Antalya - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/turcja/antalya/" target="_blank"><strong>Antalya</strong></a> lezy nad zatoka o tej samej nazwie (Antalya Körfezi), u podnóza stromych gór Bey (Beydaclarî). Wzdluz brzegu zatoki rozciaga sie szeroka plaza. Miasto ma do zaoferowania ciekawe muzea i stara dzielnice Kaleiçi, a takze restauracje, bary i kluby. Mury, które byly niegdys przeszkoda dla obcych wojsk, dzisiaj bronia miasta przed naporem ruchu ulicznego. <h2>Antalya - atrakcje, co zwiedzic</h2> Zwirowe plaze na kilkukilometrowym odcinku na wschód i zachód od centrum przyciagaja tlumy amatorów kapieli.

Pogoda w Antalyi

Dzisiaj, 7.7 30°C
Antalya lezy nad zatoka o tej samej nazwie (Antalya Körfezi), u podnóza stromych gór Bey (Beydaclarî). Wzdluz brzegu zatoki rozciaga sie szeroka plaza. Miasto ma do zaoferowania ciekawe muzea i stara dzielnice Kaleiçi, a takze restauracje, bary i kluby. Mury, które byly niegdys przeszkoda dla obcych wojsk, dzisiaj bronia miasta przed naporem ruchu ulicznego.

Antalya - atrakcje, co zwiedzic

Zwirowe plaze na kilkukilometrowym odcinku na wschód i zachód od centrum przyciagaja tlumy amatorów kapieli. Zwiedzanie najlepiej rozpoczac od Yivli Minare. Piekny minaret zbudowano na pocz. XIII w. z polecenia sultana seldzuckiego Alaeddina Keykobada I obok kosciola, który wladca kazal zamienic w meczet. Dalej na pólnoc wznosi sie Mevlevi tekke (klasztor wirujacych derwiszy) z XIII w. Obok mozna podziwiac dwa grobowce: Zincirkîrana Mehmeda Paszy (1377 r.) oraz Nigar Hatun. Z glównego placu rozciaga sie wspanialy widok na Kaleici, zatoke i góry Bey w oddali.
Otium Boutique Delight Deluxe
Cena za 1 osobę:
1 392 zł

Opinie : w Antalyi

5,0
Antalya Ania
Warto odwiedzić

Okazje Last Minute: Antalya

7 dni 03.04 - 10.04 Inne terminy Wrocław BB - Śniadania Coral Travel
1 411 zł/os.
cena za 2 os.: 2 822 zł
7 dni 03.04 - 10.04 Inne terminy Poznań HB - Dwa posiłki Coral Travel
1 713 zł/os.
cena za 2 os.: 3 426 zł
7 dni 12.12 - 19.12 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Coral Travel
1 838 zł/os.
cena za 2 os.: 3 677 zł
7 dni 03.04 - 10.04 Inne terminy Wrocław Ultra All Inclusive Coral Travel
1 841 zł/os.
cena za 2 os.: 3 683 zł

Turcja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY