Turcja - Przewodnik

Turcja oblewana jest wodami Morza Czarnego, Marmara, Egejskiego i Śródziemnego. Jest <strong>gorącym krajem</strong>, gdzie sezon turystyczny zaczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie. Zróżnicowana krajobrazowo Turcja jest rozległą, pasjonującą krainą położoną na styku dwóch kontynentów: Azji i Europy. Pofałdowana skalistymi <strong>Górami Taurus</strong> i pokryta <strong>zielonymi lasami</strong> raz za sprawą białych, piaszczystych plaż łagodnie łączy się z morzem, a raz gwałtownie do niego wpada.

Pogoda w Turcji

Dzisiaj, 24.4 23°C
Turcja oblewana jest wodami Morza Czarnego, Marmara, Egejskiego i Śródziemnego. Jest gorącym krajem, gdzie sezon turystyczny zaczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie. Zróżnicowana krajobrazowo Turcja jest rozległą, pasjonującą krainą położoną na styku dwóch kontynentów: Azji i Europy. Pofałdowana skalistymi Górami Taurus i pokryta zielonymi lasami raz za sprawą białych, piaszczystych plaż łagodnie łączy się z morzem, a raz gwałtownie do niego wpada. Turcja jest jednym z najbardziej malowniczych krajów basenu Morza Śródziemnego. Na wakacje przyciąga zarówno pięknem i bogactwem rozmaitych krajobrazów, jak i bogatą historią i wpływami różnych kultur widocznymi w architekturze i zabytkach.
Wakacje w Turcji z pewnością zadowolą miłośników plażowania i podziwiania pięknych krajobrazów, miłośników aktywnego wypoczynku i sportów wodnych jak i tych, którzy zainteresowani są kulturą islamu i unikatowymi zabytkami.
Artemis Princess

Artemis Princess

Cena za 1 osobę:
761 zł
Ruch turystyczny koncentruje się głównie w regionach Riwiery Tureckiej oraz Wybrzeża Egejskiego. Najpopularniejsze centra turystyczne to Alanya, Antalya, Side oraz Bodrum, Marmaris i Icmeler.

Doskonale przygotowana baza hotelowa, turecka gościnność i znakomita kuchnia oraz unikalność kulturowa to powody tak licznych wycieczek turystów. Wakacje w Turcji to gwarancja pełni słońca i widoku błękitu morza, piaszczystych plaż oraz zabytków, których historia sięga czasów antycznych.

Opinie o miastach w Turcji

4,6
Side anna
Wspaniałe miasto gdzie nowoczesność miesza się z antycznymi zabytkami,

Okazje Last Minute: Turcja

Alp Pasa

Alp Pasa
7 dni 05.01 - 12.01 inne terminy Gdańsk HB - Dwa posiłki TUI
1 774 zł / 2 os.
887 zł / 1 os.

Karbel Beach

Karbel Beach 3.8
7 dni 14.05 - 21.05 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Rainbow
last
minute
1 828 zł / 2 os.
914 zł / 1 os.
1 744 zł / 1 os. - 48 %

Riviera (Alanya)

Riviera (Alanya) 4.5
7 dni 15.12 - 22.12 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki TUI
1 838 zł / 2 os.
919 zł / 1 os.

Kleopatra Atlas

Kleopatra Atlas 4.3
7 dni 01.12 - 08.12 inne terminy Gdańsk AI - All Inclusive TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Bliskość słynnej plaży Kleopatry i centrum miasta
  • Intymną atmosferę - hotel tylko dla dorosłych
  • Smaczne i urozmaicone posiłki
  • Serdecznych i pomocnych pracowników
1 868 zł / 2 os.
934 zł / 1 os.

Turcja na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY