Limassol - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/limassol/limassol/" target="_blank"><strong>Limassol</strong></a> (gr. Lemesós - obecnie oficjalna nazwa), drugie co do wielkosci miasto <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/" target="_blank">Cypru</a>, jest dla turystów przybywajacych na wyspe droga morska pierwszym przystankiem w podrózy. Mimo ze jest to osrodek niezbyt atrakcyjny, z niewieloma zabytkami, a o smialej, funkcjonalnej zabudowie, wyróznia sie pewna swoista autentycznoscia i - co niektórzy bardzo cenia - bogatym zyciem nocnym.

Pogoda w Limassol

Dzisiaj, 7.7 32°C
Limassol (gr. Lemesós - obecnie oficjalna nazwa), drugie co do wielkosci miasto Cypru, jest dla turystów przybywajacych na wyspe droga morska pierwszym przystankiem w podrózy. Mimo ze jest to osrodek niezbyt atrakcyjny, z niewieloma zabytkami, a o smialej, funkcjonalnej zabudowie, wyróznia sie pewna swoista autentycznoscia i - co niektórzy bardzo cenia - bogatym zyciem nocnym. Miasto nieustannie poszerza swe granice na wschód wzdluz wybrzeza (ok. 500 m rocznie; rozwój zachodniej czesci uniemozliwia brytyjska baza wojskowa), a takze w kierunku surowych, poroslych krzewami podnózy masywu Tróödhos. Najnizej polozone osiedla pelnia funkcje sypialni duzego miasta - do najbardziej interesujacych (niewartych jednak zbaczania z trasy) naleza: Ayía, Mávra, Ómodhos, Vouní i Lófou. W pozostalych, m.in. w Arakapás (ze wspanialym kosciolem w stylu italsko-bizantyjskim), Akapnoú i Odhoú rzadko pojawiaja sie goscie. Dotarcie do nich wymaga cierpliwosci i oczywiscie wlasnego srodka transportu, gdyz siec komunikacji publicznej dziala dosc symbolicznie.
Kapetanios Odyssia (ex Kanika Pantheon)
Cena za 1 osobę:
1 429 zł
Pas hoteli ciagnacy sie wzdluz wybrzeza na wschód od Limassolu konczy sie dopiero za przeslicznym starozytnym Amathus.

Opinie : w Limassol

4,4
Limassol Karolina
Miasto rozciąga się przez ponad 10km wzdłuż wybrzeża, dlatego do centrum z niektórych miejsc trzeba podjechać komunikacją miejską (dobrze skomunikowane, linia 30). Piękna marina i deptak, jest gdzie pospacerować. Dużo knajp, sklepików, barów.

Okazje Last Minute: Limassol

6 dni 17.03 - 23.03 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 469 zł/os.
cena za 2 os.: 2 938 zł
7 dni 20.01 - 27.01 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 479 zł/os.
cena za 2 os.: 2 958 zł
7 dni 16.07 - 23.07 Inne terminy Warszawa - Modlin RO - Bez wyżywienia Yobboo
1 484 zł/os.
cena za 2 os.: 2 968 zł
6 dni 02.12 - 08.12 Inne terminy Berlin HB - Dwa posiłki Exim Tours
1 539 zł/os.
cena za 2 os.: 3 078 zł

Cypr na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY