Turcja - Przewodnik

Turcja oblewana jest wodami trzech mórz: Czarnego, Egejskiego i Śródziemnego. Jest <strong>gorącym krajem</strong>, gdzie sezon turystyczny zaczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie. Zróżnicowana krajobrazowo Turcja jest rozległą, pasjonującą krainą położoną na styku dwóch kontynentów: Azji i Europy. Pofałdowana skalistymi <strong>Górami Taurus</strong> i pokryta <strong>zielonymi lasami</strong> raz za sprawą białych, piaszczystych plaż łagodnie łączy się z morzem, a raz gwałtownie do niego wpada.

Pogoda w Turcji

Dzisiaj, 22.10 20°C
Turcja oblewana jest wodami trzech mórz: Czarnego, Egejskiego i Śródziemnego. Jest gorącym krajem, gdzie sezon turystyczny zaczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie. Zróżnicowana krajobrazowo Turcja jest rozległą, pasjonującą krainą położoną na styku dwóch kontynentów: Azji i Europy. Pofałdowana skalistymi Górami Taurus i pokryta zielonymi lasami raz za sprawą białych, piaszczystych plaż łagodnie łączy się z morzem, a raz gwałtownie do niego wpada. Turcja jest jednym z najbardziej malowniczych krajów basenu Morza Śródziemnego. Na wakacje przyciąga zarówno pięknem i bogactwem rozmaitych krajobrazów, jak i bogatą historią i wpływami różnych kultur widocznymi w architekturze i zabytkach.
Wakacje w Turcji z pewnością zadowolą miłośników plażowania i podziwiania pięknych krajobrazów, miłośników aktywnego wypoczynku i sportów wodnych jak i tych, którzy zainteresowani są kulturą islamu i unikatowymi zabytkami.
Artemis Princess

Artemis Princess

Cena za 1 osobę:
567 zł
Ruch turystyczny koncentruje się głównie w regionach Riwiery Tureckiej oraz Wybrzeża Egejskiego. Najpopularniejsze centra turystyczne to Alanya, Antalya, Side oraz Bodrum, Marmaris i Icmeler.

Doskonale przygotowana baza hotelowa, turecka gościnność i znakomita kuchnia oraz unikalność kulturowa to powody tak licznych wycieczek turystów. Wakacje w Turcji to gwarancja pełni słońca i widoku błękitu morza, piaszczystych plaż oraz zabytków, których historia sięga czasów antycznych.

Opinie o miastach w Turcji

4,0
Torba gosc
Malownicza, spokojna i piękna. Ogólnie: Przepięknie położona miejscowość nad malowniczą zatoczką.Wspaniale widoki dla zakochanych i wielbiących piękno
Atrakcje turystyczne: Baza wypadowa do odwiedzenia Efezu, Pamukale, wysp greckich, dla zamiłowanych historyków i początkujących miłośników nurkowania,dla lubiących wycieczki statkiem po morzu, przepiękne zatoczki gdzie można popływać, ponurkować zobaczyć koralowce, jeżowce i wspaniale muszle.
Aktywny wypoczynek: Sporty wodne na plaży hotelowej: kajaki, rower wodny, za opłatą: skuter wodny narty wodne, spadochron itp, przy basenie areobik wodny, piłka wodna. Polecam wyprawę statkiem po morzu Egejskim z możliwością popływania w zatokach i nurkowania oraz rafting na górskiej rzece, naprawdę super adrenalina, polecam !!!.
Życie nocne: Umiarkowane, za to bardzo dobry program animacyjny, codziennie inne atrakcje. Były zapraszane różne zespoły: muzyczno-dancingowy (pani bardzo ładnie śpiewała), regionalne tureckie ale byli też goście z Bazyli z pokazem samby i "Kapuejry". Niedaleko w Heriaklonie największa dyskoteka na wybrzeżu, kto chciał mógł jechać.
Komunikacja: Co pól godziny jeĽdziły dolbusze (Busy) do Bodrum za 1 Euro od osoby.
Jedzenie i restauracje: Na dobrym poziomie, urozmaicone. Dzieci były zadowolone, oprócz tradycyjnych dań kuchni śródziemnomorskiej na obiad i kolację, był grill, frytki, restauracje: rybna, włoska, kebab bar. Podczas póĽnego śniadania (12-17) - hamburgery, tosty, frytki zapiekane ziemniaki.
Zdrowie i bezpieczeństwo: W porządku. Nie słyszałam, by ktoś zachorował podczas naszego pobytu. w pokojach były sejfy za opłatą. Czasem korzystaliśmy jak gdzieś daleko jechaliśmy, ale nie słyszałam by komuś coś zginęło. Byla ochrona nikt z zewnątrz nie miał wstępu
Pogoda: Ja byłam pod koniec sierpnia, polecam bo nie było już takich upałów.
Plaża: Czysta, kamienisto-żwirowa. Za to można było wyłowić lub zobaczyć naprawdę wspaniale okazy muszli.
Stoki narciarskie: Nie jeĽdziliśmy na nartach w sierpniu. Nie mniej słyszałam o jakimś bardzo fajnym stoku czynnym chyba cały rok na wysokości ok 3000m.

Okazje Last Minute: Turcja

Riviera (Alanya)

Riviera (Alanya) 4.3
7 dni 09.12 - 16.12 inne terminy Gdańsk HB - Dwa posiłki TUI
1 606 zł / 2 os.
803 zł / 1 os.

Aska Just in Beach

Aska Just in Beach 4.5
7 dni 16.12 - 23.12 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI
1 748 zł / 2 os.
874 zł / 1 os.

Sherwood Dreams

Sherwood Dreams 4.5
7 dni 09.12 - 16.12 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Duży kompleks basenów z 10 zjeżdżalniami
  • Rewelacyjne zaplecze sportowo-rekreacyjne
  • Doskonałe Ultra All Inclusive 24h
  • Swobodną, wakacyjną atmosferę
1 782 zł / 2 os.
891 zł / 1 os.

Seher Resort

Seher Resort 3.9
7 dni 09.12 - 16.12 inne terminy Gdańsk AI - All Inclusive TUI
1 792 zł / 2 os.
896 zł / 1 os.

Turcja na skróty

Przewodnik:
  • Turcja
    Poznawanie Turcji to magiczna podróż do świata Orientu kuszącego barwnymi bazarami, strzelistymi minaretami, średniowiecznymi karawanserajami i medresami oraz egzotyczną anatolijską kuchnią. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY