Turcja - Przewodnik

Turcja oblewana jest wodami Morza Czarnego, Marmara, Egejskiego i Śródziemnego. Jest <strong>gorącym krajem</strong>, gdzie sezon turystyczny zaczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie. Zróżnicowana krajobrazowo Turcja jest rozległą, pasjonującą krainą położoną na styku dwóch kontynentów: Azji i Europy. Pofałdowana skalistymi <strong>Górami Taurus</strong> i pokryta <strong>zielonymi lasami</strong> raz za sprawą białych, piaszczystych plaż łagodnie łączy się z morzem, a raz gwałtownie do niego wpada.

Pogoda w Turcji

Dzisiaj, 19.4 11°C
Turcja oblewana jest wodami Morza Czarnego, Marmara, Egejskiego i Śródziemnego. Jest gorącym krajem, gdzie sezon turystyczny zaczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie. Zróżnicowana krajobrazowo Turcja jest rozległą, pasjonującą krainą położoną na styku dwóch kontynentów: Azji i Europy. Pofałdowana skalistymi Górami Taurus i pokryta zielonymi lasami raz za sprawą białych, piaszczystych plaż łagodnie łączy się z morzem, a raz gwałtownie do niego wpada. Turcja jest jednym z najbardziej malowniczych krajów basenu Morza Śródziemnego. Na wakacje przyciąga zarówno pięknem i bogactwem rozmaitych krajobrazów, jak i bogatą historią i wpływami różnych kultur widocznymi w architekturze i zabytkach.
Wakacje w Turcji z pewnością zadowolą miłośników plażowania i podziwiania pięknych krajobrazów, miłośników aktywnego wypoczynku i sportów wodnych jak i tych, którzy zainteresowani są kulturą islamu i unikatowymi zabytkami.
Gardenia (Alanya)

Gardenia (Alanya)

Cena za 1 osobę:
913 zł
Ruch turystyczny koncentruje się głównie w regionach Riwiery Tureckiej oraz Wybrzeża Egejskiego. Najpopularniejsze centra turystyczne to Alanya, Antalya, Side oraz Bodrum, Marmaris i Icmeler.

Doskonale przygotowana baza hotelowa, turecka gościnność i znakomita kuchnia oraz unikalność kulturowa to powody tak licznych wycieczek turystów. Wakacje w Turcji to gwarancja pełni słońca i widoku błękitu morza, piaszczystych plaż oraz zabytków, których historia sięga czasów antycznych.

Opinie o miastach w Turcji

4,3
Okurcalar Joanna
W miejscowości Okurcalar znajdują się nowoczesne hotele i wiele bazarów/sklepików.

Okazje Last Minute: Turcja

Kleopatra Atlas

Kleopatra Atlas 4.2
7 dni 04.01 - 11.01 inne terminy Poznań AI - All Inclusive TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Bliskość słynnej plaży Kleopatry i centrum miasta
  • Intymną atmosferę - hotel tylko dla dorosłych
  • Smaczne i urozmaicone posiłki
  • Serdecznych i pomocnych pracowników
1 916 zł / 2 os.
958 zł / 1 os.

Side Alegria Hotel & Spa (ex Holiday Point & Spa)

Side Alegria Hotel & Spa (ex Holiday Point & Spa) 4.1
7 dni 04.01 - 11.01 inne terminy Poznań AI - All Inclusive TUI
1 922 zł / 2 os.
961 zł / 1 os.

Elysee Garden

Elysee Garden 4.0
7 dni 04.05 - 11.05 inne terminy Wrocław AI - All Inclusive TUI
last
minute
1 978 zł / 2 os.
989 zł / 1 os.

Riviera (Alanya)

Riviera (Alanya) 4.6
7 dni 04.01 - 11.01 inne terminy Poznań HB - Dwa posiłki TUI
2 020 zł / 2 os.
1 010 zł / 1 os.

Turcja na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY