Djerba - Przewodnik

Djerba jest <strong>najwieksza wyspa Afryki Pólnocnej</strong>, polozona u wschodnich wybrzezy Tunezji. To wyspa marzycieli i <strong>lotosu</strong>. Zwana niegdys <i>kraina ludzi szczesliwych</i> byla wyspa odpoczynku podrózujacych zeglarzy oraz Odyseusza. Kazdy kto odwiedzil Djerbe byl nia oczarowany.

Pogoda na Djerbie

Dzisiaj, 20.10 23°C
Djerba jest najwieksza wyspa Afryki Pólnocnej, polozona u wschodnich wybrzezy Tunezji. To wyspa marzycieli i lotosu. Zwana niegdys kraina ludzi szczesliwych byla wyspa odpoczynku podrózujacych zeglarzy oraz Odyseusza. Kazdy kto odwiedzil Djerbe byl nia oczarowany. Djerba jest plaska, zielona wyspa i miejscem doskonalym zarówno na spacery po zlocistych plazach, kapiel w cieplym morzu jak i relaks w centrach odnowy biologicznej. Biale domki, setki meczetów, kolorowa roslinnosc oraz bogaty wybór hoteli i pól golfowych usytuowanych nieopodal brzegu morza zachecaja do wakacji na Djerbie.
Dar Jerba Narjess

Dar Jerba Narjess

Cena za 1 osobę:
1 014 zł - 48 %
Sezon turystyczny trwa tu podobnie jak w Tunezji: od kwietnia do listopada. Wybierajac wycieczke na Djerbe koniecznie nalezy odwiedzic Houmt Souk- stolice wyspy z pieknym portem, w której znajdziemy tez slynne, tetniace zyciem suki. Warte poznania jest równiez Muzeum Sztuki i Tradycji Ludowej oraz twierdza Borj El Keblr, z której mozna uraczyc niezapomnianych widoków. Wycieczki last minute na Djerbe w swej ofercie zawieraja równiez odpoczynek w Midoun- urokliwym miasteczku z interesujaca Medina, meczetami, sklepikami i targami. Midoun znane jest tez z rzew oliwnych oraz z wyrobu oliwy z oliwek. Warto odwiedzic takze miejscowosc Guellala, slynaca z wyrobów ceramicznych. To wlasnie w Houmt Souk i Guellali skupia sie baza hotelowa. Biale hotele zbudowane sa w typowym stylu arabskim i polozone sa tuz przy pieknych plazach. Standard hoteli jest wysoki i dobrze oceniany przez turystów. Z roku na rok poziom uslug jest coraz wyzszy.

Djebra charakteryzuje sie dlugimi, przepieknymi, rozleglymi, piaszczystymi plazami zachecajacymi do odpoczynku. Najpopularniejsze z nich to plaza Sidi Mahres i La Seguia.
Djerba urzeka niepowtarzalna atmosfera, bialym piaskiem pustyni, szafirem nieba. Lagodny klimat, palmowe, oliwne i figowe gaje, oryginalna architektura i specyficzna atmosfera relaksu sprawia, ze wakacje na Djerbie beda niezapomniane i pelne wrazen.

Opinie : na Djerbie

4,3
Midoun Sławek
Tłoczno, gwarno, super ludzie na ulicy. Targ to odrębna historia. Można kupić wiele za niewiele. Targowanie to podstawa. Nie targujesz się nie mają dla Ciebie szacunku. Należy uważać przy przechodzeniu przez ulicę. Piezy nawet na pasach nie ma za dużo do powiedzenia. Dla miłośników trunków mały problem z ich zakupem. Chyba dwa sklepy w okolicy. Alkohole importowane w cenach kosmicznych lokalne do przyjęcia. Pozostałe ceny artykułów spożywczych poza mięsem w normie. Drogie markowe typu Nutella słodycze.

Okazje Last Minute: Djerba

7 dni 22.10 - 29.10 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Exim Tours
1 299 zł/os.
1 149 zł/os.
cena za 2 os.: 2 298 zł
7 dni 22.10 - 29.10 Inne terminy Katowice All inclusive Itaka
2 739 zł/os.
1 149 zł/os.
cena za 2 os.: 2 298 zł
7 dni 22.10 - 29.10 Inne terminy Katowice All inclusive Itaka
2 739 zł/os.
1 199 zł/os.
cena za 2 os.: 2 398 zł
7 dni 22.10 - 29.10 Inne terminy Warszawa All Inclusive Rainbow
2 860 zł/os.
1 214 zł/os.
cena za 2 os.: 2 428 zł

Tunezja na skróty