Antalya - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/turcja/antalya/" target="_blank"><strong>Antalya</strong></a> lezy nad zatoka o tej samej nazwie (Antalya Körfezi), u podnóza stromych gór Bey (Beydaclarî). Wzdluz brzegu zatoki rozciaga sie szeroka plaza. Miasto ma do zaoferowania ciekawe muzea i stara dzielnice Kaleiçi, a takze restauracje, bary i kluby. Mury, które byly niegdys przeszkoda dla obcych wojsk, dzisiaj bronia miasta przed naporem ruchu ulicznego. <h2>Antalya - atrakcje, co zwiedzic</h2> Zwirowe plaze na kilkukilometrowym odcinku na wschód i zachód od centrum przyciagaja tlumy amatorów kapieli.

Pogoda w Antalyi

Dzisiaj, 7.4 18°C
Antalya lezy nad zatoka o tej samej nazwie (Antalya Körfezi), u podnóza stromych gór Bey (Beydaclarî). Wzdluz brzegu zatoki rozciaga sie szeroka plaza. Miasto ma do zaoferowania ciekawe muzea i stara dzielnice Kaleiçi, a takze restauracje, bary i kluby. Mury, które byly niegdys przeszkoda dla obcych wojsk, dzisiaj bronia miasta przed naporem ruchu ulicznego.

Antalya - atrakcje, co zwiedzic

Zwirowe plaze na kilkukilometrowym odcinku na wschód i zachód od centrum przyciagaja tlumy amatorów kapieli. Zwiedzanie najlepiej rozpoczac od Yivli Minare. Piekny minaret zbudowano na pocz. XIII w. z polecenia sultana seldzuckiego Alaeddina Keykobada I obok kosciola, który wladca kazal zamienic w meczet. Dalej na pólnoc wznosi sie Mevlevi tekke (klasztor wirujacych derwiszy) z XIII w. Obok mozna podziwiac dwa grobowce: Zincirkîrana Mehmeda Paszy (1377 r.) oraz Nigar Hatun. Z glównego placu rozciaga sie wspanialy widok na Kaleici, zatoke i góry Bey w oddali.
Alp Pasa

Alp Pasa

Cena za 1 osobę:
1 153 zł

Opinie : w Antalyi

4,6
Antalya Agnieszka
Piękne widoki, dużo zabytków.

Okazje Last Minute: Antalya

7 dni 05.12 - 12.12 Inne terminy Poznań All Inclusive TUI
1 335 zł/os.
cena za 2 os.: 2 670 zł
7 dni 05.12 - 12.12 Inne terminy Gdańsk All Inclusive TUI
1 354 zł/os.
cena za 2 os.: 2 708 zł
7 dni 02.01 - 09.01 Inne terminy Wrocław All Inclusive TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Atrakcje i udogodnienia dla dzieci
  • Położenie przy prywatnej plaży
  • Gustownie urządzone pokoje
  • Smaczne i urozmaicone posiłki
1 379 zł/os.
cena za 2 os.: 2 758 zł
7 dni 14.11 - 21.11 Inne terminy Wrocław All Inclusive TUI
1 390 zł/os.
cena za 2 os.: 2 780 zł

Turcja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY