Cancun - Przewodnik

W latach 70. XX w. ambitni ludzie zajmujacy sie rozwojem turystyki zapragneli przescignac <strong>Acapulco</strong>, tworzac na pólwyspie Jukatan nowoczesny kurort swiatowej klasy. Wybrali odludny skrawek piasku zwany <strong>Cancun</strong> w poblizu malej wioski rybackiej Puerto Juárez, na wschodnim wybrzezu pólwyspu. Na rozwój infrastruktury przeznaczono potezne sumy pieniedzy, w efekcie czego stworzono drogi o dobrej nawierzchni, doprowadzono wode zdatna do picia i udostepniono znaczne obszary piaszczystej plazy. Co roku przyjezdza tu ponad 2 mln turystów.
W latach 70. XX w. ambitni ludzie zajmujacy sie rozwojem turystyki zapragneli przescignac Acapulco, tworzac na pólwyspie Jukatan nowoczesny kurort swiatowej klasy. Wybrali odludny skrawek piasku zwany Cancun w poblizu malej wioski rybackiej Puerto Juárez, na wschodnim wybrzezu pólwyspu. Na rozwój infrastruktury przeznaczono potezne sumy pieniedzy, w efekcie czego stworzono drogi o dobrej nawierzchni, doprowadzono wode zdatna do picia i udostepniono znaczne obszary piaszczystej plazy. Co roku przyjezdza tu ponad 2 mln turystów. Wczasy w Cancun
Na wakacjach w Cancun turysci moga sie porozumiewac po angielsku i placic dolarami amerykanskimi. Za dnia uczeszczaja na plaze, jezdza na wycieczki wynajetymi samochodami lub autobusami do Chichén Itzá, Xcaretu czy Tulumu,badz robia zakupy w klimatyzowanych centrach handlowych. Noca tancza, pija i bawia sie w klubach i dyskotekach przy takiej samej muzyce, jakiej slucha sie na calym swiecie. Zwiedzanie
Pozostalosc po budowlach Majów to dwie grupy ruin w Zona Hotelera. Nie sa zbyt imponujace, jednak warte zobaczenia. W obrebie Zona Arqueológica El Rey w zachodniej czesci Boulevard Kukulcan, miedzy slupkami z oznaczeniem 17. i 18. km, jest mala swiatynia i kilka rytualnych platform.

Znacznie mniejszy Yamil Lu''um, na skraju plazy, na szczycie pagórka, na przypominajacym park terenie oddzielajacym hotele-wiezowce Sheraton Cancún i Pirámides Cancun, to zniszczone przez dzialania atmosferyczne ruiny swiatyni - pozostaly zaledwie resztki zewnetrznych murów. Warto sie tu wybrac glównie ze wzgledu na urocze polozenie. Aby dostac sie do pozostalosci budowli, trzeba przejsc przez jeden z dwóch hoteli badz podejsc od strony plazy, nie ma bezposredniego dojscia z bulwaru.
Wlasnie tu znaleziono malenka budowle Majów i posazek chac-mool, stojace na terenie hotelu Sheraton.

Opinie : w Cancun

4,3
Cancun waldemar
Cancum stare i Cancum nowe(wypoczynkowe) Ogólnie: Lądowanie w Cankun i transport do hotelu położonym w centrum starego miasta,jest to pierwsze zetknięcie z Meksykiem.Spacer uliczkami daje niesamowite wrażenie,dużo zieleni pierwsze palmy,pierwsze kwitnące drzewa,oczy kręcą się dookoła głowy.Wieczór zaczyna się wcześnie ,mnóstwo kafejek inne niż nasze otwarte bez zewnętrznych ścian,i ta cudowna muzyka Mariaci można tego słuchać godzinami.Nowe Cancum to tereny wypoczynku ,mnóstwo hoteli,o różnych kształtach,różnych wysokościach.Ulice szerokie zadbane i mnóstwo pasaży handlowych.dużo zieleni o której już pisałem,palmy,kolorowo kwitnące drzewa i krzewy,i widok błekitnego morza.
Atrakcje turystyczne: Delfinarium połączone z parkiem wodnym,baseny,zjeżdżalnie,i cudowne jedzenie.Sporty wodne,skutery,spadochrony,nurkowanie na rafach i przepiękny nie zapomniany Wieczór Karaibski Rejs statkiem na wyspę i cudowna zabawa z konkursami i występami.
Aktywny wypoczynek: W naszym hotelu to bilard piłka wodna siatkowa i koszykówka we wodzie.
Życie nocne: Na terenie hotelu życie nocne kończyło się o 23 za to miasto z licznymi knajpkami i dyskotekami połączonymi z występami , cudownie prowadzone przez miejscowych wodzirejów trwało do białego rana i każdy wracał zadowolony.
Komunikacja: Nie ma sensu opuszczać takiej miejscowości,ale jak trzeba to autobusy kursują wszędzie z ogromną częstotliwością.
Jedzenie i restauracje: Nie wszystko musiałeś i mogłeś spróbować,ale gama proponowanych dań w restauracjach to poezja smaku ,od owocy morza,przyżądzanych pikantnie,do słodkości ,były również dania zbliżone do Europejskich ale nie całkowicie europejskie
Zdrowie i bezpieczeństwo: Przypuszczam że dobre ale nie musiałem z takich spraw korzystać.
Pogoda: Dla nas Europejczyków ,Luty to pogoda wymarzona,noce 17 stopni,dzień do 30 ,ale nad morzem nie odczuwasz takiej temp.za to w hotelu można podziwiać swoją opaleniznę.
Plaża: Plaża mała ale zupełnie starczała do potrzeb hotelu.Darmowe leżaki,ręczniki co dziennie świeże,baldachimy przciw słonaczne

Meksyk na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY