• Wszyscy obywatele Polski podróżujący do Turcji, są zwolnieni z obowiązku okazywania negatywnego testu COVID-19 oraz certyfikatu szczepień.
 • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
 • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl
 • Bodrum na wakacje

  W południowo-zachodniej Turcji, nad wybrzeżami morza Egejskiego leży kurort turystyczny Bodrum. Wczasowicze, którzy wybiorą atrakcyjną ofertę last minute, będą mogli rokoszować się tam słońcem i popływać w ciepłej, krystalicznie czystej wodzie.

  Bodrum - historyczny kurort

  Turecka miejscowość Bodrum znajduje się naprzeciw greckiej wyspy Kos, na północnym zachodzie wyspy Gokova. Dojedziemy tam autobusem lub z pobliskiego lotniska czarterowego. Kurort przyciąga na wczasy plażami, siecią tanich hoteli, tętniącym życiem nocnym i zabytkami w postaci Zamku Świętego Piotra czy Mauzoleum w Halikarnasie. Pierwsza budowla góruje nad portem Bodrum. Wczasowicze zwiedzą w niej kaplice oraz ujrzą zbiory, mieszczącego się w twierdzy, Muzeum Archeologii podwodnej. Drugi zabytek jest obszarem wykopalisk i pozostałością po siedmiu cudach starożytnego świata. Podczas wizyty warto odwiedzić mały budynek, gdzie umieszczono ekspozycje i zatrzymać się przy grobowcu Mauzolosa.

  Będąc na wakacjach w Bodrum warto udać się na starówkę położoną za zamkiem Świętego Piotra, aby poczuć prawdziwy klimat rybackiej miejscowości. Kiedy zwiedzimy te perły architektury, czas na plażowanie.

  Plaże i atrakcje na wakacjach w Bodrum

  Najlepszymi miejscami na wakacyjny odpoczynek w regionie są Yahsi Beach (kamienista plaża z leżakami i długim deptakiem idealnym na spacery) oraz Bitez Beach – kusząca miękkim piaskiem oraz dobrym zapleczem gastronomicznym. Oba miejsca oferują darmowe parasole i leżaki. Aktywniejsze osoby w Bordum zanurkują w wodach morza Egejskiego, pojeżdżą na nartach wodnych i poczują przypływ adrenaliny podczas treningu windsurfingu.

  Kiedy zapadnie zmrok, wczasowicze mogą pobawić się w słynnym Halikarnas Club lub na innej dyskotece. Wakacyjna rozrywka czeka na turystów, którzy przyjadą w czerwcu. To wtedy odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Oprócz niego, w sierpniu organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Baletowy, na którym można obejrzeć wspaniałe spektakle.

  Wielką atrakcją na tanie wczasy w Bodrum jest Aquapark Dademan Bodrum. To pierwsza taka atrakcja w Turcji wybudowana na powierzchni 40 m2. Zarówno dzieci, jak i dorośli skorzystają w nim z 25 obiektów, w tym: basenów oraz zjeżdżalni. Kuszące wydają się zwłaszcza Big hole, Black house, Kamikaze lub Hydro Tube. Gwarantują niezapomnianą zabawę. Po niej przyjezdni mogą zatrzymać się w jednym z licznych i tanich hoteli w Bodrum, aby odpocząć po dniu pełnym wrażeń.

  Bodrum - Najlepiej ocenione hotele

  Bodrum - Najczęściej kupowane hotele

  Opinie o hotelach

  Ewa Lilpop Październik 2022

  Data pobytu: 28.9. - 6.10.2022

  Ocena 5,0 / 5
  brak opinii opisowej
  Całkowita ocena

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 5,0 / 5

  Wyżywienie 5,0 / 5

  Okolica 5,0 / 5

  Cena 5,0 / 5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Slawomir Waśkiewicz Sierpień 2022

  Data pobytu: 30.7. - 10.8.2022

  Ocena 5,0 / 5
  brak opinii opisowej
  Całkowita ocena

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 5,0 / 5

  Wyżywienie 5,0 / 5

  Okolica 5,0 / 5

  Cena 5,0 / 5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Mirosława Krawczyk Listopad 2022

  Data pobytu: 19.10. - 27.10.2022

  Ocena 4,5 / 5
  Mój pierwszy wyjazd do Turcji. Zakochałam się w pięknym otoczeniu. Każdemu polecę ten hotel. Z tego co zaobserwowałam trudności miały osoby starsze i rodzice z małymi dziećmi ponieważ w tym hotelu jest ogrom schodów do pokonania (trzeba mieć trochę kondycji)
  Całkowita ocena

  Mój pierwszy wyjazd do Turcji. Zakochałam się w pięknym otoczeniu. Każdemu polecę ten hotel. Z tego co zaobserwowałam trudności miały osoby starsze i rodzice z małymi dziećmi ponieważ w tym hotelu jest ogrom schodów do pokonania (trzeba mieć trochę kondycji)

  Zakwaterowanie 4,8 / 5

  Wyżywienie 3,0 / 5

  Okolica 5,0 / 5

  Cena 5,0 / 5

  Zakwaterowanie
  Nocleg mieliśmy obok lobby, wydawało się że to parter:) a to było 6 piętro! Super.

  Wyżywienie
  Wyżywienie na poziomie średnim. Wiadomo z głodu przez tydzień się nie umrze:) Dużo warzyw owoców, mało mięska:)

  Przy plaży do 17-tej można było zjeść dobre przekąski.

  Obsługa w hotelu
  Sprzątanie codziennie. Jesteśmy palaczami i niestety popielniczka na balkonie nie była opróżniana.

  Plaża
  Plaża ok. Na całej długości plaży hotelowej podesty z dużą ilością leżaków . Woda ciepła i czyściutka

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Aleksandra S. Październik 2022

  Data pobytu: 19.10. - 26.10.2022

  Ocena 4,8 / 5
  brak opinii opisowej
  Całkowita ocena

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 4,8 / 5

  Wyżywienie 5,0 / 5

  Okolica 5,0 / 5

  Cena 4,5 / 5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Anonim Październik 2022

  Data pobytu: 8.10. - 15.10.2022

  Ocena 2,4 / 5
  Moja opinia nie będzie zbyt łaskawa. Zaczęło się od tego, że biuro skróciło nam pobyt praktycznie o jeden dzień. Hotel w porządku, pokoje czyste obsługa ok. Na plus bezpośrednie dojście do plaży. Sama lokalizacja hotelu taka sobie. Opiekun na spotkaniu z nami powiedział. że żadnych atrakcji w pobliżu, później całkiem przypadkowo okazało się, że parę minut brzegiem morza można było dojść do promena
  Całkowita ocena

  Moja opinia nie będzie zbyt łaskawa. Zaczęło się od tego, że biuro skróciło nam pobyt praktycznie o jeden dzień. Hotel w porządku, pokoje czyste obsługa ok. Na plus bezpośrednie dojście do plaży. Sama lokalizacja hotelu taka sobie. Opiekun na spotkaniu z nami powiedział. że żadnych atrakcji w pobliżu, później całkiem przypadkowo okazało się, że parę minut brzegiem morza można było dojść do promenady z dużą ilością sklepów, kawiarenek i restauracji. Łatwy i częsty dojazd do Bodrum mini busami.

  Zakwaterowanie 2,5 / 5

  Wyżywienie 1,0 / 5

  Okolica 4,0 / 5

  Cena 2,0 / 5

  Zakwaterowanie
  Pokoje hotelowe ładne i czyste, nie ma się do czego doczepić w tym standardzie.

  Wyżywienie
  Wyżywienie masakra. Bardzo monotonne. Na śniadania codziennie jajka i warzywa pod dostatkiem. Obiady i kolacje niczym się od siebie nie różniły. Miałam wrażenie, że przez tydzień jadłam to samo. Raz spóźniliśmy się na obiad 10 minut niestety nie było mowy żeby jeszcze można było coś zjeść chociaż wszystko było jeszcze dostępne. Luncz box który dostaliśmy na wycieczki przekazaliśmy bezdomnym psom, nie dało się tego jeść. W barze piwo słabe drinki - alkohol nie wyczuwalny, woda mineralna tylko w plastikowych małych butelkach do tego ciepła. Hotel opuszczaliśmy o godz. 7 rano, gdyby nie jedna z Pań która wyprosiła by podano nam śniadanie, nikt z biura by o to nie zadbał choć opiekun obiecał to zrobić.

  Obsługa w hotelu
  Miła obsługa choć trudno było się z nimi porozumieć w jakimkolwiek języku.

  Plaża
  Plaża nie duża ale blisko, dostępność leżaków w każdym momencie bez problemu. Woda w morzu ciepła i płytka.

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Małgorzata K. Październik 2022

  Data pobytu: 1.10. - 12.10.2022

  Ocena 4,3 / 5
  Hotel i oferowane w nim atrakcje były super, nie mam powodów do narzekań. Na wakacjach byłam w pierwszej połowie października, jest to jeszcze czas kiedy można korzystać z uroków wakacji bez nadmiernych upałów. Hotel jest chyba tylko w opcji all inclusive, mi bardzo to nie przeszkadzalo ale jeśli chodzi o ofertę alkoholi to raz nie było z nimi szału ale gorzej to że osoby pracujące na barze nie
  Całkowita ocena

  Hotel i oferowane w nim atrakcje były super, nie mam powodów do narzekań. Na wakacjach byłam w pierwszej połowie października, jest to jeszcze czas kiedy można korzystać z uroków wakacji bez nadmiernych upałów.

  Hotel jest chyba tylko w opcji all inclusive, mi bardzo to nie przeszkadzalo ale jeśli chodzi o ofertę alkoholi to raz nie było z nimi szału ale gorzej to że osoby pracujące na barze nie wiedziały jak przygotować poszczególne drinki albo składniki odbiegaly od oryginalnej receptury, za to piwo było dobre ;) jeśli chodzi o lody/słodycze/ przekąski to tych bym nie polecała, chociaż trafiłam któregoś razu na wrapy z kurczakiem i były mega. Jednak oferta śniadań/lunchy/kolacji była tak bogata, że kiepskie jedzenie że snack baru nie było problemem.

  Jeśli chodzi o obiekt to bardzo mi się podobał, dwa baseny, aquapark i długi dostęp do morza stwarzalo dużo możliwości, chociaż polecam zabrać buty do wody, tylko jedna plaża (dość oblegana) była piaszczysta, druga to już żwirek z kamienistym zejściem do wody no i też kilka pomostow z zejściem do wody,drabinki zdarzały się z zielonym nalotem więc lepiej się czułam butach - chociaż chyba niewiele osób z takowych korzystało.

  To co koniecznie trzeba zaznaczyć to to że obiekt jest bardzo duży i znajduje się na wzgórzu, więc trzeba się troszkę nadchodzic i nawspinac. Z jednej strony dobry sposób na trening ale dla osób z kłopotami z poruszaniem się czy małymi dziećmi/wózkami może to stanowić wyzwanie. Ale w podobny sposób wygląda cała okolica. Jeśli chodzi o okolice poza hotelem to szczerze nieciekawie to wygląda, na wakacjach lubię pospacerować i pooglądać okolicę jednak tamta nie zachęca. Z drugiej strony na przeciwko wyjścia z hotelu jest przystanek autobusowy do Bodrum, więc dojazd jest wygodny. Samo Bodrum (centrum) nie zrobiło na mnie wrażenia, typowe turystyczne miasteczko z kilkoma głównymi ulicami pełnymi życia nastawionych na turystów, a jak się z nich zboczy to zupełnie nie ma w małych uliczkach życia. Ale warto się przejechać i ocenić na własną rękę.

  Zakwaterowanie 3,5 / 5

  Wyżywienie 4,5 / 5

  Okolica 5,0 / 5

  Cena 5,0 / 5

  Zakwaterowanie
  Hotel jest reklamowany jako cztero/pięciogwiazdkowy, może pokoje mają różne standardy, ale ten który ja dostałam to powiedziałabym że raczej naciągane trzy gwiazdki. Połowa świateł w pokoju nie działała, ściany mega cienkie, może sobie wyobrazilam ale jestem przekonana że słyszałam czyjeś chrapanie zza ściany... Najgorsza była jednak łazienka, naprawdę było brudno/byl grzyb, ale też było widać że była wykańczana przez amatorów, były dość duże dziury w ścianie przy gniazdku i spluczce. Na plus był widok z okna na morze. Sam obiekt fajny, ale ten pokój tam się nie wpasowal.

  Wyżywienie
  Jeśli chodzi o główne posiłki to były super, pełno różnych opcji i chyba każdy coś dla siebie znajdzie - chociaż słyszałam jak ktoś narzekał że brakuje jedzenia weganskiego, ale nie wiem jak management się do tego odniósł. Jedzenia w barach nie bardzo polecam, próbowałam burgerow - może nie byłyby najgorsze jeśli byłyby chociaż ciepłe, a nuggetsy z kurczaka na pewno nie były z kurczaka... Jednak główne posiłki spokojnie powinny wystarczyc żeby się najeść. To czego mi bardzo brakowało a na co bardzo liczyłam to baklava :(

  Obsługa w hotelu
  Na terenie obiektu jest fryzjer, lekarz, sporty wodne i market, ale nie korzystalam. Czystość w pokoju oceniam kiepsko, zdarzało się że pojawiał się jakoś robak, ale nawet martwy leżał na podłodze, przez około tydzień...

  Obsługa bardzo miła, kontaktowa, z angielskim bywało różnie, ale jakoś dało się dogadać.

  Plaża
  Hotel z prywatną plażą, dwie plaże a pomiędzy pomosty z zejściem do wody i leżakami. Plaża jedna raczej piaskowa i podobne wejście do wody, na drugiej jednak chodzenie boso nie było zbyt komfortowe i wejście do wody było kamieniste i bez butów można było sobie zrobić krzywdę. Woda była super czysta i przejrzysta i raczej były łagodne zejścia do wody, bez gwałtownych zmian głębokości. Plaża i morze to zdecydowanie największy plus hotelu

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Agnieszka Październik 2022

  Data pobytu: 28.9. - 5.10.2022

  Ocena 4,4 / 5
  brak opinii opisowej
  Całkowita ocena

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 4,0 / 5

  Wyżywienie 4,5 / 5

  Okolica 5,0 / 5

  Cena 4,5 / 5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Ewa Lilpop Październik 2022

  Data pobytu: 28.9. - 6.10.2022

  Ocena 5,0 / 5
  brak opinii opisowej
  Całkowita ocena

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 5,0 / 5

  Wyżywienie 5,0 / 5

  Okolica 5,0 / 5

  Cena 5,0 / 5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Bodrum - Ostatnio kupione hotele

  Mapa

  Bodrum - kiedy warto pojechać na wczasy? Pogoda

  Bodrum jest miejscowością położoną w klimacie śródziemnomorskim, w którym lata są ciepłe i suche, a temperatura zimą nie spada poniżej 0 stopni Celsjusza. Sezon turystyczny rozpoczyna się w maju i trwa do końca października. W lecie, średnia temperatura powietrza wynosi 31 stopni Celsjusza, a wody 25 stopni. Od czerwca do września w Bodrum nie występują także opady, a gwałtowne burze są bardzo rzadkie. Dzięki temu turyści mogą odpoczywać pod bezchmurnym niebem.

  Od maja do października można rozkoszować się wiatrem Meltemi wiejącym od strony Morza Egejskiego. Największą siłę osiąga on w miesiącach letnich takich jak lipiec czy sierpień. Jest to suchy i łagodny wiatr, dlatego przynosi ulgę w gorące dni. Upały osłabia też niski poziom wilgotności powietrza. Wiosną średnia temperatura w Bodrum wynosi 16 stopni Celsjusza i stopniowo wzrasta do 24 stopni Celsjusza. To właśnie wtedy rozkwita cała roślinność. Temperatura wody stopniowo staje się coraz wyższa i maleje ilość dni deszczowych.

  Dla osób, które nie lubią tłumów, ale chcą wykąpać się w ciepłej wodzie, idealną porą na tanie wakacje są wrzesień i październik. Temperatura powietrza oscyluje wtedy między 20-27 stopniami Celsjusza. Natomiast wody od 24 stopni do 22 stopni Celsjusza.

  Oferty last minute takich biur podróży jak np. Itaka, TUI, Coral Travel czy Rainbow sprawiają, że jest to kierunek na tanie wakacje dla każdego z nas!

  Najlepszy miesiąc na wakacje

  • Najlepszy
  • Dobry
  • Niski sezon
  1. Styczeń
  2. Luty
  3. Marzec
  4. Kwiecień
  5. Maj
  6. Czerwiec
  7. Lipiec
  8. Sierpień
  9. Wrzesień
  10. Październik
  11. Listopad
  12. Grudzień

  Pogoda teraz

  • Temperatura 18 °C w nocy 14 °C

  • Temperatura wody 18 °C

  Temperatura w kolejnych dniach

  • Ndz 18 °C w nocy 13 °C

  • Pon 18 °C w nocy 13 °C

  • Wt 17 °C w nocy 12 °C

  • Śr 16 °C w nocy 12 °C

  Pogoda

  • Styczeń Sty 15 °C woda 17 °C

  • Luty Lut 15 °C woda 16 °C

  • Marzec Mar 17 °C woda 16 °C

  • Kwiecień Kwi 21 °C woda 17 °C

  • Maj Maj 26 °C woda 19 °C

  • Czerwiec Cze 30 °C woda 22 °C

  • Lipiec Lip 34 °C woda 24 °C

  • Sierpień Sie 33 °C woda 26 °C

  • Wrzesień Wrz 31 °C woda 25 °C

  • Październik Paź 25 °C woda 23 °C

  • Listopad Lis 19 °C woda 20 °C

  • Grudzień Gru 16 °C woda 18 °C

  Przydatne informacje