Playa del Carmen - Przewodnik

<strong>Playa del Carmen</strong> jest miastem, stanowiącym siedzibę gminy Solidaridad. Znajduje się w północnej części meksykańskiego stanu Quintana Roo. Zajmuje trzecią pozycję wśród meksykańskich miast pod względem wielkości w tym stanie. Miasto położone jest na wybrzeżu Morza Karaibskiego i stanowi częsty cel wakacji zagranicznych turystów.

Pogoda w Playa del Carmen

Dzisiaj, 2.10 32°C
Playa del Carmen jest miastem, stanowiącym siedzibę gminy Solidaridad. Znajduje się w północnej części meksykańskiego stanu Quintana Roo. Zajmuje trzecią pozycję wśród meksykańskich miast pod względem wielkości w tym stanie. Miasto położone jest na wybrzeżu Morza Karaibskiego i stanowi częsty cel wakacji zagranicznych turystów. Playa del Carmen to nic innego, jak strefa hotelowa w Cancun. Jest oddalona od centrum miasta o godzinę drogi samochodem. Turyści chętnie przyjeżdżają do Playa del Carmen na wakacje ze względu na przepiękne, piaszczyste plaże, lazurową, turkusową wodę, skrywającą przepiękny świat podwodny, który można do woli podziwiać podczas nurkowania. To jedno z  najlepszych miejsc do jego uprawiania nie tylko w Meksyku, ale i na całym świecie, z uwagi na bogactwo fauny i flory morskiej oraz niezwykłe, podmorskie jaskinie.
Miejscowości Playa del Carmen była niegdyś zwykłą wioską rybacką, która została przekształcona w ultranowoczesny kurort wakacyjny. Można tu spędzać czas na błogim wypoczynku na plaży, jak również oddać się aktywnemu wypoczynkowi, np. w postaci gry na tutejszych polach golfowych. Będąc w Playa del Carmen warto wybrać się do San Miguel de Cozumel, największego miasta na wyspie Cozumel. Można do niego dotrzeć dzięki stałemu połączeniu promowemu.  Inną atrakcją są starożytne ruiny wioski Coba Mayan, albo rezerwat Jungle Place, gdzie można obcować z przyjaźnie nastawionymi do odwiedzających małpkami. Na zamożnych turystów czeka oferta luksusowych sklepów i butików przy deptaku Quinta Avenida  - czyli przy Piątej Alei.Osada ta stała się w ciągu ostatnich kilku lat najpopularniejszym kurortem w okolicy. Przepiękne plaże i atrakcyjne życie nocne oraz dobre warunki do nurkowania przyciągają turystów jak magnes. 

Zobacz również:

Opinie : w Playa del Carmen

5,0
Akumal jacek
najblizsza miejscowosc bardzo atrakcyjna to Tulum oraz Playa de Carmen. w Tulum w miescie Majow super plaza. polecam

Meksyk na skróty

Regiony: