• Od dnia 19 kwietnia 2022 r. wjazd bez wizy dla pobytów turystycznych i tranzytowych do 90 dni w ciągu 180 dni.
 • Możliwość przekroczenia granicy na podstawie ważnego dowodu osobistego​​​​ lub paszportu.
 • Paszport musi być ważny co najmniej 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego (minimum 150 dni, licząc od pierwszego dnia wjazdu do Turcji).
 • Ważność dowodu osobistego powinna obejmować cały planowany okres pobytu.
 • Udając się w podróż z dzieckiem, zalecane jest, by zabrać ze sobą wielojęzyczny odpis aktu urodzenia dziecka.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/turcja/informacje-dla-podrozujacych

Antalya

Zanurzona wśród wysokich pasm górskich Antalya kusi malowniczymi widokami, białymi plażami oraz znakomitymi hotelami. W tej cudownej krainie zaznamy błogiego relaksu i odnajdziemy fascynujące zabytki takie jak Wieża Hidirlik czy Brama Hadriana.

Antalya na wakacje

Wakacje w Antalyi to wspaniała przygoda, która przeniesie nas do pradawnych czasów. Skrywające starożytne skarby stare miasto przyprawi o dreszcze miłośników historii, a osmańska zabudowa sprawi, że poczujemy się jak w innym świecie. Obok antycznych zabytków znajdziemy tu nowoczesne dzielnice z najwyższej klasy hotelami, które oferują turystom moc atrakcji. Nie można też zapomnieć o fenomenalnych plażach Riwiery Tureckiej, w tym plaży Kleopatry, gdzie zgodnie z legendą kąpała się słynna królowa.

Błękitne morze, szerokie plaże i tętniące życiem promenady sprawią, że tureckie wakacje w słonecznej Antalyi staną się spełnieniem marzeń o niezapomnianej wakacyjnej podróży. Ukojenia doznają tu jednak nie tylko plażowicze i wielbiciele zwiedzania. Antalya to także przyjazne miejsce dla rodzin z dziećmi oraz mekka zwolenników aktywności fizycznej i imprezowiczów, którzy odnajdą tu najlepsze kluby muzyczne.

Co warto zobaczyć w Antalyi?

Antalya to połączenie bajecznie pięknej natury z nowatorską zabudową i starożytnymi zabytkami. Jeżeli marzymy o luksusowych wczasach to koniecznie musimy udać się do Lary – czyli najnowocześniejszego kurortu pełnego sławnych na cały świat, pięciogwiazdkowych hoteli. Widok na przepiękną, szeroką plażę oraz bliskość restauracji, sklepów, czy tawern to tylko część atrakcji jakie tu znajdziemy.

Miasto słynie z historycznej dzielnicy Kaleiçi, malowniczo tworzonej przez osmańskie budynki, antyczne ruiny i urocze, kręte uliczki. Znajdziemy tam fascynujący Yivli Minare, czyli minaret z początku XIIIw., Bramę Hadriana, czy bajeczny port rzymski. Warto zwiedzić także klasztor wirujących derwiszy – Mevlevi Tekle oraz grobowce Zincirkîrana i Mehmeda Paszy.

Antalya to również znakomity punkt wypadowy na wycieczki fakultatywne. Można zatem podziwiać znajdujące się w okolicy cuda natury takie jaki: wodospady Kurşunlu i Manavgat, czy jaskinia z Kocain Magarasi oraz wyjątkowe miasta. Wielbiciele historii z pewnością odwiedzą Side – malownicze miasto sięgające VII W. p.n.e., które słynie z rzymskiego teatru, bizantyjskiej bazyliki oraz świątyń Apollina i Ateny. Inne unikatowe miejsca to: Kapadocja, Termessos, Aspendos, Perge czy Sillyon.

Jakie wycieczki fakultatywne organizowane są z Antalyi?

Antalya nie musi być miejscowością traktowaną jedynie tranzytowo, czyli jako miasto, w którym się ląduje w Turcji, by dalej jechać na wakacje. To także urokliwy kurort turystyczny, który zapewnia wiele atrakcji. Można skorzystać z licznych organizowanych przez polskie i lokalne biura podróży wycieczek fakultatywnych. Do najbardziej popularnych należą:

 • Kapadocja – zwykle dwudniowa wycieczka obejmująca wiele różnych atrakcji na trasie zwiedzania. Turyści wybierający taką propozycję mogą udać się do miasta Konya, gdzie zwiedza się Muzeum Mevlan – założyciela Zakonu Wirujących Derwiszy. Mają okazję zobaczyć skalne kościoły i kaplice pierwszych chrześcijan znajdujące się w Parku Narodowym Göreme. W drugim dniu wycieczka przejeżdża obok twierdzy Uçhisar i panoramicznie zwiedza okolicę. Schodzi do podziemnego miasta Saratli i ogląda zadziwiające formy skalne rozrzucone na terenie całej Kapadocji.
 • Antalya – city tour po mieście. Krótka, zwykle kilkugodzinna wycieczka. Antalya jest pięknym, jeśli nie jednym z najpiękniejszych miast w całej Turcji. Plan wycieczki obejmuje podziwianie starego miasta czy widoków przy wodospadzie Duden, gdzie woda spada z hukiem 40 metrów w dół. Uczestnicy mają okazję zrobić zakupy w centrum wyrobów skórzanych czy w sklepie jubilerskim.
 • Demre - Myra - Kekova – jedna z ciekawszych wycieczek fakultatywnych z Antalyi, która stanowi połączenie zwiedzania starożytnego miasta Myra, gdzie znajdują się monumentalne grobowce wykute w skale, z rejsem statkiem po zatoce Kekova. Prócz tego turyści odwiedzają św. Mikołaja w Demre, który był biskupem Miry.
 • Perge, Aspendos i Kursunlu - wycieczka krajobrazowa pozwalająca na zobaczenie najlepiej zachowanych na terenie regionu Antalyi miast starożytnych – Perge i Aspendos. Turyści zwiedzają monumentalny, świetnie zachowany teatr z czasów rzymskich. W programie jest też podziwianie wodospadów Kursunlu.
 • Pamukkale - wycieczka prowadzi do jednego z najwspanialszych cudów natury, jakie znajdują się na terenie Turcji – do wapiennych tarasów. Zanim turyści dojadą do słynnego „bawełnianego zamku”, podziwiają malownicze, majestatyczne góry Taurus. Prócz widoków wapiennych tarasów podczas wycieczki zaplanowano zwiedzanie starożytnego miasta Hierapolis, z termami, Teatrem Rzymskim, nekropolią czy świątynią Apolla. Więcej informacji o Pamukkale i lokalnych atrakcjach znajduje się w naszym przewodniku po Turcji.

To tylko jedne z licznych wycieczek fakultatywnych organizowanych z terenu Antalyi. Można na własną rękę zaplanować co najmniej niektóre z nich, np. korzystając z transportu miejskiego i z naszego przewodnika po Antalyi.

Hotele w Antalyi

Hotele w Turcji znane są z najwyższej jakości usług i zapewniania wygody. Wiele z nich ma ofertę na wakacje all inclusive, gdzie wszystkie posiłki i napoje np. w wyznaczonym czasie są całkowicie bezpłatne dla gości hotelowych. Sama Antalya również ma rozbudowaną bazę noclegową. Miłośnicy wodnego szaleństwa mogą skorzystać z oferty hoteli z aquaparkami, jak m.in. pięciogwiazdkowe Delphin BE Grand czy Sherwood Exclusive Lara. Przy samej plaży położone są np. pięciogwiazdkowy Miracle Resort czy czterogwiazdkowy Club Falcon.

Wakacje z dziećmi w Antalyi

Wyjeżdżając wraz z dziećmi na wakacje do Antalyi, warto mieć na uwadze komfort pociech. Przy urlopie z niemowlęciem liczy się to, czy hotel zapewnia łóżeczka dziecięce na życzenia w pokoju, a do plaży jest niedaleko. Uwaga na obiekty położone na skarpie, gdzie odległość w prostej linii do plaży jest co prawda niewielka, ale trzeba pokonać wiele schodów, co z wózkiem dziecięcym będzie co najmniej kłopotliwe. Dla rodzin z dziećmi na wczasy w Antalyi najlepiej nadają się hotele z udogodnieniami dla najmłodszych, ze zjeżdżalniami, brodzikami czy placami zabaw.

Wczasy w Antalyi – oferta cenowa

Czy można spędzić tanie wakacje w Turcji, jeśli wybiera się na urlop Antalyę? Najtaniej jest poza sezonem, np. wczasy na 8 dni (7 nocy) będą kosztować od 1550 zł, a cena obejmuje śniadanie. Za wyjazd na 7 dni (6 nocy) w połowie czerwca do hotelu 3-gwiazdkowego w Antalyi bez wyżywienia zapłacić trzeba od 1600 zł od osoby. Natomiast wczasy na 8 dni z wyżywieniem all inclusive (wszystko w cenie) w Antalyi w obiekcie czterogwiazdkowym w grudniu kosztują od 1870 zł od osoby.

By zaoszczędzić przy wyjeździe w szczycie sezonu, można poszukać ofert wcześniej taniej do Turcji, nawet na rok przed planowanym wyjazdem albo liczyć na duże przeceny biur podróży na ostatnią chwilę, w ofertach last minute do Turcji.

Uwaga: powyższe ceny są orientacyjne.

Antalya - Najlepiej ocenione hotele

Delphin Imperial

Turcja, Antalya, Antalya

Ocena 4,8 / 5

od 1 807 za osobę

Miracle Resort

Miracle Resort

Ocena: 5/5

Turcja, Antalya, Antalya

Ocena 4,8 / 5

od 1 125 za osobę

Club Falcon

Club Falcon

Ocena: 4/5

Turcja, Antalya, Antalya

Ocena 4,8 / 5

od 1 019 za osobę

Royal Wings

Royal Wings

Ocena: 5/5

Turcja, Antalya, Antalya

Ocena 4,7 / 5

od 1 530 za osobę

Antalya - Najczęściej kupowane hotele

Delphin Imperial

Turcja, Antalya, Antalya

Ocena 4,8 / 5

od 1 807 za osobę

Royal Wings

Royal Wings

Ocena: 5/5

Turcja, Antalya, Antalya

Ocena 4,7 / 5

od 1 530 za osobę

Miracle Resort

Miracle Resort

Ocena: 5/5

Turcja, Antalya, Antalya

Ocena 4,8 / 5

od 1 125 za osobę

Antalya – hotele z najlepszymi opiniami

Monika S.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 7.7. - 14.7.2024 Oceniono: Lipiec 2024

Fame Residence Lara & SPA Ocena: 5/5 Turcja, Antalya

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Miroslav K.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 6.7. - 13.7.2024 Oceniono: Lipiec 2024

Miracle Resort Ocena: 5/5 Turcja, Antalya

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Antalya – Hotele z opiniami

Antalya - Ostatnio kupione hotele

Club Falcon

Club Falcon

Ocena: 4/5

Turcja, Antalya, Antalya

Ocena 4,8 / 5

od 1 019 za osobę

Miracle Resort

Miracle Resort

Ocena: 5/5

Turcja, Antalya, Antalya

Ocena 4,8 / 5

od 1 125 za osobę

Melas Lara

Melas Lara

Ocena: 5/5

Turcja, Antalya, Antalya

Ocena 4,7 / 5

od 1 419 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Antalya - mapa

Poradnik turystyczny - Antalya

Antalya jest miastem, w którym znajduje się duży port lotniczy, obsługujący turystów podróżujących do kurortów na Riwierze Tureckiej, jak i pięknym ośrodkiem, godnym uwagi ze względu na swoje zabytki.

Ile trwa lot do Antalyi?

Lot z Polski, z Warszawy czy z Krakowa do portu lotniczego Antalya od 2:45 do 3:15 godziny.

Jaka waluta obowiązuje w Antalyi?

Walutą obowiązującą w Antalyi jest lira turecka, ale w wielu sklepach czy w punktach usługowych można z powodzeniem posługiwać się euro czy dolarem amerykańskim.

Jakich cen można się spodziewać w Antalyi?

W lokalnych supermarketach, minimarketach i sklepach znajdujących się na terenie Antalyi czy w punktach usługowych turyści mogą spodziewać się takich cen jak:

 • herbata Lipton w torebkach – 1000 sztuk – 79,90 lir tureckich,
 • jajka 10 sztuk – 39 lir tureckich,
 • makaron 500 g – 11,75 lir tureckich,
 • kefir owocowy 200 ml – 12,50 lir tureckich,
 • chleb 210 g – 4,50 lir tureckich,
 • sok brzoskwiniowy 1 l – 23,90 lir tureckich,
 • woda mineralna 1,5 l – 3 liry tureckie,
 • Coca-Cola 1,5 l – 25 lir tureckich,
 • rogalik 7 Days z kremem – 12,50 lir tureckich,
 • lody w pudełku 800 ml – 92,50 lir tureckich
 • wynajem samochodu osobowego (fiat egea) na 1 dzień – 35 euro.

Jaki transport wybrać w Antalyi?

Tureckie kurorty zapewniają sprawną komunikację, opierającą się na lokalnych minibusach – dolmuszach. Ich rozkład jazdy nie jest ustalony, podobnie jak przystanki, ale można je "złapać", idąc chodnikiem czy poboczem. Kursują również duże autobusy czy taksówki.

Jeśli turyści wypożyczają samochód w Turcji, w tym w Alanyi, powinni jeździć szczególnie ostrożnie, z uwagi na duże natężenie ruchu.

Co oferuje lokalna kuchnia Antalyi?

Jednym z najbardziej znanych dań kojarzonych z Turcją, jakich można skosztować podczas wakacji w Antalyi, jest adana kebap, czyli podłużny kebab na szpikulcu z mielonego ręcznie mięsa, na ogół jagnięcego, z dodatkiem czerwonej papryki, smażony na grillu. Na większy głód polecany jest z kolei döner kebap, czyli mięso jagnięce lub baranie, grillowane na ogniu na pionowym grillu, podawane z dodatkami, m.in. z warzywami, frytkami czy ciastem pita. Ciekawie prezentuje się potrawa o nazwie lahmacun, czyli turecka pizza.

Pogoda w Antalyi, ciekawostki dla turystów

Antalya to niezwykle ciepła i słoneczna kraina. Sezon turystyczny trwa tu od maja do października, choć nawet w listopadzie można jeszcze zażywać kąpieli wodnych, gdyż morze w tym rejonie jest bardzo ciepłe. Niemal przez cały rok można zatem korzystać z atrakcyjnych ofert na wakacje last minute. Bardzo upalne lata sprzyjają opalaniu i wodnym szaleństwom. Przyjemne wiosenne i jesienne temperatury zachęcają natomiast do zwiedzania i wycieczek objazdowych.

Otoczona górami Taurus i oblewana Morzem Śródziemnym Antalya cieszy oko malowniczymi widokami. Turkusowe Wybrzeże to także krystalicznie czysta woda i rozlegle, bajeczne plaże. Panują tu doskonałe warunki do nurkowania i uprawiania sportów wodnych. Miasto urzeka wczasowiczów również zapierającymi dech w piersiach zabytkami, które pozwalają przenieść się do starożytnego świata.

Antalya to miejsce pełne atrakcji turystycznych, które zaspokoją najbardziej wybredne gusta. Miasto pełne jest luksusowych hoteli, wyśmienitych restauracji, gwarnych tawern, czy znakomitych Aquaparków. Wakacje w tym wspaniałym miejscu to idealna opcja dla plażowiczów, amatorów sportów wodnych, rodzin z dziećmi, miłośników dobrej muzyki i wielbicieli zwiedzania. 

Tanie oferty last minute takich biur podróży jak np. TUI, Coral Travel, Exim Tours czy Rainbow sprawiają, że jest to kierunek w zasięgu każdego.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 35 °C w nocy 30 °C

 • Temperatura wody 26 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Czwartek 37 °C w nocy 29 °C

 • Piątek 39 °C w nocy 30 °C

 • Sobota 40 °C w nocy 31 °C

 • Niedziela 36 °C w nocy 29 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 15 °C woda 17 °C

 • Luty Lut 15 °C woda 16 °C

 • Marzec Mar 18 °C woda 16 °C

 • Kwiecień Kwi 21 °C woda 18 °C

 • Maj Maj 26 °C woda 20 °C

 • Czerwiec Cze 31 °C woda 24 °C

 • Lipiec Lip 34 °C woda 26 °C

 • Sierpień Sie 33 °C woda 28 °C

 • Wrzesień Wrz 31 °C woda 26 °C

 • Październik Paź 26 °C woda 24 °C

 • Listopad Lis 20 °C woda 21 °C

 • Grudzień Gru 16 °C woda 19 °C

Przydatne informacje