Playa de Taurito - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/" target="_blank"><strong>Playa de Taurito</strong></a> stanowi część stłoczonego szeregu kąpielisk ciągnących się od Puerto Rico na zachód wybrzeża, stanowiący jeden sznur białych betonowych budowli nad brzegiem morza, zaludnianych przez kolejne turnusy rodzin z dziećmi.<br/> Turystycznej sztampie oparła się mała osada rybacka obok portu w <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/" target="_blank"><strong>Arguineguin</strong></a>, ale jest to miejsce szare, bez przyzwoitej plaży. Może tam przyciągać jedynie dobra, niedroga i bezpretensjonalna restauracja z owocami morza, należąca do Cofradía de Pescadores, rybackiej spółdzielni działającej w porcie.

Pogoda w Playa de Taurito

Dzisiaj, 24.2 20°C
Playa de Taurito stanowi część stłoczonego szeregu kąpielisk ciągnących się od Puerto Rico na zachód wybrzeża, stanowiący jeden sznur białych betonowych budowli nad brzegiem morza, zaludnianych przez kolejne turnusy rodzin z dziećmi.
Turystycznej sztampie oparła się mała osada rybacka obok portu w Arguineguin, ale jest to miejsce szare, bez przyzwoitej plaży. Może tam przyciągać jedynie dobra, niedroga i bezpretensjonalna restauracja z owocami morza, należąca do Cofradía de Pescadores, rybackiej spółdzielni działającej w porcie.

Dawne miasteczko rybackie - Puerto Rico - chowa się za szeregami apartamentów, które oszpeciły piękny krajobraz dzikiego, klifowego wybrzeża. Nawet plaże w tych rozległych kąpieliskach bez wyrazu nie są specjalnie ładne, choć oczywiście kwitną tu wszędzie rodzinne wczasy z całym niezbędnym zapleczem plażowych parasoli, snack barów, oszklonych werand i sportów wodnych (za osobną opłatą). Sekretem jest morze, w którym nie sposób utonąć, o tafli gładkiej jak w stawie o poranku.

Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY