Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Nasza lista zakupowa pamiątek z Meksyku - co warto kupić?

Od niezrównanej lokalnej kuchni po bogatą historię kultury, Meksyk jest miejscem, które zapamiętasz na długo. Nic więc dziwnego, że w ostatnich dniach urlopu nasze walizki mogą uginać się pod ciężarem pamiątek. Co jednak warto kupić w tym  niezwykłym miejscu? Co polecamy zabrać o domu? Przeczytaj nasze zestawienie najlepszych pamiątek z Meksyku!

Drewniane czaszki z Meksyku

Drewniane czaszki z Meksyku

Niezależnie od tego, czy robisz zakupy dla siebie, czy szukasz prezentów dla rodziny lub przyjaciół – w Meksyku znajdziesz wszystko. Aby pomóc w zakupach podczas podróży, przygotowaliśmy tę poręczną listę najlepszych pamiątek z Meksyku.

Rzeźbione drewno

Meksyk to jedna z najstarszych cywilizacji na świecie. Nie dziwi więc fakt, że wiele pamiątek z tego miejsca jest wyrzeźbionych z drewna. Rzeźbione w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, kuszą turystów na każdym kroku. Od drewnianych replik statku po kolorowe, charakterystyczne czaszki…

Zaplanuj wakacje marzeń

w Meksyku


Sprawdź oferty

Torby

Kolejną popularną pamiątką z Meksyku są torby. Występują one w różnych kolorach i rozmiarach, co sprawia, że tego typu pamiątka świetnie nadaje się również podczas podróży - te solidne meksykańskie torby są bowiem bardzo pojemne, więc z pewnością pomieszczą wszystko, co niezbędne.

Świece woskowe

Świece z Meksyku

Świece z Meksyku

Co ciekawe, mówi się, że kolorowe meksykańskie świece często powstają w wyniku przetopienia starych kredek, a następnie uformowania ich w różne kształty, kolory i rozmiary. Idealne jako dekoracje lub prezenty, są miłymi upominkami, które pozwolą zatrzymać trochę meksykańskiej atmosfery w zaciszu własnego domu.

Tekstylia (szale, bandany)

Szale i narzuty z Meksyku

Szale i narzuty z Meksyku

Wszelkiego rodzaju tekstylia to kolejna unikalna pamiątka z Meksyku. Mogą one obejmować zarówno bandany, jak i szale czy narzuty, więc najlepiej jest przyjrzeć im się osobiście przed zakupem. Warto wiedzieć, że użyte do produkcji materiały są niezwykle dobrej jakości, dzięki czemu tego rodzaju pamiątka przetrwa długie lata.

Srebro z Taxco

Srebro z Meksyku

Srebro z Meksyku

Srebrne przedmioty z Taxco to jedna z najpopularniejszych pamiątek z Meksyku. Mogą one różnić się rozmiarem, kształtem i kolorem, ale wszystkie wykonane są z czystego srebra. Tego rodzaju suweniry idealnie sprawdzą się również jako prezent z podróży dla najbliższych.

Ceramika

Ceramika z Meksyku

Ceramika z Meksyku

Jedną z najstarszych form meksykańskich pamiątek jest ceramika. Od statuetek po popielniczki, a nawet naczynia na słodycze, na miejscu znajdziemy naprawdę szeroki wybór. Uprzedzamy, że prawdopodobnie trudniej będzie nie znaleźć żadnego egzemplarza… niż go wybrać!

Molinillo (trzepaczka)

Kolejną tradycyjną meksykańską pamiątką jest molinillo. Zwykle wykonane z drewna i wyposażone w jarzmo, do którego można dodać śmietanę lub czekoladę, to wspaniałe elementy dekoracyjne, które wspaniale sprawdzą się też jako prezent z podróży.

Sombrero

Sombrero z Meksyku

Sombrero z Meksyku

Sombrero to kolejna najbardziej znana pamiątka z Meksyku. Charakterystyczny kapelusz to oczywiście idealna ochrona przed słońcem, ale również pomysł na przebranie, a nawet dekoracja domu. Twojej wyobraźni nic nie ogranicza!

Butelka tequili

Alkohol najlepiej kupować u źródła! Oprócz tego, że lokalnie wyrabiana tequila jest naprawdę smacznym napojem, stanowi również świetną dekorację, a nawet może być używana do gotowania.

Meksykańska czekolada

Kolejną tradycyjną meksykańską pamiątką jest lokalnie wyrabiana czekolada, która następnie formowana jest w charakterystyczne kształty. Niezależnie od tego, czy są to małe rakiety, diamenty czy serca, wszystkie z pewnością stanowią smaczne przysmaki! Co więcej, każdy kawałek może również służyć jako świetny element dekoracyjny, jeśli kiedykolwiek będziesz chciał poczuć się jak w Meksyku.

Pamiątki z Fridą Kahlo

Jednymi z najczęściej spotykanych meksykańskich pamiątek są oczywiście upominki związane z Fridą Kahlo. Od obrazów po pocztówki, będziemy w stanie znaleźć prawie wszystko związane z ekscentryczną malarką. Jej autoportrety można w Meksyku znaleźć wszędzie, od czapek po koszulki czy prześcieradła.

 

Meksyk to miejsce pełne kolorów, tańca i muzyki. Klimat tego kraju jest iście niepowtarzalny, co sprawia, że Meksyk wprost idealnie nadaje się na zakupy. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże w trudnym wyborze najbardziej efektownych suwenirów. Pamiętaj o limicie wagowym walizek na lotnisku i… powodzenia!

Podsumowanie

 • Rzeźbione drewno: Wyroby z drewna, rzeźbione w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, są popularnym wyborem wśród turystów.
 • Torby: Meksykańskie torby dostępne w różnych kolorach i rozmiarach są praktycznym i pojemnym upominkiem.
 • Świece woskowe: Kolorowe świece, często tworzone z przetopionych kredek, są idealnymi dekoracjami lub prezentami.
 • Tekstylia: Wysokiej jakości bandany, szale i narzuty są unikatowymi pamiątkami, które przetrwają lata.
 • Srebro z Taxco: Srebrne przedmioty z Taxco są popularnymi suwenirami i doskonałym prezentem dla najbliższych.
 • Ceramika: Szeroki wybór przedmiotów ceramicznych, od statuetek po popielniczki i naczynia na słodycze.
 • Molinillo (trzepaczka): Tradycyjne drewniane molinillo, używane do mieszania śmietany lub czekolady, to wspaniałe elementy dekoracyjne.
 • Sombrero: Charakterystyczny meksykański kapelusz, który służy jako ochrona przed słońcem, przebranie lub dekoracja domu.
 • Butelka tequili: Lokalnie wyrabiana tequila to smaczny napój, świetna dekoracja i składnik do gotowania.
 • Meksykańska czekolada: Lokalnie wyrabiana czekolada w charakterystycznych kształtach to smaczny przysmak i efektowny element dekoracyjny.
 • Pamiątki z Fridą Kahlo: Upominki związane z ekscentryczną malarką Fridą Kahlo, od obrazów po pocztówki, są powszechnie dostępne.

30.08.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.