Tunezja - Przewodnik

<strong>Tunezja</strong> jest krajem leżącym w Afryce Północnej nad basenem Morza Śródziemnego. To najbardziej europejski, chętnie odwiedzany kraj Maghrebu, gdzie gościnni i pogodni mieszkańcy są mile nastawieni do licznie przybywających turystów z całego świata. Sezon rozpoczyna się tu już kwietniu i trwa do listopada. Duża cześć kraju pokrywa największa na świecie piaszczysta <strong>pustynia Sahara</strong>, a <strong>Góry Atlas</strong> dzielą Tunezję na górzystą cześć północną i nizinną cześć południową.

Pogoda w Tunezji

Dzisiaj, 12.11 23°C
Tunezja jest krajem leżącym w Afryce Północnej nad basenem Morza Śródziemnego. To najbardziej europejski, chętnie odwiedzany kraj Maghrebu, gdzie gościnni i pogodni mieszkańcy są mile nastawieni do licznie przybywających turystów z całego świata. Sezon rozpoczyna się tu już kwietniu i trwa do listopada. Duża cześć kraju pokrywa największa na świecie piaszczysta pustynia Sahara, a Góry Atlas dzielą Tunezję na górzystą cześć północną i nizinną cześć południową. Tunezja to kraj pachnący szafranem, z rzymskimi ruinami i islamskimi meczetami. Jest plątaniną wąskich uliczek, małych sklepików, kolorowych suków, złotych plaż i ciekawej kultury. Niebo zawsze jest błękitne i oddzielone od lądu białymi domami.
Sidi Mansour

Sidi Mansour

Cena za 1 osobę:
912 zł
Tunezja jest krajem kontrastów i różnorodności krajobrazowych. Ta kraina słońca jest doskonałym pomysłem na niepowtarzalne wakacje. Wybierając się na wycieczkę do Tunezji odnajdziemy tu urocze gaje oliwne, dzikie pustynie, bujna roślinność oaz, niepowtarzalne Góry Atlas i białe, piaszczyste plaże nad krystalicznie czystym morzem.
Oferty wycieczek last minute do Tunezji koncentrują się głównie na największych kurortach: Hammamet, Port el Kantoui, Sousse, Tunis i Monastir.
Hammamet jest popularną, uroczą i najstarszą turystyczną miejscowością Tunezji. Zachęca do wypoczynku szerokimi, piaszczystymi plażami, na których piasek przybiera kolor bursztynu. Walorem jest też bujna, tropikalna roślinność, pomarańczowe i jaśminowe drzewa, kwitnące ogrody palmowe i doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna z szeregiem nowoczesnych i najbardziej luksusowych hoteli usytuowanych wzdłuż plaż. Wybierając się na wycieczkę na stare miasto - Medynę nie sposób ominąć oryginalnych, gwarnych suków, meczetu i murów miejskich, z których rozpościera się wspaniały widok na morze i miasto. Turyści chętnie odwiedzają rozrywkowa dzielnice Yasmine - Hammamet, gdzie znajduje się ciekawy port jachtowy z promenadą.
Malowniczą miejscowością wypoczynkową Tunezji jest także Port El Kantaoui. Charakterystyczne są tu biało-niebieskie domy, z bujnymi ogrodami oraz port jachtowy. Dla osób miłujących aktywny wypoczynek Port El Kantaoui oferuje grę na popularnych tu polach golfowych, otoczonych gajami oliwnymi. Z Portu El Kantaoui można wybrać się do Sousse na wycieczkę autobusem liniowym lub mikrokolejką turystyczną. Sousse, nazywane Perłą Sahelu, jest miastem o orientalnej atmosferze. Będąc na wakacjach w Sousse należy zobaczyć twierdze Ribat, wieże sygnalizacyjna Kasbah, Muzeum Archeologiczne oraz pięciokilometrowe katakumby rzymskie. Mnóstwo tu kolorowych suków, na których pewnego rodzaju tradycją i atrakcją jest targowanie się. Miasto znane jest także z bogatego życia nocnego w licznych klubach, kawiarniach, restauracjach oraz w kasynach. Dużo rozrywki znajdziemy także w stolicy kraju - Tunisie, który jest połączeniem nowoczesności i tradycji. Atrakcją Tunisu jest Muzeum Bardo, z piękną kolekcją mozaik rzymskich oraz pobliskie ruiny starożytnego miasta fenickiego Kartaginy, wpisane na listę UNESCO.
Częstym kierunkiem wycieczek do Tunezji jest tez Monastir - czyste, piękne portowe miasto, z największym i zarazem najstarszym w Afryce ribatem - muzułmańskim klasztorem. Piękno architektury i urokliwa panorama są jego atutami.
Wakacje w Tunezji warto urozmaicić wycieczka do Mahdi. Tu w jednym miejscu odnajdziemy monumentalne ruiny, kolorowe lodzie rybackie, meczet, targi, minarety i kawiarnie. Miasto słynie z jeszcze dziewiczych plaż, wzdłuż których wyrastają nowoczesne hotele.

Wybrzeże Tunezji jest doskonale rozwinięte i rokrocznie przyciąga miliony turystów. Na pięknych, piaszczystych plażach, położonych tuż przy hotelach, odpoczynek znajdą zarówno rodziny z dziećmi jak i miłośnicy aktywnych sportów wodnych. Plaże Tunezji sprzyjają spacerom oraz przejażdżkom na wielbłądach. Będąc tu na wakacjach warto przeżyć niespotykany wschód słońca nad piaszczystą Saharą i odpocząć w daktylowych oazach.
Wysokie zainteresowanie turystów wpłynęło na szeroki wybór hoteli gwarantujących wysoki standard usług. Dobrze wyposażone pokoje z niepowtarzalnymi widokami zachęcają do wakacji w Tunezji.

Opinie o miastach w Tunezji

4,0
Djerba nyksa
piękna wyspa... Komunikacja: wszędzie można dojechać taksówkę za bardzo małe pieniądze....
Pogoda: pogoda zapewne zależy od pory roku, w styczniu trafiliśmy na piękna pogodę.... noce chłodne, ale w dzień upalnie...
Plaża: plaża przy naszym hotelu koszmarna, ale inne bardzo przyjemne...

Okazje Last Minute: Tunezja

Jardins de Toumana

Jardins de Toumana
7 dni 13.12 - 20.12 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
1 902 zł / 2 os.
951 zł / 1 os.

Djerba Sun Club

Djerba Sun Club 3.7
7 dni 13.12 - 20.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI
2 036 zł / 2 os.
1 018 zł / 1 os.

Joya Paradise

Joya Paradise
7 dni 13.12 - 20.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI
2 058 zł / 2 os.
1 029 zł / 1 os.

Hari Club Beach Resort Djerba

Hari Club Beach Resort Djerba 3.7
7 dni 03.01 - 10.01 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI
2 080 zł / 2 os.
1 040 zł / 1 os.

Tunezja na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY