Cancun - Przewodnik

W latach 70. XX w. ambitni ludzie zajmujący się rozwojem turystyki zapragnęli prześcignąć <strong>Acapulco</strong>, tworząc na półwyspie Jukatan nowoczesny kurort światowej klasy. Wybrali odludny skrawek piasku zwany <strong>Cancun</strong> w pobliżu małej wioski rybackiej Puerto Juárez, na wschodnim wybrzeżu półwyspu. Na rozwój infrastruktury przeznaczono potężne sumy pieniędzy, w efekcie czego stworzono drogi o dobrej nawierzchni, doprowadzono wodę zdatną do picia i udostępniono znaczne obszary piaszczystej plaży. Co roku przyjeżdża tu ponad 2 mln turystów.

Pogoda w Cancun

Dzisiaj, 26.2 26°C
W latach 70. XX w. ambitni ludzie zajmujący się rozwojem turystyki zapragnęli prześcignąć Acapulco, tworząc na półwyspie Jukatan nowoczesny kurort światowej klasy. Wybrali odludny skrawek piasku zwany Cancun w pobliżu małej wioski rybackiej Puerto Juárez, na wschodnim wybrzeżu półwyspu. Na rozwój infrastruktury przeznaczono potężne sumy pieniędzy, w efekcie czego stworzono drogi o dobrej nawierzchni, doprowadzono wodę zdatną do picia i udostępniono znaczne obszary piaszczystej plaży. Co roku przyjeżdża tu ponad 2 mln turystów. Wczasy w Cancun
Na wakacjach w Cancun turyści mogą się porozumiewać po angielsku i płacić dolarami amerykańskimi. Za dnia uczęszczają na plaże, jeżdżą na wycieczki wynajętymi samochodami lub autobusami do Chichén Itzá, Xcaretu czy Tulumu,bądź robią zakupy w klimatyzowanych centrach handlowych. Nocą tańczą, piją i bawią się w klubach i dyskotekach przy takiej samej muzyce, jakiej słucha się na całym świecie. Zwiedzanie
Pozostałość po budowlach Majów to dwie grupy ruin w Zona Hotelera. Nie są zbyt imponujące, jednak warte zobaczenia. W obrębie Zona Arqueológica El Rey w zachodniej części Boulevard Kukulcan, między słupkami z oznaczeniem 17. i 18. km, jest mała świątynia i kilka rytualnych platform.

Znacznie mniejszy Yamil Lu''um, na skraju plaży, na szczycie pagórka, na przypominającym park terenie oddzielającym hotele-wieżowce Sheraton Cancún i Pirámides Cancun, to zniszczone przez działania atmosferyczne ruiny świątyni - pozostały zaledwie resztki zewnętrznych murów. Warto się tu wybrać głównie ze względu na urocze położenie. Aby dostać się do pozostałości budowli, trzeba przejść przez jeden z dwóch hoteli bądź podejść od strony plaży, nie ma bezpośredniego dojścia z bulwaru.
Właśnie tu znaleziono maleńką budowlę Majów i posążek chac-mool, stojące na terenie hotelu Sheraton. Zobacz również:

Opinie : w Cancun

4,3
Cancun waldemar
Cancum stare i Cancum nowe(wypoczynkowe) Ogólnie: Lądowanie w Cankun i transport do hotelu położonym w centrum starego miasta,jest to pierwsze zetknięcie z Meksykiem.Spacer uliczkami daje niesamowite wrażenie,dużo zieleni pierwsze palmy,pierwsze kwitnące drzewa,oczy kręcą się dookoła głowy.Wieczór zaczyna się wcześnie ,mnóstwo kafejek inne niż nasze otwarte bez zewnętrznych ścian,i ta cudowna muzyka Mariaci można tego słuchać godzinami.Nowe Cancum to tereny wypoczynku ,mnóstwo hoteli,o różnych kształtach,różnych wysokościach.Ulice szerokie zadbane i mnóstwo pasaży handlowych.dużo zieleni o której już pisałem,palmy,kolorowo kwitnące drzewa i krzewy,i widok błekitnego morza.
Atrakcje turystyczne: Delfinarium połączone z parkiem wodnym,baseny,zjeżdżalnie,i cudowne jedzenie.Sporty wodne,skutery,spadochrony,nurkowanie na rafach i przepiękny nie zapomniany Wieczór Karaibski Rejs statkiem na wyspę i cudowna zabawa z konkursami i występami.
Aktywny wypoczynek: W naszym hotelu to bilard piłka wodna siatkowa i koszykówka we wodzie.
Życie nocne: Na terenie hotelu życie nocne kończyło się o 23 za to miasto z licznymi knajpkami i dyskotekami połączonymi z występami , cudownie prowadzone przez miejscowych wodzirejów trwało do białego rana i każdy wracał zadowolony.
Komunikacja: Nie ma sensu opuszczać takiej miejscowości,ale jak trzeba to autobusy kursują wszędzie z ogromną częstotliwością.
Jedzenie i restauracje: Nie wszystko musiałeś i mogłeś spróbować,ale gama proponowanych dań w restauracjach to poezja smaku ,od owocy morza,przyżądzanych pikantnie,do słodkości ,były również dania zbliżone do Europejskich ale nie całkowicie europejskie
Zdrowie i bezpieczeństwo: Przypuszczam że dobre ale nie musiałem z takich spraw korzystać.
Pogoda: Dla nas Europejczyków ,Luty to pogoda wymarzona,noce 17 stopni,dzień do 30 ,ale nad morzem nie odczuwasz takiej temp.za to w hotelu można podziwiać swoją opaleniznę.
Plaża: Plaża mała ale zupełnie starczała do potrzeb hotelu.Darmowe leżaki,ręczniki co dziennie świeże,baldachimy przciw słonaczne

Meksyk na skróty

Regiony: