Valldemossa - Przewodnik

<strong>Majorka</strong> kusi turystów cudownymi plazami, widowiskowymi klifami, jak równiez wieloma zabytkami rozlokowanymi na calej wyspie. Jednym z celów wycieczek turystów wyjezdzajacych na Majorke jest <strong>Valldemossa</strong>, slynaca miedzy innymi z tego, ze swego czasu zime spedzal tu sam Fryderyk Chopin z George Sand.

Pogoda w Valldemossie

Dzisiaj, 30.9 20°C
Majorka kusi turystów cudownymi plazami, widowiskowymi klifami, jak równiez wieloma zabytkami rozlokowanymi na calej wyspie. Jednym z celów wycieczek turystów wyjezdzajacych na Majorke jest Valldemossa, slynaca miedzy innymi z tego, ze swego czasu zime spedzal tu sam Fryderyk Chopin z George Sand. Polozenie miejscowosci
Hiszpanska miejscowosc Valldemossa znajduje sie w pólnocnej czesci wyspy Majorka. Polozona jest wsród gór Sierra de Traumuntana i oddalona jest od stolicy wyspy, Palmy de Mallorca zaledwie o 17 km w prostej linii. Samo miasto znajduje sie na wzniesieniu, u podnóza gór, co juz samo w sobie jest atrakcja turystyczna. Rozciagajace sie z Valldemossy widoki na okolice sa zachwycajace. W istocie Valldemossa jest niewielkim miasteczkiem, o malowniczym polozeniu. Turystyka jest glównym zródlem dochodów mieszkanców.
Samos

Samos

Cena za 1 osobę:
839 zł - 18 %
Stara, interesujaca Valldemossa przyciaga swoista atmosfera - wiejskie domy i klasztorny kompleks malowniczo zdobia górskie szczyty, a od strony poludniowej (droga z Palmy) waski wawóz wychodzi na piekna doline z tarasowymi poletkami.

Co zwiedzac w Valldemossie?
Valldemossa zyskala slawe dzieki zimowemu pobytowi w latach 1838-1839 wirtuoza Fryderyka Chopina, który przebywal tu wraz z francuska pisarka George Sand. To wlasnie na Majorce, w Valldemossie, rozegral sie najprawdopodobniej najciekawszy romans XIX wieku. Po dzis dzien, jak twierdza odwiedzajacy miasteczko, Valldemossa emanuje romantyzmem i spokojem.

Glówna atrakcja Valldemossy jest zabytkowy kosciól Kartuzów. Zostal on wybudowany w XIV wieku, za panowania króla Majorki Jaime II. Pierwotnie byl palacem majacym stanowic rezydencje dla przyszlego monarchy Majorki, Sancho. Cierpial on bowiem na astme, a w górach mial miec doskonale warunki mikroklimatyczne. W 1399 roku palac zostal jednak przekazany mnichom z zakonu Kartuzów. To oni rozbudowali budynek i nadali mu wyglad klasztoru. Wzniesli prymitywny gotycki kosciól, siedem kaplic, zorganizowali zakonne cele i kruzganki.

To wlasnie w pomieszczeniach kosciola Kartuzów w Valldemossie rezydowal w rzeczonym czasie Fryderyk Chopin. Na Majorce pianista ukonczyl jedne ze swoich najslynniejszych preludiów – Preludia op.28. Towarzyszaca Chopinowi George Sand napisala wówczas wspomnienia z pobytu na wyspie pod tytulem „Zima na Majorce”.
Amoros

Amoros

Cena za 1 osobę:
1 059 zł - 10 %
Obecnie mozna zwiedzac klasztor Kartuzów, m.in. dawny palac króla Sancha wraz z przypalacowym ogrodem, muzeum historyczne, muzeum Fryderyka Chopina i George Sand oraz galerie sztuki wspólczesnej. Moze zaskoczyc fakt, ze znajdziemy tam prace takich artystów jak Picasso, Tapiec, Miro i Hartunga.

Dla zainteresowanych zwiedzeniem Valldemossy polecamy oferty wakacji na Majorce.

Okazje Last Minute: Valldemossa

6 dni 05.10 - 11.10 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 089 zł/os.
cena za 2 os.: 2 178 zł
6 dni 05.10 - 11.10 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Yobboo
1 158 zł/os.
cena za 2 os.: 2 315 zł
6 dni 05.10 - 11.10 Inne terminy Berlin Według programu Yobboo
1 174 zł/os.
cena za 2 os.: 2 349 zł

Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY