• Wymagany paszport ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego opuszczenia Tunezji.
 • Wizy nie są wymagane dla pobytów do 90 dni.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
 • UWAGA: Decyzją rządu tunezyjskiego od dnia 01.01.2024r. ulega zmianie wysokość podatku turystycznego w Tunezji. Wysokość podatku wynosi: • Hotele 2* oraz inne obiekty noclegowe - 4 TND doba/os. • Hotele 3* - 8 TND doba/os. • Hotele 4* i 5* - 12 TND doba/os. Z podatku zwolnione są osoby poniżej 12 roku życia. Opłatę należy uregulować podczas zameldowania w hotelu. Podatek naliczany jest za osobę, za każdą rozpoczętą dobę.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/tunezja/informacje-dla-podrozujacych

Sousse

Ten bajeczny kurort wypoczynkowy nad Morzem Śródziemnym otwiera drzwi do upalnej i egzotycznej Afryki. To miejsce przeznaczone do błogiego opalania się i wodnych szaleństw. To także historyczny port i stare miasto słynące z zabytkowej zabudowy.

Sousse na wakacje

Nadmorski kurort Sousse to świetne miejsce do spędzenia wakacji w Tunezji na egzotycznej plaży, wygrzewając się w promieniach słonecznych i ciesząc orzeźwiającymi kąpielami wśród morskich fal. Właśnie tutaj są najpiękniejsze i najbardziej oblegane wybrzeża północnej Afryki.

Prawdziwy odpoczynek na tanich wczasach w ekskluzywnych tunezyjskich kurortach zapewni cudowna pogoda oraz moc atrakcji przygotowanych specjalnie dla europejskich turystów. Liczne lokale gastronomiczne zachwycają arabską i osmańską kuchnią. Tam też oraz przy ustronnych uliczkach czy straganach na bazarku poznać można rodzimą kulturę, tradycyjny podział społeczny oraz prawa rządzące arabskim światem.

Warto ten wakacyjny czas w pełni wykorzystać nie tylko na plażowanie, ale także na odwiedzenie parków rozrywki czy aquaparków takich jak ten przy hotelu Hannibal Palace, który dostarczy adrenaliny oraz zachwyci wieczornym pokazem fontann.

Sousse - co warto zobaczyć?

Wiele cennych i godnych obejrzenia zabytków kryje w sobie medina, czyli tak zwane Stare Miasto. Bez wątpienia urok tych krętych uliczek tkwi w niewielkich białych domach mieszkalnych przyozdobionych z każdej strony barwnymi kwietnikami, wśród których spacer stanie się niezwykle romantyczną i niezapomnianą przygodą.

Aby poznać, tak odmienny od naszego, styl życia muzułmanów można odwiedzić suk, czyli tradycyjny bazar. Zachwycająca panorama Sousse i portu widoczna jest z ribatu, czyli muzułmańskiego klasztoru obronnego. Na jego terenie znajduje się warty uwagi Wielki Meczet z salą modłów, do której wstęp mają tylko wyznawcy islamu oraz Muzeum Archeologiczne z jego największym skarbem, czyli rzymskimi mozaikami.

Zajrzeć można także do katakumb Dobrego Pasterza, gdzie do dyspozycji turystów jest zaledwie kilka grobowców ze szkieletami, chociaż cały kompleks ma długość ponad 5 kilometrów. Drugim muzeum, które zainteresuje zwiedzających jest tak zwany dom arabski El Jerid z tradycyjnym umeblowaniem i wyposażeniem. Warto także odwiedzić ekskluzywny port El Kantaoui, gdzie cumują najpiękniejsze i najdroższe jachty świata.

Sousse może okazać się również świetnym punktem komunikacyjnym do poznawania innych części Tunezji np. do Tunisu.

Wybierając sie na wakacje do Sousse można skorzystać z ofert biur podróży Itaka, Coral Travel, Exim Tours, Oasis czy Rainbow.

Sousse – jakie wycieczki fakultatywne organizowane są z Sousse?

Co warto zobaczyć, będąc na wakacjach w Sousse? Wypoczynek nad morzem czy na basenie z pewnością umożliwi turystom naładowanie wewnętrznych baterii, ale warto wybrać się choć na jedną wycieczkę fakultatywną, by zobaczyć piękne regiony i miasta w Tunezji. Wśród polecanych atrakcji turystycznych i wyjazdów organizowanych przez polskie i lokalne biura podróży z Sousse wymienić należy:

 • Tunis – Kartagina – Sidi Bou Said – wycieczka obejmująca trzy ważne miasta. Turyści odwiedzają Tunis, czyli stolicę, gdzie mogą zobaczyć reprezentatywną aleję Habiba Bourgiby z francuską, iście europejską zabudową czy z drugiej strony orientalny bazar. W planie jest też wizyta w Kartaginie, gdzie można zapoznać się z historią wojen punickich i zobaczyć park archeologiczny wraz z Termami Antoniusza. Na koniec uczestnicy wycieczki pojadą do Sidi Bou Said, gdzie zachwycają widoki biało-niebieskiej zabudowy, wąskich uliczek i portu jachtowego.
 • El Jem, Kairouan, Monastir – wycieczka do jednej z największych atrakcji turystycznych w Tunezji – wielkiego amfiteatru El Jem, gdzie nakręcono sceny do filmu „Gladiator” Ridleya Scotta. Turyści zwiedzający muzeum archeologiczne mają okazję zobaczyć zbiór mozaik z czasów rzymskich. Jadą do miejscowości Monastir, gdzie urodził się i zmarł Habib Bourgiba – pierwszy prezydent niepodległej Tunezji. Można odwiedzić tu mauzoleum i klasztor muzułmański Ribat. Ostatnim punktem wycieczki jest Kairouan, czyli czwarte święte miasto islamu na świecie z przepięknym Wielkim Meczetem – najważniejszym w Afryce Północnej.
 • Tunezja w pigułce – dwudniowa wycieczka fakultatywna z przebogatym programem, który obejmuje między innymi amfiteatr El Jem, księżycowe krajobrazy i domy troglodytów Matmata, Douz – „Wrota Sahary”, największe słone jezioro w Tunezji Chott El Jerid czy też miasteczko „Gwiezdnych Wojen” oraz oazę górską Chebika.

Turyści mogą wybierać spośród wielu ciekawych wycieczek z oferty biur podróży lub zaplanować zwiedzanie na własną rękę.

Hotele w Sousse

Szeroka baza hotelowa w Sousse powoduje, że każdy turysta znajdzie odpowiedni obiekt dla siebie. Osobom chcącym korzystać z uroków nocnego życia polecany jest wybór np. czterogwiazdkowego Riadh Palms Resort & SPA czy trzygwiazdkowy Matabout. Tuż przy piaszczystej plaży znajduje się czterogwiazdkowy hotel Thalassa Sousse Resort & Aquapark. Oferuje on gościom dostęp do dużego aquaparku. Przy szerokiej plaży położony jest też, otoczony pięknym ogrodem, pięciogwiazdkowy obiekt JAZ Tour Khalef.

Wakacje z dziećmi w Sousse

Piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do wody są tym, co przyciąga do Tunezji rodziny z dziećmi. Turyści planujący taki wyjazd na urlop wraz ze swoimi pociechami powinni wybrać hotel, który będzie miał udogodnienia dla pociech. Między innymi chodzi tu o położenie tuż przy plaży, zapewnianie serwisu plażowego, obiekt z łóżeczkami niemowlęcymi na życzenie w pokoju czy z brodzikami i zjeżdżalniami. By mieć szeroki wybór hoteli do wyboru, warto rezerwować wakacje na długo przed planowanym wylotem w opcji first minute na wakacje 2024 w Sousse.

Wczasy w Sousse – oferta cenowa

Wczasy w Sousse nie muszą nadwyrężać zanadto budżetu turystów. Można na przykład lecieć na 8 dni do Sousse do hotelu trzygwiazdkowego bez wyżywienia w październiku i zapłacić od 1620 zł od osoby. Natomiast 8-dniowy pobyt w obiekcie czterogwiazdkowym z wyżywieniem all inclusive w podobnym terminie kosztuje od 2020 zł. Przy wylocie last minute do Sousse do trzygwiazdkowego hotelu zapewniającego wyżywienie all inclusive trzeba zapłacić od 2200 zł – wylot będzie organizowany po kilkunastu dniach od dokonania rezerwacji.

Uwaga: podane ceny są orientacyjne.

Czemu Sousse

miejsce zatłoczone zakupy nurkowanie z rurką plaża piaskowa odpowiedni dla par plażowanie

Sousse - Najlepiej ocenione hotele

Marhaba Beach

Marhaba Beach

Ocena: 4/5

Tunezja, Sousse, Sousse

Ocena 4,4 / 5

od 1 690 za osobę

Jaz Tour Khalef

Tunezja, Sousse, Sousse

Ocena 4,3 / 5

od 1 770 za osobę

Marhaba Salem

Marhaba Salem

Ocena: 4/5

Tunezja, Sousse, Sousse

Ocena 4,3 / 5

od 1 702 za osobę

Atrakcje i ciekawe miejsca

Forteca Kasbah

Forteca Kasbah

Twierdza Kasbah została zbudowana w 859 roku na miejscu starszej bizantyjskiej fortecy. Jest to jeden z najbardziej rozległych zabytków w Sousse. Stoi w najwyższym punkcie medyny. Twierdza obejmuje 30-metrową wieżę, która pełniła funkcję strażniczą i została nazwana na cześć jej budowniczego - Khalef el Fata. Jest to jedna z najstarszych wciąż stojących wież w Afryce Północnej. Obecnie służy jako latarnia morska. Podczas zwiedzania twierdzy można również odwiedzić znajdujące się tutaj Muzeum Archeologiczne.

Budynki historyczne
Katakumby

Katakumby

W Sousse można odwiedzić katakumby, które zostały założone pod koniec I wieku przez chrześcijan, aby pochować swoich zmarłych, gdy zostali zaatakowani przez wrogów. Grobowce są wykute w ścianach na dwóch lub trzech poziomach. Katakumby służyły również jako miejsce modlitwy i schronienia do końca IV wieku. Umieszczono tu wiele świętych artefaktów, które są obecnie wystawiane w muzeum w Sousse. Katakumby mają około 5 km długości i zawierają 15 000 grobów. Zwiedzający mają jednak dostęp do około stu grobów, z których niektóre są przeszklone.

Budynki historyczne Muzea / Galerie
Medina w Sousse

Medina w Sousse

Sousse było ważnym portem handlowym i wojskowym w IX i X wieku i jest typowym przykładem islamskiego miasta z kilkoma meczetami.

Medyna tworzy harmonijny kompleks archeologiczny, który odzwierciedla arabsko-muzułmański urbanizm w nadmorskim mieście narażonym na najazdy piratów. Istnieje kilka zabytków świadczących o imponującej architekturze wojskowej. Należą do nich Ribat, Wielki Meczet, Meczet Bou Ftata, Kasbah i mury obronne.

Budynki historyczne Miasta / Place / Ulice
Plaża w Sousse

Plaża w Sousse

Długa, biała, piaszczysta plaża Boujaffar rozciąga się od centrum Sousse do oddalonego o 10 km portu el-Kantaoui. Kilka odcinków należy do prywatnych hoteli wypoczynkowych, ale większość plaży jest otwarta dla publiczności. Latem plaże są pełne turystów do późnych godzin nocnych, kiedy tunezyjskie rodziny przychodzą na piknik w orzeźwiająco chłodnym powietrzu.

Oferta sportów wodnych jest naprawdę szeroka, w tym paralotniarstwo, windsurfing, narty wodne i skutery wodne.

Plaże

Sousse - Najczęściej kupowane hotele

Jaz Tour Khalef

Tunezja, Sousse, Sousse

Ocena 4,3 / 5

od 1 770 za osobę

Marhaba Club

Marhaba Club

Ocena: 4/5

Tunezja, Sousse, Sousse

Ocena 3,9 / 5

od 1 345 za osobę

Marhaba Beach

Marhaba Beach

Ocena: 4/5

Tunezja, Sousse, Sousse

Ocena 4,4 / 5

od 1 690 za osobę

Marabout

Marabout

Ocena: 3/5

Tunezja, Sousse, Sousse

Ocena 3,1 / 5

od 1 213 za osobę

Sousse – hotele z najlepszymi opiniami

Michaela R.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 14.11. - 20.11.2023 Oceniono: Listopad 2023

Marhaba Beach Ocena: 4/5 Tunezja, Sousse

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Małgorzata Wiszniewska

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 14.9. - 28.9.2023 Oceniono: Październik 2023

Marhaba Royal Salem Ocena: 4/5 Tunezja, Sousse

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Sousse – Hotele z opiniami

Sousse - Ostatnio kupione hotele

Marabout

Marabout

Ocena: 3/5

Tunezja, Sousse, Sousse

Ocena 3,1 / 5

od 1 213 za osobę

Marhaba Club

Marhaba Club

Ocena: 4/5

Tunezja, Sousse, Sousse

Ocena 3,9 / 5

od 1 355 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Sousse - mapa

Poradnik turystyczny – Sousse

Wybierając się na wakacje do Tunezji, warto dowiedzieć się czegoś więcej o mieście, do którego wybiera się turysta. Można sięgnąć w tym celu po przewodnik po Sousse.

Ile trwa lot do Sousse?

Lot z Polski kierowany może być na lotnisko w Enfidha i wtedy trwa około 2 godziny i 40 minut. Jeśli będzie to przelot do Monastiru, potrwa dłużej – około 3 godziny.

Jaka waluta obowiązuje w Sousse?

Walutą obowiązującą w Tunezji jest dinar tunezyjski, ale w kurortach takich jak Sousse można posługiwać się również euro i dolarami amerykańskimi.

Jakich cen można się spodziewać w Sousse?

Turyści przebywający na wakacjach w Sousse z all inclusive, gdzie hotel zapewnia w cenie pobytu pełne wyżywienie, a także przekąski i napoje, zwykle nie odwiedzają lokalnych sklepów, poza kupowaniem pamiątek. Korzystający z innych opcji wyżywienia, powinni wiedzieć, jakich cen mogą się spodziewać na miejscu:

 • herbatniki 200 g – 0,890 dinarów tunezyjskich,
 • krem czekoladowo-orzechowy do smarowania 500 g – 3,690 dinarów tunezyjskich,
 • kawa rozpuszczalna 200 g – 6,990 dinarów tunezyjskich,
 • zielona herbata 10 saszetek – 0,890 dinarów tunezyjskich,
 • sos do pizzy w puszce 400 g – 1,090 dinarów tunezyjskich,4
 • makaron muszle 350 g – 1,125 dinarów tunezyjskich,
 • olej 1,8 l – 4,990 dinarów tunezyjskich,
 • Coca-Cola 1,5 l – 1,790 dinarów tunezyjskich,
 • woda mineralna 1,5 l – 0,490 dinarów tunezyjskich,
 • wypożyczenie samochodu osobowego Skoda Fabia – około 310 zł na 1 dzień.

Jaki transport wybrać w Sousse?

Na dłuższych trasach pomiędzy Sousse a innymi kurortami i miastami w Tunezji można poruszać się koleją. Lokalnie warto wybrać autobusy – np. SNTRI, które są obsługiwane przez narodowego przewoźnika. Tanim, szybkim środkiem transportu są busy – louage, ale wybierają je głównie mieszkańcy Tunezji.

Co oferuje lokalna kuchnia w Sousse?

Wakacje w Sousse mogą stać się nie tylko okazją do poznawania największych atrakcji turystycznych regionu, ale również do spróbowania typowych potraw lokalnych, takich jak szorba, czyli zupa z dodatkiem drobnego makaronu lub jęczmienia, czy tadżin, rodzaj zapiekanki z ziemniaków, sera, mięsa i cebuli.

Pogoda w Sousse

Śródziemnomorski klimat Tunezji sprawia, że lata są ciepłe, a zimy łagodne, co cieszy się zainteresowaniem podróżnych przez cały rok. Od kwietnia do października jest gorąco i bezdeszczowo. To okres idealny na wczasy dla amatorów opalania się i kąpieli morskich. Na wybrzeżu panuje bardziej wilgotna i mniej upalna aura niż w rejonach bliżej Sahary.

Zwiedzanie parków narodowych i podziwianie egzotycznej przyrody, która po porze deszczowej wybucha kolorami, najlepiej zaplanować na okres od marca do maja. Zima, czyli okres od października do kwietnia, jest natomiast porą odpowiednią do zwiedzania oraz poznawania muzułmańskiej kultury. Wówczas temperatura powietrza wynosi kilkanaście stopni.

Wizyta poza sezonem wakacyjnym to nie tylko mniejsze tłumy, ale i niższe ceny, dlatego warto sprawdzić tanie oferty hoteli na wczasy last minute. Ze względu na to, że kraj ten nie należy do Unii Europejskiej, Polscy turyści potrzebują paszportu, by go odwiedzić. Wiza nie jest konieczna, jednak od października 2014 roku każdy powinien opłacić podatek wjazdowy.

Tunezja jest krajem muzułmańskim. Szczególnie kobiety powinny dbać o skromny strój podczas zwiedzania miejsc publicznych, ponieważ zasady religijne i tradycyjne obyczaje są wciąż praktykowane przez tubylców.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 19 °C w nocy 14 °C

 • Temperatura wody 17 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Wtorek 20 °C w nocy 13 °C

 • Środa 19 °C w nocy 11 °C

 • Czwartek 23 °C w nocy 12 °C

 • Piątek 20 °C w nocy 17 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 16 °C woda 16 °C

 • Luty Lut 17 °C woda 15 °C

 • Marzec Mar 19 °C woda 15 °C

 • Kwiecień Kwi 21 °C woda 17 °C

 • Maj Maj 25 °C woda 20 °C

 • Czerwiec Cze 29 °C woda 23 °C

 • Lipiec Lip 32 °C woda 26 °C

 • Sierpień Sie 33 °C woda 28 °C

 • Wrzesień Wrz 29 °C woda 28 °C

 • Październik Paź 26 °C woda 25 °C

 • Listopad Lis 21 °C woda 22 °C

 • Grudzień Gru 18 °C woda 19 °C

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Przydatne informacje