Bodrum - Przewodnik

Dawno temu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/turcja/side/" target="_blank"><strong>Side</strong></a> bylo mala turecka wioska z piekna, piaszczysta plaza po obu stronach i ciekawymi ruinami hellenistycznych budowli (legenda glosi, ze Marek Antoniusz i Kleopatra wlasnie to miejsce wybrali sobie na romantyczna schadzke). <h2>Side - atrakcje, co zwiedzic</h2> Okazale ruiny <strong>Side</strong> widac tuz za wioska. Najpierw warto przyjrzec sie <strong>teatrowi</strong>, jednemu z najwiekszych w Anatolii (15 tys. miejsc), powstalemu w okresie hellenistycznym i powiekszonemu za rzadów Rzymian. Niedaleko teatru uwage przyciaga agora z wieloma kolumnami. <strong>Muzeum</strong> w starych rzymskich lazniach prezentuje niewielki, ale bardzo piekny zbiór rzezb i reliefów, m.in. wspaniala <strong>glowe Hermesa</strong> i pozbawiona glowy <strong>Nike</strong>, boginie zwyciestwa. W ocienionym sosnami muzealnym ogrodzie stoja rzezbione fragmenty architektoniczne i kawalki posagów.

Pogoda w Bodrum

Dzisiaj, 23.8 33°C
Dawno temu Side bylo mala turecka wioska z piekna, piaszczysta plaza po obu stronach i ciekawymi ruinami hellenistycznych budowli (legenda glosi, ze Marek Antoniusz i Kleopatra wlasnie to miejsce wybrali sobie na romantyczna schadzke).

Side - atrakcje, co zwiedzic

Okazale ruiny Side widac tuz za wioska. Najpierw warto przyjrzec sie teatrowi, jednemu z najwiekszych w Anatolii (15 tys. miejsc), powstalemu w okresie hellenistycznym i powiekszonemu za rzadów Rzymian. Niedaleko teatru uwage przyciaga agora z wieloma kolumnami. Muzeum w starych rzymskich lazniach prezentuje niewielki, ale bardzo piekny zbiór rzezb i reliefów, m.in. wspaniala glowe Hermesa i pozbawiona glowy Nike, boginie zwyciestwa. W ocienionym sosnami muzealnym ogrodzie stoja rzezbione fragmenty architektoniczne i kawalki posagów. Na wschodzie, miedzy budowlami a hellenistycznymi murami miasta widac bizantyjska bazylike z ulica kolumnadowa oraz szereg fundamentów bizantyjskich domów z mozaikowymi posadzkami. Na skraju wschodniej plazy rozciaga sie druga agora.
Sami Beach

Sami Beach

Cena za 1 osobę:
1 487 zł

Opinie : w Bodrum

4,3
Akyarlar Zuzanna
Cudowne i urokliwe miasteczko. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie, są prawdziwe tureckie restauracje jak i miejsca rozrywki dla dzieci. Wiele ścieżek dla tych wolących spokój i ciszę do podziwiania cudownych widoków.

Okazje Last Minute: Bodrum

Ayaz Aqua

Ayaz Aqua 4.0
6 dni 09.05 - 15.05 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Coral Travel

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Plażę z bezpłatnym serwisem w bliskiej odległości
  • Położenie nieopodal zabytkowego miasta Bodrum
  • Smaczne i różnorodne posiłki
  • Kameralną, romantyczną atmosferę
3 108 zł / 2 os.
1 554 zł / 1 os.

Kassandra

Kassandra 3.8
7 dni 17.10 - 24.10 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI
3 144 zł / 2 os.
1 572 zł / 1 os.

Forever

Forever 5.0
6 dni 09.05 - 15.05 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Coral Travel

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Malownicze położenie z piękną panoramą morza
  • Znakomite i urozmaicone posiłki
  • Bliskość zabytkowego i tętniącego życiem Bodrum
  • Idealne warunki do pełnej regeneracji
3 207 zł / 2 os.
1 603 zł / 1 os.

Costa Maya Bodrum

Costa Maya Bodrum 4.0
7 dni 18.10 - 25.10 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Coral Travel
3 248 zł / 2 os.
1 624 zł / 1 os.
1 762 zł / 1 os. - 8 %

Turcja na skróty

Regiony: