• Wakacje w Meksyku są możliwe bez obowiązkowych testów oraz kwarantanny. Podróżujący są zobowiązani do uzupełnienia internetowego formularza na stronie: www.vuelaseguro.com oraz wygenerowania kodu QR, który będzie dostępny po zalogowaniu na stronie.
 • UWAGA - Przy przelotach z przesiadką lub międzylądowaniem na terytorium USA konieczne jest wypełnienie formularza zezwolenia wjazdu w systemie ESTA www.usa-wiza-esta.pl
 • Obowiązkowa opłata klimatyczna płatna podczas zakwaterowania bezpośrednio w hotelu wynosi ok 1,5 USD/pokój/noc (w rejonie Cancun ok 3,5 USD/pokój/noc). Obowiązkowy podatek turystyczny: ok 14 USD płatny przed przylotem do Meksyku, w trakcie pobytu lub przed wylotem z Meksyku poprzez stronę internetową https://www.visitax.gob.mx/sitio/
 • Powrót do Polski
  • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
  • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl

Playa Del Carmen - wczasy

Coraz więcej turystów z Polski wybiera się na wakacje do Meksyku. Playa del Carmen, jeden z popularniejszych, tamtejszych kurortów to idealne miejsce na wylegiwanie się na plaży, zwiedzanie ruin Majów czy podziwianie bujnej, tropikalnej roślinności.

Playa del Carmen

Playa del Carmen, dawniej spokojna wioska rybacka, obecnie jest jednym z chętniej odwiedzanych na wczasy ośrodków turystycznych, nie tylko w Meksyku. Niestety, nie znajdziemy w nim architektonicznych zabytków, jednak pełno tam lokali gastronomicznych, restauracji czy markowych sklepów. Miasto położone jest w pobliżu Cancun, w obrębie Riwiery Majów na półwyspie Jukatan, nad Morzem Karaibskim.

Na miejscu na turystów czekają liczne atrakcje, nie tylko w samym Playa del Carmen, ale również w pobliskich miastach. Na szczególną uwagę zasługuje Cancun, legendarny kurort, często odwiedzany przez Amerykanów. Warto podczas wakacji popłynąć w rejs na wyspę Cozumel, każdego dnia organizowane są zmierzające tam rejsy statkiem. Półwysep Jukatan jest również znany z niezwykle różnorodnej przyrody, którą można podziwiać w tamtejszych parkach narodowych. Niedaleko Playa del Carmen, w miastach Tulum i Coba znajdziemy ruiny cywilizacji Majów.

Niezwykłe atrakcje na Playa del Carmen

Riwiera Majów, jak i samo Playa del Carmen, znane są z pięknych plaż, pokrytych niezwykle drobnym, białym piaskiem. Krajobraz wybrzeża, w połączeniu z głębokim turkusem morza, przywodzi na myśl pocztówkę z tropikalnych wakacji. W Playa del Carmen oprócz plażowania i morskich kąpieli można uprawiać również sporty wodne, szczególnie nurkowanie oraz windsurfing. Bez problemu zapiszemy się tam na lekcję z instruktorem oraz wypożyczymy specjalistyczny sprzęt.

Będąc na tanich wczasach na Jukatanie, koniecznie trzeba zwiedzić ruiny miast pozostawione przez cywilizację Majów. Na południe od Playa del Carmen mieści się niewielka wioska Tulum, w której można podziwiać Świątynię Fresków oraz Zstępującego Boga. W głębi lądu mieści się natomiast okolona jeziorami miejscowość Coba, ze wspaniałą, prekolumbijską piramidą Nuhoch Mul, dominującą nad krajobrazem.

Miłośnicy zwierząt powinni wybrać się do Tortugranja, nietuzinkowego parku krajobrazowego, zamieszkałego przez liczne gatunki żółwi morskich i lądowych. Park usytuowany jest na wyspie Mujeres, położonej niedaleko wybrzeża Cancun. Ciekawą atrakcję stanowi również przeprawa przez dziewiczy las tropikalny w Aktun chen, lokalni przewodnicy prowadzą turystów przez tereny pełne dzikich zwierząt.

Playa del Carmen - Najlepiej ocenione hotele

Playa del Carmen - Najczęściej kupowane hotele

Playa del Carmen – hotele z najlepszymi opiniami

Beata M.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 6.2. - 17.2.2024 Oceniono: Luty 2024

Riu Yucatan Ocena: 5/5 Meksyk, Playa del Carmen

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Klient chciał pozostać anonimowy

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.sk) Data pobytu 28.1. - 12.2.2024 Oceniono: Luty 2024

Grand Sunset Princess All Suites & Spa Resort Ocena: 5/5 Meksyk, Playa del Carmen

W sumie piękne wakacje.Poziom hotelu i jakość usług adekwatna do ceny wyjazdu.

W sumie piękne wakacje.Poziom hotelu i jakość usług adekwatna do ceny wyjazdu.

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Playa del Carmen – Hotele z opiniami

Playa del Carmen - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Gdzie leży Playa del Carmen

Playa del Carmen - pogoda, ważne informacje dla turystów

Na Półwyspie Jukatan wysokie temperatury panują przez cały rok, jednak od maja do października w Meksyku występują obfite opady, dlatego lepiej nie planować na ten czas wakacji w tutejszych hotelach. W pozostałych miesiącach dni są słoneczne i bardzo ciepłe, średnia temperatura wynosi 30 stopni.

Pakując walizkę, należy pamiętać o kremie z wysokim filtrem, bowiem w Meksyku łatwo nabawić się oparzeń słonecznych. Również przyroda bywa tam niełaskawa, szczególnie dokuczliwe są karaczany oraz komary. Na terenie Playa del Carmen i innych kurortów można porozumieć się po angielsku, jednak na wyprawę w głąb lądu należy zabrać ze sobą słownik hiszpański. Podczas tanich wczasów w Meksyku na każdym kroku można spotkać stragany z egzotycznymi owocami, których nie należy jeść bez wcześniejszego umycia, może to doprowadzić do rewolucji żołądkowych. Również woda w kranie nie nadaje się do picia, lepiej w tym celu korzystać z wody mineralnej.

W ostatni dzień października w Meksyku obchodzony jest dzień Día de los muertos, odpowiednik Święta Zmarłych. Na ulicach miast organizowane są wówczas nietuzinkowe procesje. Mieszkańcy malują twarze biało-czarnymi farbami i przywdziewają kolorowe stroje. Jest to niezwykle ciekawe widowisko, którego nie można przegapić.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje