Manavgat - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/turcja/side/manavgat/" target="_blank"><strong>Manavgat</strong></a>, 6 km na pólnoc i wschód od <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/turcja/side/side/" target="_blank">Side</a>, to miasteczko kupieckie.

Pogoda w Manavgacie

Dzisiaj, 15.12 18°C
Manavgat, 6 km na pólnoc i wschód od Side, to miasteczko kupieckie. Wodospad Manavgat. Okolo 4 km na pólnoc od Manavgatu splywa kaskadami Manavgat Selalesi w ksztalcie konskiej podkowy. W poblizu dzialaja herbaciarnie, sklepiki z przekaskami i restauracje. W gorace letnie dni jest tu bardzo tloczno, ale wystarczy pójsc w góre rzeki, aby znalezc troche spokoju. 2 km na pólnoc od wodospadu droga wiedzie nad strumieniem. Na lewo rozciaga sie stary osmanski most z piecioma lukami, wybudowany obok bastionu, który wyglada na duzo starszy. Kilometr dalej, po lewej stronie widac pozostalosci po rzymskim akwedukcie. Dostarczano nim wode z Dumanlî do Side.
Side Sungate

Side Sungate

Cena za 1 osobę:
1 376 zł
Seleukeja w Pamphylii Okolo 2 km za osmanskim mostem droga prowadzi do Seleukei w Pamphylii (7 km wedlug znaku z lewej strony drogi). Wiedzie przez wioske Sihlar ze starymi kamiennymi domami (w sciany niektórych wmurowano kawalki starozytnych kolumn). Skrecajac w prawo naprzeciwko minaretu, po trzech kilometrach wspinaczki po wybojach - czasami nieprzejezdnych dla samochodów z niskim zawieszeniem - dochodzi sie do ruin. Spacer jest bardzo przyjemny, jednak nalezy zabrac duzy zapas wody, poniewaz ostatnim miejscem, gdzie mozna kupic cos do picia jest Sihlar.
Side Su

Side Su

Cena za 1 osobę:
1 455 zł
Wsród ruin porozrzucanych miedzy szumiacymi sosnami na pieknym wierzcholku wzgórza sa m.in. laznie, nekropolia, buleuterion (miejsce zebran), swiatynia i wiele pozostalosci budynków, których przeznaczenia trudno sie domyslic. Najwieksze wrazenie robi olbrzymia hala targowa ze zniszczona laznia, ale juz samo naturalne piekno tego miejsca jest warte przechadzki wsród sosen i spiewu ptaków.

Przez wiele lat wierzono, ze wlasnie tutaj istniala w czasach hellenistycznych Seleukeja w Pamphylii, ale ostatnie odkrycia inskrypcji greckich i w jezyku starozytnego Side (których wiek datuje sie na czasy przed Aleksandrem Wielkim) dowodza, ze najprawdopodobniej bylo to Lyrbe. Na razie jednak wszystkie drogowskazy kieruja do Seleukei.

Okazje Last Minute: Manavgat

6 dni 18.04 - 24.04 Inne terminy Katowice All Inclusive Coral Travel Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Rewelacyjne wyżywienie w Ultra All Inclusive
  • Duży aquapark i piękny kompleks basenów
  • Lunapark z karuzelami dla najmłodszych
  • Mnóstwo udogodnień dla aktywnych
1 855 zł/os.
cena za 2 os.: 3 710 zł
6 dni 05.04 - 11.04 Inne terminy Wrocław All Inclusive TUI
1 958 zł/os.
cena za 2 os.: 3 916 zł
6 dni 18.04 - 24.04 Inne terminy Katowice Ultra All Inclusive Coral Travel
1 993 zł/os.
cena za 2 os.: 3 986 zł

Turcja na skróty