Djerba - Przewodnik

Djerba jest <strong>najwieksza wyspa Afryki Pólnocnej</strong>, polozona u wschodnich wybrzezy Tunezji. To wyspa marzycieli i <strong>lotosu</strong>. Zwana niegdys <i>kraina ludzi szczesliwych</i> byla wyspa odpoczynku podrózujacych zeglarzy oraz Odyseusza. Kazdy kto odwiedzil Djerbe byl nia oczarowany.

Pogoda na Djerbie

Dzisiaj, 11.8 29°C
Djerba jest najwieksza wyspa Afryki Pólnocnej, polozona u wschodnich wybrzezy Tunezji. To wyspa marzycieli i lotosu. Zwana niegdys kraina ludzi szczesliwych byla wyspa odpoczynku podrózujacych zeglarzy oraz Odyseusza. Kazdy kto odwiedzil Djerbe byl nia oczarowany. Djerba jest plaska, zielona wyspa i miejscem doskonalym zarówno na spacery po zlocistych plazach, kapiel w cieplym morzu jak i relaks w centrach odnowy biologicznej. Biale domki, setki meczetów, kolorowa roslinnosc oraz bogaty wybór hoteli i pól golfowych usytuowanych nieopodal brzegu morza zachecaja do wakacji na Djerbie.
Miramar Petit Palais

Miramar Petit Palais

Cena za 1 osobę:
1 414 zł
Sezon turystyczny trwa tu podobnie jak w Tunezji: od kwietnia do listopada. Wybierajac wycieczke na Djerbe koniecznie nalezy odwiedzic Houmt Souk- stolice wyspy z pieknym portem, w której znajdziemy tez slynne, tetniace zyciem suki. Warte poznania jest równiez Muzeum Sztuki i Tradycji Ludowej oraz twierdza Borj El Keblr, z której mozna uraczyc niezapomnianych widoków. Wycieczki last minute na Djerbe w swej ofercie zawieraja równiez odpoczynek w Midoun- urokliwym miasteczku z interesujaca Medina, meczetami, sklepikami i targami. Midoun znane jest tez z rzew oliwnych oraz z wyrobu oliwy z oliwek. Warto odwiedzic takze miejscowosc Guellala, slynaca z wyrobów ceramicznych. To wlasnie w Houmt Souk i Guellali skupia sie baza hotelowa. Biale hotele zbudowane sa w typowym stylu arabskim i polozone sa tuz przy pieknych plazach. Standard hoteli jest wysoki i dobrze oceniany przez turystów. Z roku na rok poziom uslug jest coraz wyzszy.

Djebra charakteryzuje sie dlugimi, przepieknymi, rozleglymi, piaszczystymi plazami zachecajacymi do odpoczynku. Najpopularniejsze z nich to plaza Sidi Mahres i La Seguia.
Djerba urzeka niepowtarzalna atmosfera, bialym piaskiem pustyni, szafirem nieba. Lagodny klimat, palmowe, oliwne i figowe gaje, oryginalna architektura i specyficzna atmosfera relaksu sprawia, ze wakacje na Djerbie beda niezapomniane i pelne wrazen.

Opinie : na Djerbie

4,1
Midoun Beata
Niewielka miejscowość we wschodniej części tunezyjskiej wyspy Djerba. W Midoun warto udać się na farmę krokodyli, oraz do Lella Hadria Muzeum. Warto również udać się na targowisko po kilka pamiątek. W Midoun zrobimy wszelkie potrzebne i niezbędne zakupy w małych lokalnych sklepikach, lub jak kto, woli można również zaopatrzyć się w zakupy w Carrefour.

Okazje Last Minute: Djerba

7 dni 16.08 - 23.08 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Exim Tours
1 849 zł/os.
1 549 zł/os.
cena za 2 os.: 3 098 zł
7 dni 13.05 - 20.05 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Exim Tours
1 599 zł/os.
cena za 2 os.: 3 198 zł
7 dni 06.05 - 13.05 Inne terminy Katowice All Inclusive Rainbow
1 610 zł/os.
cena za 2 os.: 3 221 zł
7 dni 11.06 - 18.06 Inne terminy Katowice All Inclusive Coral Travel
1 754 zł/os.
1 652 zł/os.
cena za 2 os.: 3 305 zł

Tunezja na skróty