Djerba - Przewodnik

Djerba jest <strong>najwieksza wyspa Afryki Pólnocnej</strong>, polozona u wschodnich wybrzezy Tunezji. To wyspa marzycieli i <strong>lotosu</strong>. Zwana niegdys <i>kraina ludzi szczesliwych</i> byla wyspa odpoczynku podrózujacych zeglarzy oraz Odyseusza. Kazdy kto odwiedzil Djerbe byl nia oczarowany.

Pogoda na Djerbie

Dzisiaj, 20.9 31°C
Djerba jest najwieksza wyspa Afryki Pólnocnej, polozona u wschodnich wybrzezy Tunezji. To wyspa marzycieli i lotosu. Zwana niegdys kraina ludzi szczesliwych byla wyspa odpoczynku podrózujacych zeglarzy oraz Odyseusza. Kazdy kto odwiedzil Djerbe byl nia oczarowany. Djerba jest plaska, zielona wyspa i miejscem doskonalym zarówno na spacery po zlocistych plazach, kapiel w cieplym morzu jak i relaks w centrach odnowy biologicznej. Biale domki, setki meczetów, kolorowa roslinnosc oraz bogaty wybór hoteli i pól golfowych usytuowanych nieopodal brzegu morza zachecaja do wakacji na Djerbie.
Dar Jerba Narjess

Dar Jerba Narjess

Cena za 1 osobę:
1 134 zł
Sezon turystyczny trwa tu podobnie jak w Tunezji: od kwietnia do listopada. Wybierajac wycieczke na Djerbe koniecznie nalezy odwiedzic Houmt Souk- stolice wyspy z pieknym portem, w której znajdziemy tez slynne, tetniace zyciem suki. Warte poznania jest równiez Muzeum Sztuki i Tradycji Ludowej oraz twierdza Borj El Keblr, z której mozna uraczyc niezapomnianych widoków. Wycieczki last minute na Djerbe w swej ofercie zawieraja równiez odpoczynek w Midoun- urokliwym miasteczku z interesujaca Medina, meczetami, sklepikami i targami. Midoun znane jest tez z rzew oliwnych oraz z wyrobu oliwy z oliwek. Warto odwiedzic takze miejscowosc Guellala, slynaca z wyrobów ceramicznych. To wlasnie w Houmt Souk i Guellali skupia sie baza hotelowa. Biale hotele zbudowane sa w typowym stylu arabskim i polozone sa tuz przy pieknych plazach. Standard hoteli jest wysoki i dobrze oceniany przez turystów. Z roku na rok poziom uslug jest coraz wyzszy.

Djebra charakteryzuje sie dlugimi, przepieknymi, rozleglymi, piaszczystymi plazami zachecajacymi do odpoczynku. Najpopularniejsze z nich to plaza Sidi Mahres i La Seguia.
Djerba urzeka niepowtarzalna atmosfera, bialym piaskiem pustyni, szafirem nieba. Lagodny klimat, palmowe, oliwne i figowe gaje, oryginalna architektura i specyficzna atmosfera relaksu sprawia, ze wakacje na Djerbie beda niezapomniane i pelne wrazen.

Opinie : na Djerbie

4,8
Djerba profesorsasiad
JAK SWIETNIE SPĘDZIC CZAS W TUNEZJI! Ogólnie: TYPOWA MIEJSCOWOSC TURYSTYCZNA Z WIELOMA ATRAKCJAMI
Atrakcje turystyczne: TURYSTA MOŻE ODPOCZˇC NA PIĘKNYCH PIASZCZYSTYCH PLAŻACH, GDZIE OFERUJE MU SIĘ M.IN. LOT SPADOCHRONEM ZA MOTORÓWKˇ, SKUTERY WODNE, JAZDĘ WIELBŁˇDEM. PONADTO JEST BARDZO WIELE RESTAURACJI (RÓŻNORAKIE KUCHNIE), JEST KILKA DYSKOTEK (KLIMATYZOWANYCH). JEST TAKŻE OGROMNE I Z PRZEPYCHEM URZˇDZONE KASYNO GRY (W EUROPIE TAKIEGO NIE WIDZIAŁEM). MOZNA UDAC SIĘ AN TYPOWY ARABSKI TARG. PONADTO TURYSTOM ORGANIZUJE SIE WYCIECZKI RÓŻNEGO TYPU. M.IN NA SAHARE!!!PONADTO JEST TAM FARMA KROKODYLI. KILKADZIESIAT SZTUK KTÓRE MOŻNA OBSERWOWAC RÓWNIEŻ PODCZAS SPOŻYWANIA POSILKU.
Aktywny wypoczynek: PŁYWANIE , SKUTERY I NARTY WODNE, LOT NA SPADOCHRONIE ZA MOTORÓWKˇ, TENIS...
Życie nocne: JEST KILKA DYSKOTEK, BARDZO WIELE PUBÓW I RESTAURACJI. A ŻE WIECZORY Sˇ CIEPLUTKIE MOŻNA FAJNIE SIĘ ZABAWIC...
Komunikacja: NIE MA PROBLEMU Z KOMUNIKACJˇ GDYŻ WSZĘDZIE Sˇ STOSUNKOWO TANIE TAXÓWKI.
Jedzenie i restauracje: JAK JUZ PISAŁEM JEST ICH WIELE Z BARDZO DOBRYM JEDZENIEM!
Zdrowie i bezpieczeństwo: JEST TO MIEJSCE BARDZO BEZPIECZNE. OPIEKA MEDYCZNA TEŻ NA EUROPEJSKIM POZIOMIE.JEST KILKA APTEK.
Pogoda: JA BYŁEM W LIPCU I POGODA CALKOWICIE MI ODPOWIADAŁA!NIEKTÓRZY MÓWIˇ ŻE JEST ZBYT GORˇCO ALE NIE JEST TO PRAWDA. W MIEJSCOWOSCIACH NADMORSKICH JEST SPECYFICZNY, ŁAGODNY KLIMAT W KTÓRYM SWIETNIE SIUĘ ODPOCZYWA!
Plaża: CZYSTA, PIASZCZYSTA!

Okazje Last Minute: Djerba

7 dni 12.03 - 19.03 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
1 155 zł/os.
cena za 2 osoby: 2 310 zł
1 155 zł/os.
cena za 2 os. 2 310 zł
7 dni 12.03 - 19.03 inne terminy Warszawa All Inclusive TUI
1 172 zł/os.
cena za 2 osoby: 2 344 zł
1 172 zł/os.
cena za 2 os. 2 344 zł
7 dni 09.01 - 16.01 inne terminy Warszawa All Inclusive TUI
1 225 zł/os.
cena za 2 osoby: 2 450 zł
1 225 zł/os.
cena za 2 os. 2 450 zł
7 dni 12.03 - 19.03 inne terminy Warszawa All Inclusive TUI
1 226 zł/os.
cena za 2 osoby: 2 452 zł
1 226 zł/os.
cena za 2 os. 2 452 zł

Tunezja na skróty