Jukatan - Przewodnik

<strong>Pólwysep Jukatan</strong> to królestwo Majów. Choc chlubia sie tym, ze sa Meksykanami, za prawdziwa ojczyzne uwazaja <strong>Mayab </strong>(kraj Majów), obejmujacy równiez Gwatemale, obszary Belize oraz czesc stanu Chiapas.<br/> W 1542 r. Hiszpanie zdobyli miasto T''hó i na jego miejscu zalozyli <strong>Meride</strong> (obecnie stolica stanu Jukatan). Poniewaz przez wieki pozostawala w scislych zwiazkach z Hiszpania, mieszkancy pólwyspu mieli poczucie odrebnosci od reszty kraju.

Pogoda na Jukatanie

Dzisiaj, 1.6 24°C
Pólwysep Jukatan to królestwo Majów. Choc chlubia sie tym, ze sa Meksykanami, za prawdziwa ojczyzne uwazaja Mayab (kraj Majów), obejmujacy równiez Gwatemale, obszary Belize oraz czesc stanu Chiapas.
W 1542 r. Hiszpanie zdobyli miasto T''hó i na jego miejscu zalozyli Meride (obecnie stolica stanu Jukatan). Poniewaz przez wieki pozostawala w scislych zwiazkach z Hiszpania, mieszkancy pólwyspu mieli poczucie odrebnosci od reszty kraju. Geografia, ciekawostki i atrakcje pólwyspu
Nizinny i goracy Jukatan zadziwia róznorodnoscia. Na jego obszarze rozciagaja sie trzy stany - Quintana Roo, Jukatan oraz Campeche. Pelno tu stanowisk archeologicznych, pieknych kolonialnych miast i najpopularniejszych w Meksyku nadmorskich miejscowosci wypoczynkowych. Pora deszczowa trwa od polowy sierpnia do polowy pazdziernika - w tym czasie prawie codziennie po poludniu padaja krótkie, ulewne deszcze.
Imperial Las Perlas

Imperial Las Perlas

Cena za 1 osobę:
3 699 zł
Stan Jukatan to waski pasek na pólnocnym krancu pólwyspu Jukatan. Az do rozwoju Cancunu w sasiednim stanie Quintana Roo byl najwazniejszym ekonomicznie regionem na pólwyspie, a z historycznego i kulturowego punktu widzenia jest nim nadal. To tutaj skupiaja sie najslynniejsze budowle Majów (Chichén Itzá, Uxmal) i najpiekniejsze kolonialne miasta Jukatanu (Mérida i Valladolid), a takze dwie mniejsze nadbrzezne miejscowosci, slynace z zyjacych w poblizu dzikich flamingów (czerwonaki).

Okazje Last Minute: Jukatan

7 dni 11.12 - 18.12 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Rainbow
4 403 zł/os.
cena za 2 os.: 8 807 zł
7 dni 09.09 - 16.09 Inne terminy Berlin Tegel All Inclusive Ecco Travel
4 999 zł/os.
cena za 2 os.: 10 024 zł
7 dni 09.09 - 16.09 Inne terminy Berlin Tegel All Inclusive Ecco Travel
5 199 zł/os.
cena za 2 os.: 10 398 zł
7 dni 17.09 - 24.09 Inne terminy Warszawa All Inclusive Best Reisen
7 152 zł/os.
5 216 zł/os.
cena za 2 os.: 10 432 zł

Meksyk na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY