Kemer - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/turcja/" target="_blank">Turcja</a> pozostaje od lat jednym z najbardziej popularnych kierunków turystycznych wsród Polaków. Znajduje sie tutaj wiele ciekawych zabytków i cudów natury, obok których nie sposób przejsc obojetnie. W sezonie miejscowosci nadmorskie zapelniaja sie wczasowiczami z róznych stron swiata. Jednym z kurortów wypoczynkowych nad Morzem Sródziemnym, na Riwierze Tureckiej, jest <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/turcja/kemer/kemer/" target="_blank">Kemer</a></strong>.

Pogoda w Kemer

Dzisiaj, 20.1 10°C

Turcja pozostaje od lat jednym z najbardziej popularnych kierunków turystycznych wsród Polaków. Znajduje sie tutaj wiele ciekawych zabytków i cudów natury, obok których nie sposób przejsc obojetnie. W sezonie miejscowosci nadmorskie zapelniaja sie wczasowiczami z róznych stron swiata. Jednym z kurortów wypoczynkowych nad Morzem Sródziemnym, na Riwierze Tureckiej, jest Kemer.

Polozenie miasta
Kemer znajduje sie w poludniowo-zachodniej czesci Turcji, w prowincji Antalya i jest znanym kapieliskiem na Riwierze Tureckiej. Nad Kemer góruja zalesiona zbocza gór i majestatyczne nagie grzbiety, które tworza specyficzny mikroklimat w tym regionie Turcji. Nad miastem wznosi sie Tahtali Dagi (wysokosc 2366 m n.p.m.), nazywany równiez góra Olimpos. Glównym atutem Kemeru dla turystów sa przepiekne plaze, z których najslynniejsza jest plaza Moonlight. Co zobaczyc w Kemer?
Kemer ma wiele do zaoferowania. Rozrywka na plazy i w aquaparkach zbudowanych na terenie tutejszych hoteli to nie wszystko. W Kemer miesci sie skansen Yörük Parki.
Kurort moze stanowic znakomita baze wypadowa do zwiedzania ruin antycznych miast - niedaleko znajduja sie Olimpis i Phaselis. Po antycznym miescie Phaselis zachowal sie wielowiekowy akwedukt i dawny teatr. Ruiny Olimpos co prawda nie sa az tak imponujace, ale mozna tu poczuc powiew historii, szukajac dawnych zabudowan porosnietych drzewami i krzewami.

W niewielkiej odleglosci od Kemer znajduje sie tez tajemnicze miejsce - Chimera. To cud natury, poniewaz z ziemi stercza ogniste jezyki. Nikt do konca nie potrafi wytlumaczyc zjawiska wydobywania sie ognia z glebi ziemi.


Opinie : w Kemer

4,0
Kemer dariusz
super okolica góry z morzem w jednym

Turcja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY