• Od dnia 19 kwietnia 2022 r. wjazd bez wizy dla pobytów turystycznych i tranzytowych do 90 dni w ciągu 180 dni.
 • Możliwość przekroczenia granicy na podstawie ważnego dowodu osobistego​​​​ lub paszportu.
 • Udając się w podróż z dzieckiem, zalecane jest, by zabrać ze sobą wielojęzyczny odpis aktu urodzenia dziecka.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/turcja/informacje-dla-podrozujacych

Bodrum na wakacje

W południowo-zachodniej Turcji, nad wybrzeżami morza Egejskiego leży kurort turystyczny Bodrum. Wczasowicze, którzy wybiorą atrakcyjną ofertę last minute, będą mogli rokoszować się tam słońcem i popływać w ciepłej, krystalicznie czystej wodzie.

Bodrum - historyczny kurort

Turecka miejscowość Bodrum znajduje się naprzeciw greckiej wyspy Kos, na północnym zachodzie wyspy Gokova. Dojedziemy tam autobusem lub z pobliskiego lotniska czarterowego. Kurort przyciąga na wczasy plażami, siecią tanich hoteli, tętniącym życiem nocnym i zabytkami w postaci Zamku Świętego Piotra czy Mauzoleum w Halikarnasie. Pierwsza budowla góruje nad portem Bodrum. Wczasowicze zwiedzą w niej kaplice oraz ujrzą zbiory, mieszczącego się w twierdzy, Muzeum Archeologii podwodnej. Drugi zabytek jest obszarem wykopalisk i pozostałością po siedmiu cudach starożytnego świata. Podczas wizyty warto odwiedzić mały budynek, gdzie umieszczono ekspozycje i zatrzymać się przy grobowcu Mauzolosa.

Będąc na wakacjach w Bodrum warto udać się na starówkę położoną za zamkiem Świętego Piotra, aby poczuć prawdziwy klimat rybackiej miejscowości. Kiedy zwiedzimy te perły architektury, czas na plażowanie.

Plaże i atrakcje na wakacjach w Bodrum

Najlepszymi miejscami na wakacyjny odpoczynek w regionie są Yahsi Beach (kamienista plaża z leżakami i długim deptakiem idealnym na spacery) oraz Bitez Beach – kusząca miękkim piaskiem oraz dobrym zapleczem gastronomicznym. Oba miejsca oferują darmowe parasole i leżaki. Aktywniejsze osoby w Bordum zanurkują w wodach morza Egejskiego, pojeżdżą na nartach wodnych i poczują przypływ adrenaliny podczas treningu windsurfingu.

Kiedy zapadnie zmrok, wczasowicze mogą pobawić się w słynnym Halikarnas Club lub na innej dyskotece. Wakacyjna rozrywka czeka na turystów, którzy przyjadą w czerwcu. To wtedy odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Oprócz niego, w sierpniu organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Baletowy, na którym można obejrzeć wspaniałe spektakle.

Wielką atrakcją na tanie wczasy w Bodrum jest Aquapark Dademan Bodrum. To pierwsza taka atrakcja w Turcji wybudowana na powierzchni 40 m2. Zarówno dzieci, jak i dorośli skorzystają w nim z 25 obiektów, w tym: basenów oraz zjeżdżalni. Kuszące wydają się zwłaszcza Big hole, Black house, Kamikaze lub Hydro Tube. Gwarantują niezapomnianą zabawę. Po niej przyjezdni mogą zatrzymać się w jednym z licznych i tanich hoteli w Bodrum, aby odpocząć po dniu pełnym wrażeń.

Bodrum - Najlepiej ocenione hotele

Samara

Samara

Ocena: 5/5

Turcja, Bodrum, Torba

Ocena 4,5 / 5

od 1 631 za osobę

La Blanche Island

Turcja, Bodrum, Guvercinlik

Ocena 4,5 / 5

od 2 216 za osobę

Okaliptus

Okaliptus

Ocena: 4/5

Turcja, Bodrum, Bitez

Ocena 4,4 / 5

od 1 486 za osobę

Atrakcje i ciekawe miejsca

Brama Myndos

Brama Myndos

Podobnie jak  inne budowle - jak słynne mauzoleum, z którego niewiele pozostało, czy starożytny amfiteatr - Brama Myndos jest jednym z dzieł powstałych za panowania króla Mauzolosa w IV wieku p.n.e. Pierwotnie składała się z czterech wież i przylegała do fortyfikacji miejskich

Budynki historyczne
Mauzoleum w Halikarnasie

Mauzoleum w Halikarnasie

Mauzoleum znajduje się w mieście Halikarnas. Jest to miejsce dawnego monumentalnego grobowca króla Mauzolosa i jego żony (oraz siostry). Dziś na jego miejscu pozostały jedynie fundamenty i część murów. Na terenie można zobaczyć wystawę z modelem mauzoleum.

Budowla została wpisana na listę siedmiu cudów świata przez Antypatera z Sydonu.

Budynki historyczne
Amfiteatr w Bodrum

Amfiteatr w Bodrum

Amfiteatr to budowla, której powstanie przypisuje się panowaniu króla Mausolusa, choć w pełni ukończona została dopiero w czasach rzymskich. Jest kolejnym świadkiem wspaniałej przeszłości Bodrum i jest jedną z najlepiej zachowanych budowli. Został zbudowany około IV wieku p.n.e., a powiększony i wzbogacony 6 wieków później.

Amfiteatr składa się z trzech głównych części: sceny, części półowalnej i części dla publiczności. Amfiteatr mógł pomieścić do 13 000 widzów, na niektórych miejscach widnieją nazwiska osób, które prawdopodobnie pomogły w jego ufundowaniu.

Obecnie w sezonie odbywają się w nim koncerty i przedstawienia.

Budynki historyczne
Wyspa Królików

Wyspa Królików

Jeśli chcesz poczuć zew historii, odwiedź Wyspę Królika, która oddziela dwie plaże Gumusluk i Bodrum. Wyspa ta była niegdyś odwiedzana przez króla Mousolosa i jego ukochaną Artemizję. Król zbudował groblę prowadzącą na Wyspę Królików, aby móc nakarmić małych mieszkańców tej malowniczej wysepki i obejrzeć wyjątkowy zachód słońca z słonkami. Króliki do dziś zamieszkują wyspę.

Na wyspę można się dostać przez wodę, gdyż sięga ona tylko do kolan. Można wspiąć się na szczyt wyspy, zrobić kilka zdjęć pięknej okolicy, poopalać się lub zanurkować w czystych, błękitnych wodach Gumusluk za formacjami skalnymi i przepłynąć nad zabytkowymi ruinami.

Wyspy

Bodrum - Najczęściej kupowane hotele

Ayaz Aqua

Ayaz Aqua

Ocena: 4/5

Turcja, Bodrum, Bodrum

Ocena 3,4 / 5

od 1 539 za osobę

Risa (Bitez)

Risa (Bitez)

Ocena: 4/5

Turcja, Bodrum, Bitez

od 1 593 za osobę

Bodrum – hotele z najlepszymi opiniami

Katarzyna I.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 28.4. - 5.5.2024 Oceniono: Maj 2024

Bodrum Park Resort Ocena: 4/5 Turcja, Bodrum

Wspaniałe wakacje w cudnym miejscu.

Wspaniałe wakacje w cudnym miejscu.

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Pokoje ładnie, nowocześnie wyposażone.

Wyżywienie
Smaczne, różnorodne posiłki.

Obsługa w hotelu
Usługi masażu w hammamie - polecam!

Plaża
Plaża przy hotelu nieduża, ale bezpośredni dostęp do morza - wzdłuż klifu długi pomost, na którym można się opalać i spędzać czas, bezpośrednio z pomostu można zejśc do morza. Warto mieć buty do wody - dno jest pokryte kamieniami między którymi spotkać można jeżowce.

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Izabela G.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 28.4. - 5.5.2024 Oceniono: Maj 2024

Samara Ocena: 5/5 Turcja, Bodrum

Piękny hotel w bardzo dobrej lokalizacji. Wszystko w najwyższym gatunku. Praktycznie brak rosjan.

Piękny hotel w bardzo dobrej lokalizacji. Wszystko w najwyższym gatunku. Praktycznie brak rosjan.

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Duże, czyste pokoje

Wyżywienie
Wyżywienie bardzo dobre Duży wybór dla każdego

Obsługa w hotelu
Na bardzo wysokim poziomie

Plaża
Przy hotelu utrzymywana w czystości, piaszczysta

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Bodrum – Hotele z opiniami

Bodrum - Ostatnio kupione hotele

Baba

Baba

Ocena: 3/5

Turcja, Bodrum, Gümbet

od 1 440 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Bodrum - kiedy warto pojechać na wczasy? Pogoda

Bodrum jest miejscowością położoną w klimacie śródziemnomorskim, w którym lata są ciepłe i suche, a temperatura zimą nie spada poniżej 0 stopni Celsjusza. Sezon turystyczny rozpoczyna się w maju i trwa do końca października. W lecie, średnia temperatura powietrza wynosi 31 stopni Celsjusza, a wody 25 stopni. Od czerwca do września w Bodrum nie występują także opady, a gwałtowne burze są bardzo rzadkie. Dzięki temu turyści mogą odpoczywać pod bezchmurnym niebem.

Od maja do października można rozkoszować się wiatrem Meltemi wiejącym od strony Morza Egejskiego. Największą siłę osiąga on w miesiącach letnich takich jak lipiec czy sierpień. Jest to suchy i łagodny wiatr, dlatego przynosi ulgę w gorące dni. Upały osłabia też niski poziom wilgotności powietrza. Wiosną średnia temperatura w Bodrum wynosi 16 stopni Celsjusza i stopniowo wzrasta do 24 stopni Celsjusza. To właśnie wtedy rozkwita cała roślinność. Temperatura wody stopniowo staje się coraz wyższa i maleje ilość dni deszczowych.

Dla osób, które nie lubią tłumów, ale chcą wykąpać się w ciepłej wodzie, idealną porą na tanie wakacje są wrzesień i październik. Temperatura powietrza oscyluje wtedy między 20-27 stopniami Celsjusza. Natomiast wody od 24 stopni do 22 stopni Celsjusza.

Oferty last minute takich biur podróży jak np. Itaka, TUI, Coral Travel czy Rainbow sprawiają, że jest to kierunek na tanie wakacje dla każdego z nas!

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje