Meksyk - Przewodnik

Meksyk położony jest w południowej części Ameryki Północnej, oblewają go ciepłe wody Oceanu Spokojnego oraz wodami Morza Karaibskiego, Zatoki Meksykańskiej i Zatoki Kalifornijskiej. Jest to kraj, do którego na wakacje można wybrać się o każdej porze roku, gdyż temperatury z reguły przewyższają 30°C.

Pogoda w Meksyku

Dzisiaj, 19.5 30°C
Meksyk położony jest w południowej części Ameryki Północnej, oblewają go ciepłe wody Oceanu Spokojnego oraz wodami Morza Karaibskiego, Zatoki Meksykańskiej i Zatoki Kalifornijskiej. Jest to kraj, do którego na wakacje można wybrać się o każdej porze roku, gdyż temperatury z reguły przewyższają 30°C. Meksyk to magiczne miejsce zachwycające przede wszystkim imponującym, unikalnym charakterem tworzonym przez bogatą kulturę i historię. Ten kraj urzeka pięknem krajobrazu tworzonym przede wszystkim poprzez pustynie pełne kaktusów, zielone tropikalne lasy, piękne jeziora lagunowe, wodospady oraz łańcuchy górskie i szczyty wulkaniczne. Specyficznego charakteru dodaje kultura Majów i Azteków oraz indiańskich rolników składających ofiary, kultywujących ziemię i praktykujących modlitwy o deszcz i urodzaj. Walorem Meksyku są także indiańskie wioski, malownicze miasta, tajemnicze piramidy, a także turkusowe morze. Imponujące są również głębokie kaniony oraz zróżnicowana flora i fauna. Głównymi kierunkami na wycieczki Last Minute do Meksyku, są Półwysep Jukatan i Playa del Carmen, Cancun oraz najpopularniejszy kurort Meksyku - Acapulco.
Acapulco jest położone na jednej z najpiękniejszych zatok Pacyfiku. Symbolem tego miejsca jest La Quebrada, czyli imponujące skały wznoszące się nad oceanem. Ponadto Acapulco jest bardzo atrakcyjne dla koneserów zabytków architektury, które położone są malowniczo pośród pięknych ogrodów. Będąc na wakacjach w Acapulco warto zobaczyć Fortecę św. Dionizego, Kaplicę Pokoju, zakątki Starego Miasta oraz najwyższy punkt w porcie, z którego można podziwiać wspaniałą panoramę zatoki.

Cancun jest typowo meksykańskim turystycznym miastem położonym pomiędzy laguną, a Morzem Karaibskim. Cancun pełne jest udogodnień dla turystów, nowoczesnych hoteli, restauracji, dyskotek oraz wypożyczalni sprzętu wodnego i innych rozrywek.

W Playa del Carmen turyści mogą poznać najwybitniejsze zabytki półwyspu Jukatan oraz zachwycające plaże.

Dla przybywających na wakacje do Meksyku atrakcją są wycieczki do słynnych miast Majów - Palenque, Tilak i Chichen Itza. Będąc na wakacjach w Meksyku warto zobaczyć także szczyty Popocatepetl i Iztaccihuatl, zabytkowe miasto Merida, świątynie Majów i ruiny w Tulum czy w Uxmal oraz kolorowe targi, na których przyglądać się można wyrabianiu ceramiki. Turystów urzekają przede wszystkim białe, piaszczyste plaże z wieloma możliwościami aktywnego wypoczynku. Oblewane są ciepłymi, turkusowymi wodami. Najlepsze plaże to malownicza plaża w Cancun, Playa Carmen oraz Riwiera Maya. Wypoczywając na meksykańskich plażach koniecznie należy zasmakować nurkowania, gdyż rafy koralowe są tu naprawdę wielobarwne i zaskakujące.

Zobacz również:

Opinie o miastach w Meksyku

5,0
Riviera Maya Robert
Świetne miejsce na wypoczynek.
Spokojnie , wygodnie i komfortowo.
Każdy znajdzie coś specjalnego dla siebie : basen , plaża , animacje , spacery , zakupy itp.
Hotel przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
W odległości 2-3 minut spaceru centrum handlowe gdzie można zrobić fajne zakupy , zarezerwować wycieczki które są sporo tańsze od proponowanych przez rezydentów.
Do centrum miasta Playa del Carmen taxi ok 10 US.
Warto odwiedzić miasto - bardzo spokojnie , nie trzeba martwić się o nieprzyjemne przeżycia.
Warto zrobić tam zakupy bo na lotnisku ceny sporo większe.
W hotelu super wyżywienie nie skorzystaliśmy nawet z restauracji tematycznych , a i tak nie byliśmy w stanie spróbować wszystkiego co serwowała restauracja główna.
W trakcie obiadu - super soki naturalne w wielu smakach.
Nie będziecie chodzić głodni .
Codziennie inne FANTASTYCZNE animacje.
Na 100% będziemy chcieli tam wrócić

Meksyk na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY