Monastir - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/tunezja/" target="_blank">Tunezja</a> jest wakacyjnym rajem dla turystów. Ma do zaoferowania nie tylko przepiekne, szerokie, piaszczyste plaze i kurorty, ale i liczne zabytki. Mozna je znalezc miedzy innymi w <strong>Monastirze</strong>.

Pogoda w Monastirze

Dzisiaj, 5.7 28°C

Tunezja jest wakacyjnym rajem dla turystów. Ma do zaoferowania nie tylko przepiekne, szerokie, piaszczyste plaze i kurorty, ale i liczne zabytki. Mozna je znalezc miedzy innymi w Monastirze.

Polozenie miejscowosci
Monastir, nazywany Monastyrem czy Al-Munastirem, to miasto portowe znajdujace sie w srodkowej czesci wschodniego wybrzeza Tunezji. Tylko 15 km dzieli je od popularnego Sousse. Nazwa miasta wywodzi sie od chrzescijanskiego klasztoru.

Historia Monastiru
W dawnych czasach Monastyr, ze wzgledu na swoje nadmorskie polozenie, byl waznym punktem wypadowym dla rzymskich cesarzy podczas ich afrykanskich eskapad. Jego historia siega czasów fenickich i rzymskich. W sredniowieczu, za panowania dynastii Aghlabidów przezywalo prawdziwy rozkwit. Z czasem podupadlo, a dzis jest niewielkim miastem liczacym niespelna 100 tys. mieszkanców. To wlasnie tu urodzil sie pierwszy prezydent niepodleglej Tunezji - Habiba Burgiby.

Club Rosa Rivage (ex Calimera)

Club Rosa Rivage (ex Calimera)

Cena za 1 osobę:
1 528 zł
Atrakcje miasta
W okresie odzyskania przez Tunezje niepodleglosci intensywnie przebudowywano Monastir, co pociagnelo za soba koniecznosc wyburzenia sporej czesci murów medyny, ale do dzis zachowal sie okazaly kompleks zabudowan - Ribat Harthema. Obejmuje sale, wieze, schody i korytarze wybudowane w 796 roku. Celem ribatu byla ochrona wybrzeza i wnetrza kraju przed wrogami. Z boku dziedzinca ribatu znajduje sie sala modlitw, przeksztalcona na muzeum prezentujace sztuke islamska. Mozna tu podziwiac medyne, w której zachowaly sie fragmenty typowej arabskiej zabudowy, z malymi sklepikami. Niektóre bramy miejskie medyny pochodza nawet z XV wieku - Bab Tunis i Bab elGharbi.
Liberty Resort (ex Ramada)

Liberty Resort (ex Ramada)

Cena za 1 osobę:
1 613 zł
Z ribatem sasiaduje Wielki Meczet z minaretem o podstawie kwadratu. Z kolei nad samym Monastyrem góruja minarety mauzoleum Burgiby, którego pochowano w tym miejscu w 2000 roku.

Jako kurort nadmorski Monastir nie moze narzekac na brak turystów. Dostepne sa tu przepiekne hotele i pelna infrastruktura turystyczna. Atrakcja dla turystów jest marina oraz dwa nowoczesne pola golfowe. Do Monastyru latwo mozna dotrzec samolotem.


Opinie : w Monastirze

4,7
Monastir 131kacper
Najlepsze wakacje Ogólnie: Mała miejscowość z atrakcyjnym położeniem , ciekawa medina i okalające ją meczety
Atrakcje turystyczne: Medina , działające meczety , piękna piaszczysta plaża.
Aktywny wypoczynek: Biegi nad morzem , jazda konna nad morzem , pływanie , sporty wodne , szkoła nurkowania. Jazda na quadach . Możliwość uczestniczenia w karawanie.
Życie nocne: Podczs ramadanu , po 21 otwierają się restauracje z dyskotekami i czynna jest medina do 24.
Komunikacja: Metro , TUK TUK , taxi , autobusy i busy.
Jedzenie i restauracje: Jedzenie specyficzne lecz dzieki temu orginalne , smak orientalny.
Zdrowie i bezpieczeństwo: Bezpieczeństwo pełne , a o zdrowiu nic nie wiem , bo nie chorowałem.
Pogoda: Miesiące letnie i wrzesień , bo potem wieczorami zimno.
Plaża: Piaszczysta i czysta.
Stoki narciarskie: Brak.

Okazje Last Minute: Monastir

7 dni 13.05 - 20.05 Inne terminy Katowice All Inclusive Rainbow
1 627 zł/os.
cena za 2 os.: 3 254 zł
7 dni 20.05 - 27.05 Inne terminy Katowice All Inclusive Exim Tours
1 629 zł/os.
cena za 2 os.: 3 258 zł
7 dni 06.05 - 13.05 Inne terminy Katowice All Inclusive Oasis
1 669 zł/os.
cena za 2 os.: 3 338 zł

Tunezja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY