Djerba - Przewodnik

Djerba jest <strong>największą wyspą Afryki Północnej</strong>, położoną u wschodnich wybrzeży Tunezji. To wyspa marzycieli i <strong>lotosu</strong>. Zwana niegdyś <i>krainą ludzi szczęśliwych</i> była wyspą odpoczynku podróżujących żeglarzy oraz Odyseusza. Każdy kto odwiedził Djerbę był nią oczarowany.

Pogoda na Djerbie

Dzisiaj, 26.3 18°C
Djerba jest największą wyspą Afryki Północnej, położoną u wschodnich wybrzeży Tunezji. To wyspa marzycieli i lotosu. Zwana niegdyś krainą ludzi szczęśliwych była wyspą odpoczynku podróżujących żeglarzy oraz Odyseusza. Każdy kto odwiedził Djerbę był nią oczarowany. Djerba jest płaską, zieloną wyspą i miejscem doskonałym zarówno na spacery po złocistych plażach, kąpiel w ciepłym morzu jak i relaks w centrach odnowy biologicznej. Białe domki, setki meczetów, kolorowa roślinność oraz bogaty wybór hoteli i pól golfowych usytuowanych nieopodal brzegu morza zachęcają do wakacji na Djerbie.
Jardins de Toumana

Jardins de Toumana

Cena za 1 osobę:
1 040 zł
Sezon turystyczny trwa tu podobnie jak w Tunezji: od kwietnia do listopada. Wybierając wycieczkę na Djerbę koniecznie należy odwiedzić Houmt Souk- stolicę wyspy z pięknym portem, w której znajdziemy też słynne, tętniące życiem suki. Warte poznania jest również Muzeum Sztuki i Tradycji Ludowej oraz twierdza Borj El Keblr, z której można uraczyć niezapomnianych widoków. Wycieczki last minute na Djerbę w swej ofercie zawierają również odpoczynek w Midoun- urokliwym miasteczku z interesującą Mediną, meczetami, sklepikami i targami. Midoun znane jest też z rzew oliwnych oraz z wyrobu oliwy z oliwek. Warto odwiedzić także miejscowość Guellala, słynącą z wyrobów ceramicznych. To właśnie w Houmt Souk i Guellali skupia się baza hotelowa. Białe hotele zbudowane są w typowym stylu arabskim i położone są tuż przy pięknych plażach. Standard hoteli jest wysoki i dobrze oceniany przez turystów. Z roku na rok poziom usług jest coraz wyższy.

Djebra charakteryzuje się długimi, przepięknymi, rozległymi, piaszczystymi plażami zachęcającymi do odpoczynku. Najpopularniejsze z nich to plaża Sidi Mahres i La Seguia.
Djerba urzeka niepowtarzalną atmosferą, białym piaskiem pustyni, szafirem nieba. Łagodny klimat, palmowe, oliwne i figowe gaje, oryginalna architektura i specyficzna atmosfera relaksu sprawią, że wakacje na Djerbie będą niezapomniane i pełne wrażeń.

Opinie : na Djerbie

4,0
Midoun Rafal
Małe miasteczko nastawione na turystów.Knajpki ,sklepy i market

Okazje Last Minute: Djerba

Joya Paradise

Joya Paradise
7 dni 12.12 - 19.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI
2 274 zł / 2 os.
1 137 zł / 1 os.

Sidi Mansour

Sidi Mansour 4.6
7 dni 12.12 - 19.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI
2 336 zł / 2 os.
1 168 zł / 1 os.

Vincci Djerba Resort

Vincci Djerba Resort 4.8
7 dni 12.12 - 19.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI
2 376 zł / 2 os.
1 188 zł / 1 os.

Club Calimera Yati Beach

Club Calimera Yati Beach 4.2
7 dni 02.01 - 09.01 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI
2 400 zł / 2 os.
1 200 zł / 1 os.

Tunezja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY