magiczny, pachnący las, który zaprasza na długie, energetyczne spacery, a równie uzdrawiające właściwości mają tutejsze źródła mineralne. Są niezwykle pomocne w leczeniu reumatyzmu, czy astmy oraz w łagodzeniu objawów stresu.

Złote Piaski to jednak nie tylko cisza, spokój i natura. To także niekończąca się możliwość nocnych rozrywek - ogromna ilość kasyn, bary i dyskoteki sprawiają, że nie można się tutaj nudzić. W ciągu dnia natomiast dodatkowymi atrakcjami są chociażby baza jeździectwa, czy park wodny. Warto także zobaczyć przystań jachtową.

Jak widać zarówno Słoneczny Brzeg, jak i Złote Piaski kuszą i zapraszają do wspaniałych warunków noclegowych, wielu atrakcji oraz pięknej natury. Nieco spokojniej jest niewątpliwie w Złotych Piaskach, a więcej szaleństwa czeka na Słonecznym Brzegu. Jednakże to może być bardzo indywidualne doświadczenie, które zależy od wielu czynników.

Każda z tych destynacji świetnie nadaje się zarówno na wymarzone wczasy z rodziną, jak i romantyczny wypad, czy samotną eskapadę. Ciepłe morze zaprasza do głębokiego relaksu, a niskie ceny do dłuższego pobytu i skorzystania z licznych atrakcji czekających w każdym z kurortów. Oba są bowiem niezwykle ciekawe i pełne przeróżnych opcji spędzania wolnego czasu. Warto też spróbować regionalnej kuchni i spotkać się bliżej z tutejszą kulturą.

Wakacje w Burgas

Wakacje w Burgas

Kiedy warto wybrać się na bułgarskie wybrzeże?

Wybierając się na wczasy last minute do Słonecznego Brzegu, a może na wcześniej zaplanowany urlop, warto wziąć pod uwagę pogodę oraz warunki atmosferyczne. Co ciekawe można tu liczyć na codzienne słońce w sezonie letnim, co sprawia, że miejsce to jest jednym z najchętniej wybieranych na wakacje przez wielu turystów. Co ciekawe w tej części Bułgarii w ciągu roku występuje aż 300 słonecznych dni.

Klimat w tej części świata jest śródziemnomorski, co oznacza, że lata są tu upalne, wilgotność umiarkowana, a zimy mokre i raczej łagodne. Od maja do października temperatura wody w morzu to aż 20 stopni, więc miłośnicy kąpieli pośród fal mogą tutaj śmiało przyjeżdżać w tym czasie. Temperatura powietrza natomiast, w sezonie letnim, wynosi średnio 24 stopnie w ciągu dnia, a 15 stopni nocą. Słoneczny Brzeg od północy otaczają góry, a od wschodu Morze Czarne. To sprawia, że tutejszy klimat jest uważany za jeden z najzdrowszych w całej Europie.

Złote Piaski zapraszają w podobnym czasie co Słoneczny Brzeg. Najcieplej jest tutaj w miesiącach od czerwca do sierpnia. Chociaż już w maju można się spodziewać świetnej pogody i ciepłej temperatury morza. Najchłodniej jest tutaj zimą, w miesiącach od grudnia do lutego. W lipcu średnia temperatura wynosi 25 stopni Celsjusza, a w sierpniu 26 stopni. We wrześniu woda w morzu wciąż ma temperaturę powyżej 20 stopni.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.