Protaras - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/ayia-napa/protaras/" target="_blank">Protaras</a> to znany kurort wyspy znany równiez pod nazwa <strong> "Zatoka Figowców" </strong>. Do niedawna jeszcze byly to tereny dziewicze, w które zaden turysta nie mial ochoty sie zapuszczac. Miejscowosc zaczeto intensywnie zagospodarowywac turystycznie po wlaczeniu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/cypr-polnocny/famagusta/" target="_blank">Famagusty</a>, niegdys najbardziej znanej miejscowosci turystycznej Cypru, do czesci tureckiej. Od polowy maja sciagaja tu masy turystów okupujac piaszczyste plaze wokól miejscowosci.

Pogoda w Protaras

Dzisiaj, 6.7 28°C
Protaras to znany kurort wyspy znany równiez pod nazwa "Zatoka Figowców" . Do niedawna jeszcze byly to tereny dziewicze, w które zaden turysta nie mial ochoty sie zapuszczac. Miejscowosc zaczeto intensywnie zagospodarowywac turystycznie po wlaczeniu Famagusty, niegdys najbardziej znanej miejscowosci turystycznej Cypru, do czesci tureckiej. Od polowy maja sciagaja tu masy turystów okupujac piaszczyste plaze wokól miejscowosci. Miejsce, gdzie mozna odetchnac od ludzi, a które urzeka swym urokiem, to Przyladek Greko. Jest on zlokalizowany niedaleko od miasta, do którego prowadzi sciezka wzdluz wybrzeza. Na trasie tej wystepuje wiele urwisk, nadmorskich jaskin. Znajduje sie tam takze naturalny luk skalny oraz rzymski kamieniolom. Sam przyladek to obszar parku narodowego. Nie obejmuje on jednak cypla, gdzie znajduje sie latarnia morska, baza wojskowa oraz stacja retransmisyjna radia.
Mandalena

Mandalena

Cena za 1 osobę:
949 zł
Zarówno wody w okolicy Protaras, jak i przyladka swietnie nadaja sie do nurkowania. Dodatkowa atrakcja jest mozliwosc uprawiania innych rodzajów sportów, poczawszy od nart wodnych az po lotnie.

Okazje Last Minute: Protaras

7 dni 18.10 - 25.10 Inne terminy Gdańsk RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 029 zł/os.
cena za 2 os.: 2 058 zł
7 dni 18.10 - 25.10 Inne terminy Gdańsk RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 089 zł/os.
1 039 zł/os.
cena za 2 os.: 2 078 zł
7 dni 15.06 - 22.06 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 059 zł/os.
cena za 2 os.: 2 118 zł
7 dni 17.06 - 24.06 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 099 zł/os.
cena za 2 os.: 2 198 zł

Cypr na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY