Djerba - Przewodnik

Djerba jest <strong>największą wyspą Afryki Północnej</strong>, położoną u wschodnich wybrzeży Tunezji. To wyspa marzycieli i <strong>lotosu</strong>. Zwana niegdyś <i>krainą ludzi szczęśliwych</i> była wyspą odpoczynku podróżujących żeglarzy oraz Odyseusza. Każdy kto odwiedził Djerbę był nią oczarowany.

Pogoda na Djerbie

Dzisiaj, 21.1 17°C
Djerba jest największą wyspą Afryki Północnej, położoną u wschodnich wybrzeży Tunezji. To wyspa marzycieli i lotosu. Zwana niegdyś krainą ludzi szczęśliwych była wyspą odpoczynku podróżujących żeglarzy oraz Odyseusza. Każdy kto odwiedził Djerbę był nią oczarowany. Djerba jest płaską, zieloną wyspą i miejscem doskonałym zarówno na spacery po złocistych plażach, kąpiel w ciepłym morzu jak i relaks w centrach odnowy biologicznej. Białe domki, setki meczetów, kolorowa roślinność oraz bogaty wybór hoteli i pól golfowych usytuowanych nieopodal brzegu morza zachęcają do wakacji na Djerbie.
Sidi Mansour

Sidi Mansour

Cena za 1 osobę:
839 zł
Sezon turystyczny trwa tu podobnie jak w Tunezji: od kwietnia do listopada. Wybierając wycieczkę na Djerbę koniecznie należy odwiedzić Houmt Souk- stolicę wyspy z pięknym portem, w której znajdziemy też słynne, tętniące życiem suki. Warte poznania jest również Muzeum Sztuki i Tradycji Ludowej oraz twierdza Borj El Keblr, z której można uraczyć niezapomnianych widoków. Wycieczki last minute na Djerbę w swej ofercie zawierają również odpoczynek w Midoun- urokliwym miasteczku z interesującą Mediną, meczetami, sklepikami i targami. Midoun znane jest też z rzew oliwnych oraz z wyrobu oliwy z oliwek. Warto odwiedzić także miejscowość Guellala, słynącą z wyrobów ceramicznych. To właśnie w Houmt Souk i Guellali skupia się baza hotelowa. Białe hotele zbudowane są w typowym stylu arabskim i położone są tuż przy pięknych plażach. Standard hoteli jest wysoki i dobrze oceniany przez turystów. Z roku na rok poziom usług jest coraz wyższy.

Djebra charakteryzuje się długimi, przepięknymi, rozległymi, piaszczystymi plażami zachęcającymi do odpoczynku. Najpopularniejsze z nich to plaża Sidi Mahres i La Seguia.
Djerba urzeka niepowtarzalną atmosferą, białym piaskiem pustyni, szafirem nieba. Łagodny klimat, palmowe, oliwne i figowe gaje, oryginalna architektura i specyficzna atmosfera relaksu sprawią, że wakacje na Djerbie będą niezapomniane i pełne wrażeń.

Opinie : na Djerbie

4,6
Midoun Bożena
typowe arabskie miasto z dużym targiem gwarne i nie za czyste, ale ma swój bardzo specyficzny urok, lubie to.

Okazje Last Minute: Djerba

Djerba Sun Club

Djerba Sun Club 3.7
7 dni 24.01 - 31.01 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Itaka
last
minute
1 798 zł / 2 os.
899 zł / 1 os.
1 989 zł / 1 os. - 55 %

Homere

Homere 4.0
7 dni 24.01 - 31.01 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Itaka
last
minute
1 798 zł / 2 os.
899 zł / 1 os.
1 989 zł / 1 os. - 55 %

Welcome Meridiana Resort & Thalasso

Welcome Meridiana Resort & Thalasso 4.0
7 dni 31.01 - 07.02 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI
last
minute
1 856 zł / 2 os.
928 zł / 1 os.

Djerba Sun Club

Djerba Sun Club 3.7
7 dni 24.01 - 31.01 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI
last
minute
1 922 zł / 2 os.
961 zł / 1 os.

Tunezja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY