Playa del Carmen - Przewodnik

<strong>Playa del Carmen</strong> jest miastem, stanowiącym siedzibę gminy Solidaridad. Znajduje się w północnej części meksykańskiego stanu Quintana Roo. Zajmuje trzecią pozycję wśród meksykańskich miast pod względem wielkości w tym stanie. Miasto położone jest na wybrzeżu Morza Karaibskiego i stanowi częsty cel wakacji zagranicznych turystów.

Pogoda w Playa del Carmen

Dzisiaj, 21.11 29°C
Playa del Carmen jest miastem, stanowiącym siedzibę gminy Solidaridad. Znajduje się w północnej części meksykańskiego stanu Quintana Roo. Zajmuje trzecią pozycję wśród meksykańskich miast pod względem wielkości w tym stanie. Miasto położone jest na wybrzeżu Morza Karaibskiego i stanowi częsty cel wakacji zagranicznych turystów. Playa del Carmen to nic innego, jak strefa hotelowa w Cancun. Jest oddalona od centrum miasta o godzinę drogi samochodem. Turyści chętnie przyjeżdżają do Playa del Carmen na wakacje ze względu na przepiękne, piaszczyste plaże, lazurową, turkusową wodę, skrywającą przepiękny świat podwodny, który można do woli podziwiać podczas nurkowania. To jedno z  najlepszych miejsc do jego uprawiania nie tylko w Meksyku, ale i na całym świecie, z uwagi na bogactwo fauny i flory morskiej oraz niezwykłe, podmorskie jaskinie.
Miejscowości Playa del Carmen była niegdyś zwykłą wioską rybacką, która została przekształcona w ultranowoczesny kurort wakacyjny. Można tu spędzać czas na błogim wypoczynku na plaży, jak również oddać się aktywnemu wypoczynkowi, np. w postaci gry na tutejszych polach golfowych.
Illusion Boutique

Illusion Boutique

Cena za 1 osobę:
3 964 zł - 36 %
Będąc w Playa del Carmen warto wybrać się do San Miguel de Cozumel, największego miasta na wyspie Cozumel. Można do niego dotrzeć dzięki stałemu połączeniu promowemu.  Inną atrakcją są starożytne ruiny wioski Coba Mayan, albo rezerwat Jungle Place, gdzie można obcować z przyjaźnie nastawionymi do odwiedzających małpkami. Na zamożnych turystów czeka oferta luksusowych sklepów i butików przy deptaku Quinta Avenida  - czyli przy Piątej Alei.Osada ta stała się w ciągu ostatnich kilku lat najpopularniejszym kurortem w okolicy. Przepiękne plaże i atrakcyjne życie nocne oraz dobre warunki do nurkowania przyciągają turystów jak magnes. 


Opinie : w Playa del Carmen

4,0
Xpu-Ha Gosia
Najciekawsze do zobaczenia w okolicy resortu Barcelo Maya Beach Caraibe to wycieczka do COBA, czyli Mayan miasto i piramidy Mayan, TULUM miasta Mayan 16 wiecznego zlokalizowanego nad brzegiem oceanu. Warto również zobaczyć przepiękną plażę PLAYA PARADISO. W biurze obok recepcji hotelu jest bardzo dużo ulotek na temat okolic, a przedstawiciele biura oferują bardzo ciekawe wycieczki za rozsądne kwoty.

Okazje Last Minute: Playa del Carmen

Hacienda Paradise

Hacienda Paradise
7 dni 30.11 - 07.12 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Rainbow
last
minute
8 129 zł / 2 os.
4 064 zł / 1 os.
6 300 zł / 1 os. - 35 %

BlueBay Grand Esmeralda

BlueBay Grand Esmeralda 4.1
7 dni 30.11 - 07.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Rainbow
last
minute
9 771 zł / 2 os.
4 885 zł / 1 os.
6 871 zł / 1 os. - 29 %

Grand Riviera Princess

Grand Riviera Princess 4.7
7 dni 30.11 - 07.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Rainbow
last
minute
10 671 zł / 2 os.
5 335 zł / 1 os.
7 534 zł / 1 os. - 29 %

Iberostar Quetzal

Iberostar Quetzal
7 dni 30.11 - 07.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Rainbow

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Położenie przy pięknej, piaszczystej plaży
  • Otoczenie rozległym, tropikalnym ogrodem
  • Całodobowe All Inclusive
  • Zawsze uśmiechnięty i pomocny personel
last
minute
12 471 zł / 2 os.
6 235 zł / 1 os.
7 921 zł / 1 os. - 21 %

Meksyk na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY