Side - Przewodnik

Dawno temu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/turcja/side/" target="_blank"><strong>Side</strong></a> bylo mala turecka wioska z piekna, piaszczysta plaza po obu stronach i ciekawymi ruinami hellenistycznych budowli (legenda glosi, ze Marek Antoniusz i Kleopatra wlasnie to miejsce wybrali sobie na romantyczna schadzke). <h2>Side - atrakcje, co zwiedzic</h2> Okazale ruiny <strong>Side</strong> widac tuz za wioska. Najpierw warto przyjrzec sie <strong>teatrowi</strong>, jednemu z najwiekszych w Anatolii (15 tys. miejsc), powstalemu w okresie hellenistycznym i powiekszonemu za rzadów Rzymian. Niedaleko teatru uwage przyciaga agora z wieloma kolumnami. <strong>Muzeum</strong> w starych rzymskich lazniach prezentuje niewielki, ale bardzo piekny zbiór rzezb i reliefów, m.in. wspaniala <strong>glowe Hermesa</strong> i pozbawiona glowy <strong>Nike</strong>, boginie zwyciestwa. W ocienionym sosnami muzealnym ogrodzie stoja rzezbione fragmenty architektoniczne i kawalki posagów.

Pogoda w Side

Dzisiaj, 16.7 28°C
Dawno temu Side bylo mala turecka wioska z piekna, piaszczysta plaza po obu stronach i ciekawymi ruinami hellenistycznych budowli (legenda glosi, ze Marek Antoniusz i Kleopatra wlasnie to miejsce wybrali sobie na romantyczna schadzke).

Side - atrakcje, co zwiedzic

Okazale ruiny Side widac tuz za wioska. Najpierw warto przyjrzec sie teatrowi, jednemu z najwiekszych w Anatolii (15 tys. miejsc), powstalemu w okresie hellenistycznym i powiekszonemu za rzadów Rzymian. Niedaleko teatru uwage przyciaga agora z wieloma kolumnami. Muzeum w starych rzymskich lazniach prezentuje niewielki, ale bardzo piekny zbiór rzezb i reliefów, m.in. wspaniala glowe Hermesa i pozbawiona glowy Nike, boginie zwyciestwa. W ocienionym sosnami muzealnym ogrodzie stoja rzezbione fragmenty architektoniczne i kawalki posagów. Na wschodzie, miedzy budowlami a hellenistycznymi murami miasta widac bizantyjska bazylike z ulica kolumnadowa oraz szereg fundamentów bizantyjskich domów z mozaikowymi posadzkami. Na skraju wschodniej plazy rozciaga sie druga agora.
Side Alegria Hotel & Spa (ex Holiday Point & Spa)
Cena za 1 osobę:
980 zł

Opinie : w Side

4,8
Side łukasz
Wspaniałe antyczne miasto z cudowną scenerią i wspaniałymi plażami. W mieście jest bardzo dużo starożytnych ruin dostępnych bez żadnych opłat. W centrum jest mnóstwo sklepików i barów.

Okazje Last Minute: Side

Febeach

Febeach 4.7
7 dni 14.12 - 21.12 inne terminy Wrocław AI - All Inclusive TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Bliskość plaży i zabytkowego centrum Side
  • Smaczne i różnorodne posiłki
  • Komfortowe pokoje i niezobowiązująca atmosferę
  • Serdecznych i pomocnych pracowników
2 086 zł / 2 os.
1 043 zł / 1 os.

Side Corolla

Side Corolla 4.5
7 dni 24.11 - 01.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI
2 200 zł / 2 os.
1 100 zł / 1 os.

Jadore Deluxe

Jadore Deluxe 4.1
7 dni 14.12 - 21.12 inne terminy Wrocław AI - All Inclusive TUI
2 210 zł / 2 os.
1 105 zł / 1 os.

Dream World Hill

Dream World Hill
7 dni 04.01 - 11.01 inne terminy Wrocław AI - All Inclusive TUI
2 260 zł / 2 os.
1 130 zł / 1 os.

Turcja na skróty