Sousse - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/tunezja/sousse/" target="_blank"><strong>Sousse</strong></a> (Súsah, fr. Sousse) to miasto na wskroś tunezyjskie, ale bogate również w elementy europejskich kultur. W ciągu dnia życie koncentruje się na plaży <strong>Boujaffar</strong>, rojącej się od Tunezyjczyków i Europejczyków spragnionych słońca i wody. Ulice ville nouvelle są szczelnie zabudowane hotelami i restauracjami. Im dalej od morza, tym wolniejszym rytmem toczy się życie. Przekraczając granicę <strong>medyny</strong>, ma się poczucie wejścia w zupełnie odmienny, o wiele spokojniejszy świat. Wczesnym wieczorem rzesze studentów i mieszkańców okupują nadmorską promenadę. Grzechem byłoby do nich nie dołączyć.<br/> Mury obronne wzmocnione rzędem solidnych kwadratowych wieżyczek wyglądają imponująco. Ciągną się przez ponad 2 km, a ich wysokość dochodzi do 8 m. Zbudowali je <strong>Aghlabidzi</strong> w 859 r., w miejscu oryginalnych murów obronnych z czasów Bizantyńczyków. W medynie są 24 meczety (12 dla kobiet i 12 dla mężczyzn).

Pogoda w Sousse

Dzisiaj, 27.5 22°C
Sousse (Súsah, fr. Sousse) to miasto na wskroś tunezyjskie, ale bogate również w elementy europejskich kultur. W ciągu dnia życie koncentruje się na plaży Boujaffar, rojącej się od Tunezyjczyków i Europejczyków spragnionych słońca i wody. Ulice ville nouvelle są szczelnie zabudowane hotelami i restauracjami. Im dalej od morza, tym wolniejszym rytmem toczy się życie. Przekraczając granicę medyny, ma się poczucie wejścia w zupełnie odmienny, o wiele spokojniejszy świat. Wczesnym wieczorem rzesze studentów i mieszkańców okupują nadmorską promenadę. Grzechem byłoby do nich nie dołączyć.
Mury obronne wzmocnione rzędem solidnych kwadratowych wieżyczek wyglądają imponująco. Ciągną się przez ponad 2 km, a ich wysokość dochodzi do 8 m. Zbudowali je Aghlabidzi w 859 r., w miejscu oryginalnych murów obronnych z czasów Bizantyńczyków. W medynie są 24 meczety (12 dla kobiet i 12 dla mężczyzn). Wielki Meczet jest typowym przykładem surowej architektury z czasów dynastii Aghlabidów. Wieżyczki armatnie i mury z blankami nadają meczetowi wygląd fortecy - skojarzenia są słuszne, gdyż Mudam zaadaptował starą kazbę. Tłumaczy to również niecodzienną lokalizację budowli - główny meczet zazwyczaj lokowano w centrum medyny. Wyjątkowość świątyni polega też na braku minaretu - aby zwołać wiernych na modły korzystano z wieży pobliskiego ribatu. W XVII w. meczet poddano modyfikacji, a niedawno odrestaurowano.
Sousse City & Beach

Sousse City & Beach

Cena za 1 osobę:
1 099 zł - 44 %
Muzeum Archeologiczne utworzono w pomieszczeniach wokół dwóch głównych dziedzińców kazby. Zgromadzono tu najlepszą w kraju - po Muzeum Bardo w Tunisie - kolekcję mozaik. Ozdobą zbiorów jest Triumf Bachusa, przedstawiający rzymskiego boga wina powożącego rydwanem na czele parady satyrów oraz liczne sceny połowu ryb. W innych salach umieszczono przedmioty wydobyte z punickiego grobu odkrytego pod muzeum. Pracuje tu na stałe artysta, prezentujący sztukę układania mozaiki, wymagającą niezwykłej cierpliwości i dokładności.

Korytarze katakumb z 15 tys. grobów chrześcijan z IV i V w. rozciągają się na długości 5,5 km. Niestety, dla zwiedzających udostępniono jedynie mały odcinek (100 m) katakumb Dobrego Pasterza, które nazwę zawdzięczają odkrytemu w środku napisowi bon pasteur (dobry pasterz). Większość grobów zamurowano, a tylko kilka z nich ma szklaną pokrywę, przez którą można dostrzec ludzkie kości.

Opinie : w Sousse

4,2
Sousse gosc
Jest OK Ogólnie: Ładna zadbana miejscowość
Atrakcje turystyczne: Jeżeli nie masz dużych wymagań to będziesz zadowolona(y)
Aktywny wypoczynek: Niestety tu go brakuje w dostatecznej ilości
Życie nocne: Jest w czym wybierać
Komunikacja: Wszystko co jeĽdzi to Cię zabierze
Jedzenie i restauracje: Smaczne i o przystępnej cenie.
Pogoda: Sierpień - wrzesień
Plaża: Jest czysto

Okazje Last Minute: Sousse

Golf Residence (Port El Kantaoui)

Golf Residence (Port El Kantaoui) 4.1
7 dni 13.06 - 20.06 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Rainbow
last
minute
2 532 zł / 2 os.
1 266 zł / 1 os.
1 982 zł / 1 os. - 36 %

Dreams Beach (Sousse)

Dreams Beach (Sousse) 3.2
7 dni 26.09 - 03.10 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Sun & Fun
2 790 zł / 2 os.
1 395 zł / 1 os.
1 525 zł / 1 os. - 9 %

Riadh Palms

Riadh Palms 4.0
7 dni 30.05 - 06.06 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Położenie w tętniącym życiem centrum Sousse
  • Piaszczystą plażę z łagodnym zejściem do wody
  • Piękny ogród z rozłożystymi palmami
  • Smaczne i urozmaicone wyżywienie
last
minute
2 798 zł / 2 os.
1 399 zł / 1 os.
2 849 zł / 1 os. - 51 %

El Ksar Resort & Thalasso (ex. LTI)

El Ksar Resort & Thalasso (ex. LTI) 3.7
7 dni 30.05 - 06.06 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Itaka
last
minute
2 798 zł / 2 os.
1 399 zł / 1 os.
2 699 zł / 1 os. - 48 %

Tunezja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY