Turcja - Przewodnik

Turcja oblewana jest wodami trzech mórz: Czarnego, Egejskiego i Śródziemnego. Jest <strong>gorącym krajem</strong>, gdzie sezon turystyczny zaczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie. Zróżnicowana krajobrazowo Turcja jest rozległą, pasjonującą krainą położoną na styku dwóch kontynentów: Azji i Europy. Pofałdowana skalistymi <strong>Górami Taurus</strong> i pokryta <strong>zielonymi lasami</strong> raz za sprawą białych, piaszczystych plaż łagodnie łączy się z morzem, a raz gwałtownie do niego wpada.

Pogoda w Turcji

Dzisiaj, 21.8 32°C
Turcja oblewana jest wodami trzech mórz: Czarnego, Egejskiego i Śródziemnego. Jest gorącym krajem, gdzie sezon turystyczny zaczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie. Zróżnicowana krajobrazowo Turcja jest rozległą, pasjonującą krainą położoną na styku dwóch kontynentów: Azji i Europy. Pofałdowana skalistymi Górami Taurus i pokryta zielonymi lasami raz za sprawą białych, piaszczystych plaż łagodnie łączy się z morzem, a raz gwałtownie do niego wpada. Turcja jest jednym z najbardziej malowniczych krajów basenu Morza Śródziemnego. Na wakacje przyciąga zarówno pięknem i bogactwem rozmaitych krajobrazów, jak i bogatą historią i wpływami różnych kultur widocznymi w architekturze i zabytkach.
Wakacje w Turcji z pewnością zadowolą miłośników plażowania i podziwiania pięknych krajobrazów, miłośników aktywnego wypoczynku i sportów wodnych jak i tych, którzy zainteresowani są kulturą islamu i unikatowymi zabytkami.
Artemis Princess

Artemis Princess

Cena za 1 osobę:
874 zł
Ruch turystyczny koncentruje się głównie w regionach Riwiery Tureckiej oraz Wybrzeża Egejskiego. Najpopularniejsze centra turystyczne to Alanya, Antalya, Side oraz Bodrum, Marmaris i Icmeler.

Doskonale przygotowana baza hotelowa, turecka gościnność i znakomita kuchnia oraz unikalność kulturowa to powody tak licznych wycieczek turystów. Wakacje w Turcji to gwarancja pełni słońca i widoku błękitu morza, piaszczystych plaż oraz zabytków, których historia sięga czasów antycznych.

Opinie o miastach w Turcji

4,6
Alanya Łukasz
Alanya ładna. Nas zaskoczyła trochę pogoda, początek października, i były kaprysy w postaci deszczu i burz nawet. Ale cały czas ciepło, a morze bardzo ciepłe. Co warto zobaczyć: wzgórze zamkowe Kale i minaret starożytny na górze, port, doki starożytne, Czerwona Twierdza. Można się wybrać taksówką do Jaskini Dim (autobus chyba nie jeździ) - piękne widoki po drodze, a sama jaskinia warta zobaczenia. No i oczywiście warto wstąpić do meczetu. W centrum jest bazar - cały tydzień, a we wtorki drugi bazar owocowy i z ubraniami.

Okazje Last Minute: Turcja

Titan Select

Titan Select 4.3
7 dni 16.12 - 23.12 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Urozmaicony program animacji dla każdego
  • Smaczną i różnorodną kuchnię
  • Eleganckie i obszerne pokoje
  • Zjeżdżalnie wodne dla dzieci i dorosłych
2 080 zł / 2 os.
1 040 zł / 1 os.

Riviera (Alanya)

Riviera (Alanya) 4.0
7 dni 24.03 - 31.03 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI
2 102 zł / 2 os.
1 051 zł / 1 os.

Eftalia Aytur

Eftalia Aytur 4.4
7 dni 12.05 - 19.05 inne terminy Wrocław HB - Dwa posiłki TUI
2 106 zł / 2 os.
1 053 zł / 1 os.

Aska Just in Beach

Aska Just in Beach 4.5
7 dni 16.12 - 23.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI
2 124 zł / 2 os.
1 062 zł / 1 os.

Turcja na skróty

Przewodnik:
  • Turcja
    Poznawanie Turcji to magiczna podróż do świata Orientu kuszącego barwnymi bazarami, strzelistymi minaretami, średniowiecznymi karawanserajami i medresami oraz egzotyczną anatolijską kuchnią. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY