Tunezja - Przewodnik

<p><strong>Tunezja</strong> to kraj, gdzie na turystów czekają rajskie plaże, orientalne zabytki, lazurowe morze i pyszna kuchnia. W tym miejscu gościnni i pogodni mieszkańcy są mile nastawieni do licznie przybywających turystów z całego świata. Sezon rozpoczyna się już w<strong> kwietniu</strong> i <strong>trwa do listopada</strong>, dzięki czemu można tu długo cieszyć się słońcem.</p> <h2>Tunezja – najlepsze miejsca na wypoczynek</h2> Tunezja jest krajem kontrastów i różnorodności krajobrazowych. Ta <strong>kraina słońca</strong> jest doskonałym pomysłem na niepowtarzalne wakacje. Wybierając się na wycieczkę do Tunezji odnajdziesz urocze <strong>gaje oliwne</strong>, dzikie pustynie, bujną roślinność oaz, niepowtarzalne Góry Atlas i białe, piaszczyste plaże nad krystalicznie czystym morzem. To kraj pachnący <strong>szafranem,</strong> z rzymskimi ruinami i islamskimi <strong>meczetami</strong>. Jest plątaniną wąskich uliczek, małych sklepików, kolorowych <strong>suków</strong>, złotych plaż i ciekawej kultury.

Pogoda w Tunezji

Dzisiaj, 14.4 25°C

Tunezja to kraj, gdzie na turystów czekają rajskie plaże, orientalne zabytki, lazurowe morze i pyszna kuchnia. W tym miejscu gościnni i pogodni mieszkańcy są mile nastawieni do licznie przybywających turystów z całego świata. Sezon rozpoczyna się już w kwietniu i trwa do listopada, dzięki czemu można tu długo cieszyć się słońcem.

Tunezja – najlepsze miejsca na wypoczynek

Tunezja jest krajem kontrastów i różnorodności krajobrazowych. Ta kraina słońca jest doskonałym pomysłem na niepowtarzalne wakacje. Wybierając się na wycieczkę do Tunezji odnajdziesz urocze gaje oliwne, dzikie pustynie, bujną roślinność oaz, niepowtarzalne Góry Atlas i białe, piaszczyste plaże nad krystalicznie czystym morzem. To kraj pachnący szafranem, z rzymskimi ruinami i islamskimi meczetami. Jest plątaniną wąskich uliczek, małych sklepików, kolorowych suków, złotych plaż i ciekawej kultury. Djerba to jedna z najciekawszych wysp w regionie. Ta najstarsza wyspa Afryki Północnej gwarantuje niezapomniany wypoczynek. Słynie z pięknych plaż, wspaniałych krajobrazów, płytkiego ciepłego morza i bajecznego spokoju. Uroku dodaje jej charakterystyczna, mauretańska zabudowa. Dodatkowo na wyspie można też znaleźć wiele ciekawych punktów historycznych, które warto odwiedzić. Djerba spodoba się też miłośnikom filmów – to właśnie tam kręcono „Gwiezdne Wojny”, czy „Angielskiego Pacjenta”. Inną propozycją jest Hammamet, czyli jedna z bardziej popularnych miejscowości turystycznych w Tunezji. Zachęca do wypoczynku szerokimi, piaszczystymi plażami, na których piasek przybiera kolor bursztynu. Walorem jest też bujna, tropikalna roślinność, pomarańczowe i jaśminowe drzewa, kwitnące ogrody palmowe oraz doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna z szeregiem nowoczesnych i najbardziej luksusowych hoteli usytuowanych wzdłuż plaż.

Malowniczą miejscowością wypoczynkową Tunezji jest także Port El Kantaoui. Charakterystyczne są tu biało-niebieskie domy, z bujnymi ogrodami oraz port jachtowy. Dla osób miłujących aktywny wypoczynek Port El Kantaoui oferuje grę na popularnych tu polach golfowych, otoczonych gajami oliwnymi. Z Portu El Kantaoui można wybrać się do Sousse, czyli jednego z większych miast w Tunezji na wycieczkę autobusem liniowym lub mikrokolejką turystyczną. W Sousse można skorzystać z bogatej oferty sportów wodnych. Częstym kierunkiem wycieczek do Tunezji jest tez Monastir - czyste, piękne portowe miasto, z największym i zarazem najstarszym w Afryce ribatem - muzułmańskim klasztorem. Piękno architektury i urokliwa panorama są jego atutami.

Co warto zwiedzić w Tunezji?

W Tunezji znajduje się wiele ciekawych zabytków. Wybierając się na wycieczkę na stare miasto, czyli Medynę w Hammamet nie sposób ominąć oryginalnych, gwarnych suków, meczetu i murów miejskich, z których rozpościera się wspaniały widok na morze i miasto. Turyści chętnie odwiedzają rozrywkową dzielnicę Yasmine - Hammamet, gdzie znajduje się ciekawy port jachtowy z promenadą.

Wspomniane Sousse, nazywane Perłą Sahelu, jest miastem o orientalnej atmosferze. Będąc na wakacjach w Sousse należy zobaczyć twierdze Ribat, wieże sygnalizacyjna Kasbah, Muzeum Archeologiczne oraz pięciokilometrowe katakumby rzymskie. Mnóstwo tu kolorowych suków, na których pewnego rodzaju tradycją i atrakcją jest targowanie się. Miasto znane jest także z bogatego życia nocnego w licznych klubach, kawiarniach, restauracjach oraz w kasynach. Dużo rozrywki znajdziemy także w stolicy kraju - Tunisie, który jest połączeniem nowoczesności i tradycji. Atrakcją Tunisu jest Muzeum Bardo, z piękną kolekcją mozaik rzymskich oraz pobliskie ruiny starożytnego miasta fenickiego Kartaginy, wpisane na listę UNESCO. Warto odwiedzić też wyjątkowy amfiteatr w El Jem. Wyjątkowym miejscem jest także malownicze miasteczko Sidi Bou Said, które znane jest z tunezyjskich pocztówek. Przepiękne budynki przyciągają niesamowitym śnieżnobiałym kolorem i niebieskimi okiennicami, a urokliwe uliczki zachęcają do spacerów. Miejsce to jest popularne wśród artystów i ujmuje wspaniałą atmosferą. Wakacje w Tunezji warto urozmaicić wycieczką do Mahdi. Tu w jednym miejscu odnajdziemy monumentalne ruiny, kolorowe lodzie rybackie, meczet, targi, minarety i kawiarnie. Miasto słynie z jeszcze dziewiczych plaż, wzdłuż których wyrastają nowoczesne hotele.

Zobacz również:

Opinie o miastach w Tunezji

4,0
Sousse Agi
Przyjaźnie.

Tunezja na skróty