Bodrum - Przewodnik

Dawno temu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/turcja/side/" target="_blank"><strong>Side</strong></a> było małą turecką wioską z piękną, piaszczystą plażą po obu stronach i ciekawymi ruinami hellenistycznych budowli (legenda głosi, że Marek Antoniusz i Kleopatra właśnie to miejsce wybrali sobie na romantyczną schadzkę). <h2>Side - atrakcje, co zwiedzić</h2> Okazałe ruiny <strong>Side</strong> widać tuż za wioską. Najpierw warto przyjrzeć się <strong>teatrowi</strong>, jednemu z największych w Anatolii (15 tys. miejsc), powstałemu w okresie hellenistycznym i powiększonemu za rządów Rzymian. Niedaleko teatru uwagę przyciąga agora z wieloma kolumnami. <strong>Muzeum</strong> w starych rzymskich łaźniach prezentuje niewielki, ale bardzo piękny zbiór rzeźb i reliefów, m.in. wspaniałą <strong>głowę Hermesa</strong> i pozbawioną głowy <strong>Nike</strong>, boginię zwycięstwa. W ocienionym sosnami muzealnym ogrodzie stoją rzeźbione fragmenty architektoniczne i kawałki posągów.

Pogoda w Bodrum

Dzisiaj, 20.6 27°C
Dawno temu Side było małą turecką wioską z piękną, piaszczystą plażą po obu stronach i ciekawymi ruinami hellenistycznych budowli (legenda głosi, że Marek Antoniusz i Kleopatra właśnie to miejsce wybrali sobie na romantyczną schadzkę).

Side - atrakcje, co zwiedzić

Okazałe ruiny Side widać tuż za wioską. Najpierw warto przyjrzeć się teatrowi, jednemu z największych w Anatolii (15 tys. miejsc), powstałemu w okresie hellenistycznym i powiększonemu za rządów Rzymian. Niedaleko teatru uwagę przyciąga agora z wieloma kolumnami. Muzeum w starych rzymskich łaźniach prezentuje niewielki, ale bardzo piękny zbiór rzeźb i reliefów, m.in. wspaniałą głowę Hermesa i pozbawioną głowy Nike, boginię zwycięstwa. W ocienionym sosnami muzealnym ogrodzie stoją rzeźbione fragmenty architektoniczne i kawałki posągów. Na wschodzie, między budowlami a hellenistycznymi murami miasta widać bizantyjską bazylikę z ulicą kolumnadową oraz szereg fundamentów bizantyjskich domów z mozaikowymi posadzkami. Na skraju wschodniej plaży rozciąga się druga agora.
Costa Maya Bodrum

Costa Maya Bodrum

Cena za 1 osobę:
1 209 zł

Opinie : w Bodrum

4,4
Bodrum Asia
Polecam to miasteczko!

Okazje Last Minute: Bodrum

Bodrium Boutique

Bodrium Boutique
7 dni 17.10 - 24.10 inne terminy Katowice BB - Śniadania TUI
2 956 zł / 2 os.
1 478 zł / 1 os.

Mandarin Resort (Bodrum)

Mandarin Resort (Bodrum) 4.4
7 dni 17.10 - 24.10 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI
3 192 zł / 2 os.
1 596 zł / 1 os.

Ayaz Aqua

Ayaz Aqua 4.0
7 dni 07.10 - 14.10 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Coral Travel

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Plażę z bezpłatnym serwisem w bliskiej odległości
  • Położenie nieopodal zabytkowego miasta Bodrum
  • Smaczne i różnorodne posiłki
  • Kameralną, romantyczną atmosferę
3 225 zł / 2 os.
1 612 zł / 1 os.
1 892 zł / 1 os. - 15 %

Kassandra

Kassandra 3.8
7 dni 17.10 - 24.10 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI
3 254 zł / 2 os.
1 627 zł / 1 os.

Turcja na skróty

Regiony: