Bodrum - Przewodnik

Dawno temu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/turcja/side/" target="_blank"><strong>Side</strong></a> było małą turecką wioską z piękną, piaszczystą plażą po obu stronach i ciekawymi ruinami hellenistycznych budowli (legenda głosi, że Marek Antoniusz i Kleopatra właśnie to miejsce wybrali sobie na romantyczną schadzkę). <h2>Side - atrakcje, co zwiedzić</h2> Okazałe ruiny <strong>Side</strong> widać tuż za wioską. Najpierw warto przyjrzeć się <strong>teatrowi</strong>, jednemu z największych w Anatolii (15 tys. miejsc), powstałemu w okresie hellenistycznym i powiększonemu za rządów Rzymian. Niedaleko teatru uwagę przyciąga agora z wieloma kolumnami. <strong>Muzeum</strong> w starych rzymskich łaźniach prezentuje niewielki, ale bardzo piękny zbiór rzeźb i reliefów, m.in. wspaniałą <strong>głowę Hermesa</strong> i pozbawioną głowy <strong>Nike</strong>, boginię zwycięstwa. W ocienionym sosnami muzealnym ogrodzie stoją rzeźbione fragmenty architektoniczne i kawałki posągów.

Pogoda w Bodrum

Dzisiaj, 21.4 16°C
Dawno temu Side było małą turecką wioską z piękną, piaszczystą plażą po obu stronach i ciekawymi ruinami hellenistycznych budowli (legenda głosi, że Marek Antoniusz i Kleopatra właśnie to miejsce wybrali sobie na romantyczną schadzkę).

Side - atrakcje, co zwiedzić

Okazałe ruiny Side widać tuż za wioską. Najpierw warto przyjrzeć się teatrowi, jednemu z największych w Anatolii (15 tys. miejsc), powstałemu w okresie hellenistycznym i powiększonemu za rządów Rzymian. Niedaleko teatru uwagę przyciąga agora z wieloma kolumnami. Muzeum w starych rzymskich łaźniach prezentuje niewielki, ale bardzo piękny zbiór rzeźb i reliefów, m.in. wspaniałą głowę Hermesa i pozbawioną głowy Nike, boginię zwycięstwa. W ocienionym sosnami muzealnym ogrodzie stoją rzeźbione fragmenty architektoniczne i kawałki posągów. Na wschodzie, między budowlami a hellenistycznymi murami miasta widać bizantyjską bazylikę z ulicą kolumnadową oraz szereg fundamentów bizantyjskich domów z mozaikowymi posadzkami. Na skraju wschodniej plaży rozciąga się druga agora.
Costa Maya Bodrum

Costa Maya Bodrum

Cena za 1 osobę:
1 399 zł

Opinie : w Bodrum

5,0
Gumbet bozena
Cudowny urlop hotel - lokalizacja super wszystko w zasięgu ręki morze, plaża bezpłatne leżaki i parasole, restauracja, bar ,sklepy. Zielony teren hotelu. Pyszne jedzonko i pysze lody. Skromna recepcja i skromne animacje. Miła obsługa wszędzie czysto. Przepiękne widoki. Po raz drugi jesteśmy w regionie TURCJA EGEJSKA super i 2 krotnie byliśmy w regionie RIWIERA TURECKA . TURCJA BOSKA

Okazje Last Minute: Bodrum

Bodrium Boutique

Bodrium Boutique
7 dni 12.09 - 19.09 inne terminy Katowice BB - Śniadania TUI
2 810 zł / 2 os.
1 405 zł / 1 os.

Bodrum Bay Resort (ex Virgin Bodrum)

Bodrum Bay Resort (ex Virgin Bodrum) 3.3
7 dni 05.05 - 12.05 inne terminy Wrocław AI - All Inclusive Coral Travel
last
minute
2 853 zł / 2 os.
1 426 zł / 1 os.
1 691 zł / 1 os. - 16 %

Ayaz Aqua

Ayaz Aqua 4.0
7 dni 05.05 - 12.05 inne terminy Wrocław AI - All Inclusive Coral Travel

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Plażę z bezpłatnym serwisem w bliskiej odległości
  • Położenie nieopodal zabytkowego miasta Bodrum
  • Smaczne i różnorodne posiłki
  • Kameralną, romantyczną atmosferę
last
minute
2 875 zł / 2 os.
1 437 zł / 1 os.
1 646 zł / 1 os. - 13 %

Costa Akkan Suites

Costa Akkan Suites
6 dni 04.05 - 10.05 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Coral Travel
last
minute
2 937 zł / 2 os.
1 468 zł / 1 os.

Turcja na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY