Monastir - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/tunezja/" target="_blank">Tunezja</a> jest wakacyjnym rajem dla turystów. Ma do zaoferowania nie tylko przepiekne, szerokie, piaszczyste plaze i kurorty, ale i liczne zabytki. Mozna je znalezc miedzy innymi w <strong>Monastirze</strong>.

Pogoda w Monastirze

Dzisiaj, 26.9 24°C

Tunezja jest wakacyjnym rajem dla turystów. Ma do zaoferowania nie tylko przepiekne, szerokie, piaszczyste plaze i kurorty, ale i liczne zabytki. Mozna je znalezc miedzy innymi w Monastirze.

Polozenie miejscowosci
Monastir, nazywany Monastyrem czy Al-Munastirem, to miasto portowe znajdujace sie w srodkowej czesci wschodniego wybrzeza Tunezji. Tylko 15 km dzieli je od popularnego Sousse. Nazwa miasta wywodzi sie od chrzescijanskiego klasztoru.

Historia Monastiru
W dawnych czasach Monastyr, ze wzgledu na swoje nadmorskie polozenie, byl waznym punktem wypadowym dla rzymskich cesarzy podczas ich afrykanskich eskapad. Jego historia siega czasów fenickich i rzymskich. W sredniowieczu, za panowania dynastii Aghlabidów przezywalo prawdziwy rozkwit. Z czasem podupadlo, a dzis jest niewielkim miastem liczacym niespelna 100 tys. mieszkanców. To wlasnie tu urodzil sie pierwszy prezydent niepodleglej Tunezji - Habiba Burgiby.

Ruspina (ex Dessole Ruspina Resort)

Ruspina (ex Dessole Ruspina Resort)

Cena za 1 osobę:
1 399 zł - 22 %
Atrakcje miasta
W okresie odzyskania przez Tunezje niepodleglosci intensywnie przebudowywano Monastir, co pociagnelo za soba koniecznosc wyburzenia sporej czesci murów medyny, ale do dzis zachowal sie okazaly kompleks zabudowan - Ribat Harthema. Obejmuje sale, wieze, schody i korytarze wybudowane w 796 roku. Celem ribatu byla ochrona wybrzeza i wnetrza kraju przed wrogami. Z boku dziedzinca ribatu znajduje sie sala modlitw, przeksztalcona na muzeum prezentujace sztuke islamska. Mozna tu podziwiac medyne, w której zachowaly sie fragmenty typowej arabskiej zabudowy, z malymi sklepikami. Niektóre bramy miejskie medyny pochodza nawet z XV wieku - Bab Tunis i Bab elGharbi.
Club Rosa Rivage (ex Calimera)

Club Rosa Rivage (ex Calimera)

Cena za 1 osobę:
1 522 zł
Z ribatem sasiaduje Wielki Meczet z minaretem o podstawie kwadratu. Z kolei nad samym Monastyrem góruja minarety mauzoleum Burgiby, którego pochowano w tym miejscu w 2000 roku.

Jako kurort nadmorski Monastir nie moze narzekac na brak turystów. Dostepne sa tu przepiekne hotele i pelna infrastruktura turystyczna. Atrakcja dla turystów jest marina oraz dwa nowoczesne pola golfowe. Do Monastyru latwo mozna dotrzec samolotem.


Opinie : w Monastirze

4,0
Skanes asiuniasobka
Dobre miejsce wypadowe Ogólnie: Jest to typowa wioska hotelarska,bez tubylczych domów i sklepów.Leży w połowie drogi między Monastirem a Sousse/ok 12-15km w każdą ze stron/.
Atrakcje turystyczne: Monastir miasto z mediną, mauzoleum Burgiby,ribatem z VIIw. oraz pięknymi meczetami.Sousse-cudowny afrykański klimat na suku/targ/,niezapomniana medina ,kazba i Wielki Meczet,ribat,a w pobliżu atrakcyjny Port el-Kantaoui
Aktywny wypoczynek: Super baseny,możliwość gry w golfa,jazda konna,loty nad wodą,siątkówka na plaży,wypożyczalnia sprzętu wodnego
Życie nocne: Miejsce ciche ,w hotelu funkcjonuje nocna dyskoteka,zlokalizowana jest w niższej kondygnacji dzięki czemu noce w kolelu są ciche.
Komunikacja: Obop hotelu jest przystanek autobusowy,postój taxi a nawet dorożka
Jedzenie i restauracje: Jedenia jest dużo i smakuje nieżle,aczkolwiek często inaczej niż u nas w kraju.Posiłki się powtarzają- ale jest z czego wybierać
Zdrowie i bezpieczeństwo: Lekarz na telefon,wizyty za opłatą ok.50-60$
Pogoda: W lipcu jest bardzo ciepło,sle hohel jest przy samym morzu,a wiatr od morza łagodzi upał
Plaża: Plaża dosłownie "za płotem",przyjemny piasek i niezapomniany zachód słońca

Okazje Last Minute: Monastir

7 dni 01.10 - 08.10 Inne terminy Warszawa All Inclusive Sun & Fun
1 871 zł/os.
1 461 zł/os.
cena za 2 os.: 2 922 zł
7 dni 06.05 - 13.05 Inne terminy Katowice All Inclusive Rainbow
1 578 zł/os.
cena za 2 os.: 2 957 zł
7 dni 01.10 - 08.10 Inne terminy Warszawa All Inclusive 24H Sun & Fun
2 151 zł/os.
1 491 zł/os.
cena za 2 os.: 2 982 zł

Tunezja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY