Turcja - Przewodnik

Turcja oblewana jest wodami Morza Czarnego, Marmara, Egejskiego i Śródziemnego. Jest <strong>gorącym krajem</strong>, gdzie sezon turystyczny zaczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie. Zróżnicowana krajobrazowo Turcja jest rozległą, pasjonującą krainą położoną na styku dwóch kontynentów: Azji i Europy. Pofałdowana skalistymi <strong>Górami Taurus</strong> i pokryta <strong>zielonymi lasami</strong> raz za sprawą białych, piaszczystych plaż łagodnie łączy się z morzem, a raz gwałtownie do niego wpada.

Pogoda w Turcji

Dzisiaj, 10.12 11°C
Turcja oblewana jest wodami Morza Czarnego, Marmara, Egejskiego i Śródziemnego. Jest gorącym krajem, gdzie sezon turystyczny zaczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie. Zróżnicowana krajobrazowo Turcja jest rozległą, pasjonującą krainą położoną na styku dwóch kontynentów: Azji i Europy. Pofałdowana skalistymi Górami Taurus i pokryta zielonymi lasami raz za sprawą białych, piaszczystych plaż łagodnie łączy się z morzem, a raz gwałtownie do niego wpada. Turcja jest jednym z najbardziej malowniczych krajów basenu Morza Śródziemnego. Na wakacje przyciąga zarówno pięknem i bogactwem rozmaitych krajobrazów, jak i bogatą historią i wpływami różnych kultur widocznymi w architekturze i zabytkach.
Wakacje w Turcji z pewnością zadowolą miłośników plażowania i podziwiania pięknych krajobrazów, miłośników aktywnego wypoczynku i sportów wodnych jak i tych, którzy zainteresowani są kulturą islamu i unikatowymi zabytkami.
Artemis Princess

Artemis Princess

Cena za 1 osobę:
533 zł
Ruch turystyczny koncentruje się głównie w regionach Riwiery Tureckiej oraz Wybrzeża Egejskiego. Najpopularniejsze centra turystyczne to Alanya, Antalya, Side oraz Bodrum, Marmaris i Icmeler.

Doskonale przygotowana baza hotelowa, turecka gościnność i znakomita kuchnia oraz unikalność kulturowa to powody tak licznych wycieczek turystów. Wakacje w Turcji to gwarancja pełni słońca i widoku błękitu morza, piaszczystych plaż oraz zabytków, których historia sięga czasów antycznych.

Opinie o miastach w Turcji

4,5
Manavgat Magdalena
wodospady

Okazje Last Minute: Turcja

Palmiye Garden

Palmiye Garden 3.5
7 dni 05.01 - 12.01 inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Coral Travel Wezyr Holidays
1 162 zł / 2 os.
581 zł / 1 os.
766 zł / 1 os. - 24 %

Arsi

Arsi 3.7
7 dni 05.01 - 12.01 inne terminy Gdańsk BB - Śniadania Coral Travel Wezyr Holidays
1 234 zł / 2 os.
617 zł / 1 os.
874 zł / 1 os. - 29 %

Kleopatra Arsi (ex. Kleopatra Inn)

Kleopatra Arsi (ex. Kleopatra Inn) 2.3
7 dni 05.01 - 12.01 inne terminy Katowice BB - Śniadania Coral Travel Wezyr Holidays
1 289 zł / 2 os.
644 zł / 1 os.
829 zł / 1 os. - 22 %

Arsi Enfi City Beach (Ex. International)

Arsi Enfi City Beach (Ex. International) 2.2
7 dni 05.01 - 12.01 inne terminy Katowice BB - Śniadania Coral Travel Wezyr Holidays
1 321 zł / 2 os.
660 zł / 1 os.
1 019 zł / 1 os. - 35 %

Turcja na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY