Playa del Carmen - Przewodnik

<strong>Playa del Carmen</strong> jest miastem, stanowiącym siedzibę gminy Solidaridad. Znajduje się w północnej części meksykańskiego stanu Quintana Roo. Zajmuje trzecią pozycję wśród meksykańskich miast pod względem wielkości w tym stanie. Miasto położone jest na wybrzeżu Morza Karaibskiego i stanowi częsty cel wakacji zagranicznych turystów.

Pogoda w Playa del Carmen

Dzisiaj, 4.3 29°C
Playa del Carmen jest miastem, stanowiącym siedzibę gminy Solidaridad. Znajduje się w północnej części meksykańskiego stanu Quintana Roo. Zajmuje trzecią pozycję wśród meksykańskich miast pod względem wielkości w tym stanie. Miasto położone jest na wybrzeżu Morza Karaibskiego i stanowi częsty cel wakacji zagranicznych turystów. Playa del Carmen to nic innego, jak strefa hotelowa w Cancun. Jest oddalona od centrum miasta o godzinę drogi samochodem. Turyści chętnie przyjeżdżają do Playa del Carmen na wakacje ze względu na przepiękne, piaszczyste plaże, lazurową, turkusową wodę, skrywającą przepiękny świat podwodny, który można do woli podziwiać podczas nurkowania. To jedno z  najlepszych miejsc do jego uprawiania nie tylko w Meksyku, ale i na całym świecie, z uwagi na bogactwo fauny i flory morskiej oraz niezwykłe, podmorskie jaskinie.
Miejscowości Playa del Carmen była niegdyś zwykłą wioską rybacką, która została przekształcona w ultranowoczesny kurort wakacyjny. Można tu spędzać czas na błogim wypoczynku na plaży, jak również oddać się aktywnemu wypoczynkowi, np. w postaci gry na tutejszych polach golfowych. Będąc w Playa del Carmen warto wybrać się do San Miguel de Cozumel, największego miasta na wyspie Cozumel. Można do niego dotrzeć dzięki stałemu połączeniu promowemu.  Inną atrakcją są starożytne ruiny wioski Coba Mayan, albo rezerwat Jungle Place, gdzie można obcować z przyjaźnie nastawionymi do odwiedzających małpkami. Na zamożnych turystów czeka oferta luksusowych sklepów i butików przy deptaku Quinta Avenida  - czyli przy Piątej Alei.Osada ta stała się w ciągu ostatnich kilku lat najpopularniejszym kurortem w okolicy. Przepiękne plaże i atrakcyjne życie nocne oraz dobre warunki do nurkowania przyciągają turystów jak magnes. 

Zobacz również:

Opinie : w Playa del Carmen

5,0
Riviera Maya Robert
Świetne miejsce na wypoczynek.
Spokojnie , wygodnie i komfortowo.
Każdy znajdzie coś specjalnego dla siebie : basen , plaża , animacje , spacery , zakupy itp.
Hotel przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
W odległości 2-3 minut spaceru centrum handlowe gdzie można zrobić fajne zakupy , zarezerwować wycieczki które są sporo tańsze od proponowanych przez rezydentów.
Do centrum miasta Playa del Carmen taxi ok 10 US.
Warto odwiedzić miasto - bardzo spokojnie , nie trzeba martwić się o nieprzyjemne przeżycia.
Warto zrobić tam zakupy bo na lotnisku ceny sporo większe.
W hotelu super wyżywienie nie skorzystaliśmy nawet z restauracji tematycznych , a i tak nie byliśmy w stanie spróbować wszystkiego co serwowała restauracja główna.
W trakcie obiadu - super soki naturalne w wielu smakach.
Nie będziecie chodzić głodni .
Codziennie inne FANTASTYCZNE animacje.
Na 100% będziemy chcieli tam wrócić

Meksyk na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY