Znakomity wybór! Nasi Klienci byli tym hotelem zachwyceni.

 • Wizy nie są wymagane dla pobytów do 90 dni.
 • Paszport musi być ważny przez 6 miesięcy od daty wjazdu do Meksyku.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
 • UWAGA - Przy przelotach z przesiadką lub międzylądowaniem na terytorium USA konieczne jest wypełnienie formularza zezwolenia wjazdu w systemie ESTA www.usa-wiza-esta.pl
[data: 03.04.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/meksyk/idp

Hotel Allegro Playacar

Ocena: 4/5

Meksyk, Playa del Carmen, San Miguel

od 5 725 za os.

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Prognozowane ceny wycieczek w nadchodzących miesiącach

Wykres przedstawia prognozowane ceny wycieczek w nadchodzących miesiącach

Minimalna cena za osobę z możliwymi różnicami w czasie trwania podróży

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 4 680

KATEGORIA

4

REGION

Meksyk/Quintana Roo

Kategoryzacja hotelu

Kat. EximTours 4*
Kat. Lokalna 4*

Położenie

- Playacar
- w pobliżu bary, sklepy
- przy plaży
- ok. 2 km od Parque Fundadores
- ok. 3 km od Playa del Carmen
- ok. 60 km od lotniska w Cancun
- ok. 65 km od Tulum

Plaża

- plaża piaszczysta
- plaża publiczna

Pokoje

Pokoje typu Superior:
- ok. 27 m2
- widok na otoczenie hotelu
- balkon/taras
- TV, klimatyzacja
- Internet (bezpłatny)
- łazienka (WC, wanna/prysznic, suszarka do włosów)
- telefon
- sejf (bezpłatny)
- Mini-Bar

Sport, Relaks, Rozrywka

Bezpłatne:
- 2 baseny zewnętrzne
- pokazy wieczorne
- tenis stołowy
- Billard
- siatkówka plażowa

Płatne:
- pole golfowe

Dla dzieci

- klub dla dzieci
- opiekunka (płatna)

Wyżywienie

All Inclusive (AI) - śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu, przekąski w ciągu dnia. Wybrane lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe dostępne są bezpłatnie w miejscach i godzinach wyznaczonych przez hotel.

Restauracje i bary

- 4 restauracje: Topaz, Cielito Lindo (wymagana wcześniejsza rezerwacja), O'Sole Mio (wymagana wcześniejsza rezerwacja), Fuji (wymagana wcześniejsza rezerwacja)
- 4 bary: bar w lobby, bar przy basenie

Dodatkowe informacje

- recepcja z lobby
- winda
- wymiana walut
- usługi prania/prasowania (płatne)
- wypożyczalnia samochodów
- https://www.allegroplayacar.com/index.asp

Bagaż

Berlin Brandenburg, Katowice, Kraków, Poznań, Wrocław, Warszawa Okęcie (Lufthansa);
Cena zawiera bagaż podręczny o wadze 8 kg
Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze;
- 23 kg - 580 PLN
Uwaga! Jeżeli bagaż lub dodatkowe usługi zostaną dodane już po potwierdzeniu rezerwacji ich cena będzie wyższa. Szczegółowe informacje znajdują się na umowie.

Berlin Brandenburg, Warszawa Okęcie (Aif France);
Cena zawiera bagaż podręczny o wadze 12 kg
Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze;
- 23 kg - 580 PLN
Uwaga! Jeżeli bagaż lub dodatkowe usługi zostaną dodane już po potwierdzeniu rezerwacji ich cena będzie wyższa. Szczegółowe informacje znajdują się na umowie.

Opis kraju

Położony w południowej części Ameryki Północnej Meksyk oblewany jest ciepłymi wodami Oceanu Spokojnego oraz wodami Morza Karaibskiego, Zatoki Meksykańskiej i Zatoki Kalifornijskiej. Zajmuje on powierzchnię prawie 2 mln km2, co ma wpływ na niezwykłe zróżnicowanie zarówno krajobrazowe, jak i kulturowe.Najdawniejsze dzieje kraju, to historia wielkich cywilizacji, do najstarszych z nich należała cywilizacja Olmeków, jednak najpiękniejsze i najbardziej okazałe zabytki, które do dziś imponują swymi rozmiarami należały do Majów i Azteków. W dobie wielkich odkryć geograficznych teren ten opanowali Hiszpanie, którzy pozostawili po sobie liczne miasta z typowo kolonialną architekturą. Na krajobraz Meksyku składają się długie piaszczyste plaże, wybrzeża porośnięte bujną roślinnością równikową, zielone lasy tropikalne, jeziora lagunowe, wodospady, pustynie pełne kaktusów, wysokie góry i wulkany pokryte śniegiem. Niepowtarzalny klimat tworzą miejscowi ludzie: Indianie i Metysi. Wykazują oni niezwykłe przywiązanie do tradycji i religii, co stanowi prawdziwą esencję tego kraju. Meksykanie są bardzo otwarci, cechuje ich duże zamiłowanie do tańca i muzyki, a także do alkoholu, a zwłaszcza tequili. Duże, nowoczesne i tętniące życiem miasta kontrastują z małymi i spokojnymi wioskami Indian. Całe to bogactwo i zróżnicowanie składa się na barwny krajobraz Meksyku, który w połączeniu ze skąpanymi słońcem plażami jest prawdziwym rajem dla turystów. DokumentyObywatele polscy udający się do Meksyku w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 180 dni, zwolnieni są z obowiązku wizowego. Paszport powinien posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Aktualne przepisy wizowe dostępne są również na: https://www.gov.pl/web/meksyk/idp. WalutaJednostką monetarną jest peso (MXN). 1 MXN dzieli się na 100 centavos. JęzykJęzykiem urzędowym jest hiszpański, oprócz niego w użyciu są 63 języki indiańskie oraz liczne ich dialekty. CzasWzględem Polski - 8 godzin KlimatKlimat jest zróżnicowany w zależności od regionu: na północy zwrotnikowy suchy i gorący, natomiast na południu wilgotny. Pora deszczowa trwa od maja do października, najwyższe temperatury i wilgotność panują od czerwca do września. SzczepieniaPrzy wjeździe do Meksyku nie są wymagane żadne szczepienia obowiązkowe. Napięciew Meksyku obowiązuje napięcie 110V. Używane są wtyczki typu A i B dlatego konieczne jest zabranie ze sobą przejściówki (są to te same gniazdka jak w USA) 

INFORMACJE DODATKOWE:- na miejscu Klienci objęci są opieką przedstawiciela kontrahenta lokalnego w języku hiszpańskim / angielskim
- przy wjeździe do Meksyku należy wypełnić kartę turystyczną, której kopię należy okazać przy wylocie z kraju. Jej brak spowoduje konieczność uiszczenia dodatkową opłaty ok. 500 MXN!

Obcokrajowcy są zobowiązani do wypełnienia Formularza Migracyjnego (Forma Migratoria Múltiple - FMM), który w przypadku podróży samolotem rozdawany jest na pokładzie. Jeżeli wjazd do Meksyku następuje przez jeden z punktów kontroli na granicy ze Stanami Zjednoczonymi, w celu uzyskania formularza należy skierować się do jednego z meksykańskich urzędów konsularnych zlokalizowanych w pasie przygranicznym. Podczas odprawy paszportowej realizowanej przez urzędnika Instituto Nacional de Migración (INAMI), podróżny przedstawia FMM wraz z paszportem.

UWAGA: W sierpniu 2022 rozpoczęto pilotażowy program zniesienia wymogu FMM na wybranych lotniskach, m.in. na lotnisku międzynarodowym w Mieście Meksyk i Cancun. Polacy, którzy przylatują do Meksyku przez m.in. lotnisko w Mieście Meksyku lub Cancun nie muszą wypełniać FMM. Urzędnik migracyjny odbija w paszporcie pieczątkę i wpisujemy ręcznie liczbę dozwolonych dni. Aby uniknąć ewentualnych problemów związanych z utrzymaniem obowiązku FMM na innych przejściach granicznych, zaleca się opuszczenie Meksyku przez to samo lotnisko, przez które nastąpił przylot. Wypełnienie FMM w formie papierowej lub elektronicznej pozostaje obowiązkowe w przypadku celów podróży innych niż turystycznych, np. praca lub studia. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie INAMI (https://www.gob.mx/inm) i Ambasady Meksyku w Warszawie (https://embamex.sre.gob.mx/polonia/index.php)
- podczas zakwaterowania w hotelu należy uiścić opłatę turystyczną (ok. 4 USD za pokój za noc).
- w Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.
- od dnia 1.03.2020 obowiązuje zakaz przywożenia do Meksyku i używania na jego terenie e-papierosów
- Z dniem 01.04.2021 r. wszyscy zagraniczni turyści wjeżdżający do stanu Quintana Roo, na terenie którego znajdują się ośrodki turystyczne Tulum, Playa del Carmen, Cancun, zobowiązani są do uiszczenia podatku turystycznego w kwocie 11 USD/os. Podatek można opłacić przed przyjazdem, w trakcie pobytu lub przed opuszczeniem Meksyku. Podatek jest obowiązkowy dla wszystkich osób od 15 r.ż. Podatek będzie można opłacić poprzez Visitax - dedykowaną stronę internetową: http://www.visitax.gob.mx/sitio/ lub w automatach dostępnych 24 h w każdym terminalu na lotnisku w Cancun. Po zaksięgowaniu wpłaty platforma wystawi pokwitowanie z kodem kreskowym, który należy zachować do kontroli. Płatności będą weryfikowane przez personel lotniska, który upewni się, że turyści dokonali płatności. Ambasada w PolsceAl. Jerozolimskie 123 a (20 piętro)02-017 Warszawatel. (22) 311 29 00fax (22) 311 29 01embamex@embamex.plwww.sre.gob.mx/polonia  Ambasada RP w mieście MeksykMeksyk, Meksyk, Cracovia 40,Col. San Angel , 01000tel. +52 55 5481 2050 wew.102meksyk.amb.sekretariat@msz.gov.plwww.meksyk.polemb.net

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

 • Odległość od plaży Plaża 0 m
 • Klimatyzacja Klimatyzacja tak
 • Basen zewnętrzny Basen zewnętrzny tak
 • Leżaki i parasole przy basenie Leżaki i parasole przy basenie tak
 • TV TV tak
 • Minibar, Bar Minibar tak
 • Lódowka Lódowka tak
 • Kącik dziecięcy, Plac zabaw, Basen dla dzieci Kącik dziecięcy tak
 • Tenis, Siatkówka Tenis tak
 • Golf Golf tak
 • Surfing Surfing tak
 • Centrum nurkowania Centrum nurkowania tak
 • Fitness Fitness tak
 • Programy animacyjne Programy animacyjne tak
 • Hotelowa restauracja Hotelowa restauracja tak
 • Recepcja 24h Recepcja 24h tak
 • Wifi Wifi tak

Opinie o hotelu

Bardzo Dobry (Na podstawie 7 opinii)

Ocena 4,4 / 5

Zakwaterowanie 4,3 / 5

Wyżywienie 4,5 / 5

Okolica 4,3 / 5

Cena 4,5 / 5

Informacje dotyczące weryfikacji opinii

45. najwyższa ocena z 5497 hoteli w Meksyk

Dalibor B.

Ocena 4,3 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 27.4. - 11.5.2024 Oceniono: Maj 2024

Allegro Playacar Ocena: 4/5 Meksyk, Playa del Carmen

Odpowiada ofercie cenowej, dobra lokalizacja. Codzienny program animacyjny. W weekendy hotel jest pełen lokalnych turystów, którzy są dość głośni.

Odpowiada ofercie cenowej, dobra lokalizacja. Codzienny program animacyjny. W weekendy hotel jest pełen lokalnych turystów, którzy są dość głośni.

Zakwaterowanie 4,0 / 5

Wyżywienie 4,5 / 5

Okolica 4,0 / 5

Cena 4,5 / 5

Zakwaterowanie
Starsze utrzymane pokoje w willach, codzienne sprzątanie. Klimatyzacja miała problem z indywidualnymi ustawieniami, w nocy słychać dość wyraźnie hałasy z hotelowych programów animacyjnych.

Wyżywienie
Przyzwoity wybór jedzenia i napojów, skierowany głównie do amerykańskich turystów, więc dobry standard.

Obsługa w hotelu
Usługi działały i na dobrym poziomie, pomocny personel, jeszcze bardziej pomocny za mały napiwek.

Plaża
Plaże były utrzymane w jak największym stopniu, personel starał się stale czyścić dużą ilość glonów, w porównaniu do okolicznych hoteli, oceniłbym to jako ponadprzeciętny wysiłek. Woda jest czysta, fale są duże, na snorkeling trzeba umówić się na wycieczkę w inne miejsca.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Kitti S.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.hu) Data pobytu 13.12. - 22.12.2023 Oceniono: Styczeń 2024

Allegro Playacar Ocena: 4/5 Meksyk, Playa del Carmen

Wszystko było zgodne z naszymi oczekiwaniami! Prawdziwie rodzinny hotel z pomocnym personelem!

Wszystko było zgodne z naszymi oczekiwaniami! Prawdziwie rodzinny hotel z pomocnym personelem!

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Filtruj opinie

Dalibor B.

Ocena 4,3 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 27.4. - 11.5.2024 Oceniono: Maj 2024

Allegro Playacar Ocena: 4/5 Meksyk, Playa del Carmen

Odpowiada ofercie cenowej, dobra lokalizacja. Codzienny program animacyjny. W weekendy hotel jest pełen lokalnych turystów, którzy są dość głośni.

Odpowiada ofercie cenowej, dobra lokalizacja. Codzienny program animacyjny. W weekendy hotel jest pełen lokalnych turystów, którzy są dość głośni.

Zakwaterowanie 4,0 / 5

Wyżywienie 4,5 / 5

Okolica 4,0 / 5

Cena 4,5 / 5

Zakwaterowanie
Starsze utrzymane pokoje w willach, codzienne sprzątanie. Klimatyzacja miała problem z indywidualnymi ustawieniami, w nocy słychać dość wyraźnie hałasy z hotelowych programów animacyjnych.

Wyżywienie
Przyzwoity wybór jedzenia i napojów, skierowany głównie do amerykańskich turystów, więc dobry standard.

Obsługa w hotelu
Usługi działały i na dobrym poziomie, pomocny personel, jeszcze bardziej pomocny za mały napiwek.

Plaża
Plaże były utrzymane w jak największym stopniu, personel starał się stale czyścić dużą ilość glonów, w porównaniu do okolicznych hoteli, oceniłbym to jako ponadprzeciętny wysiłek. Woda jest czysta, fale są duże, na snorkeling trzeba umówić się na wycieczkę w inne miejsca.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Kitti S.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.hu) Data pobytu 13.12. - 22.12.2023 Oceniono: Styczeń 2024

Allegro Playacar Ocena: 4/5 Meksyk, Playa del Carmen

Wszystko było zgodne z naszymi oczekiwaniami! Prawdziwie rodzinny hotel z pomocnym personelem!

Wszystko było zgodne z naszymi oczekiwaniami! Prawdziwie rodzinny hotel z pomocnym personelem!

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Lenka L.

Ocena 4,4 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 8.3. - 17.3.2023 Oceniono: Marzec 2023

Allegro Playacar Ocena: 4/5 Meksyk, Playa del Carmen

Wspaniałe wakacje.

Wspaniałe wakacje.

Zakwaterowanie 3,5 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 4,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Wilgoć w pokoju, wokół pokoju stale odbywały się prace konserwacyjne. Hotel z ładnym ogrodem, dużo zieleni, zwierząt.

Wyżywienie
Doskonałe, smaczne.

Obsługa w hotelu
Przyjazny personel, doskonała obsługa.

Plaża
Ładna piaszczysta długa i czysta plaża, zawsze dużo leżaków, niestety pobyt w okresie kiedy wylewało się dużo glonów i trawy.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Jana L.

Ocena 3,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 5.1. - 13.1.2023 Oceniono: Styczeń 2023

Allegro Playacar Ocena: 4/5 Meksyk, Playa del Carmen

Piękne miejsce w Meksyku, przyjemne, ale dość zwyczajne zakwaterowanie z jedzeniem poniżej średniej i miłą obsługą. W okolicy Playacar można zwiedzić tylko centrum Playa del Carmen lub wybrzeże, zdecydowanie polecam wycieczki z przewodnikiem. Na rynek można dojść pieszo, zjazd z Playacar jest bardzo daleko.

Piękne miejsce w Meksyku, przyjemne, ale dość zwyczajne zakwaterowanie z jedzeniem poniżej średniej i miłą obsługą. W okolicy Playacar można zwiedzić tylko centrum Playa del Carmen lub wybrzeże, zdecydowanie polecam wycieczki z przewodnikiem. Na rynek można dojść pieszo, zjazd z Playacar jest bardzo daleko.

Zakwaterowanie 3,0 / 5

Wyżywienie 2,0 / 5

Okolica 4,0 / 5

Cena 3,0 / 5

Zakwaterowanie
Proste i czyste zakwaterowanie z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu na terenie całego obiektu. Ośrodek ogólnie bardzo ładny, biegają po nim różne zwierzęta (nosalus, agoutis, iguany różnej wielkości) i jest dużo zieleni, w pobliżu (3 minuty spacerkiem) małe centrum z targowiskami i restauracjami.

Wyżywienie
Wszystkie serwowane w formie bufetu - próbowaliśmy większości oferowanych potraw, ale w większości było to duże rozczarowanie, tylko meksykańskie jedzenie i owoce / warzywa były zjadaczami. Zdecydowanie polecam zarezerwowanie „specjalnej” kolacji, którą oferuje hotel (restauracja włoska, meksykańska lub azjatycka) oprócz zwykłego bufetu, menu meksykańskie jest absolutnie pyszne. Chciałbym podkreślić usługę all inclusive i bar przy basenie.

Obsługa w hotelu
Całodzienny program na basenie jest całkiem przyjemny, ale muzyka gra z głośnika przez cały dzień, więc może być nieprzyjemna dla niektórych gości i przebywających w pobliżu basenu. Zajęcia takie jak bingo czy aerobik w wodzie były całkiem zabawne i będziesz się dobrze bawić oglądając je. Hotel oferuje również wymeldowanie do godziny 12:00 i możliwość pozostania na miejscu do godziny 15:00, korzystając ze wszystkich usług all inclusive. Co wieczór organizowane są wieczorki rozrywkowe o określonej tematyce (20:30 - 23:00), dla nas duży minus - bardzo głośna muzyka, która nie daje spać nawet z zatyczkami do uszu, jeśli mieszkasz w pobliżu (pokoje 12XX, 14XX). Hotel oferuje ręczniki na leżaki przy basenie w zamian za kartę, którą dają w recepcji. Większość pracowników rozumie i odpowiada po angielsku, ale nie jest to regułą dla wszystkich, lepiej sprawdź z nimi, czego potrzebujesz. W hotelu znajduje się bankomat, który wydaje USD, zdecydowanie polecam wypłatę meksykańskich peso z innego bankomatu (należącego do banku znajdującego się poza obiektem), ponieważ za 2000 CZK, które wypłacisz, zapłacisz opłatę w wysokości około 260 CZK na hotel.

Plaża
Plaża widoczna z basenu, oddalona jest ok. 2 min spacerem od recepcji głównej, dostępne leżaki, możliwość skorzystania z części oferowanych atrakcji (pływanie łódką, parasailing). Plaża jest stosunkowo czysta i piaszczysta, po południu dość zatłoczona.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Jaroslava M.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 20.9. - 28.9.2022 Oceniono: Październik 2022

Allegro Playacar Ocena: 4/5 Meksyk, Playa del Carmen

Piękne miejsce, czyste, bezpieczne i pełne pięknych hoteli

Piękne miejsce, czyste, bezpieczne i pełne pięknych hoteli

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Świetny oddzielny pokój w pięknym otoczeniu z balkonem i widokiem na przyrodę

Wyżywienie
W formie bufetu duży wybór wyśmienitej kuchni i chęci

Obsługa w hotelu
Świetnie, dali z siebie 1000% i szybko rozwiązali każdy problem

Plaża
Piękna piaszczysta plaża, drobny biały piasek, czystość, dużo leżaków, a obsługa przynosiła nam poczęstunek

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 83

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 34 °C temperatura w nocy 28 °C

 • Temperatura wody 28 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 33 °C temperatura w nocy 27 °C

Najlepsze miesiące na wakacje w tym miejscu

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Więcej hoteli, które mogą Cię zainteresować