Meksyk - Przewodnik

Meksyk polozony jest w poludniowej czesci Ameryki Pólnocnej, oblewaja go cieple wody Oceanu Spokojnego oraz wodami Morza Karaibskiego, Zatoki Meksykanskiej i Zatoki Kalifornijskiej. Jest to kraj, do którego na wakacje mozna wybrac sie o kazdej porze roku, gdyz temperatury z reguly przewyzszaja 30°C.

Pogoda w Meksyku

Dzisiaj, 29.11 30°C
Meksyk polozony jest w poludniowej czesci Ameryki Pólnocnej, oblewaja go cieple wody Oceanu Spokojnego oraz wodami Morza Karaibskiego, Zatoki Meksykanskiej i Zatoki Kalifornijskiej. Jest to kraj, do którego na wakacje mozna wybrac sie o kazdej porze roku, gdyz temperatury z reguly przewyzszaja 30°C. Meksyk to magiczne miejsce zachwycajace przede wszystkim imponujacym, unikalnym charakterem tworzonym przez bogata kulture i historie. Ten kraj urzeka pieknem krajobrazu tworzonym przede wszystkim poprzez pustynie pelne kaktusów, zielone tropikalne lasy, piekne jeziora lagunowe, wodospady oraz lancuchy górskie i szczyty wulkaniczne. Specyficznego charakteru dodaje kultura Majów i Azteków oraz indianskich rolników skladajacych ofiary, kultywujacych ziemie i praktykujacych modlitwy o deszcz i urodzaj. Walorem Meksyku sa takze indianskie wioski, malownicze miasta, tajemnicze piramidy, a takze turkusowe morze. Imponujace sa równiez glebokie kaniony oraz zróznicowana flora i fauna.

Glównymi kierunkami na wycieczki Last Minute do Meksyku, sa Pólwysep Jukatan i Playa del Carmen, Cancun oraz najpopularniejszy kurort Meksyku - Acapulco.
Acapulco jest polozone na jednej z najpiekniejszych zatok Pacyfiku. Symbolem tego miejsca jest La Quebrada, czyli imponujace skaly wznoszace sie nad oceanem. Ponadto Acapulco jest bardzo atrakcyjne dla koneserów zabytków architektury, które polozone sa malowniczo posród pieknych ogrodów. Bedac na wakacjach w Acapulco warto zobaczyc Fortece sw. Dionizego, Kaplice Pokoju, zakatki Starego Miasta oraz najwyzszy punkt w porcie, z którego mozna podziwiac wspaniala panorame zatoki.
The Pyramid At Grand Cancun
Cena za 1 osobę:
3 103 zł
Cancun jest typowo meksykanskim turystycznym miastem polozonym pomiedzy laguna, a Morzem Karaibskim. Cancun pelne jest udogodnien dla turystów, nowoczesnych hoteli, restauracji, dyskotek oraz wypozyczalni sprzetu wodnego i innych rozrywek.

W Playa del Carmen turysci moga poznac najwybitniejsze zabytki pólwyspu Jukatan oraz zachwycajace plaze.
Grand Oasis Palm

Grand Oasis Palm

Cena za 1 osobę:
3 104 zł
Dla przybywajacych na wakacje do Meksyku atrakcja sa wycieczki do slynnych miast Majów - Palenque, Tilak i Chichen Itza. Bedac na wakacjach w Meksyku warto zobaczyc takze szczyty Popocatepetl i Iztaccihuatl, zabytkowe miasto Merida, swiatynie Majów i ruiny w Tulum czy w Uxmal oraz kolorowe targi, na których przygladac sie mozna wyrabianiu ceramiki.

Turystów urzekaja przede wszystkim biale, piaszczyste plaze z wieloma mozliwosciami aktywnego wypoczynku. Oblewane sa cieplymi, turkusowymi wodami. Najlepsze plaze to malownicza plaza w Cancun, Playa Carmen oraz Riwiera Maya. Wypoczywajac na meksykanskich plazach koniecznie nalezy zasmakowac nurkowania, gdyz rafy koralowe sa tu naprawde wielobarwne i zaskakujace.

Opinie o miastach w Meksyku

4,9
Cancun Iwona
typowe wakacyjne miasteczko, lokalny klimat na starym mieście, znajdzie się coś i dla turystów niskobudżetowych, jak i wymagających

Okazje Last Minute: Meksyk

7 dni 03.01 - 10.01 Inne terminy Warszawa All Inclusive Yobboo
3 104 zł/os.
cena za 2 os.: 6 207 zł
7 dni 03.01 - 10.01 Inne terminy Warszawa All Inclusive Yobboo
3 104 zł/os.
cena za 2 os.: 6 208 zł
7 dni 08.12 - 15.12 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Yobboo
4 007 zł/os.
cena za 2 os.: 8 014 zł
7 dni 08.12 - 15.12 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Yobboo
4 046 zł/os.
cena za 2 os.: 8 091 zł
7 dni 13.04 - 20.04 Inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Exim Tours
3 479 zł/os.
cena za 2 os.: 6 958 zł

Meksyk na skróty

Regiony:
Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY