Turcja - Przewodnik

Turcja oblewana jest wodami trzech mórz: Czarnego, Egejskiego i Śródziemnego. Jest <strong>gorącym krajem</strong>, gdzie sezon turystyczny zaczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie. Zróżnicowana krajobrazowo Turcja jest rozległą, pasjonującą krainą położoną na styku dwóch kontynentów: Azji i Europy. Pofałdowana skalistymi <strong>Górami Taurus</strong> i pokryta <strong>zielonymi lasami</strong> raz za sprawą białych, piaszczystych plaż łagodnie łączy się z morzem, a raz gwałtownie do niego wpada.

Pogoda w Turcji

Dzisiaj, 27.4 26°C
Turcja oblewana jest wodami trzech mórz: Czarnego, Egejskiego i Śródziemnego. Jest gorącym krajem, gdzie sezon turystyczny zaczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie. Zróżnicowana krajobrazowo Turcja jest rozległą, pasjonującą krainą położoną na styku dwóch kontynentów: Azji i Europy. Pofałdowana skalistymi Górami Taurus i pokryta zielonymi lasami raz za sprawą białych, piaszczystych plaż łagodnie łączy się z morzem, a raz gwałtownie do niego wpada. Turcja jest jednym z najbardziej malowniczych krajów basenu Morza Śródziemnego. Na wakacje przyciąga zarówno pięknem i bogactwem rozmaitych krajobrazów, jak i bogatą historią i wpływami różnych kultur widocznymi w architekturze i zabytkach.
Wakacje w Turcji z pewnością zadowolą miłośników plażowania i podziwiania pięknych krajobrazów, miłośników aktywnego wypoczynku i sportów wodnych jak i tych, którzy zainteresowani są kulturą islamu i unikatowymi zabytkami.
Elysee Beach

Elysee Beach

Cena za 1 osobę:
983 zł
Ruch turystyczny koncentruje się głównie w regionach Riwiery Tureckiej oraz Wybrzeża Egejskiego. Najpopularniejsze centra turystyczne to Alanya, Antalya, Side oraz Bodrum, Marmaris i Icmeler.

Doskonale przygotowana baza hotelowa, turecka gościnność i znakomita kuchnia oraz unikalność kulturowa to powody tak licznych wycieczek turystów. Wakacje w Turcji to gwarancja pełni słońca i widoku błękitu morza, piaszczystych plaż oraz zabytków, których historia sięga czasów antycznych.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach w Turcji

5,0
Marmaris justynek10
Raj na Ziemi Ogólnie: Miejscowość bardzo urokliwa, z mnóstwem rozrywek, sklepów, barów, restauracji i z tureckim klimatem.
Atrakcje turystyczne: Jest wiele przystani przy plaży, skąd można popłynąć na wodną wycieczkę, np. do pobliskiej miejscowości Icmeler - to zamiast zwykłej taksówki. Poza tym piękne plaże, zaraz przy plaży restauracje, bary, sklepy.
Aktywny wypoczynek: Przeważa wodny aktywny wypoczynek. Przy plaży co chwilę centra sportów wodnych: od przejażdżki na bananie aż po różne motorówki. Można wypożyczyć rower lub skuter i pojeĽdzić po okolicy, poza tym można odbywać długie spacery promenadą wzdłuż plaży: od Marmaris aż do Icmeler (ok. 8 km)
Życie nocne: Nocą całe Marmaris tętni życiem. Zapalają się tysiące kolorowych świateł, słychać muzykę i zabawę. W mieście jest ulica, na której jest wiele dyskotek, z różnymi gatunkami muzyki, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Można również usiąść w restauracji na pomoście wysuniętym w morze i tam wypić dobrego drinka lub zabawić się w barach przy plaży.
Komunikacja: Komunikacja bardzo dobra. Miedzy Marmaris i Icmeler, jak i w samym Marmaris kursują dolmusze, czyli busiki, które zabierają tyle osób, ile jest miejsc siedzących. Niedrogie i wygodne, poza tym jeżdżą co kilka minut.
Jedzenie i restauracje: Restauracji jest bardzo dużo, serwują różne rodzaje jedzenia: od english breakfast aż do tureckich specjałów. Najlepsze oczywiście jest jedzenie lokalne. Często przed wejściem do restauracji wystawiają dania główne, które proponują. Najbardziej urokliwe są moim zdaniem restauracje i knajpki przy plaży.
Zdrowie i bezpieczeństwo: W Marmaris jest wiele punktów pomocy medycznej oraz aptek.
Pogoda: Moim zdaniem najlepiej jechać w sezonie: lipiec-sierpień. Ja byłam w drugiej połowie lipca, pogoda była super, czasem nawet aż za gorąco :) Temperatura sięgała 45 st.C.,ale za to słońce pięknie opala. Od rana już się robi gorąco, zaś wieczorem jest bardzo przyjemnie, można się wybrać np. na długi spacer lub dyskotekę.
Plaża: Plaże są czyste i w większości dostępne, poza plażami należącymi do hoteli. Często oferują również bezpłatne leżaki, ale za to trzeba kupić coś do picia w barze przy plaży.

Okazje Last Minute: Turcja

Doris Aytur

Doris Aytur 4.0
7 dni 06.05 - 13.05 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Neckermann
last
minute
1 968 zł / 2 os.
984 zł / 1 os.

Azak Beach

Azak Beach
7 dni 13.05 - 20.05 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI Polska
last
minute
1 994 zł / 2 os.
997 zł / 1 os.

Elysee (Alanya)

Elysee (Alanya) 3.9
7 dni 06.05 - 13.05 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI Polska
last
minute
1 998 zł / 2 os.
999 zł / 1 os.

Artemis Princess

Artemis Princess 4.2
7 dni 06.05 - 13.05 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI Polska
last
minute
1 998 zł / 2 os.
999 zł / 1 os.

Turcja na skróty

Przewodnik:
  • Turcja
    Poznawanie Turcji to magiczna podróż do świata Orientu kuszącego barwnymi bazarami, strzelistymi minaretami, średniowiecznymi karawanserajami i medresami oraz egzotyczną anatolijską kuchnią. Kup teraz »