Bodrum - Przewodnik

Dawno temu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/turcja/side/" target="_blank"><strong>Side</strong></a> bylo mala turecka wioska z piekna, piaszczysta plaza po obu stronach i ciekawymi ruinami hellenistycznych budowli (legenda glosi, ze Marek Antoniusz i Kleopatra wlasnie to miejsce wybrali sobie na romantyczna schadzke). <h2>Side - atrakcje, co zwiedzic</h2> Okazale ruiny <strong>Side</strong> widac tuz za wioska. Najpierw warto przyjrzec sie <strong>teatrowi</strong>, jednemu z najwiekszych w Anatolii (15 tys. miejsc), powstalemu w okresie hellenistycznym i powiekszonemu za rzadów Rzymian. Niedaleko teatru uwage przyciaga agora z wieloma kolumnami. <strong>Muzeum</strong> w starych rzymskich lazniach prezentuje niewielki, ale bardzo piekny zbiór rzezb i reliefów, m.in. wspaniala <strong>glowe Hermesa</strong> i pozbawiona glowy <strong>Nike</strong>, boginie zwyciestwa. W ocienionym sosnami muzealnym ogrodzie stoja rzezbione fragmenty architektoniczne i kawalki posagów.

Pogoda w Bodrum

Dzisiaj, 3.4 14°C
Dawno temu Side bylo mala turecka wioska z piekna, piaszczysta plaza po obu stronach i ciekawymi ruinami hellenistycznych budowli (legenda glosi, ze Marek Antoniusz i Kleopatra wlasnie to miejsce wybrali sobie na romantyczna schadzke).

Side - atrakcje, co zwiedzic

Okazale ruiny Side widac tuz za wioska. Najpierw warto przyjrzec sie teatrowi, jednemu z najwiekszych w Anatolii (15 tys. miejsc), powstalemu w okresie hellenistycznym i powiekszonemu za rzadów Rzymian. Niedaleko teatru uwage przyciaga agora z wieloma kolumnami. Muzeum w starych rzymskich lazniach prezentuje niewielki, ale bardzo piekny zbiór rzezb i reliefów, m.in. wspaniala glowe Hermesa i pozbawiona glowy Nike, boginie zwyciestwa. W ocienionym sosnami muzealnym ogrodzie stoja rzezbione fragmenty architektoniczne i kawalki posagów. Na wschodzie, miedzy budowlami a hellenistycznymi murami miasta widac bizantyjska bazylike z ulica kolumnadowa oraz szereg fundamentów bizantyjskich domów z mozaikowymi posadzkami. Na skraju wschodniej plazy rozciaga sie druga agora.
Centro Bodrum

Centro Bodrum

Cena za 1 osobę:
1 341 zł

Opinie : w Bodrum

5,0
Gumbet bozena
Cudowny urlop hotel - lokalizacja super wszystko w zasięgu ręki morze, plaża bezpłatne leżaki i parasole, restauracja, bar ,sklepy. Zielony teren hotelu. Pyszne jedzonko i pysze lody. Skromna recepcja i skromne animacje. Miła obsługa wszędzie czysto. Przepiękne widoki. Po raz drugi jesteśmy w regionie TURCJA EGEJSKA super i 2 krotnie byliśmy w regionie RIWIERA TURECKA . TURCJA BOSKA

Okazje Last Minute: Bodrum

7 dni 18.06 - 25.06 Inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki TUI
1 408 zł/os.
cena za 2 os.: 2 816 zł
6 dni 03.05 - 09.05 Inne terminy Katowice All Inclusive Coral Travel
1 420 zł/os.
cena za 2 os.: 2 841 zł
6 dni 03.05 - 09.05 Inne terminy Katowice All Inclusive Coral Travel Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Plażę z bezpłatnym serwisem w bliskiej odległości
  • Położenie nieopodal zabytkowego miasta Bodrum
  • Smaczne i różnorodne posiłki
  • Kameralną, romantyczną atmosferę
1 435 zł/os.
cena za 2 os.: 2 871 zł
7 dni 26.04 - 03.05 Inne terminy Katowice All Inclusive TUI
1 458 zł/os.
cena za 2 os.: 2 916 zł

Turcja na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY