Paphos - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/paphos/" target="_blank">Paphos</a> uznawany jest za <strong>stolicę zachodniej części wyspy</strong>. W obręb miasta wchodzą dwie osady: Nea Pafos oraz Palai Pafos (obecnie wioska Kuklia). Na obszar Nea Pafos składa się nadmorska dzielnica handlowa <strong>Kato Pafos</strong> z terenem wykopalisk i portem oraz właściwe śródmieście - <strong>Ktima</strong>. Stare Miasto położone jest na wapiennym wzgórzu o dużych walorach strategicznych. Ze skarpy roztaczają się piękne widoki na leżącą poniżej drugą dzielnicę miasta. Znajduje się tutaj kilka muzeów, turecki hammam, czyli łaźnia publiczna, a także <strong>dzielnica turecka - Mouttalos</strong>, gdzie znajduje się <strong>Wielki Meczet</strong>.

Pogoda w Paphos

Dzisiaj, 11.12 19°C
Paphos uznawany jest za stolicę zachodniej części wyspy. W obręb miasta wchodzą dwie osady: Nea Pafos oraz Palai Pafos (obecnie wioska Kuklia). Na obszar Nea Pafos składa się nadmorska dzielnica handlowa Kato Pafos z terenem wykopalisk i portem oraz właściwe śródmieście - Ktima. Stare Miasto położone jest na wapiennym wzgórzu o dużych walorach strategicznych. Ze skarpy roztaczają się piękne widoki na leżącą poniżej drugą dzielnicę miasta. Znajduje się tutaj kilka muzeów, turecki hammam, czyli łaźnia publiczna, a także dzielnica turecka - Mouttalos, gdzie znajduje się Wielki Meczet. Najciekawszym rejonem w obrębie miasta jest port i jego okolice. Znajduje się tutaj zamek, który strzeże wejścia do portu. Dawniej wchodził w obręb wielkiej twierdzy wybudowanej przez dynastię Lusignanów w 1391 roku. Jego główną atrakcją jest możliwość podziwiania panoramy z wieży. Najważniejszym jednak zabytkiem miasta są rzymskie mozaiki, które zostały odkryte przypadkiem przez miejscowego rolnika w 1962 roku. Wykopaliska na tym terenie prowadzone były przez cypryjskich i polskich archeologów. Odsłoniły one kompleks rzymskich budynków, których wnętrza były wyłożone piękną mozaiką posadzkową. Kompleks ten obejmuje następujące budynki: Dom Dionizosa, Dom Ajona, Dom Tezeusza oraz Dom Orfeusza i Dom Czterech Pór Roku. Poza nimi znajduje się tu wiele innych zabytków, np. Saranda Kolones(zamek), kościoły, bazylika Khrysopslitissa, katakumby i groby królewskie.
New York Plaza

New York Plaza

Cena za 1 osobę:
1 335 zł
W rejonie Pafos znajduje się pole golfowe, a wody przybrzeżne dają możliwość uprawiania wielu sportów wodnych, np. nurkowania.

Opinie : w Paphos

4,5
Paphos Bartłomiej
Odkrywki mozaik z 2. i 3. wieku A.D.

Okazje Last Minute: Paphos

Agapinor

Agapinor 3.0
7 dni 11.04 - 18.04 inne terminy Kraków BB - Śniadania Exim Tours
2 898 zł / 2 os.
1 449 zł / 1 os.

Daphne (Paphos)

Daphne (Paphos)
7 dni 18.04 - 25.04 inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
2 974 zł / 2 os.
1 487 zł / 1 os.

Avlida

Avlida 3.6
7 dni 15.04 - 22.04 inne terminy Kraków BB - Śniadania Exim Tours
3 118 zł / 2 os.
1 559 zł / 1 os.
1 699 zł / 1 os. - 8 %

Agapinor

Agapinor 3.0
7 dni 23.05 - 30.05 inne terminy Kraków BB - Śniadania Ecco Holiday
3 188 zł / 2 os.
1 594 zł / 1 os.
1 817 zł / 1 os. - 12 %

Cypr na skróty

Regiony: