Co zabrać do Meksyku

1. Na pewno powinniśmy liczyć się z <strong>upałami</strong> i silnym nasłonecznieniem. Przydatny może okazać się <strong>kapelusz i krem</strong> ochronny, chyba że planujemy zakupić te rzeczy na miejscu, a meksykańskie wydanie kapelusza - <strong>sombrero</strong> - to ciekawa pamiątka z wakacji.

Pogoda w Meksyku

Dzisiaj, 20.11 22°C
1. Na pewno powinniśmy liczyć się z upałami i silnym nasłonecznieniem. Przydatny może okazać się kapelusz i krem ochronny, chyba że planujemy zakupić te rzeczy na miejscu, a meksykańskie wydanie kapelusza - sombrero - to ciekawa pamiątka z wakacji. 2. Podróżując z dzieckiem do 18 lat powinno się mieć przy sobie najlepiej akt notarialny wyrażający zgodę drugiego z rodziców na wyjazd. Meksyk został zmuszony do wprowadzenia tego przepisu, gdyż nagminne było porywanie dzieci przez jednego z rodziców (dotyczyło to szczególnie obywateli USA).

3. Prawo jazdy, międzynarodowa legitymacja studencka to dokumenty, które również mogą się przydać.Kierowcy powinni mieć międzynarodowe prawo jazdy, mimo że samochody są często wypożyczane nawet po okazaniu polskiego prawa jazdy. Jednak w razie wypadku, zwłaszcza z udziałem innych pojazdów meksykańskich, posiadanie tylko polskiego prawa jazdy może być problemem

4. Leki antyseptyczne, przeciwuczuleniowe, przeciwgorączkowe.

5. Środki higieniczne są powszechnie dostępne, ale nie wszędzie wszystkie, więc lepiej zabrać ze sobą tampony, środki antykoncepcyjne, płyn do soczewek, coś przeciw owadom.
Imperial Laguna

Imperial Laguna

Cena za 1 osobę:
2 999 zł
6. Warto mieć przy sobie latarkę, korek do umywalki, scyzoryk, podręczny słownik języka hiszpańskiego (choć angielski jest powszechnie rozumiany), a nawet kłódkę do naszego plecaka.

7. Pamiętajmy, że napięcie płynące w Meksyku ma 110 V. Urządzenia przywiezione z Polski nie będą działały.
City Express Playa del Carmen

City Express Playa del Carmen

Cena za 1 osobę:
3 223 zł
8. Walutą obowiązującą jest Nowe Peso, peso = 100 centavos. Po denominacji wprowadzonej w 1993r. (podzielono dotychczasowe przez 1000) w obiegu są następujące monety: 20, 10, 5, 2 i 1 peso oraz 50, 20, 10, 5 centavos i banknoty: 500, 200, 100, 50, 20 i 10 peso. Do prowadzenia kantorów upoważnione są tylko określone banki.

10. Karty płatnicze są szeroko akceptowane, a American Express wprowadził nawet gorącą linię, pod którą każdy użytkownik może zadzwonić w razie jakichkolwiek trudności (5/3253625). Rząd od każdej transakcji kartą pobiera 6% podatku. W przypadku czeków podróżnych najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie ich w dolarach, gdyż w ten sposób unikamy dodatkowych prowizji.

Opinie o miastach w Meksyku

5,0
Cancun romanabk
mój raj:) Ogólnie: przyjazne miasto, przyjażni ludzie
Atrakcje turystyczne: polecam wycieczki katamaranem! niezapomniane przeżycia:)
Życie nocne: całe mnóstwo dyskotek z występami
Komunikacja: autobusy co 3 min. jeżdzą w kółko bo Cancun jest tylko jedna gł ulica:)
Pogoda: styczeń jest piękny. ciepło lekki wiaterek i niezbyt duża wilgotność( zapomnijcie dziewczyny o prostych włosach:)
Plaża: piasek bieluteńki i drobny jak mąka. prawdziwy raj

Okazje Last Minute: Meksyk

El Tukan Hotel & Beach Club

El Tukan Hotel & Beach Club
7 dni 03.09 - 10.09 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI
6 798 zł / 2 os.
3 399 zł / 1 os.

Las Golondrinas

Las Golondrinas
7 dni 22.10 - 29.10 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
7 086 zł / 2 os.
3 543 zł / 1 os.

Bsea Cancun Plaza

Bsea Cancun Plaza
7 dni 22.10 - 29.10 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI
7 276 zł / 2 os.
3 638 zł / 1 os.

Meksyk na skróty

Regiony:
Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY