Bodrum - Przewodnik

Dawno temu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/turcja/side/" target="_blank"><strong>Side</strong></a> było małą turecką wioską z piękną, piaszczystą plażą po obu stronach i ciekawymi ruinami hellenistycznych budowli (legenda głosi, że Marek Antoniusz i Kleopatra właśnie to miejsce wybrali sobie na romantyczną schadzkę). <h2>Side - atrakcje, co zwiedzić</h2> Okazałe ruiny <strong>Side</strong> widać tuż za wioską. Najpierw warto przyjrzeć się <strong>teatrowi</strong>, jednemu z największych w Anatolii (15 tys. miejsc), powstałemu w okresie hellenistycznym i powiększonemu za rządów Rzymian. Niedaleko teatru uwagę przyciąga agora z wieloma kolumnami. <strong>Muzeum</strong> w starych rzymskich łaźniach prezentuje niewielki, ale bardzo piękny zbiór rzeźb i reliefów, m.in. wspaniałą <strong>głowę Hermesa</strong> i pozbawioną głowy <strong>Nike</strong>, boginię zwycięstwa. W ocienionym sosnami muzealnym ogrodzie stoją rzeźbione fragmenty architektoniczne i kawałki posągów.

Pogoda w Bodrum

Dzisiaj, 16.11 17°C
Dawno temu Side było małą turecką wioską z piękną, piaszczystą plażą po obu stronach i ciekawymi ruinami hellenistycznych budowli (legenda głosi, że Marek Antoniusz i Kleopatra właśnie to miejsce wybrali sobie na romantyczną schadzkę).

Side - atrakcje, co zwiedzić

Okazałe ruiny Side widać tuż za wioską. Najpierw warto przyjrzeć się teatrowi, jednemu z największych w Anatolii (15 tys. miejsc), powstałemu w okresie hellenistycznym i powiększonemu za rządów Rzymian. Niedaleko teatru uwagę przyciąga agora z wieloma kolumnami. Muzeum w starych rzymskich łaźniach prezentuje niewielki, ale bardzo piękny zbiór rzeźb i reliefów, m.in. wspaniałą głowę Hermesa i pozbawioną głowy Nike, boginię zwycięstwa. W ocienionym sosnami muzealnym ogrodzie stoją rzeźbione fragmenty architektoniczne i kawałki posągów. Na wschodzie, między budowlami a hellenistycznymi murami miasta widać bizantyjską bazylikę z ulicą kolumnadową oraz szereg fundamentów bizantyjskich domów z mozaikowymi posadzkami. Na skraju wschodniej plaży rozciąga się druga agora.
Kassandra

Kassandra

Cena za 1 osobę:
1 118 zł

Opinie : w Bodrum

4,3
Bitez kpiecz
Dla każdego coś dobrego! Ogólnie: Przepiękna mała turecka miejscowość, gdzie nie jest zagłośno (trzeba wziąć pod uwagę śpiewjącego co kilka godzin muzeina z minaretu :-)), wszystko na miejscu: morze, sklepy, restauracje, do tego Turcy są przemili i przesympatyczni, znają angielski i nie są nachalni!
Atrakcje turystyczne: wycieczki fakultatywne w zależności od możliwości finansowych, polecam łaĽnię turecką, dobra komunikacja do miasta Bodrum...każdy coś dla siebie znajdzie
Aktywny wypoczynek: Mała miejscowość, więc nie ma zbyt wielu atrakcji, ale każdy znajdzie coś dla siebie...nie da się nudzić, boiska, surfing...
Życie nocne: Tu ludzie czasem w ogóle nie śpią, można czuć się bezpiecznie, nie jest to miejscowość dyskotekowa, ale gdy ktoś chce poszaleć jedzie do Bodrum, a nad morzem można posiedzieć do rana!
Komunikacja: dolmusze - busiki, kursujące od rana do nocy, taksówki
Jedzenie i restauracje: Duży wybór, ceny wyższe niż w Polsce, polecam restaurację Hare kolo sklepu z dywanami i pamiątkami, przemiła obsługa!
Zdrowie i bezpieczeństwo: Bardzo bezpiecznie, jedzenie zdrowe, pyszne owoce, trzeba uważać na wodę i nie pić z kranu :-)
Pogoda: Rewelacja, ciepło, ale czasem wieje przyjemny wiatr, wieczorem przyjemnie i ciepło, bezchmurnie, dobrze jechać w sierpniu
Plaża: Czysto, wchodząc do wody trzeba liczyć się z kamyczkami na początku, ale to nie stanowi większego problemu, na plaży darmowe leżaki i parasole, obsługa non-stop!

Okazje Last Minute: Bodrum

Bodrum Bay Resort (ex Virgin Bodrum)

Bodrum Bay Resort (ex Virgin Bodrum) 3.3
7 dni 06.05 - 13.05 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Coral Travel Wezyr Holidays
2 897 zł / 2 os.
1 448 zł / 1 os.

Ayaz Aqua

Ayaz Aqua 4.0
7 dni 09.05 - 16.05 inne terminy Poznań AI - All Inclusive Coral Travel Wezyr Holidays

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Plażę z bezpłatnym serwisem w bliskiej odległości
  • Położenie nieopodal zabytkowego miasta Bodrum
  • Smaczne i różnorodne posiłki
  • Kameralną, romantyczną atmosferę
2 964 zł / 2 os.
1 482 zł / 1 os.
1 586 zł / 1 os. - 7 %

The Best Life

The Best Life
7 dni 26.05 - 02.06 inne terminy Wrocław AI - All Inclusive Itaka
3 198 zł / 2 os.
1 599 zł / 1 os.
2 189 zł / 1 os. - 27 %

Club Blue White

Club Blue White
7 dni 03.10 - 10.10 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Rainbow
3 250 zł / 2 os.
1 789 zł / 1 os.

Turcja na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY