Cypr - Przewodnik

Cypr, nazywany <strong>Wyspą Afrodyty</strong>, jest jedną z największych i najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego położoną we wschodniej jego części. Typowy sezon śródziemnomorski zaczyna się tu w kwietniu i trwa aż do listopada osiągając temperatury powyżej 25°C, a poza sezonem 17°C. Ruch turystyczny koncentruje się głównie w takich miejscowościach jak <strong>Nikozja, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/limassol/" target="_self">Limassol</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/larnaka/" target="_self">Larnaka</a>, Akamas, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/paphos/" target="_self">Pafos</a> i <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/ayia-napa/" target="_self">Ayia Napa</a></strong>. <h2>Cypr - atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić</h2> Ta egzotyczna wyspa słońca, na której <strong>sezon trwa przez cały rok</strong>, oczaruje każdego. Zielone <strong>góry Troodhos</strong>, skaliste wybrzeża, gościnni Cypryjczycy, ciekawa tradycja oraz kuchnia śródziemnomorska przyciągną miłośników wrażeń z każdego zakątka świata. Wycieczka na Cypr to gwarancja udanego wypoczynku. Zaawansowana infrastruktura turystyczna, szeroki wybór sportów wodnych i rozrywki, pola golfowe, aquaparki, akwarium oceaniczne w <strong>Protaras</strong>, rejsy wodne, parki tematyczne oraz dobrze rozbudowana baza hotelowa są niewątpliwie zachęcające<strong>.</strong>

Pogoda na Cyprze

Dzisiaj, 20.11 20°C
Cypr, nazywany Wyspą Afrodyty, jest jedną z największych i najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego położoną we wschodniej jego części. Typowy sezon śródziemnomorski zaczyna się tu w kwietniu i trwa aż do listopada osiągając temperatury powyżej 25°C, a poza sezonem 17°C. Ruch turystyczny koncentruje się głównie w takich miejscowościach jak Nikozja, Limassol, Larnaka, Akamas, Pafos i Ayia Napa.

Cypr - atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Ta egzotyczna wyspa słońca, na której sezon trwa przez cały rok, oczaruje każdego. Zielone góry Troodhos, skaliste wybrzeża, gościnni Cypryjczycy, ciekawa tradycja oraz kuchnia śródziemnomorska przyciągną miłośników wrażeń z każdego zakątka świata. Wycieczka na Cypr to gwarancja udanego wypoczynku. Zaawansowana infrastruktura turystyczna, szeroki wybór sportów wodnych i rozrywki, pola golfowe, aquaparki, akwarium oceaniczne w Protaras, rejsy wodne, parki tematyczne oraz dobrze rozbudowana baza hotelowa są niewątpliwie zachęcające. Wakacje na Cyprze nie mogą odbyć się bez poznania specyfiki małych wiosek cypryjskich, których mieszkańcy zajmują się tkaniem koronek i wyrobami skórzanymi. Zwiedzanie kościołów bizantyjskich, wpisanych na listę UNESCO, jest ważną częścią wycieczki na Cypr. W ofercie last minute nie powinno zabraknąć także takich punktów programu jak: zwiedzanie Monastyru w Ayia Napa zwiedzanie Nikozji, meczetu Hala Sultan, twierdzy krzyżowców Kolossi, portu w Kyrenii oraz poznanie starożytnej Salaminy i wycieczki fakultatywnej do Egiptu lub Libanu.
Larco

Larco

Cena za 1 osobę:
799 zł - 31 %
Plaże Cypru olśniewają swym blaskiem. Są czyste i bardzo urozmaicone: podczas wakacji na Cyprze można rozkoszować się kąpielami słonecznymi na plażach kamienistych lub piaszczystych. Cypryjskie plaże zostały wysoko ocenione. Wśród 39, które otrzymało błękitną flagę, znalazły się plaże Agios Tychom, Pyrgom i Pentakomo w największym centrum turystycznym Cypru - Limassol. Baza hotelowa jest dobrze rozbudowana, a hotele są malowniczo położone nad brzegiem morza. Każdy hotel dba o rozrywkę swoich klientów. Za sprawą surfingu, nurkowania, kajaków oraz różnego rodzaju imprez turystycznych Cypr daje także możliwość aktywnego wypoczynku. Atrakcją jest też wrześniowy Festiwal Wina.
Cudowna przyroda Cypru, słoneczne plaże oraz zabytki i kulinaria to walory, które z pewnością zwabią turystów.

Opinie o miastach na Cyprze

4,3
Kyrenia Karolina
Urokliwie położona miejscowość godna zwiedzenia. W szczególności port w kształcie podkowy oraz twierdza. Wstęp na twierdzę 12 LT za bilet normalny, ale warto- piękne widoki. Bardzo dużo barów, restauracji i co kawałek pyszny, świeżo wyciskany sok z pomarańczy :). Śliczne, wąskie uliczki. Zachęcam do odwiedzenia.

Okazje Last Minute: Cypr

San Remo (Larnaka)

San Remo (Larnaka) 4.0
7 dni 08.01 - 15.01 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Exim Tours
1 598 zł / 2 os.
799 zł / 1 os.
1 099 zł / 1 os. - 27 %

Cleopatra (Ayia Napa)

Cleopatra (Ayia Napa)
7 dni 09.02 - 16.02 inne terminy Katowice BB - Śniadania Exim Tours
1 878 zł / 2 os.
939 zł / 1 os.
1 189 zł / 1 os. - 21 %

Larco

Larco 3.8
7 dni 05.01 - 12.01 inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia YobbooX
1 887 zł / 2 os.
944 zł / 1 os.

Petrou Bros

Petrou Bros
7 dni 16.03 - 23.03 inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 918 zł / 2 os.
959 zł / 1 os.
1 119 zł / 1 os. - 14 %

Cypr na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY