Chlorakas - Przewodnik

<p><strong>Cypr</strong> jest jednym z najbardziej pożądanych kierunków wakacyjnych podróży Polaków i wielu innych reprezentantów europejskich państw. Jeździmy zwykle do największych kurortów turystycznych, ale warto czasem udać się do mniejszych miejscowości, aby zobaczyć, jak żyją mieszkańcy tej pięknej wyspy. Przykładem niech będzie <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/cypr/pafos/chlorakas/" target="_blank">Chlorakas</a></strong>. Gdzie znajduje się ta miejscowość i co jest ona nam w stanie zaoferować?

Pogoda w Chlorakas

Dzisiaj, 24.6 29°C

Cypr jest jednym z najbardziej pożądanych kierunków wakacyjnych podróży Polaków i wielu innych reprezentantów europejskich państw. Jeździmy zwykle do największych kurortów turystycznych, ale warto czasem udać się do mniejszych miejscowości, aby zobaczyć, jak żyją mieszkańcy tej pięknej wyspy. Przykładem niech będzie Chlorakas. Gdzie znajduje się ta miejscowość i co jest ona nam w stanie zaoferować?

Położenie Chlorakas
Chlorakas to miejscowość o charakterze wiejskim położona na Cyprze, w dystrykcie Pafos. Leży około kilometra na północ od znanego kurortu Pafos oraz około 4 km od Zatoki Koralowej. Liczy nieco ponad 5 tys. stałych mieszkańców. Wieś zbudowano na wysokości około 70 m n.p.m.  Zapewnia to urokliwy widok w kierunku na horyzont Morza Śródziemnego. Historia miasteczka
Nazwę Chlorakas znajdziemy już na dawnych mapach weneckich, które datowane są na 1400 r. n.e. Była ona niegdyś znana jako Prastiorizo lub Praskiouro, co oznacza dosłownie „zielony ogon”. Wynika to z jej kształtu - dolina, w której rozwijała się osada, tworzyła wydłużony twór przypominający właśnie ogon. Pierwszymi mieszkańcami Chlorakas byli pasterze i rolnicy. Jednak korzenie osady na miejscu współczesnej miejscowości Chlorakas sięgają epoki kamienia. Odnaleziono na jej terenie grobowce przedchrześcijańskie pod nazwą Ellinospilioi. Atrakcje turystyczne w Chlorakas
Jeśli zależy nam na wypoczynku w ciszy i spokoju na Cyprze, Chlorakas wszystko to nam zapewni. Ma piękne plaże, a w samym miasteczku widać wyraźny kontrast pomiędzy zabytkowymi i nowoczesnymi budynkami. Ustronne zatoczki i czysty błękit wód powoduje, że w Chlorakas można poczuć się jak na krańcu świata.

Cała wioska jest jakby zawieszona na skalistych zboczach nad Morzem Śródziemnym. Ma doskonałą lokalizację, która powoduje, że Chlorakas można traktować jako bazę wypadową do zwiedzania okolicznych atrakcji. Z uwagi na ogromną religijność mieszkańców, znajdziemy tu dużą liczbę kościołów i kaplic, m.in. Agios Nikolaos Chapel, kościół Panagia Eleousa, czy kościół Panagia Chrysoematousa.


Cypr na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY