Turcja - Przewodnik

Turcja oblewana jest wodami Morza Czarnego, Marmara, Egejskiego i Śródziemnego. Jest <strong>gorącym krajem</strong>, gdzie sezon turystyczny zaczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie. Zróżnicowana krajobrazowo Turcja jest rozległą, pasjonującą krainą położoną na styku dwóch kontynentów: Azji i Europy. Pofałdowana skalistymi <strong>Górami Taurus</strong> i pokryta <strong>zielonymi lasami</strong> raz za sprawą białych, piaszczystych plaż łagodnie łączy się z morzem, a raz gwałtownie do niego wpada.

Pogoda w Turcji

Dzisiaj, 16.2 7°C
Turcja oblewana jest wodami Morza Czarnego, Marmara, Egejskiego i Śródziemnego. Jest gorącym krajem, gdzie sezon turystyczny zaczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie. Zróżnicowana krajobrazowo Turcja jest rozległą, pasjonującą krainą położoną na styku dwóch kontynentów: Azji i Europy. Pofałdowana skalistymi Górami Taurus i pokryta zielonymi lasami raz za sprawą białych, piaszczystych plaż łagodnie łączy się z morzem, a raz gwałtownie do niego wpada. Turcja jest jednym z najbardziej malowniczych krajów basenu Morza Śródziemnego. Na wakacje przyciąga zarówno pięknem i bogactwem rozmaitych krajobrazów, jak i bogatą historią i wpływami różnych kultur widocznymi w architekturze i zabytkach.
Wakacje w Turcji z pewnością zadowolą miłośników plażowania i podziwiania pięknych krajobrazów, miłośników aktywnego wypoczynku i sportów wodnych jak i tych, którzy zainteresowani są kulturą islamu i unikatowymi zabytkami.
Artemis Princess

Artemis Princess

Cena za 1 osobę:
894 zł
Ruch turystyczny koncentruje się głównie w regionach Riwiery Tureckiej oraz Wybrzeża Egejskiego. Najpopularniejsze centra turystyczne to Alanya, Antalya, Side oraz Bodrum, Marmaris i Icmeler.

Doskonale przygotowana baza hotelowa, turecka gościnność i znakomita kuchnia oraz unikalność kulturowa to powody tak licznych wycieczek turystów. Wakacje w Turcji to gwarancja pełni słońca i widoku błękitu morza, piaszczystych plaż oraz zabytków, których historia sięga czasów antycznych.

Opinie o miastach w Turcji

4,8
Marmaris zielony-76
MALOWNICZE POŁOŻENIE MIASTA Ogólnie: MARMARIS JEST PIĘKNYM MIEJSCEM MAJˇCYM KLIMAT ORIENTU
Atrakcje turystyczne: PORT,PROMENADA,MOZLIWOSĆ WYKUPU WYCIECZEK NA PAMMUKALE ORAZ DO EFEZU (KTÓRE SZCZEGÓLNIE POLECAMY :)
Aktywny wypoczynek: W ZALEŻNOSCI OD GRUBOSCI PORTFELA I POMYSŁOWOSCI MOŻNA SKORZYSTAĆ Z WIELU ATRAKCI OFEROWANYCH PRZEZ BIURA
Życie nocne: MARMARIS JEST MIEJSCEM TĘTNIˇCYM ŻYCIEM NOCNYM
Komunikacja: W MARMARIS JE¬DZI SIĘ DOLMUSZKAMI ALE MY POLECAMY PIESZE SPACERY WZDŁUŻ LINI BRZEGOWEJ
Jedzenie i restauracje: KORZYSTAJˇC Z ALL INCLUSIVE NIE BYLISMY W STANIE ODWIEDZAĆ INNYCH RESTAURACJI I KNAJP,CHOĆ ZAWSZE PRZECHODZˇC OBOK JAKIEJS RESTAURACJI BYLISMY GOSCINNIE ZAPRASZANI NA POSIŁEK
Zdrowie i bezpieczeństwo: NIE KORZYSTALISMY WIEC NIE MOŻEMY SIĘ WYPOWIEDZIEĆ
Pogoda: LIPIEC -SIERPIEŃ TO MIESIˇCE GDZIE NA PEWNO OSOBY LUBIˇCE SIĘ OPALAĆ NIE BĘDˇ ZAWIEDZONE
Plaża: CZYSTA CHOĆ KAMIENISTA

Okazje Last Minute: Turcja

Dragut Point North

Dragut Point North
7 dni 17.10 - 24.10 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI
2 178 zł / 2 os.
1 089 zł / 1 os.

Eftalia Aytur

Eftalia Aytur 4.4
7 dni 26.10 - 02.11 inne terminy Gdańsk HB - Dwa posiłki TUI
2 224 zł / 2 os.
1 112 zł / 1 os.

Side Royal Paradise (ex. Desiree Resort)

Side Royal Paradise (ex. Desiree Resort) 3.0
7 dni 23.03 - 30.03 inne terminy Wrocław AI - All Inclusive TUI
2 270 zł / 2 os.
1 135 zł / 1 os.

Elysee Beach

Elysee Beach 3.4
7 dni 26.10 - 02.11 inne terminy Gdańsk HB - Dwa posiłki TUI
2 290 zł / 2 os.
1 145 zł / 1 os.

Turcja na skróty

Przewodnik: