Wybrzeże Egejskie - Przewodnik

Wybrzeże Morza Egejskiego jest jednym z najchętniej odwiedzanych regionów turystycznych Turcji. Obejmuje zachodnią część kraju.<br/> Mocno rozbudowana i rozczłonkowana riasowa linia brzegowa obfituje w liczne <strong>zatoki</strong>, spośród których największe to Edremit, Izmirska, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/turcja/kusadasi-didim/kusadasi/" target="_blank">Kusadasi</a> oraz Kerme.

Pogoda na Wybrzeżu Egejskim

Dzisiaj, 27.5 24°C
Wybrzeże Morza Egejskiego jest jednym z najchętniej odwiedzanych regionów turystycznych Turcji. Obejmuje zachodnią część kraju.
Mocno rozbudowana i rozczłonkowana riasowa linia brzegowa obfituje w liczne zatoki, spośród których największe to Edremit, Izmirska, Kusadasi oraz Kerme. Wszystkim zobaczyć wspaniałe Wybrzeże i poznać jego najciekawsze miejsca polecamy oferty last minute do Turcji

Wybrzeże Egejskie - atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Kurorty Wybrzeża Egejskiego są bardzo malownicze i piękne krajobrazowo.
Artemis Princess

Artemis Princess

Cena za 1 osobę:
726 zł
Główne kierunki wycieczek last minute na Wybrzeże Egejskie to Marmaris, Icmeler, Bodrum i Oludeniz. To tu znajdziemy przepiękne piaszczyste lub piaszczysto- żwirowe plaże bogato urzeźbionego wybrzeża. Podczas wakacji można wypoczywać zarówno na plażach małych, dzikich, ukrytych w zatokach, wciśniętych pomiędzy góry a morze jak i na dużych, długich plażach w pobliżu kurortów i hoteli. Plaże w Marmaris oraz w Icmeler dostarczają mnóstwo wrażeń poprzez popularne tam nurkowanie w krystalicznie czystych wodach oraz inne sporty wodne jak np. rowery, narty czy paragliding.
Kleopatra Atlas

Kleopatra Atlas

Cena za 1 osobę:
928 zł
Marmaris jest malowiczo położonym kurortem otoczonym dziką przyrodą oraz krystalicznie czystym morzem. Marmaris dostarcza wspaniałych widoków i na zatoki i na lesiste góry. Jest to idealne miejsce na wakacje dla każdego. Cicha i spokojna przyroda, szeroki wybór sportów, bogactwo zabytków i życia nocnego zachęci i zadowoli każdego turystę. Bazary w Marmaris mienią się kolorami i zachęcają do zakupu orientalnych pamiątek. Jednak najchętniej odwiedzanym miejscem jest Bodrum- Tureckie Santorini- miasto tonące w kolorach. Mnóstwo tu kolorowej roślinności, błękitu morza i turkusowych zatok. To jedna z najpiękniejszych zatok świata, w której nurkowanie rozwinęło się na szeroką skalę. To także centrum życia nocnego. W pobliżu miasta znajdują się ruiny Mauzoleum Halikarnas, niegdyś zaliczanego do siedmiu cudów świata. Warto zobaczyć tez kościół św. Piotra i Muzeum Archeologii Podwodnej.

Wyjazdy na wakacje obejmują tez coraz bardziej popularne Icmeler, które jest w zasadzie skupiskiem bazy turystycznej. Liczne są tu hotele różnego rodzaju klasy: od skromnych do luksusowych. Baza gastronomiczna jest tu równie dobrze rozbudowana. Icmeler oferuje bogaty wybór sportów wodnych. To dobre miejsce dla spokojnego wypoczynku na cichych piaszczystych plażach.

Okazje Last Minute: Wybrzeże Egejskie

Side Alegria Hotel & Spa (ex Holiday Point & Spa)

Side Alegria Hotel & Spa (ex Holiday Point & Spa) 4.1
7 dni 07.12 - 14.12 inne terminy Wrocław AI - All Inclusive TUI
1 862 zł / 2 os.
931 zł / 1 os.

Gardenia (Alanya)

Gardenia (Alanya) 5.0
7 dni 02.02 - 09.02 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI
1 866 zł / 2 os.
933 zł / 1 os.

Grand Seker

Grand Seker 4.1
7 dni 15.12 - 22.12 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Bliskość zjawiskowej plaży z barem w All Inclusive
  • Rewelacyjny program animacyjno-sportowy
  • Wyśmienite wyżywienie i urozmaicone All Inclusive
  • Zadbany ogród i kompleks basenów ze zjeżdżalniami
1 890 zł / 2 os.
945 zł / 1 os.

Turcja na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY