• Od dnia 19 kwietnia 2022 r. wjazd bez wizy dla pobytów turystycznych i tranzytowych do 90 dni w ciągu 180 dni.
 • Możliwość przekroczenia granicy na podstawie ważnego dowodu osobistego​​​​ lub paszportu.
 • Paszport musi być ważny co najmniej 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego (minimum 150 dni, licząc od pierwszego dnia wjazdu do Turcji).
 • Ważność dowodu osobistego powinna obejmować cały planowany okres pobytu.
 • Udając się w podróż z dzieckiem, zalecane jest, by zabrać ze sobą wielojęzyczny odpis aktu urodzenia dziecka.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/turcja/informacje-dla-podrozujacych

Riwiera Turecka

Góry, plaże, zatoki, mnóstwo miejsc turystycznych, ale i te dzikie, tajemnicze - to wszystko czeka na wczasach w Riwierze Tureckiej, miejscu, które jest odpowiednie zarówno na samotne eskapady, jak i wypady z rodziną czy przyjaciółmi. Mnóstwo tu hoteli, interesujących zabytków i słońca, co sprawia, że każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie.

Riwiera Turecka na wakacje - najbardziej znane miejsce wypoczynkowe

Riwiera Turecka należy niewątpliwie do najbardziej znanych miejsc wypoczynkowych w Europie. Turyści z całego świata uwielbiają spędzać tutaj wczasy, zwiedzać i cieszyć się pięknem plaż. Fascynuje tutejsza kultura, przyroda i komfort - można tu bowiem znaleźć świetne hotele, rozbudowaną infrastrukturę turystyczną oraz nowoczesne kurorty.

Atrakcje w Riwierze Tureckiej to przede wszystkim wspaniałe zabytki z czasów rzymskich, greckich i osmańskich, a także przepiękne miasta i miasteczka. Położona jest ona nad Morzem Śródziemnym na południowym wybrzeżu Turcji. Jej historia sięga czasów antycznych. Wiele tu zakątków, w których dawniej zatrzymywali się kupcy i podróżni, a nawet Krzyżowcy.

Na Riwierze Tureckiej można odnaleźć wiele różnorodnych plaż, są zarówno takie, które zachwycają widokiem na wysokie klify, jak i żwirowo-kamyczkowe, czy też piaszczyste. Zachęcają one do brodzenia w wodzie cały dzień, długich spacerów oraz grania w siatkówkę plażową, czy też piłkę nożną (co ma miejsce chociażby na plaży Kleopatry). Poza tym można tutaj także odbyć niesamowity rejs po pięknym Morzu Śródziemnym, czy też wybrać się w podwodną podróż nurkując wśród wielobarwnej morskiej fauny i flory.

Co warto zobaczyć odpoczywając na Riwierze Tureckiej?

Riwiera Turecka to wiele pięknych miast, w tym Antalya, która znajduje się w zatoce Morza Lewantyńskiego. Otaczają ją lasy sosny piniowej oraz gaje oliwne. Warto tutaj zobaczyć chociażby Bramę Hadriana, czy też Minaret Yivli. Najmłodszych na pewno ucieszy wizyta w Aqualand, a nieco starszych spacer po tutejszym porcie, czy też zobaczenie zachwycających wodospadów Düden. Antalya to także ruiny świątyni Hadriana oraz niezwykła hellenistyczna brama, która pozostała po starożytnym mieście Perge.

Kierując się nieco na zachód natomiast można dotrzeć do miejscowości Olympos, gdzie dawne łaźnie porośnięte są dziś lasem. Wiele tu ciekawych ruin świątyń, a także kamienista plaża. Nieopodal zaś znajduje się Chimera, miejsca, w którym można zaobserwować płonący gaz ziemny ulatniający się ze szczelin między skałami.

Atrakcje Riwiery Tureckiej to także niezwykłe Demre, czyli starożytna Myra. To tutaj czekają na turystów liczne skalne grobowce, wyglądające jak nieduże świątynie oraz to tu odkryto szczątki św. Mikołaja. 

Głęboko odpocząć można natomiast wybierając się na rejs wokół Zielonego Kanionu, na jeziorze, które powstało na skutek stworzenia zapory Oymapinar znajdującej się w górach Taurus. To wspaniała sposobność, by zobaczyć tutejsze piękne krajobrazy, zrelaksować się i zapomnieć o wszystkich troskach.

Riwiera Turecka – jakie wycieczki fakultatywne organizowane są z tego regionu Turcji?

Spędzając wakacje na Riwierze Tureckiej, warto odwiedzić atrakcje turystyczne znajdujące się w bliższej i dalszej okolicy. Można zaplanować uczestnictwo w organizowanych przez polskie i lokalne biura podróży wycieczkach fakultatywnych z Riwiery Tureckiej, do których należy zaliczyć:

 • Pamukkale – jedna z największych atrakcji turystycznych, jakie znajdują się w Turcji. Nazywane „bawełnianym zamkiem” czy „bawełnianą twierdzą” Pamukkale to wapienne tarasy, które powstały w wyniku odkładania się węglanu wapnia wytrącającego się z wód mineralnych. Baseny wapienne wypełnione wodą wyglądają zjawiskowo. Podczas takiej wycieczki z Riwiery Tureckiej turyści odwiedzają również Hierapolis, Muzeum Archeologiczne i mają okazję, by zażyć kąpieli w antycznym basenie Kleopatry.
 • Side – jeden z największych kurortów na Riwierze Tureckiej to nie tylko miejsce na wczasy, ale i atrakcja. Znajdują się tu wielowiekowe zabytki. Warto zobaczyć teatr, łaźnię czy agorę. Side jest miasteczkiem na cyplu, o urokliwej promenadzie. W czasie wycieczki uczestnicy jadą też do Manavgatu, gdzie zwiedzają przepiękny meczet.
 • Kapadocja – właściwie to nie jedno miejsce, ale obszar baśniowej krainy pełnej niesamowitych formacji skalnych. Nasz przewodnik po Turcji opisuje ten region jako jedyny w swoim rodzaju i tak też jest w istocie. Podczas wycieczki dociera się do źródeł chrześcijaństwa, które obejmują tereny Parku Narodowego Göreme. To właśnie tam wykute w skałach kaplice i kościoły. W programie przewidziany jest również postój w Konyi, czyli w mieście, w którym znajduje się muzeum założyciela Zakonu Wirujących Derwiszy.
 • Zielony Kanion – relaksująca wycieczka z Riwiery Tureckiej, podczas której urlopowicze mogą podziwiać jezioro otoczone górami Taurus, o szczególnym, szmaragdowym odcieniu wody. Atrakcją jest też zapora, która wznosi się na 185 m wysokości.

Oferty wycieczek z Riwiery Tureckiej w biurach podróży obejmują znacznie więcej propozycji. Można również na własną rękę zorganizować taki wyjazd, w czym pomóc może nasz przewodnik po Riwierze Tureckiej.

Hotele na Riwierze Tureckiej

Miłośnicy wodnego szaleństwa mogą wybrać hotele na Riwierze Tureckiej, które oferują zjeżdżalnie wodne. To między innymi takie obiekty jak czterogwiazdkowy hotel Club Anjeliq czy Arsi Blue Beach. Bliskość morza i plaży zapewni 3-gwiazdkowy obiekt Hanay Suit czy pięciogwiazdkowy Perre Delta Resort & Spa. Miejskimi hotelami na wczasy na Riwierze Tureckiej są z kolei 5-gwiazdkowy Ramada Plaza Hotel w Alanyi.

Wakacje z dziećmi na Riwierze Tureckiej

Wakacje z dziećmi na Riwierze Tureckiej mogą być bardzo udane, zwłaszcza gdy wybierzemy miejsce przyjazne dla najmłodszych – łóżeczka niemowlęce na życzenie gości w hotelu w Turcji to już przeważnie standard. Wyjątkiem mogą być oferty noclegów skierowane wyłącznie do osób dorosłych. Ponadto właściciele hoteli dbają, by zapewnić dodatkowe atrakcje dla dzieci – brodziki, place zabaw, animacje, a także często zjeżdżalnie wodne. Dobrym pomysłem może być wybór obiektuż nad morzem, z serwisem plażowym.

Turyści, którym zależy na dużym wyborze hoteli dla rodzin, mogą już teraz zaplanować wakacje na Riwierze Tureckiej 2024.

Wczasy na Riwierze Tureckiej – oferta cenowa

Tanie wakacje w Turcji w jednym z kurortów znajdujących się na Riwierze Tureckiej można zakupić już w cenie od niespełna 1000 zł od osoby. Będą to wczasy bez wyżywienia, na 9 dni (8 nocy) w Alanyi, w hotelu 3-gwiazdkowym. Wylot planowany jest z dnia na dzień, dlatego jest to atrakcyjna oferta last minute do Turcji. Z kolei za tygodniowy urlop na Riwierze Tureckiej w regularnej cenie katalogowej będziemy musieli zapłacić od 1600 zł za osobę, również bez wyżywienia, z pobytem w hotelu 3-gwiazdkowym w szczycie sezonu letniego. W cenie od około 1890 zł od osoby można wybrać ofertę w Kemer z wyżywieniem w pakiecie all inclusive, gdzie wszystkie posiłki i napoje wliczone są w koszt pobytu. Cena obejmuje 8-dniowy wyjazd z zakwaterowaniem w hotelu 3-gwiazdkowym.

Uwaga: powyższe ceny są orientacyjne.

Riwiera Turecka - Najlepiej ocenione hotele

Annabella Park

Annabella Park

Ocena: 4/5

Turcja, Riwiera Turecka, Incekum

Ocena 4,8 / 5

od 1 267 za osobę

Pegasos Resort

Pegasos Resort

Ocena: 4/5

Turcja, Riwiera Turecka, Avsallar

Ocena 4,8 / 5

od 1 703 za osobę

Botanik Platinum

Turcja, Riwiera Turecka, Okurcalar

Ocena 4,7 / 5

od 2 459 za osobę

Zdjęcia z regionu

Riwiera Turecka - Najczęściej kupowane hotele

Annabella Park

Annabella Park

Ocena: 4/5

Turcja, Riwiera Turecka, Incekum

Ocena 4,8 / 5

od 1 267 za osobę

Pegasos Resort

Pegasos Resort

Ocena: 4/5

Turcja, Riwiera Turecka, Avsallar

Ocena 4,8 / 5

od 1 703 za osobę

Galeri Resort

Galeri Resort

Ocena: 5/5

Turcja, Riwiera Turecka, Okurcalar

Ocena 4,6 / 5

od 1 748 za osobę

Saphir Resort & Spa

Turcja, Riwiera Turecka, Okurcalar

Ocena 4,7 / 5

od 1 852 za osobę

Meryan

Meryan

Ocena: 5/5

Turcja, Riwiera Turecka, Okurcalar

Ocena 4,6 / 5

od 1 232 za osobę

Riwiera Turecka – hotele z najlepszymi opiniami

Alexandra T.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.hu) Data pobytu 1.6. - 8.6.2024 Oceniono: Czerwiec 2024

Granada Luxury Beach Ocena: 5/5 Turcja, Riwiera Turecka

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Oto

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 5.6. - 10.6.2024 Oceniono: Czerwiec 2024

Botanik Hotel & Resort Ocena: 5/5 Turcja, Riwiera Turecka

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Riwiera Turecka – Hotele z opiniami

Riwiera Turecka - Ostatnio kupione hotele

Meryan

Meryan

Ocena: 5/5

Turcja, Riwiera Turecka, Okurcalar

Ocena 4,6 / 5

od 1 232 za osobę

Yalihan Una

Yalihan Una

Ocena: 4/5

Turcja, Riwiera Turecka, Avsallar

Ocena 4,6 / 5

od 1 275 za osobę

Annabella Park

Annabella Park

Ocena: 4/5

Turcja, Riwiera Turecka, Incekum

Ocena 4,8 / 5

od 1 307 za osobę

Yalihan Aspendos

Turcja, Riwiera Turecka, Avsallar

Ocena 4,6 / 5

od 1 362 za osobę

White City Resort

Turcja, Riwiera Turecka, Incekum

Ocena 4,6 / 5

od 1 631 za osobę

Laguna Beach Alya

Turcja, Riwiera Turecka, Okurcalar

Ocena 4,6 / 5

od 1 657 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Poradnik turystyczny – Riwiera Turecka

Obszar Riwiery Tureckiej wydaje się idealnym miejscem na wakacje – w sezonie i poza nim, gdyż pogoda dopisuje tu niemal cały rok. Warto wiedzieć, jaką walutę zabrać ze sobą na urlop na Riwierze Tureckiej, jak długo trwa lot z Polski i dowiedzieć się innych ciekawostek, które dotyczą tego miejsca.

Ile trwa lot na Riwierę Turecką?      

Lot z Polski na Riwierę Turecką (najczęściej na lotnisko Antalya) trwa około 3 godziny.

Jaka waluta obowiązuje na Riwierze Tureckiej?

Na Riwierze Tureckiej, podobnie jak i w całej Turcji, obowiązującą walutą jest lira turecka. uryści mogą również zabrać ze sobą dolary amerykańskie czy euro i nimi płacić nawet na bazarach.

Jakich cen można się spodziewać na Riwierze Tureckiej?

Brak opcji all inclusive, czyli pełnego wyżywienia w hotelu wiąże się z koniecznością planowania zakupów w trakcie wakacji na Riwierze Tureckiej. W sklepach i punktach usługowych można spodziewać się takich cen jak:

 • sok owocowy 1 l – 14,75 lir tureckich,
 • oliwki czarne w słoiku 500 g – 35 lir tureckich,
 • herbatniki 450 g – 19,90 lir tureckich,
 • awokado za sztukę – 7,99 lir tureckich,
 • banany 1 kg – 31,90 lir tureckich,
 • Coca Cola 6 x 250 ml – 83,25 lir tureckich,
 • mleko 1 l – 22,50 lir tureckich,
 • pomidory 1 kg – 19,90 lir tureckich,
 • lody w pudełku 800 ml Carte D`or – 73,90 liry tureckie,
 • jajka 15 sztuk – 39,50 lir tureckich,
 • wynajem samochodu osobowego Hyundai LPG – 650 lir tureckich za dzień,
 • wynajem samochodu osobowego Hyundai I20 Elite – 35 euro za dzień.

Jaki transport wybrać na Riwierę Turecką?

Pomiędzy poszczególnymi miejscowościami na Riwierze Tureckiej i w ich obrębie w trakcie urlopu można poruszać się taksówkami, mini busami zwanymi dolmuszami, które nie mają stałych godzin odjazdów czy autobusami miejskimi lub też wypożyczyć auto.

Co oferuje lokalna kuchnia na Riwierze Tureckiej?

Wakacje w Turcji mogą być bardzo dobrą okazją do skosztowania tutejszych specjałów, takich jak kebab w różnej postaci – jako szaszłyk, danie obiadowe na talerzu czy fast food w bułce lub w cieście. Ponadto można spróbować kumpira, czyli pieczonego ziemniaka w skorupce z dodatkami do wyboru czy słodkości, jak chałwa.

Riwiera Turecka - pogoda

By odwiedzić Riwierę Turecką należy posiadać wizę, którą można wykupić na lotnisku i umożliwia ona do 30 dni na pobyt w tym miejscu. Walutą jaka obowiązuje w Turcji jest YTL, czyli lir turecki, a ponieważ jest to kraj muzułmański należy unikać wszystkiego, co wyzywające oraz zastosować się do tutejszego dress code. W Turcji trzeba przesunąć czas o godzinę do przodu i przygotować się na mocne słońce.

Planując wakacje na Riwierze Tureckiej można skorzystać z ofert biur podróży

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 36 °C w nocy 26 °C

 • Temperatura wody 24 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Piątek 40 °C w nocy 27 °C

 • Sobota 36 °C w nocy 25 °C

 • Niedziela 35 °C w nocy 24 °C

 • Poniedziałek 33 °C w nocy 24 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 15 °C woda 17 °C

 • Luty Lut 15 °C woda 16 °C

 • Marzec Mar 18 °C woda 17 °C

 • Kwiecień Kwi 21 °C woda 18 °C

 • Maj Maj 26 °C woda 20 °C

 • Czerwiec Cze 31 °C woda 24 °C

 • Lipiec Lip 34 °C woda 27 °C

 • Sierpień Sie 33 °C woda 28 °C

 • Wrzesień Wrz 31 °C woda 27 °C

 • Październik Paź 26 °C woda 24 °C

 • Listopad Lis 20 °C woda 21 °C

 • Grudzień Gru 16 °C woda 19 °C

Przydatne informacje