Hammamet - Przewodnik

<strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/tunezja/hammamet/" target="_blank">Hammamet</a> </strong>(po arabsku "laznie") to najchetniej odwiedzana miejscowosc wypoczynkowa Tunezji. Jego glównym atutem jest plaza z <strong>bursztynowym piaskiem</strong>, oblewana intensywnie blekitnymi wodami Morza Sródziemnego, na których unosza sie surrealistyczne statki turystyczne, udajace galeony.

Pogoda w Hammamecie

Dzisiaj, 6.7 38°C
Hammamet (po arabsku "laznie") to najchetniej odwiedzana miejscowosc wypoczynkowa Tunezji. Jego glównym atutem jest plaza z bursztynowym piaskiem, oblewana intensywnie blekitnymi wodami Morza Sródziemnego, na których unosza sie surrealistyczne statki turystyczne, udajace galeony. Warto zauwazyc, ze hotele sa niezwykle dyskretne - zaden z budynków hotelowych nie jest wyzszy niz otaczajace go drzewa: jest to efekt odpowiednio wczesnie narzuconych ograniczen planistycznych. Nad miastem góruje niewielka, ale zachwycajaca medyna, która dominuje ponad bardzo ruchliwym (zwlaszcza wieczorami), pelnym restauracji i sklepów centrum. Aby wypoczac w ciszy i spokoju, lepiej zaplanowac urlop w mniejszych osrodkach na pólnocnym wybrzezu lub w glebi przyladka. Przemiana Hammametu ze spokojnej rybackiej wioski w kurort rozpoczela sie w latach 20. ubieglego wieku, kiedy miejscowosc odkryli Europejczycy. Obecnie pasmo ogromnych hoteli ciagnie sie wzdluz wybrzeza az do specjalnej strefy turystycznej Yasmine Hammamet, 5 km na poludnie od miasta.

Opinie : w Hammamecie

4,4
Hammamet gosc
miasto ładne Ogólnie: miasto ładne i na głównych ulicach czyste,przepisy drogowe nie obowiązują nikogo
Atrakcje turystyczne: dobre,jeżeli w hotelu brak dyskotek,można niedaleko się zabawić
Aktywny wypoczynek: średni
Życie nocne: w hotelu nie ma, w mieście tak
Komunikacja: DOBRA I TANIA
Jedzenie i restauracje: jedzenie powtarza się,ale głodnym się nie jest,ale ciasta nie mają porównania choćby z artystycznymi wypiekami w Side Star Park
Zdrowie i bezpieczeństwo: opieka dobra,ceny leków podobne,a może niektóre tańsze niż w Polsce
Pogoda: pogoda nie męcząca,aż dziwne!- w pełni sezonu 16-30. 07.SUPER!!!
Plaża: była okropna,oprócz glonów,co normalne,w wodzie można "spotkać'PAMPERSY,PODPASKI,REKLAMÓWKI I ETC.

Tunezja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY