Hammamet - Przewodnik

<strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/tunezja/hammamet/" target="_blank">Hammamet</a> </strong>(po arabsku "laznie") to najchetniej odwiedzana miejscowosc wypoczynkowa Tunezji. Jego glównym atutem jest plaza z <strong>bursztynowym piaskiem</strong>, oblewana intensywnie blekitnymi wodami Morza Sródziemnego, na których unosza sie surrealistyczne statki turystyczne, udajace galeony.
Hammamet (po arabsku "laznie") to najchetniej odwiedzana miejscowosc wypoczynkowa Tunezji. Jego glównym atutem jest plaza z bursztynowym piaskiem, oblewana intensywnie blekitnymi wodami Morza Sródziemnego, na których unosza sie surrealistyczne statki turystyczne, udajace galeony. Warto zauwazyc, ze hotele sa niezwykle dyskretne - zaden z budynków hotelowych nie jest wyzszy niz otaczajace go drzewa: jest to efekt odpowiednio wczesnie narzuconych ograniczen planistycznych. Nad miastem góruje niewielka, ale zachwycajaca medyna, która dominuje ponad bardzo ruchliwym (zwlaszcza wieczorami), pelnym restauracji i sklepów centrum. Aby wypoczac w ciszy i spokoju, lepiej zaplanowac urlop w mniejszych osrodkach na pólnocnym wybrzezu lub w glebi przyladka.
Le Khalife

Le Khalife

Cena za 1 osobę:
1 491 zł
Przemiana Hammametu ze spokojnej rybackiej wioski w kurort rozpoczela sie w latach 20. ubieglego wieku, kiedy miejscowosc odkryli Europejczycy. Obecnie pasmo ogromnych hoteli ciagnie sie wzdluz wybrzeza az do specjalnej strefy turystycznej Yasmine Hammamet, 5 km na poludnie od miasta.

Opinie : w Hammamecie

4,3
Hammamet luiza23
hammamet Ogólnie: miejscowość mała ale ciekawa szczególnie stare miasto
Atrakcje turystyczne: wycieczki fakultatywne
Życie nocne: mało atrakcji
Komunikacja: taxi
Jedzenie i restauracje: mało
Zdrowie i bezpieczeństwo: nie korzystałam
Pogoda: pogoda wspaniała byłam we wrześniu
Plaża: plaża czysta

Okazje Last Minute: Hammamet

7 dni 31.05 - 07.06 Inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Coral Travel
1 576 zł/os.
cena za 2 os.: 3 153 zł
7 dni 06.05 - 13.05 Inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Coral Travel
1 631 zł/os.
cena za 2 os.: 3 262 zł
7 dni 20.05 - 27.05 Inne terminy Katowice All Inclusive Coral Travel
1 664 zł/os.
cena za 2 os.: 3 328 zł
7 dni 20.05 - 27.05 Inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Coral Travel
1 685 zł/os.
cena za 2 os.: 3 371 zł

Tunezja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY