Bodrum - Przewodnik

Dawno temu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/turcja/side/" target="_blank"><strong>Side</strong></a> było małą turecką wioską z piękną, piaszczystą plażą po obu stronach i ciekawymi ruinami hellenistycznych budowli (legenda głosi, że Marek Antoniusz i Kleopatra właśnie to miejsce wybrali sobie na romantyczną schadzkę). <h2>Side - atrakcje, co zwiedzić</h2> Okazałe ruiny <strong>Side</strong> widać tuż za wioską. Najpierw warto przyjrzeć się <strong>teatrowi</strong>, jednemu z największych w Anatolii (15 tys. miejsc), powstałemu w okresie hellenistycznym i powiększonemu za rządów Rzymian. Niedaleko teatru uwagę przyciąga agora z wieloma kolumnami. <strong>Muzeum</strong> w starych rzymskich łaźniach prezentuje niewielki, ale bardzo piękny zbiór rzeźb i reliefów, m.in. wspaniałą <strong>głowę Hermesa</strong> i pozbawioną głowy <strong>Nike</strong>, boginię zwycięstwa. W ocienionym sosnami muzealnym ogrodzie stoją rzeźbione fragmenty architektoniczne i kawałki posągów.

Pogoda w Bodrum

Dzisiaj, 20.1 14°C
Dawno temu Side było małą turecką wioską z piękną, piaszczystą plażą po obu stronach i ciekawymi ruinami hellenistycznych budowli (legenda głosi, że Marek Antoniusz i Kleopatra właśnie to miejsce wybrali sobie na romantyczną schadzkę).

Side - atrakcje, co zwiedzić

Okazałe ruiny Side widać tuż za wioską. Najpierw warto przyjrzeć się teatrowi, jednemu z największych w Anatolii (15 tys. miejsc), powstałemu w okresie hellenistycznym i powiększonemu za rządów Rzymian. Niedaleko teatru uwagę przyciąga agora z wieloma kolumnami. Muzeum w starych rzymskich łaźniach prezentuje niewielki, ale bardzo piękny zbiór rzeźb i reliefów, m.in. wspaniałą głowę Hermesa i pozbawioną głowy Nike, boginię zwycięstwa. W ocienionym sosnami muzealnym ogrodzie stoją rzeźbione fragmenty architektoniczne i kawałki posągów. Na wschodzie, między budowlami a hellenistycznymi murami miasta widać bizantyjską bazylikę z ulicą kolumnadową oraz szereg fundamentów bizantyjskich domów z mozaikowymi posadzkami. Na skraju wschodniej plaży rozciąga się druga agora.
Kassandra

Kassandra

Cena za 1 osobę:
1 124 zł

Opinie : w Bodrum

4,1
Bodrum Alina
port, zamek, promenada, małe uliczki

Okazje Last Minute: Bodrum

Costa Maya Bodrum

Costa Maya Bodrum
7 dni 19.09 - 26.09 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI
2 680 zł / 2 os.
1 340 zł / 1 os.

Bodrum Bay Resort (ex Virgin Bodrum)

Bodrum Bay Resort (ex Virgin Bodrum) 3.3
7 dni 05.05 - 12.05 inne terminy Wrocław AI - All Inclusive Coral Travel
2 927 zł / 2 os.
1 463 zł / 1 os.

Bodrum Anadolu

Bodrum Anadolu
7 dni 19.05 - 26.05 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Rainbow
2 928 zł / 2 os.
1 464 zł / 1 os.
2 148 zł / 1 os. - 32 %

Ayaz Aqua

Ayaz Aqua 4.0
7 dni 05.05 - 12.05 inne terminy Wrocław AI - All Inclusive Coral Travel

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Plażę z bezpłatnym serwisem w bliskiej odległości
  • Położenie nieopodal zabytkowego miasta Bodrum
  • Smaczne i różnorodne posiłki
  • Kameralną, romantyczną atmosferę
3 068 zł / 2 os.
1 534 zł / 1 os.

Turcja na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY