Temperatury i pogoda w Meksyku

Pogoda w Meksyku

Dzisiaj, 21.05 31 °C
Jutro, 22.05 30 °C
Pojutrze, 23.05 31 °C

Pogoda w Meksyku może się znacząco różnić w zależności od regionu, w którym planujemy swoje wakacje. Na północy kraju panuje suchy, pustynny klimat, podczas gdy na południu można cieszyć się wilgotnym klimatem tropikalnym. Z tego względu, również i temperatury w Meksyku będą się między sobą różnić. Termometry pokazują najwyższe wartości na pustyniach i północy, a te bardziej umiarkowane występują w górach i na wybrzeżach. Od listopada do kwietnia w kraju panuje pora sucha, natomiast lato przynosi sezon deszczowy, szczególnie odczuwalny na południu i wschodzie kraju.

Kiedy najlepiej jechać do Meksyku?

Najlepszy czas na podróż do tej części Ameryki Północnej to zazwyczaj okres od listopada do kwietnia, gdy w kraju panuje przyjemna aura i odnotowuje się niewielkie opady deszczu. W tym czasie temperatury w Meksyku są zróżnicowane, ale zwykle umiarkowane, co czyni go idealnym do zwiedzania i plażowania. Święta i festiwale, takie jak Dzień Zmarłych czy Semana Santa, zapewniają wówczas wspaniałe doświadczenia kulturowe, sprawiając, że nasze wakacje w tym kraju z pewnością będą niezapomniane. Podróżując poza szczytem turystycznym, można również skorzystać z niższych cen.

Najcieplejsze miesiące w Meksyku

Najgorętszy okres w kraju to zazwyczaj ten panujący między marcem a sierpniem. W tych miesiącach termometry pokazują wartości w granicach 25-27°C, stwarzając idealne warunki dla wszystkich miłośników intensywnego słońca. W tym czasie pogoda w Meksyku jest gorąca i wilgotna, zwłaszcza w regionach przybrzeżnych i nizinnych. W górskich obszarach, pomimo panujących upałów, dzięki wyższemu położeniu klimat pozostaje nieco łagodniejszy. Podróżując w tych miesiącach, ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim nawodnieniu i ochronie przed słońcem.

Kiedy jest najcieplejsza woda w Meksyku?

Najcieplejsza woda w kraju występuje w miesiącach letnich, od czerwca do września, kiedy to termometry zanurzone w oceanie i morzu wskazują średnio 27-28°C. W tym okresie, również pogoda w Meksyku jest gorąca, co sprzyja podgrzewaniu wód przybrzeżnych, zwłaszcza Morza Karaibskiego i Pacyfiku. Idealne warunki do snorkelingu i nurkowania sprawiają, że wielu turystów wybiera te miesiące na wizytę w meksykańskich kurortach. Warto mieć jednak na uwadze, że jest to również czas sezonu huraganowego, co może wpływać na warunki pogodowe.

Pogoda w Meksyku w styczniu

Styczeń charakteryzuje się łagodnymi warunkami klimatycznymi, z umiarkowanymi temperaturami w Meksyku, które utrzymują się na poziomie 22°C przez całą dobę. Słońce króluje na niebie przez średnio 8 godzin dziennie, dostarczając nam solidnej dawki witaminy D Wody okalające kraj oferują turystom przyjemne 21°C, sprawiając, że wiele osób decyduje się na kąpiele w tym miesiącu. Styczeń to jeden z najsuchszych okresów w roku, dlatego warto wybrać się wtedy do Meksyku, by uciec przed mrozami panującymi w Europie.

Pogoda w Meksyku w lutym

Luty przynosi przyjemne i stabilne warunki pogodowe, zachęcające do spędzania czasu na świeżym powietrzu i relaksu na plaży. W ciągu dnia temperatury w Meksyku oscylują wokół 23°C, co w połączeniu z 10 godzinami słońca, stwarza idealne warunki na pierwszy urlop w roku. W nocy jest niewiele chłodniej, bo nawet po zmroku termometry pokazują komfortowe 22 stopnie. Pacyfik, Morze Karaibskie i Zatoka Meksykańska mają średnią temperaturę 22°C, sprawiając, że wielu turystów to właśnie na ich wybrzeżach spędza swój wolny czas.

Pogoda w Meksyku w marcu

W tym miesiącu region powoli wita się z wiosną, oferując turystom prawdziwie spektakularne krajobrazy przyrody budzącej się do życia. W ciągu dnia temperatury w Meksyku wynoszą średnio 25°C, nocą zaś spadają do poziomu 24 kresek. Tak przyjemne warunki atmosferyczne warto wykorzystać na zwiedzanie, jak i długie piesze wycieczki. Wody okalające kraj nagrzane są do poziomu 24°C, umożliwiając wszystkim komfortowe kąpiele, jak i uprawianie różnorodnych sportów. W tym miesiącu opady deszczu nadal są dosyć rzadkie, więc nic nie powinno pokrzyżować naszych wakacyjnych planów.

Pogoda w Meksyku w kwietniu

W kwietniu odnotowuje się stopniowy wzrost temperatur w Meksyku, który sprawia, że popularne kurorty zaczynają tętnić życiem, a kraj oferuje coraz więcej atrakcji turystom. W ciągu dnia słońce raczy nas swoimi promieniami przez 9 godzin dziennie, co ma odzwierciedlenie na termometrach, które w południe pokazują średnio 26°C. W nocy słupek rtęci znajduje się w okolicy 24 kresek, oferując nam komfortowy, orzeźwiający sen. Wody w regionie przyciągają miłośników kąpieli swoimi 26°C, zapewniając im takie warunki jak w hotelowych basenach. W tym miesiącu mogą pojawić się przelotne opady deszczu.

Pogoda w Meksyku w maju

Maj to jeden z piękniejszych miesięcy w regionie, kiedy przyroda jest w pełnym rozkwicie, a letnia aura zachęca do korzystania z atrakcji na świeżym powietrzu. Średnie dzienne temperatury w Meksyku oscylują w granicy 27°C, choć w południowej części kraju, wartości te mogą przekraczać nawet 30 stopni. Nocne 25°C sprawia, że turyści chętnie opuszczają swoje kwatery i oddają się rozrywkom pod gwieździstym niebem. Regionalne wody nagrzane do komfortowych 27°C są idealne do kąpieli i uprawiania mokrego szaleństwa. Na południu i wschodzie kraju rozpoczyna się sezon deszczowy, przynosząc sporadyczne, ale nie intensywne opady.

Pogoda w Meksyku w czerwcu

Czerwiec jest oficjalnym początkiem sezonu letniego, który charakteryzuje się wysokimi temperaturami w Meksyku, jak i zwiększoną wilgotnością powietrza, zwłaszcza w rejonach przybrzeżnych. W ciągu dnia należy przygotować się na 28-stopniowe ciepło, które stwarza idealną okazję do beztroskiego relaksu na plaży. W nocy również nie warto tracić czasu na sen, bo termometry po zmroku pokazują mniej więcej 26°C, zachęcając do wyjścia ze swoich kwater. Wody w regionie oferują turystom 27°C, co w połączeniu z 5 godzinami intensywnego słońca gwarantuje udane wakacje.

Pogoda w Meksyku w lipcu

W tym miesiącu temperatury w Meksyku wynoszą średnio 29°C w dzień, oferując nam niezwykle przyjemną aurę do zwiedzania, jak i relaksowania się na pięknych plażach. Nocami termometry pokazują plus minus 26°C, choć w regionach górskich może być nieco chłodniej. Pacyfik, Morze Karaibskie oraz Zatoka Meksykańska zapewniają turystom takie warunki do pływania, jakie panują w hotelowych basenach, bo ich woda nagrzana jest do poziomu 27°C. Słońce raczy wszystkich witaminą D przez mniej więcej 5 godzin dziennie, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Pogoda w Meksyku w sierpniu

Sierpień to szczyt sezonu letniego, który sprawia, że popularne kurorty tętnią życiem praktycznie przez całą dobę, a krajobrazy nasycone są słońcem, które dumnie świeci na niebie przez 5 godzin. W ciągu dnia, temperatury w Meksyku często przekraczają próg 29°C, sprawiając, że wiele osób spędza leniwe popołudnia na plaży. W nocy termometry pokazują wartości oscylujące wokół 26 kresek, przez co aktywności na świeżym powietrzu są możliwe także po zmroku. Regionalne wody oferują turystom 28°C, a na ich wybrzeżach panuje wesoła, wakacyjna atmosfera.

Pogoda w Meksyku we wrześniu

We wrześniu letni żar zaczyna ustępować stonowanej, jesiennej aurze. Takie umiarkowane warunki pogodowe z pewnością docenią osoby, które na wakacjach chcą głównie zwiedzać i odbywać długie, piesze wycieczki. W ciągu dnia temperatury w Meksyku sięgają 27°C, w nocy zamieniając się w równie przyjemne 25°C. Wody w regionie utrzymują swoje 28 stopni, sprawiając, że schyłek lata wcale nie oznacza konieczności zrezygnowania z przyjemnego plażowania i kąpieli. Wrześniowe dni charakteryzują się 6 godzinami słońca i mało intensywnymi opadami deszczu.

Pogoda w Meksyku w październiku

W październiku jesień już na dobre rozgościła się w tym pięknym kraju Ameryki Północnej, sprawiając, że temperatury w Meksyku stopniowo się zmniejszają. W ciągu dnia słońce raczy nas swoimi promieniami przez długie 8 godzin, sprawiając, że powietrze nagrzewa się do 26°C. Taka aura jest idealna do eksploracji lokalnych zabytków i zabawy pod gołym niebem. W nocy termometry pokazują średnio 24°C, co zapewnia spokojny i komfortowy sen bez upałów. Meksykańskie wody wciąż są atrakcyjne do kąpieli, bo mimo końca lata, nadal możemy liczyć na ich przyjemne 27°C.

Pogoda w Meksyku w listopadzie

Listopad to miesiąc przejściowy, kiedy klimat zaczyna odzwierciedlać nadejście łagodniejszej zimy. W ciągu dnia temperatury w Meksyku sięgają 26°C, co sprzyja odkrywaniu różnorodności krajobrazów i kultury tego fascynującego kraju. Podczas wieczornych aktywności, ze względu na panujące w nocy 23°C, nie musimy martwić się o to, że zmarzniemy. Woda wzdłuż wybrzeży nagrzana do poziomu 25 stopni, jest nadal bardzo atrakcyjna do kąpieli i niektórzy turyści decydują się na orzeźwiające kąpiele nawet przy nieco chłodniejszej pogodzie, zwłaszcza że słońce świeci przez średnio 10 godzin.

Pogoda w Meksyku w grudniu

Grudzień jest miesiącem, w którym klimat staje się nieco chłodniejszy i suchy, co jest charakterystyczne dla zimy w tym regionie. W ciągu dnia i nocy temperatury w Meksyku oscylują wokół 21°C, tworząc idealne warunki do zwiedzania i cieszenia się lokalnymi festiwalami i wydarzeniami kulturalnymi. Mimo że wody w regionie utrzymują temperaturę 23°C, ze względu na zimową aurę, tylko nieliczni decydują się na kąpiele. Grudniowe dni charakteryzują się 8 godzinami słońca i sporadycznymi opadami deszczu, które na szczęście nie są na tyle intensywne, by wpłynąć na nasz wypoczynek.

Średnie temperatury w Meksyku

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 22 luty 23 marzec 25 kwiecien 26 maj 27 czerwiec 28 lipiec 29 sierpień 29 wrzesień 27 październik 26 listopad 26 grudzień 21
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 22 luty 22 marzec 24 kwiecien 24 maj 25 czerwiec 26 lipiec 26 sierpień 26 wrzesień 25 październik 24 listopad 23 grudzień 22
Temperatura wody [°C]:
styczen 21 luty 22 marzec 24 kwiecien 26 maj 26 czerwiec 27 lipiec 27 sierpień 28 wrzesień 28 październik 27 listopad 25 grudzień 23
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 8 luty 10 marzec 9 kwiecien 9 maj 9 czerwiec 5 lipiec 5 sierpień 5 wrzesień 6 październik 8 listopad 10 grudzień 8

Pogoda na Jukatanie

Dzisiaj, 21.05 42 °C
Jutro, 22.05 42 °C
Pojutrze, 23.05 42 °C

Średnie temperatury - Jukatan

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 27 luty 28 marzec 29 kwiecien 29 maj 31 czerwiec 32 lipiec 32 sierpień 32 wrzesień 32 październik 31 listopad 29 grudzień 28
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 19 luty 20 marzec 22 kwiecien 23 maj 25 czerwiec 26 lipiec 26 sierpień 25 wrzesień 24 październik 23 listopad 22 grudzień 21
Temperatura wody [°C]:
styczen 28 luty 28 marzec 28 kwiecien 28 maj 29 czerwiec 29 lipiec 29 sierpień 30 wrzesień 30 październik 29 listopad 29 grudzień 29
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 6 marzec 6 kwiecien 6 maj 7 czerwiec 6 lipiec 6 sierpień 6 wrzesień 5 październik 5 listopad 5 grudzień 5

Pogoda w Tulum

Dzisiaj, 21.05 32 °C
Jutro, 22.05 32 °C
Pojutrze, 23.05 32 °C

Średnie temperatury - Tulum

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 26 luty 27 marzec 28 kwiecien 29 maj 30 czerwiec 30 lipiec 32 sierpień 31 wrzesień 31 październik 30 listopad 28 grudzień 28
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 21 luty 22 marzec 23 kwiecien 24 maj 25 czerwiec 26 lipiec 26 sierpień 26 wrzesień 26 październik 25 listopad 23 grudzień 23
Temperatura wody [°C]:
styczen 27 luty 27 marzec 27 kwiecien 27 maj 28 czerwiec 28 lipiec 29 sierpień 29 wrzesień 29 październik 29 listopad 28 grudzień 28
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 6 luty 7 marzec 7 kwiecien 8 maj 8 czerwiec 8 lipiec 10 sierpień 8 wrzesień 7 październik 6 listopad 6 grudzień 6

Pogoda w Cancun

Dzisiaj, 21.05 32 °C
Jutro, 22.05 32 °C
Pojutrze, 23.05 32 °C

Średnie temperatury - Cancun

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 27 luty 28 marzec 28 kwiecien 29 maj 31 czerwiec 32 lipiec 32 sierpień 32 wrzesień 32 październik 31 listopad 29 grudzień 28
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 19 luty 20 marzec 22 kwiecien 23 maj 25 czerwiec 26 lipiec 26 sierpień 25 wrzesień 24 październik 23 listopad 22 grudzień 21
Temperatura wody [°C]:
styczen 28 luty 28 marzec 28 kwiecien 28 maj 29 czerwiec 29 lipiec 29 sierpień 30 wrzesień 30 październik 29 listopad 29 grudzień 29
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 6 marzec 6 kwiecien 6 maj 7 czerwiec 6 lipiec 6 sierpień 6 wrzesień 5 październik 5 listopad 5 grudzień 5

Pogoda w Chichen Itza

Dzisiaj, 21.05 41 °C
Jutro, 22.05 41 °C
Pojutrze, 23.05 41 °C

Średnie temperatury - Chichen Itza

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 27 luty 28 marzec 29 kwiecien 29 maj 31 czerwiec 32 lipiec 32 sierpień 32 wrzesień 32 październik 31 listopad 29 grudzień 28
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 19 luty 20 marzec 22 kwiecien 23 maj 25 czerwiec 26 lipiec 26 sierpień 25 wrzesień 24 październik 23 listopad 22 grudzień 21
Temperatura wody [°C]:
styczen 28 luty 28 marzec 28 kwiecien 28 maj 29 czerwiec 29 lipiec 29 sierpień 30 wrzesień 30 październik 29 listopad 29 grudzień 29
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 6 marzec 6 kwiecien 6 maj 7 czerwiec 6 lipiec 6 sierpień 6 wrzesień 5 październik 5 listopad 5 grudzień 5

Pogoda w Cobie

Dzisiaj, 21.05 39 °C
Jutro, 22.05 39 °C
Pojutrze, 23.05 39 °C

Średnie temperatury - Coba

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 26 luty 27 marzec 28 kwiecien 29 maj 30 czerwiec 30 lipiec 31 sierpień 32 wrzesień 31 październik 30 listopad 28 grudzień 27
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 22 luty 22 marzec 23 kwiecien 24 maj 25 czerwiec 26 lipiec 26 sierpień 26 wrzesień 26 październik 25 listopad 24 grudzień 23
Temperatura wody [°C]:
styczen 0 luty 0 marzec 0 kwiecien 0 maj 0 czerwiec 0 lipiec 0 sierpień 0 wrzesień 0 październik 0 listopad 0 grudzień 0
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 6 luty 7 marzec 7 kwiecien 8 maj 9 czerwiec 8 lipiec 10 sierpień 9 wrzesień 7 październik 6 listopad 6 grudzień 5

Pogoda w Acapulco

Dzisiaj, 21.05 32 °C
Jutro, 22.05 32 °C
Pojutrze, 23.05 32 °C

Średnie temperatury - Acapulco

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 31 luty 31 marzec 31 kwiecien 31 maj 32 czerwiec 33 lipiec 33 sierpień 33 wrzesień 32 październik 32 listopad 32 grudzień 31
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 20 luty 20 marzec 20 kwiecien 20 maj 22 czerwiec 23 lipiec 23 sierpień 23 wrzesień 23 październik 23 listopad 22 grudzień 21
Temperatura wody [°C]:
styczen 28 luty 28 marzec 28 kwiecien 28 maj 29 czerwiec 29 lipiec 29 sierpień 30 wrzesień 30 październik 29 listopad 29 grudzień 29
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 9 luty 9 marzec 9 kwiecien 9 maj 8 czerwiec 8 lipiec 9 sierpień 8 wrzesień 8 październik 7 listopad 8 grudzień 8

Pogoda w Cozumelu

Dzisiaj, 21.05 31 °C
Jutro, 22.05 31 °C
Pojutrze, 23.05 30 °C

Średnie temperatury - Cozumel

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 26 luty 27 marzec 27 kwiecien 29 maj 30 czerwiec 30 lipiec 31 sierpień 31 wrzesień 31 październik 29 listopad 28 grudzień 27
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 23 luty 23 marzec 23 kwiecien 24 maj 26 czerwiec 26 lipiec 27 sierpień 27 wrzesień 27 październik 26 listopad 24 grudzień 24
Temperatura wody [°C]:
styczen 27 luty 27 marzec 27 kwiecien 27 maj 28 czerwiec 29 lipiec 29 sierpień 29 wrzesień 30 październik 29 listopad 28 grudzień 28
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 6 luty 7 marzec 7 kwiecien 8 maj 8 czerwiec 8 lipiec 9 sierpień 8 wrzesień 7 październik 6 listopad 6 grudzień 6

Pogoda w Playa del Carmen

Dzisiaj, 21.05 32 °C
Jutro, 22.05 33 °C
Pojutrze, 23.05 32 °C

Średnie temperatury - Playa del Carmen

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 27 luty 28 marzec 29 kwiecien 29 maj 31 czerwiec 32 lipiec 32 sierpień 32 wrzesień 32 październik 31 listopad 29 grudzień 28
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 19 luty 20 marzec 22 kwiecien 23 maj 25 czerwiec 26 lipiec 26 sierpień 25 wrzesień 24 październik 23 listopad 22 grudzień 21
Temperatura wody [°C]:
styczen 28 luty 28 marzec 28 kwiecien 28 maj 29 czerwiec 29 lipiec 29 sierpień 30 wrzesień 30 październik 29 listopad 29 grudzień 29
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 6 marzec 6 kwiecien 6 maj 7 czerwiec 6 lipiec 6 sierpień 6 wrzesień 5 październik 5 listopad 5 grudzień 5

Pogoda w Xcaret

Dzisiaj, 21.05 32 °C
Jutro, 22.05 32 °C
Pojutrze, 23.05 32 °C

Średnie temperatury - Xcaret

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 27 luty 28 marzec 29 kwiecien 29 maj 31 czerwiec 32 lipiec 32 sierpień 32 wrzesień 32 październik 31 listopad 29 grudzień 28
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 19 luty 20 marzec 22 kwiecien 23 maj 25 czerwiec 26 lipiec 26 sierpień 25 wrzesień 24 październik 23 listopad 22 grudzień 21
Temperatura wody [°C]:
styczen 28 luty 28 marzec 28 kwiecien 28 maj 29 czerwiec 29 lipiec 29 sierpień 30 wrzesień 30 październik 29 listopad 29 grudzień 29
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 6 marzec 6 kwiecien 6 maj 7 czerwiec 6 lipiec 6 sierpień 6 wrzesień 5 październik 5 listopad 5 grudzień 5

Pogoda w Meksyku

Dzisiaj, 21.05 31 °C
Jutro, 22.05 30 °C
Pojutrze, 23.05 31 °C

Średnie temperatury - Meksyk

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 21 luty 23 marzec 25 kwiecien 26 maj 26 czerwiec 24 lipiec 23 sierpień 23 wrzesień 23 październik 22 listopad 22 grudzień 21
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 6 luty 7 marzec 9 kwiecien 11 maj 12 czerwiec 12 lipiec 12 sierpień 12 wrzesień 12 październik 10 listopad 8 grudzień 7
Temperatura wody [°C]:
styczen 23 luty 23 marzec 24 kwiecien 25 maj 27 czerwiec 29 lipiec 29 sierpień 30 wrzesień 30 październik 29 listopad 26 grudzień 24
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 6 luty 7 marzec 6 kwiecien 6 maj 6 czerwiec 5 lipiec 5 sierpień 6 wrzesień 5 październik 5 listopad 5 grudzień 5

Pogoda w Ciudad de Mexico

Dzisiaj, 21.05 31 °C
Jutro, 22.05 30 °C
Pojutrze, 23.05 31 °C

Średnie temperatury - Ciudad de Mexico

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 21 luty 23 marzec 25 kwiecien 26 maj 26 czerwiec 24 lipiec 23 sierpień 23 wrzesień 23 październik 22 listopad 22 grudzień 21
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 6 luty 7 marzec 9 kwiecien 11 maj 12 czerwiec 12 lipiec 12 sierpień 12 wrzesień 12 październik 10 listopad 8 grudzień 7
Temperatura wody [°C]:
styczen 23 luty 23 marzec 24 kwiecien 25 maj 27 czerwiec 29 lipiec 29 sierpień 30 wrzesień 30 październik 29 listopad 26 grudzień 24
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 6 luty 7 marzec 6 kwiecien 6 maj 6 czerwiec 5 lipiec 5 sierpień 6 wrzesień 5 październik 5 listopad 5 grudzień 5