Protaras - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/ayia-napa/protaras/" target="_blank">Protaras</a> to znany kurort wyspy znany również pod nazwą <strong> "Zatoka Figowców" </strong>. Do niedawna jeszcze były to tereny dziewicze, w które żaden turysta nie miał ochoty się zapuszczać. Miejscowość zaczęto intensywnie zagospodarowywać turystycznie po włączeniu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/cypr-polnocny/famagusta/" target="_blank">Famagusty</a>, niegdyś najbardziej znanej miejscowości turystycznej Cypru, do części tureckiej. Od połowy maja ściągają tu masy turystów okupując piaszczyste plaże wokół miejscowości.

Pogoda w Protaras

Dzisiaj, 18.6 26°C
Protaras to znany kurort wyspy znany również pod nazwą "Zatoka Figowców" . Do niedawna jeszcze były to tereny dziewicze, w które żaden turysta nie miał ochoty się zapuszczać. Miejscowość zaczęto intensywnie zagospodarowywać turystycznie po włączeniu Famagusty, niegdyś najbardziej znanej miejscowości turystycznej Cypru, do części tureckiej. Od połowy maja ściągają tu masy turystów okupując piaszczyste plaże wokół miejscowości. Miejsce, gdzie można odetchnąć od ludzi, a które urzeka swym urokiem, to Przylądek Greko. Jest on zlokalizowany niedaleko od miasta, do którego prowadzi ścieżka wzdłuż wybrzeża. Na trasie tej występuje wiele urwisk, nadmorskich jaskiń. Znajduje się tam także naturalny łuk skalny oraz rzymski kamieniołom. Sam przylądek to obszar parku narodowego. Nie obejmuje on jednak cypla, gdzie znajduje się latarnia morska, baza wojskowa oraz stacja retransmisyjna radia.
Crown Resort Elamaris

Crown Resort Elamaris

Cena za 1 osobę:
1 410 zł
Zarówno wody w okolicy Protaras, jak i przylądka świetnie nadają się do nurkowania. Dodatkową atrakcją jest możliwość uprawiania innych rodzajów sportów, począwszy od nart wodnych aż po lotnie.

Okazje Last Minute: Protaras

Constantinos The Great Beach

Constantinos The Great Beach 4.4
7 dni 18.01 - 25.01 inne terminy Berlin HB - Dwa posiłki Exim Tours

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Położenie tuż przy piaszczystej plaży
  • Wyśmienitą kuchnię z różnorodnym wyborem dań
  • Profesjonalną i bardzo pomocną obsługę
  • Komfortowe i dobrze wyposażone pokoje
2 958 zł / 2 os.
1 479 zł / 1 os.

Anais Bay

Anais Bay 4.0
6 dni 22.10 - 28.10 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Exim Tours
3 250 zł / 2 os.
1 625 zł / 1 os.

Coralli Resort

Coralli Resort
6 dni 22.10 - 28.10 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Exim Tours
3 332 zł / 2 os.
1 666 zł / 1 os.

Mandalena

Mandalena
7 dni 05.07 - 12.07 inne terminy Gdańsk RO - Bez wyżywienia TOP Touristik
last
minute
3 634 zł / 2 os.
1 817 zł / 1 os.

Cypr na skróty

Regiony: