Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Top 10 niesamowitych plaż w Meksyku

Meksyk to wyjątkowo wszechstronny kraj, w którym znajdziemy niemal wszystko: przepyszne jedzenie, wspaniałą kulturę i oczywiście jedne z najlepszych plaż na całym świecie. Od popularnych miejsc na wakacje po ukryte klejnoty wyspiarskie, oto najlepsze plaże w Meksyku.

Punta Mita - plaże Meksyku

Punta Mita - plaże Meksyku

Meksyk może poszczycić się prawie 9350 kilometrami linii brzegowej, rozciągającej się wzdłuż ciepłej Zatoki Meksykańskiej na wschodzie i dzikiego, przyjaznego surferom Oceanu Spokojnego na zachodzie. Być może najlepszym aspektem meksykańskich plaż jest ich różnorodność. Gwarantujemy, że każdy znajdzie tu skrawek piasku dla siebie. Przedstawiamy 10 najpiękniejszych plaż w Meksyku.

Punta Mita, Nayarit

Punta Mita to przepiękny półwysep na meksykańskim wybrzeżu Pacyfiku, na północ od Puerto Vallarta. Plaża ta charakteryzuje się niezmiennie ciepłą i słoneczną pogodą, a jej krystaliczne wody doskonale nadają się do pływania i surfowania. Jednak największym atutem Punta Mita jest kolekcja luksusowych hoteli i kurortów. Spędź wakacje w najcudowniejszych hotelach i poznaj, czym jest prawdziwy relaks.

Playa Balandra, La Paz

Playa Balandra - plaże Meksyku

Playa Balandra - plaże Meksyku

Położona około 40 minut drogi od La Paz, Playa Balandra jest prawdopodobnie najbardziej malowniczą plażą w całej Baja California. To wyjątkowo idylliczne miejsce leży na wschodnim wybrzeżu półwyspu, z widokiem na spokojną zatokę, która rozlewa się na karaibskie Morze Corteza. Gwarantujemy, że w okolicy nie znajdziesz lepszych miejsc w okolicy do nurkowania i pływania, a widoki na pustynię spotykającą się z oceanem… nie mają sobie równych.

Cabo San Lucas, Baja California Sur

Cabo San Lucas - plaże Meksyku

Cabo San Lucas - plaże Meksyku

Cabo San Lucas to popularny cel turystyczny. W tym kurorcie znajdują się bowiem jedne z najlepszych plaż w Meksyku, w tym odległe Playas La Palmas i Playa Acapulquito, prawdziwy raj dla surferów. W okolicy znajdziemy również przepiękne kurorty. Plaże są wyjątkowo dobrze wyposażone i strzeżone przez ratowników, więc przygotuj się na cały dzień pełen rozrywki!

Isla Mujeres, Quintana Roo

Isla Mujeres - plaże Meksyku

Isla Mujeres - plaże Meksyku

Isla Mujeres, choć często uważana za wycieczkę poboczną z Cancun, jest celem samym w sobie. Główna plaża Playa Norte wysadzana jest pokruszonym koralowcem, ma ciepłe, płytkie wody i jest znacznie cichsza niż plaże po drugiej stronie zatoki. Entuzjaści nurkowania powinni także pamiętać - wyspa ta jest domem dla największego skupiska rekinów wielorybich na całym świecie! Nie podpływają one jednak do samej plaży i linii brzegowej, gdzie kąpią się turyści.

Isla Holbox, Quintana Roo

Isla Holbox - Plaże Meksyku

Isla Holbox - Plaże Meksyku

Isla Holbox, na północ od Cancun, to przepiękna plaża, na której nie znajdziemy wielu turystów. Olśniewa swoim odcinkiem plaż, błękitną wodą i bujną przyrodą. W okolicy znajdziesz lokalne stragany i sklepiki z tekstyliami. Nie zapomnij odwiedzić słynnych hamaków nad wodą na wyspie!

Playa del Amor, Nayarit

Playa del Amor (częściej nazywana "Ukrytą Plażą") jest wyjątkowo piękną, jednak dość trudno dostępną atrakcją. Będąca częścią Wysp Marietas (około 1 godziny rejsu łodzią na zachód od Puerto Vallarta) plaża otoczona jest jaskinią z charakterystyczną dziurą w jej sklepieniu - o której mówi się, że jest wynikiem bomb z testów wojskowych przeprowadzonych przez rząd meksykański na początku XX wieku. Pomijając złowieszcze pochodzenie, dziura służy teraz jako unikalny świetlik, przez który codziennie wpada złota wiązka światła. Dzięki temu miejsce to idealnie nadaje się do opalania i robienia zdjęć, jednak niezwykle silne prądy sprawiają, że pływanie jest ryzykownym przedsięwzięciem.

Zihuatanejo, Guerrero

Zihuatanejo - plaże Meksyku

Zihuatanejo - plaże Meksyku

Miasto surfingowe Zihuatanejo na wybrzeżu Pacyfiku (często skracane do "Zihua") może poszczycić się naturalnym pięknem i brakiem tłumów. W okolicy znaleźć można charakterystyczne klify i wąwozy pokryte namorzynami, a także wyrzeźbione zatoki na tle gór Sierra Madre del Sur. Zihua ma cztery plaże, do których można dotrzeć z centrum miasta, z których najlepszą i najbardziej oddaloną jest Playa Las Gatas. Biały piasek i błękitna laguna wprost idealnie nadaje się do leniwego plażowania, nurkowania z rurką i obserwacji dzikiej przyrody.

Costalegre, Jalisco

Wybrzeże Costalegre rozciąga się od meksykańskiego wybrzeża Pacyfiku do Jalisco i Colima, gdzie luksusowe hotele sąsiadują z dzikimi krajobrazami. Co powiesz na prywatne plaże hotelowe otoczone gigantycznym rezerwatem przyrody? Cudowny relaks nad bezkresem oceanu czeka!

Playa Los Cerritos, Baja California Sur

Pięciokilometrowa Playa Los Cerritos jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc do pływania w pobliżu Todos Santos, godzinę na północ od Cabo nad Pacyfikiem. Jest to popularne miejsce do surfowania (a także nauki od poziomu początkującego), zbierania sporych rozmiarów muszli czy rodzinnych wycieczek. Jest to również jedna z najbardziej rozwiniętych plaż w okolicy, na miejscu znajdziemy bowiem liczne plażowe bary i restauracje, a także toalety czy leżaki.

Playa Zicatela, Oaxaca

Playa Zicatela - plaże Meksyku

Playa Zicatela - plaże Meksyku

Playa Zicatela to jedno z najsłynniejszych miejsc do surfowania w całym Meksyku, położone na pacyficznym wybrzeżu Oaxaca. Tutejsze fale są porównywane do słynnego Pipeline na Hawajach, a na plaży często odbywają się ważne zawody surfingowe. Nawet jeśli nie przepadasz za sportami wodnymi, gwarantujemy, że okoliczne miasto Puerto Escondido z pewnością przyciągnie Cię swoimi modnymi hotelami, publicznymi wystawami sztuki i urokliwymi restauracjami serwującymi lokalne specjały.

 

Spędź dzień na cudownej meksykańskiej plaży i poznaj, czym jest prawdziwy relaks. Niezależnie od tego, jakim typem plażowicza jesteś, w Meksyku z pewnością się odnajdziesz! Co powiesz na szalone sporty wodne? A może skusi Cię drink z palemką przy basenie z widokiem na hotelową plażę? Lub dzikie tereny niczym z fantastycznych opowieści? Przygoda czeka!

Podsumowanie

Punta Mita, Nayarit:

Położona na półwyspie przy wybrzeżu Pacyfiku.

Idealna do pływania i surfowania.

Znajduje się tu wiele luksusowych hoteli i kurortów.

Playa Balandra, La Paz:

 • Malownicza plaża w Baja California.
 • Nadaje się do nurkowania i pływania.
 • Znana z widoków na pustynię spotykającą się z oceanem.

Cabo San Lucas, Baja California Sur:

 • Popularny cel turystyczny z wspaniałymi plażami.
 • Idealny dla surferów.
 • Plaże są dobrze wyposażone i strzeżone.

Isla Mujeres, Quintana Roo:

 • Często odwiedzana jako wycieczka poboczna z Cancun.
 • Główna plaża Playa Norte z ciepłymi, płytkimi wodami.
 • Dom dla największego skupiska rekinów wielorybich.

Isla Holbox, Quintana Roo:

 • Plaża z mniejszą ilością turystów, na północ od Cancun.
 • Przyciąga błękitną wodą i bujną przyrodą.
 • Znana z hamaków nad wodą.

Playa del Amor, Nayarit:

 • "Ukryta Plaża" na Wyspach Marietas.
 • Otoczona jaskinią z dziurą w sklepieniu.
 • Idealna do opalania i robienia zdjęć.

Zihuatanejo, Guerrero:

 • Miasto surfingowe na wybrzeżu Pacyfiku.
 • Znane z klifów, wąwozów i wyrzeźbionych zatok.
 • Playa Las Gatas - idealna do leniwego plażowania.

Costalegre, Jalisco:

 • Rozciąga się od wybrzeża Pacyfiku do Jalisco i Colima.
 • Prywatne plaże hotelowe obok rezerwatu przyrody.

Playa Los Cerritos, Baja California Sur:

 • Bezpieczna do pływania, godzinę na północ od Cabo.
 • Popularna dla surfowania i rodzinnych wycieczek.
 • Dobrze rozwinięta, z barów plażowych i restauracji.

Playa Zicatela, Oaxaca:

 • Słynne miejsce do surfowania na pacyficznym wybrzeżu Oaxaca.
 • Porównywana do Pipeline na Hawajach.
 • Puerto Escondido przyciąga modnymi hotelami i lokalnymi specjałami.

13.12.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.