Cancun - Przewodnik

W latach 70. XX w. ambitni ludzie zajmujacy sie rozwojem turystyki zapragneli przescignac <strong>Acapulco</strong>, tworzac na pólwyspie Jukatan nowoczesny kurort swiatowej klasy. Wybrali odludny skrawek piasku zwany <strong>Cancun</strong> w poblizu malej wioski rybackiej Puerto Juárez, na wschodnim wybrzezu pólwyspu. Na rozwój infrastruktury przeznaczono potezne sumy pieniedzy, w efekcie czego stworzono drogi o dobrej nawierzchni, doprowadzono wode zdatna do picia i udostepniono znaczne obszary piaszczystej plazy. Co roku przyjezdza tu ponad 2 mln turystów.

Pogoda w Cancun

Dzisiaj, 21.1 25°C
W latach 70. XX w. ambitni ludzie zajmujacy sie rozwojem turystyki zapragneli przescignac Acapulco, tworzac na pólwyspie Jukatan nowoczesny kurort swiatowej klasy. Wybrali odludny skrawek piasku zwany Cancun w poblizu malej wioski rybackiej Puerto Juárez, na wschodnim wybrzezu pólwyspu. Na rozwój infrastruktury przeznaczono potezne sumy pieniedzy, w efekcie czego stworzono drogi o dobrej nawierzchni, doprowadzono wode zdatna do picia i udostepniono znaczne obszary piaszczystej plazy. Co roku przyjezdza tu ponad 2 mln turystów. Wczasy w Cancun
Na wakacjach w Cancun turysci moga sie porozumiewac po angielsku i placic dolarami amerykanskimi. Za dnia uczeszczaja na plaze, jezdza na wycieczki wynajetymi samochodami lub autobusami do Chichén Itzá, Xcaretu czy Tulumu,badz robia zakupy w klimatyzowanych centrach handlowych. Noca tancza, pija i bawia sie w klubach i dyskotekach przy takiej samej muzyce, jakiej slucha sie na calym swiecie. Zwiedzanie
Pozostalosc po budowlach Majów to dwie grupy ruin w Zona Hotelera. Nie sa zbyt imponujace, jednak warte zobaczenia. W obrebie Zona Arqueológica El Rey w zachodniej czesci Boulevard Kukulcan, miedzy slupkami z oznaczeniem 17. i 18. km, jest mala swiatynia i kilka rytualnych platform.

Znacznie mniejszy Yamil Lu''um, na skraju plazy, na szczycie pagórka, na przypominajacym park terenie oddzielajacym hotele-wiezowce Sheraton Cancún i Pirámides Cancun, to zniszczone przez dzialania atmosferyczne ruiny swiatyni - pozostaly zaledwie resztki zewnetrznych murów. Warto sie tu wybrac glównie ze wzgledu na urocze polozenie. Aby dostac sie do pozostalosci budowli, trzeba przejsc przez jeden z dwóch hoteli badz podejsc od strony plazy, nie ma bezposredniego dojscia z bulwaru.
Wlasnie tu znaleziono malenka budowle Majów i posazek chac-mool, stojace na terenie hotelu Sheraton.

Opinie : w Cancun

5,0
Cancun romanabk
mój raj:) Ogólnie: przyjazne miasto, przyjażni ludzie
Atrakcje turystyczne: polecam wycieczki katamaranem! niezapomniane przeżycia:)
Życie nocne: całe mnóstwo dyskotek z występami
Komunikacja: autobusy co 3 min. jeżdzą w kółko bo Cancun jest tylko jedna gł ulica:)
Pogoda: styczeń jest piękny. ciepło lekki wiaterek i niezbyt duża wilgotność( zapomnijcie dziewczyny o prostych włosach:)
Plaża: piasek bieluteńki i drobny jak mąka. prawdziwy raj

Meksyk na skróty

Regiony: