Alanya - Przewodnik

Jedna z najpopularniejszych miejscowosci wypoczynkowych Turcji jest <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/turcja/alanya/" target="_blank"><strong>Alanya</strong></a>. Wzdluz wybrzeza ciagna sie dlugie, czyste, piaszczyste plaze. <h2>Alanya - atrakcje, co zwiedzic</h2> Panuja tu doskonale warunki do polowów harpunem, gdyz ryby zyja tu na ogromnych plaskich skalach, znajdujacych sie pod powierzchnia wody. Najslynniejsza plaza regionu jest <strong>Plaza Kleopatry</strong> z krystalicznie czysta woda. Wedlug legendy kapala sie na niej sama Kleopatra.

Pogoda w Alanyi

Dzisiaj, 26.1 16°C
Jedna z najpopularniejszych miejscowosci wypoczynkowych Turcji jest Alanya. Wzdluz wybrzeza ciagna sie dlugie, czyste, piaszczyste plaze.

Alanya - atrakcje, co zwiedzic

Panuja tu doskonale warunki do polowów harpunem, gdyz ryby zyja tu na ogromnych plaskich skalach, znajdujacych sie pod powierzchnia wody. Najslynniejsza plaza regionu jest Plaza Kleopatry z krystalicznie czysta woda. Wedlug legendy kapala sie na niej sama Kleopatra. Samo miasto Alanya lezy na skalistym pólwyspie uwienczonym rozlegla twierdza. Ów zamek wzniesiony w XII wieku przez Seldzuków byl zimowa rezydencja sultanów. W poblizu leza wspaniale nadmorskie groty: Grota Kochanków, Jaskinia Piratów i Jaskinia Fosforyzujaca. Przy Plazy Kleopatry znajduje sie jaskinia Damala. Atrakcyjnosc tego miejsca czynia tysiace barwnych stalaktytów i stalagmitów. Ze wzgledu na stala temperature w jaskini (18°C) i wysoka wilgotnosc powietrza, jest to idealne miejsce dla osób cierpiacych na astme. Najciekawsza budowla Alanyi jest wznoszaca sie na wysokosc 33 m Czerwona Wieza z 1225 r.

Opinie : w Alanyi

4,5
Alanya Wiktor Lindner
Miasto ewidentnie o charakterze turystycznym. Mnóstwo hoteli. Dostęp do plaż bezproblemowy. Możliwość zakupów w dobrych cenach. Ceny posiłków zbliżone do cen polskich. Opłata za leżak i parasol w zależności od plaży - od 10 TLR do 20 TLR na Kleopatrze. Restauracje z muzyką na żywo i dyskotekami - mnóstwo. Jest też co zwiedzać - opisywać nie będę łatwo znaleźć w internecie. Plaża w pobliżu hotelu Anik kamienisto- żwirowa, ale jest możliwość wejścia z pomostu już na głębszą wodę. Oswojone ryby też duża atrakcja przynajmniej dla mnie.

Turcja na skróty