Limassol - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/limassol/limassol/" target="_blank"><strong>Limassol</strong></a> (gr. Lemesós - obecnie oficjalna nazwa), drugie co do wielkosci miasto <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/" target="_blank">Cypru</a>, jest dla turystów przybywajacych na wyspe droga morska pierwszym przystankiem w podrózy. Mimo ze jest to osrodek niezbyt atrakcyjny, z niewieloma zabytkami, a o smialej, funkcjonalnej zabudowie, wyróznia sie pewna swoista autentycznoscia i - co niektórzy bardzo cenia - bogatym zyciem nocnym.

Pogoda w Limassol

Dzisiaj, 30.10 26°C
Limassol (gr. Lemesós - obecnie oficjalna nazwa), drugie co do wielkosci miasto Cypru, jest dla turystów przybywajacych na wyspe droga morska pierwszym przystankiem w podrózy. Mimo ze jest to osrodek niezbyt atrakcyjny, z niewieloma zabytkami, a o smialej, funkcjonalnej zabudowie, wyróznia sie pewna swoista autentycznoscia i - co niektórzy bardzo cenia - bogatym zyciem nocnym. Miasto nieustannie poszerza swe granice na wschód wzdluz wybrzeza (ok. 500 m rocznie; rozwój zachodniej czesci uniemozliwia brytyjska baza wojskowa), a takze w kierunku surowych, poroslych krzewami podnózy masywu Tróödhos. Najnizej polozone osiedla pelnia funkcje sypialni duzego miasta - do najbardziej interesujacych (niewartych jednak zbaczania z trasy) naleza: Ayía, Mávra, Ómodhos, Vouní i Lófou. W pozostalych, m.in. w Arakapás (ze wspanialym kosciolem w stylu italsko-bizantyjskim), Akapnoú i Odhoú rzadko pojawiaja sie goscie. Dotarcie do nich wymaga cierpliwosci i oczywiscie wlasnego srodka transportu, gdyz siec komunikacji publicznej dziala dosc symbolicznie.
Navarria

Navarria

Cena za 1 osobę:
1 060 zł
Pas hoteli ciagnacy sie wzdluz wybrzeza na wschód od Limassolu konczy sie dopiero za przeslicznym starozytnym Amathus.

Opinie : w Limassol

4,4
Limassol Karolina
Miasto rozciąga się przez ponad 10km wzdłuż wybrzeża, dlatego do centrum z niektórych miejsc trzeba podjechać komunikacją miejską (dobrze skomunikowane, linia 30). Piękna marina i deptak, jest gdzie pospacerować. Dużo knajp, sklepików, barów.

Okazje Last Minute: Limassol

7 dni 04.11 - 11.11 Inne terminy Gdańsk BB - Śniadania Exim Tours
1 269 zł/os.
cena za 2 os.: 2 538 zł
7 dni 04.11 - 11.11 Inne terminy Gdańsk BB - Śniadania Yobboo
1 306 zł/os.
cena za 2 os.: 2 613 zł
7 dni 16.12 - 23.12 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Ecco Holiday
1 962 zł/os.
1 320 zł/os.
cena za 2 os.: 2 660 zł
7 dni 28.01 - 04.02 Inne terminy Gdańsk BB - Śniadania Exim Tours
1 379 zł/os.
cena za 2 os.: 2 758 zł

Cypr na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY