Protaras - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/ayia-napa/protaras/" target="_blank">Protaras</a> to znany kurort wyspy znany równiez pod nazwa <strong> "Zatoka Figowców" </strong>. Do niedawna jeszcze byly to tereny dziewicze, w które zaden turysta nie mial ochoty sie zapuszczac. Miejscowosc zaczeto intensywnie zagospodarowywac turystycznie po wlaczeniu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/cypr-polnocny/famagusta/" target="_blank">Famagusty</a>, niegdys najbardziej znanej miejscowosci turystycznej Cypru, do czesci tureckiej. Od polowy maja sciagaja tu masy turystów okupujac piaszczyste plaze wokól miejscowosci.

Pogoda w Protaras

Dzisiaj, 26.8 29°C
Protaras to znany kurort wyspy znany równiez pod nazwa "Zatoka Figowców" . Do niedawna jeszcze byly to tereny dziewicze, w które zaden turysta nie mial ochoty sie zapuszczac. Miejscowosc zaczeto intensywnie zagospodarowywac turystycznie po wlaczeniu Famagusty, niegdys najbardziej znanej miejscowosci turystycznej Cypru, do czesci tureckiej. Od polowy maja sciagaja tu masy turystów okupujac piaszczyste plaze wokól miejscowosci. Miejsce, gdzie mozna odetchnac od ludzi, a które urzeka swym urokiem, to Przyladek Greko. Jest on zlokalizowany niedaleko od miasta, do którego prowadzi sciezka wzdluz wybrzeza. Na trasie tej wystepuje wiele urwisk, nadmorskich jaskin. Znajduje sie tam takze naturalny luk skalny oraz rzymski kamieniolom. Sam przyladek to obszar parku narodowego. Nie obejmuje on jednak cypla, gdzie znajduje sie latarnia morska, baza wojskowa oraz stacja retransmisyjna radia.
Crown Resort Elamaris

Crown Resort Elamaris

Cena za 1 osobę:
1 339 zł - 35 %
Zarówno wody w okolicy Protaras, jak i przyladka swietnie nadaja sie do nurkowania. Dodatkowa atrakcja jest mozliwosc uprawiania innych rodzajów sportów, poczawszy od nart wodnych az po lotnie.

Okazje Last Minute: Protaras

Constantinos The Great Beach

Constantinos The Great Beach 4.4
7 dni 23.11 - 30.11 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Exim Tours

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Położenie tuż przy piaszczystej plaży
  • Wyśmienitą kuchnię z różnorodnym wyborem dań
  • Profesjonalną i bardzo pomocną obsługę
  • Komfortowe i dobrze wyposażone pokoje
2 998 zł / 2 os.
1 499 zł / 1 os.
2 339 zł / 1 os. - 36 %

Coralli Resort

Coralli Resort
7 dni 15.10 - 22.10 inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Exim Tours
3 458 zł / 2 os.
1 729 zł / 1 os.
1 949 zł / 1 os. - 11 %

Tsokkos Garden Apartments

Tsokkos Garden Apartments 3.5
7 dni 21.10 - 28.10 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Yobboo
3 543 zł / 2 os.
1 772 zł / 1 os.

Crown Resort Elamaris

Crown Resort Elamaris
7 dni 07.10 - 14.10 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Ecco Holiday
3 612 zł / 2 os.
1 796 zł / 1 os.
2 227 zł / 1 os. - 19 %

Cypr na skróty

Regiony: