Sousse - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/tunezja/sousse/" target="_blank"><strong>Sousse</strong></a> (Súsah, fr. Sousse) to miasto na wskroś tunezyjskie, ale bogate również w elementy europejskich kultur. W ciągu dnia życie koncentruje się na plaży <strong>Boujaffar</strong>, rojącej się od Tunezyjczyków i Europejczyków spragnionych słońca i wody. Ulice ville nouvelle są szczelnie zabudowane hotelami i restauracjami. Im dalej od morza, tym wolniejszym rytmem toczy się życie. Przekraczając granicę <strong>medyny</strong>, ma się poczucie wejścia w zupełnie odmienny, o wiele spokojniejszy świat. Wczesnym wieczorem rzesze studentów i mieszkańców okupują nadmorską promenadę. Grzechem byłoby do nich nie dołączyć.<br/> Mury obronne wzmocnione rzędem solidnych kwadratowych wieżyczek wyglądają imponująco. Ciągną się przez ponad 2 km, a ich wysokość dochodzi do 8 m. Zbudowali je <strong>Aghlabidzi</strong> w 859 r., w miejscu oryginalnych murów obronnych z czasów Bizantyńczyków. W medynie są 24 meczety (12 dla kobiet i 12 dla mężczyzn).

Pogoda w Sousse

Dzisiaj, 16.2 14°C
Sousse (Súsah, fr. Sousse) to miasto na wskroś tunezyjskie, ale bogate również w elementy europejskich kultur. W ciągu dnia życie koncentruje się na plaży Boujaffar, rojącej się od Tunezyjczyków i Europejczyków spragnionych słońca i wody. Ulice ville nouvelle są szczelnie zabudowane hotelami i restauracjami. Im dalej od morza, tym wolniejszym rytmem toczy się życie. Przekraczając granicę medyny, ma się poczucie wejścia w zupełnie odmienny, o wiele spokojniejszy świat. Wczesnym wieczorem rzesze studentów i mieszkańców okupują nadmorską promenadę. Grzechem byłoby do nich nie dołączyć.
Mury obronne wzmocnione rzędem solidnych kwadratowych wieżyczek wyglądają imponująco. Ciągną się przez ponad 2 km, a ich wysokość dochodzi do 8 m. Zbudowali je Aghlabidzi w 859 r., w miejscu oryginalnych murów obronnych z czasów Bizantyńczyków. W medynie są 24 meczety (12 dla kobiet i 12 dla mężczyzn). Wielki Meczet jest typowym przykładem surowej architektury z czasów dynastii Aghlabidów. Wieżyczki armatnie i mury z blankami nadają meczetowi wygląd fortecy - skojarzenia są słuszne, gdyż Mudam zaadaptował starą kazbę. Tłumaczy to również niecodzienną lokalizację budowli - główny meczet zazwyczaj lokowano w centrum medyny. Wyjątkowość świątyni polega też na braku minaretu - aby zwołać wiernych na modły korzystano z wieży pobliskiego ribatu. W XVII w. meczet poddano modyfikacji, a niedawno odrestaurowano.
Golf Residence (Port El Kantaoui)

Golf Residence (Port El Kantaoui)

Cena za 1 osobę:
1 249 zł
Muzeum Archeologiczne utworzono w pomieszczeniach wokół dwóch głównych dziedzińców kazby. Zgromadzono tu najlepszą w kraju - po Muzeum Bardo w Tunisie - kolekcję mozaik. Ozdobą zbiorów jest Triumf Bachusa, przedstawiający rzymskiego boga wina powożącego rydwanem na czele parady satyrów oraz liczne sceny połowu ryb. W innych salach umieszczono przedmioty wydobyte z punickiego grobu odkrytego pod muzeum. Pracuje tu na stałe artysta, prezentujący sztukę układania mozaiki, wymagającą niezwykłej cierpliwości i dokładności.

Korytarze katakumb z 15 tys. grobów chrześcijan z IV i V w. rozciągają się na długości 5,5 km. Niestety, dla zwiedzających udostępniono jedynie mały odcinek (100 m) katakumb Dobrego Pasterza, które nazwę zawdzięczają odkrytemu w środku napisowi bon pasteur (dobry pasterz). Większość grobów zamurowano, a tylko kilka z nich ma szklaną pokrywę, przez którą można dostrzec ludzkie kości.

Opinie : w Sousse

4,0
Sousse darekszczepanik
Mieszane uczucia Ogólnie: na swoje wczasy wybrałem Tunezję i hotel el-Hana Beach dużym plusem tego hotelu jest bliskie położenie do plaży praktycznie można było wyjść z basenu i przejść przez ulice żeby popływać w morzu lub poleniuchować na piaszczystej plaży hotel znajduje się blisko sklepów jedyna wadą są posiłki w tym hotelu trzeba przepychać się w kolejkach aby coś nałożyć sobie do jedzenia szama dosyć monotonna jedynym plusem jest obsługa tej jadalni która z uśmiechem na twarzy witała mnie i moich znajomych podczas Posiłku po obiadu-kolacji przy wyjściu stalą grupa animatorów zachęcająca do wieczornej zabawy przy muzyce od osób które przyjechały z dziećmi po osoby które chętne były na zabawy Monotonne jedzenie sprawiło ze mogliśmy stać się stałymi klientami pewnej restauracji to sprawiło ze mogliśmy posmakować miejscowej kuchni po tym posiłku można było spokojnie wylegiwać się na plaży Jeżeli ktoś lubi klubowe życie to trochę się zawiedzie są może dwa puby konkretne gdzie można pobalować ale nie dla tych co lubią mocne trunki sporo się zwiedza ale nie mowie ze nie warto polecam klub arena blisko hotelu ludzie dość pozytywnie nastawieni

Okazje Last Minute: Sousse

Golf Residence (Port El Kantaoui)

Golf Residence (Port El Kantaoui) 4.1
7 dni 06.06 - 13.06 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Prima Holiday
2 658 zł / 2 os.
1 329 zł / 1 os.

El Mouradi Club Kantaoui

El Mouradi Club Kantaoui 4.0
7 dni 17.10 - 24.10 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Szeroką, piaszczystą plażę tuż przy hotelu
  • Bliskość pięknego portu jachtowego
  • Dobre i urozmaicone wyżywienie
  • Swobodną atmosferę i zabawne animacje
2 672 zł / 2 os.
1 336 zł / 1 os.

Golf Residence (Port El Kantaoui)

Golf Residence (Port El Kantaoui) 4.1
7 dni 17.10 - 24.10 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Rainbow
2 715 zł / 2 os.
1 507 zł / 1 os.

Dreams Beach (Sousse)

Dreams Beach (Sousse) 3.2
7 dni 09.05 - 16.05 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Sun & Fun
2 790 zł / 2 os.
1 395 zł / 1 os.
1 515 zł / 1 os. - 8 %

Tunezja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY