Cypr - Przewodnik

Cypr, nazywany <strong>Wyspa Afrodyty</strong>, jest jedna z najwiekszych i najpiekniejszych wysp Morza Sródziemnego polozona we wschodniej jego czesci. Typowy sezon sródziemnomorski zaczyna sie tu w kwietniu i trwa az do listopada osiagajac temperatury powyzej 25°C, a poza sezonem 17°C. Ruch turystyczny koncentruje sie glównie w takich miejscowosciach jak <strong>Nikozja, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/limassol/" target="_self">Limassol</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/larnaka/" target="_self">Larnaka</a>, Akamas, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/paphos/" target="_self">Pafos</a> i <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/ayia-napa/" target="_self">Ayia Napa</a></strong>. <h2>Cypr - atrakcje, co warto zobaczyc i zwiedzic</h2> Ta egzotyczna wyspa slonca, na której <strong>sezon trwa przez caly rok</strong>, oczaruje kazdego. Zielone <strong>góry Troodhos</strong>, skaliste wybrzeza, goscinni Cypryjczycy, ciekawa tradycja oraz kuchnia sródziemnomorska przyciagna milosników wrazen z kazdego zakatka swiata. Wycieczka na Cypr to gwarancja udanego wypoczynku. Zaawansowana infrastruktura turystyczna, szeroki wybór sportów wodnych i rozrywki, pola golfowe, aquaparki, akwarium oceaniczne w <strong>Protaras</strong>, rejsy wodne, parki tematyczne oraz dobrze rozbudowana baza hotelowa sa niewatpliwie zachecajace<strong>.</strong>

Pogoda na Cyprze

Dzisiaj, 21.10 28°C
Cypr, nazywany Wyspa Afrodyty, jest jedna z najwiekszych i najpiekniejszych wysp Morza Sródziemnego polozona we wschodniej jego czesci. Typowy sezon sródziemnomorski zaczyna sie tu w kwietniu i trwa az do listopada osiagajac temperatury powyzej 25°C, a poza sezonem 17°C. Ruch turystyczny koncentruje sie glównie w takich miejscowosciach jak Nikozja, Limassol, Larnaka, Akamas, Pafos i Ayia Napa.

Cypr - atrakcje, co warto zobaczyc i zwiedzic

Ta egzotyczna wyspa slonca, na której sezon trwa przez caly rok, oczaruje kazdego. Zielone góry Troodhos, skaliste wybrzeza, goscinni Cypryjczycy, ciekawa tradycja oraz kuchnia sródziemnomorska przyciagna milosników wrazen z kazdego zakatka swiata. Wycieczka na Cypr to gwarancja udanego wypoczynku. Zaawansowana infrastruktura turystyczna, szeroki wybór sportów wodnych i rozrywki, pola golfowe, aquaparki, akwarium oceaniczne w Protaras, rejsy wodne, parki tematyczne oraz dobrze rozbudowana baza hotelowa sa niewatpliwie zachecajace. Wakacje na Cyprze nie moga odbyc sie bez poznania specyfiki malych wiosek cypryjskich, których mieszkancy zajmuja sie tkaniem koronek i wyrobami skórzanymi. Zwiedzanie kosciolów bizantyjskich, wpisanych na liste UNESCO, jest wazna czescia wycieczki na Cypr. W ofercie last minute nie powinno zabraknac takze takich punktów programu jak: zwiedzanie Monastyru w Ayia Napa zwiedzanie Nikozji, meczetu Hala Sultan, twierdzy krzyzowców Kolossi, portu w Kyrenii oraz poznanie starozytnej Salaminy i wycieczki fakultatywnej do Egiptu lub Libanu.
Flora Maria Annex

Flora Maria Annex

Cena za 1 osobę:
749 zł - 9 %
Plaze Cypru olsniewaja swym blaskiem. Sa czyste i bardzo urozmaicone: podczas wakacji na Cyprze mozna rozkoszowac sie kapielami slonecznymi na plazach kamienistych lub piaszczystych. Cypryjskie plaze zostaly wysoko ocenione. Wsród 39, które otrzymalo blekitna flage, znalazly sie plaze Agios Tychom, Pyrgom i Pentakomo w najwiekszym centrum turystycznym Cypru - Limassol. Baza hotelowa jest dobrze rozbudowana, a hotele sa malowniczo polozone nad brzegiem morza. Kazdy hotel dba o rozrywke swoich klientów. Za sprawa surfingu, nurkowania, kajaków oraz róznego rodzaju imprez turystycznych Cypr daje takze mozliwosc aktywnego wypoczynku. Atrakcja jest tez wrzesniowy Festiwal Wina.
Cudowna przyroda Cypru, sloneczne plaze oraz zabytki i kulinaria to walory, które z pewnoscia zwabia turystów.

Opinie o miastach na Cyprze

4,1
Paphos Karolina
Starożytne zabytki zapierają dech w persiach - jest ich naprawdę sporo i co ciekawe, mocno zainteresowały moją 4-letnią córkę.
Paphos jest bardzo przyjemnym miejscem, zwłaszcze w okolicach portu i twierdzy, gdzie jest całe mnóstwo knajpek, barów i.. sklepików z mydlem i powidłem, co akurat klimatyczne nie jest. Centrum i większość hoteli łączy dłuuga promenada, którą można z samego rana biegać. Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane - jest tu wiele autobusów, łączących główne punkty, zabytki i miejsca takie jak Plaża Coral Beach, czy Skała Afrodyty.
Świetnie miejsce na wakacje. Jedyne, czego tam brakuje to przyjemnych piaszczystych plaż.

Okazje Last Minute: Cypr

7 dni 18.01 - 25.01 Inne terminy Berlin Tegel RO - Bez wyżywienia Exim Tours
769 zł/os.
cena za 2 os.: 1 538 zł
7 dni 30.11 - 07.12 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Yobboo
770 zł/os.
cena za 2 os.: 1 540 zł
7 dni 18.01 - 25.01 Inne terminy Berlin Tegel RO - Bez wyżywienia Exim Tours
829 zł/os.
779 zł/os.
cena za 2 os.: 1 558 zł
7 dni 11.01 - 18.01 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Prywatną, piaszczystą plażę z bezpłatnym serwisem
  • Malowniczą panoramę gór i morza
  • Spokojną, kameralną atmosferę
  • Zadbane pokoje i przyjazny personel
889 zł/os.
819 zł/os.
cena za 2 os.: 1 638 zł

Cypr na skróty

Przewodnik: