Isla Mujeres - Przewodnik

<strong>Isla Mujeres</strong> (Wyspa Kobiet) od lat cieszy się popularnością wśród turystów podróżujących z plecakami. Można tu beztrosko spędzać czas bez wydawania ogromnych pieniędzy. To atrakcyjny zakątek ze wspaniałą plażą, licznymi miejscami do nurkowania i bogatym życiem towarzyskim.

Pogoda na Isla Mujeres

Dzisiaj, 20.4 30°C
Isla Mujeres (Wyspa Kobiet) od lat cieszy się popularnością wśród turystów podróżujących z plecakami. Można tu beztrosko spędzać czas bez wydawania ogromnych pieniędzy. To atrakcyjny zakątek ze wspaniałą plażą, licznymi miejscami do nurkowania i bogatym życiem towarzyskim. Tortugranja. Na spokojnym zachodnim wybrzeżu wyspy trzy gatunki żółwi morskich składają w piasku jaja. Choć grozi im wyginięcie, w całej Ameryce Łacińskiej wciąż się na nie poluje ze względu na jaja i uważane za przysmak mięso. W latach 80. XX w. wysiłki miejscowego rybaka doprowadziły do powstania Isla Mujeres Tortugranja, chronionego obszaru wylęgu żółwi. Aby uniemożliwić atak drapieżników, jaja otacza się drutem kolczastym. Młode zwierzęta przez rok trzyma się w trzech wielkich basenach, a potem są znakowane i wypuszczane.

Ponieważ większość z nich umiera w ciągu pierwszych kilku miesięcy, sprawowanie nad nimi kontroli do momentu, gdy osiągną dojrzałość, znacznie zwiększa szanse gatunku na przetrwanie. Często zdarza się, że żółwie, opuszczające chronioną plażę, wracają na nią rok później - ich potomstwo również będzie miało zapewnioną opiekę. Oprócz kilkuset tych niezwykłych gadów o wadze od 150 g do ponad 300 kg, inne atrakcje tego miejsca to: małe, ciekawe akwarium, ekspozycja związana z morską florą i fauną oraz sklepik z pamiątkami. Po całym terenie są oprowadzane wycieczki (w języku angielskim i hiszpańskim).

Budowle Majów Warto się wybrać na południowy kraniec wyspy do ukrytych za latarnią morską ruin świątyni czczonej przez Majów Ixchel, bogini Księżyca i płodności. Konkwistadorzy znaleźli tu unikalne gliniane figurki kilku kobiet. Nie wyjaśniono, czy wszystkie są podobiznami Ixchel, czy też przedstawiają inne bóstwa.

Budowlę ostatecznie zniszczył w 1988 r. huragan Gilbert. Dziś można rozpoznać jedynie klatkę schodową i kilka kamiennych pozostałości. Roztacza się stąd wspaniały widok na morze i miasto Cancun.

Meksyk na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY