Maspalomas - Przewodnik

Kurort turystyczny <strong>Maspalomas </strong>znajduje się na południu hiszpańskiej <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/" target="_blank">wyspy Gran Canaria</a> (Wyspy Kanaryjskie). Graniczy ze <strong>Specjalnym Rezerwatem Przyrody Wysp Maspalomas</strong>, ze wspaniałymi wydmami zajmującymi obszar 400 hektarów, który jest niewątpliwą atrakcją turystyczną dla wszystkich osób przyjeżdżających na <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/" target="_blank">wakacje do Maspalomas</a>.

Pogoda w Maspalomas

Dzisiaj, 16.4 24°C
Kurort turystyczny Maspalomas znajduje się na południu hiszpańskiej wyspy Gran Canaria (Wyspy Kanaryjskie). Graniczy ze Specjalnym Rezerwatem Przyrody Wysp Maspalomas, ze wspaniałymi wydmami zajmującymi obszar 400 hektarów, który jest niewątpliwą atrakcją turystyczną dla wszystkich osób przyjeżdżających na wakacje do Maspalomas.

Maspalomas to największy kurort na Gran Canaria, zapewniający bogatą bazę noclegową i setki restauracji, barów i tawern. Można tu zatrzymać się w luksusowym hotelu, ale też w prywatnych kwaterach.  Kurort cały czas się rozwija i powstają w nim kolejne osiedla wakacyjne, czego przykładem są: Campo de Golf, Campo Internacional i Sonnenland. Zdecydowany atut tego miejsca to plaża, ciągnąca się przez blisko trzy kilometry. Pokryta jest delikatnym, złotym piaskiem, zachęcającym do odpoczynku i kąpieli słonecznych. To doskonałe miejsce do spędzenia urlopu całą rodziną. Plaża podzielona jest na kilka odcinków, które są przeznaczone dla różnych grup turystów - młodych imprezowiczów, singli, par, czy rodzin z dziećmi lub seniorów. W zachodniej części plaży Maspalomas znajdują się idealne miejsca dla rodzin, ale podążając na zachód, w kierunku Cypla Maspalomas pojawia się coraz więcej punktów wypożyczania sprzętu wodnego. Tutaj jest również plaża dla nudystów. W Maspalomas znajduje się wysoka na 68 metrów latarnia morska - El Faro de Maspalomas - na południowym krańcu plaży ciągnącej się w kierunku Playa del Ingles. Maspalomas tworzy wraz z Playa del Ingles i San Augustin wielkie centrum urlopowe dla zagranicznych turystów spędzających wakacje na Wyspach Kanaryjskich. Dla osób ceniących sobie dobrą, aktywną rozrywkę, na wybrzeżu panują doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych m.in. żeglarstwa, nart wodnych, windsurfingu i surfingu. Nie ma problemu, aby wypożyczyć skuter wodny lub łódź motorową. Oprócz tego w samym Maspalomas mieszczą się Park Wodny Ocean Park, Aqualand oraz Park Rozrywki Holiday World. Powstał tu kompleks kortów tenisowych i do gry w squasha. Zakupy można zaś zrobić w nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym „Faro 2”. 

Częstym elementem przemysłu turystycznego na południu wyspy są parki tematyczne, tak silnie zresztą reklamowane w folderach i na ulicach, że nie sposób nie zauważyć ich istnienia. Dla dzieci, a także niektórych dorosłych, wizyta w takim miejscu to murowana rozrywka na cały dzień. Palmitos Park (9.30-18.00), kilka kilometrów na północ od kąpieliska, to podzwrotnikowa oaza z egzotyczną roślinnością. Sprowadzono tu 1,5 tys. gatunków ptaków, jest też domek motyli, akwarium i 15 tresowanych papug. W Mundo Aborigen (Carretera Playa del Ingles-Fataga; 9.00-18.00; dzieci bezpł.), 6 km na północ od aglomeracji, przy drodze do Fataga, zgromadzono około stu figur Guanczów ustawionych w różnych pozach. Mają one unaocznić, jak wyglądało tu życie, zanim konkwistadorzy zawinęli na Gran Canarię.

Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY